A nyolc éves Demeter Dorina -  a 10 éves korosztály 2014 évi UL bajnoka - is megérkezett, hogy megmérettesse magát a "B" csoportban.

Dorina győzelemmel mutatkozott be. Eddigi legmagasabban jegyzett ellenfelét, a nála 346 élőponttal többel bíró, 1894 élőpontos osztrák Hafner Bernhardot késztette feladásra.

-----------------------

A ma - 11-22 - délelőtti első, a verseny II. fordulójában is kijutott a jóból Dorinának, ám a 359 élőpontfölénnyel rendelkező német Effenberger Knuth (Élőpont: 1907) kénytelen volt beérni ellene a döntetlennel.

--------------------------

Dorina a délutáni III. fordulóban az eddigiektől is magasabban jegyzett ellenfelet kapott az 1969 élőpontos Grünwald Mátyás személyében. A közöttük lévő tetemes - 421 - élőpont különbség gyors  papírforma szerinti eredményt sejtetett. Ám Demeter Dorina rácáfolt a papírformára és ügyes kombinatív játékkal megszerezte eddigi legmagasabb élős ellenfelével szemben a győzelmet. A nemes ellenfél gratulált először a boldog győztesnek.

---------------------------

Mai - 11-23 - játszmáját Dorina elvesztette a 387 élőponttal többel rendelkező 1935 élőpontos Geröly József ellen. A sportszerű ellenfél győzelméhez gratulálok és köszönöm elismerő szavait.

----------------------------------

V. forduló - "B" csoport - 11- 24 -

A négy és félórás küzdelem után Dorina gratulált legyőzőjének a 362 élőponttal többet jegyző Mihaljevic Brankónak (1910)

-----------------------------------

VI. forduló - "B" csoport - 11-25. -

Dorina sötéttel nyerőesélyes állásból ért el döntetlent a 232 élőpontfórral bíró Mittelbach Eduárddal (1780) szemben. Az elmúlt hat fordulóban ellenfeleinek összesített élőpontfölénye: 2107 pont

----------------------------

VII. forduló - "B" csoport - 11-26.

Dorina világossal az 1797 élőpontos Molnár Ferenccel játszott döntetlent. Bár a 249 pontos különbség az ellenfél javára szólt, a 9. évében járó kisleány mégsem volt felhőtlenül boldog a remivel, mert úgy érezte nyerőesélyt szalasztott el.

-------------------------------------

VIII. forduló - "B" csoport - 11-27. -

Dorina az 1887 élőpontos Kiss László döntetlen ajánlatát elutasítva szenvedett vereséget. Ellenfele korábban a 2770 élőpontot is elérte, így rendkívül tiszteletreméltó és bátor tett volt a továbbjátszás mellett döntenie, ám Dorina minden játszmát szeretne kijátszani, függetlenül az ellenfél tudásszintjétől és élőpontszámától.

IX. forduló - "B" csoport - 28.

A záró fordulóban a 204 élőpontfórral rendelkező Csiki Endrével (1752) szemben vesztett Dorina. Ellenfeleinek élőpontszám fölénye összesen: 2901, egy játszmára lebontva: 322 volt.

Demeter, Dorina (Tuesday, 26 November 2014)

A verseny honlapját, a nevezők listáit ITT találod.

38. Harkányi Tenkes Kupa

Nemzetközi Sakkverseny

Harkány, 2014. november 21 – 28.

A és B csoport

Megbízott szervező :  Baranya-Sakk Utánpótlásnevelő és Versenyszervező Egyesület (Horváth Péter, Fülöp Csaba)

A verseny helye : Művelődési Ház, Harkány, Kossuth L. u. 2.

A verseny lebonyolítása :  FIDE 9 fordulós svájci rendszerben

A verseny rendezője és fő támogatója: Harkány Város Önkormányzata

A teljes játékidő versenyzőnként 90 perc + lépésenként 30 másodperc többletidő az első 40 lépésre, majd a befejezésig + 30 perc + lépésenként 30 másodperc többletidő!

Megnyitó:   November  21.              14.30

1. forduló: November  21.             15.00                      6. forduló:               November 25.         15.00

3. forduló: November  22.             15.00                      8. forduló:               November 27.         15.00

4. forduló: November  23.             09.00                      9. forduló:               November 28.           9.00

5. forduló: November  24.             15.00                    Eredményhirdetés:     November 28.        15.00

Díjazás A csoport (min. 100 fő indulása esetén garantált):

I.             200.000 Ft                            V.              25.000 Ft                              IX.            10.000 Ft

II.             130.000 Ft                            VI.            20.000 Ft                              X.              10.000 Ft

III.               70.000 Ft                            VII.           15.000 Ft

IV.              40.000 Ft                            VIII.          10.000 Ft

A díjak adókötelesek!    Holtverseny esetén 1-6 helyig Hort – szisztéma.

Különdíjak (tárgyjutalom):

Legjobb 20 év alatti versenyző (min. 5 fő indulása esetén)

Legjobb női és legjobb baranyai versenyző (min. 5 fő indulása esetén)

Legjobb 60 év feletti versenyző (min. 5 fő indulása esetén)

Díjazás B csoport:     I. – VI. helyezett tárgyjutalom

Különdíjak (tárgyjutalom) :

Legjobb 20 év alatti versenyző  (min. 5 fő indulása esetén)

Legjobb nem díjazott I.,II.,III.,IV. osztályú versenyzők (min. 5-5 fő indulása esetén)

Szerző: Sakk-mester  2014.11.29. 06:08 Szólj hozzá!