VII. forduló: Mintha a kontinensre zúduló orkánerejű szél felszínre hozta volna a sakkozók győzelmi szándékát. A szél volt e az ok, vagy sem, azt sosem tudjuk meg. Az viszont tény, hogy a legharciasabb - 3 döntetlen, 4 eldőlt játszma - napon vagyunk túl. Carlsen, Caruana, Kramnyik és Mamegyarov is győztesen állt fel a tábla mellől. Utóbbi 7/5.5 pontos teljesítménnyel, pontelőnnyel vezeti a mezőnyt, az utána lihegők - Giri, Kramnyik, So, Carlsen -  7/4.5 pontot szereztek. Nagy kérdés, hogy mennyi marad holnapra a harci kedvből?

------------------

VI. forduló: Mamegyarov és So győzött, de micsoda partikban. Ajándékozó kedvében volt ma a két vesztes: Adhiban és Wei. Szinte tálcán kínálták fel nyert játszmáik pontjait riválisaiknak. Memegyarov (6/4.5) az élre ugrott. Az A és a B csoportban egyaránt remidömping hullám söpört végig.  Az Á-sok 5, a B-sek 6 partiban döntetleneztek. Az utóbbi csoportban Korobov (6/5.5!) a fény.

---------------------------

V. forduló: Mamegyarov, So és Szvidler állt fel győzelemmel a tábla mellől. Mamegyarov győzelmével felzárkózott az élen állók közé, Anand, Giri és az azerbajdzsáni nagymester (5/3.5) vezetik a mezőnyt. Hou Yifan a negyedik, a tavalyi harmadik Adhiban a 3. vereségénél tart. Nagy meglepetésre a hátul dobogósak 3. helyezettje a még nyeretlen, de már két vereséget összeszedett Caruana. A 4.-6. helyet Kramnyik, Carlsen és So foglalja el 5/3 pontos teljesítménnyel. A "B" csoportban Korobov elképesztő tempót diktál, 5/4.5 ponntal áll a mezőny élén.

A mai - 01-18 - szünnapot követően 19-én pénteken követezik a VI. forduló.

--------------------

IV. forduló: Holland és indiai vezérek - Giri és Anand 4/3 döntetlenekkel is tartani tudják vezető pozíciójukat. A mai győztesek javítottak a táblázatban elfoglalt helyükön. Kramnyik a 2., Wei és Matlakov az első győzelmét ünnepelhette. A női világelső - mintha nem bírná eléggé a hosszan tartó feszültséget - ismét önmagát verte meg, így már három vereségnél tart. A 14 fős mezőnyből 8 főnek van már krumplija, 6-an veretlenek, 6-an nyeretlenek. Holnap - 01-17 - az V. fordulóra kerül sor.

-------------------------------

III. forduló: A Szvidlerrel remiző 24 éves holland Anish Giri mellé, Caruana elleni győzelmével felzárkózott a holtversenyes első helyre az apja korú, - jövőre senior - 49 éves indiai Viswanathan Anand. Ők ketten vezetik a mezőnyt 3/2.5 ponttal. A rajtlista alapján alsóházi rangadónak is titulálható párbajt Jones nyerte Adhiban ellen. Megtört a női világelső vesszőfutása: sötéttel játszva döntetlent ért el Kramnyik ellen. A többi játszma is döntetlenül végződött. Ma - 01-16 - a IV. forduló következik.

----------------------------- -------

II. forduló: Virít a tulipán - Giri 2/2 a mezőny élén. Az I. forduló győztesei közül Kramnyik már el is veszítette veretlenségét. Carlsen, Giri és Mamegyarov alkotja a  boldog győztes triót. Rájár a rúd a női világelsőre: Hou Yifan második vereségén van túl. Nehéz partiban hozta a remit Szvidler, Wei ellen. Jonesnek sem adta könnyen a remit Caruana. A lángelmék - értsd: 2800 élőpont felettiek - a tegnapi 3/1.5 pontot  ma túlszárnyalták 3/2.5. Az első versenynapon az egyik parti  - Carlsen - Caruana - közöttük zajlott.

----------------------------------

I. forduló: Anand, Giri és Kramnyik startolt el győzelemmel. A döntetlenek közül a Jones - Karjakin és  Svidler - Adhiban eredmény keltett némi meglepetést.