st_louis.jpg

The 2014 SPICE Cup Open is taking place on 21-26th October 2014 at the Crowne Plaza Clayton Hotel in Saint Louis, Missouri, USA.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 23:16

 Brazil1_1.jpg

The American Continental Chess Championship 2014 is taking place on 18-26th October 2014 at the Hotel Pipa Atlântico – Convention Center on Praia da Pipa in Brazil.

Top four (4) finishers qualify for the FIDE World Cup 2015 in Baku, Azerbaijan. In case of a tie, additional rapid/blitz games will be played.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 21:49

 Tashkent.jpgtashkent1-1.jpg Tas.jpg

Tasr.jpg

 

A verseny HONLAPJA

 

GP_2014-2015.jpg

Schedule
October 20, 2014

Opening Ceremony

19.30

October 21, 2014

Round 1

14.00

October 22, 2014

Round 2

14.00

October 23, 2014

Round 3

14.00

October 24, 2014

Round 4

14.00

October 25, 2014

Free Day

 

October 26, 2014

Round 5

14.00

October 27, 2014

Round 6

14.00

October 28, 2014

Round 7

14.00

October 29, 2014

Round 8

 

October 30, 2014

Free Day

14.00

October 31, 2014

Round 9

14.00

November 1, 2014

Round 10

14.00

November 2, 2014

Round 11

11.00

November 2, 2014

Closing Ceremony

19.00

 

Players
Names Fed Tashkent 2014 Tashkent 2014
Caruana, Fabiano ITA x 2844
Nakamura, Hikaru USA x 2764
Karjakin, Sergey RUS x 2767
Vachier-Lagrave, Maxime FRA x 2757
Giri, Anish NLD x 2758
Mamedyarov, Shakhriyar AZE x 2764
Gelfand, Boris ISR x 2748
Jakovenko, Dmitri RUS x 2747
Andreikin, Dmitry RUS x 2722
Radjabov, Teimour AZE x 2726
Jobava, Baadur GEO x 2717
Kasimdzhanov, Rustam UZB x 2706
Count

 

12

2751.7
Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 20:11

11_1.jpgRachel at Chess - Final.jpg

A résztvevő játékosok listáját ITT , a verseny honlapját pedig ITT találod.Gaál Zsóka_2.jpgKi, kik szállíthatják a magyar diadalokat, az érmeket, a kupákat?

A fiúk közül Kozák Ádám, a lányok mezőnyében Juhász Judit, Karácsonyi Kata, Kovács Judit és Gaál Zsóka esélyes a rangos helyezésekre.

A fotón a győzelem, az éremszerzés egyik esélyese: Gaál Zsóka

zaszlo_22_anim_2.gifHajrá Magyarok!JJ.jpg

 

-----------------------

Kozák Ádám B.jpg

 

Nagyszerű nyitány; 11/9.5

II. forduló; 11/6 - 100%-os: Kozák Ádám, Kovács Judit, és Juhász Judit.

---------------

III. forduló: Szerény eredmény a 11/4.5-es mutató, pláne ha figyelembe vesszük, hogy csak Farkas Ricsi játszott önmagánál magasabban jegyzett ellenféllel. A "magyar mezőnyt" Kozák Ádám és Juhász Judit vezeti 3/2.5. Veretlen még  a magasabb élősökkel játszó Farkas Richárd 3/2.

 

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 Pts. Rk. Rp Group
24 Farkas Richard 2314 HUN 1 ½ ½ 2.0 12 2408 U18 Open
17 FM Antal Tibor Kende 2324 HUN 1 ½ 0 1.5 54 2006 U16 Open
27 Buzas Bertalan 2116 HUN 1 0 0 1.0 82 1732 U14 Open
2 FM Kozak Adam 2315 HUN 1 1 ½ 2.5 9 2213 U12 Open
15 Karacsonyi Gellert 1864 HUN ½ 1 0 1.5 59 1528 U10 Open
12 Arvai Eszter 2087 HUN 1 0 0 1.0 54 1683 U16 Girls
21 Erseki Tamara 1863 HUN 0 1 1 2.0 30 1752 U14 Girls
7 Kovacs Judit 1859 HUN 1 1 0 2.0 28 1673 U12 Girls
5 Juhasz Judit 1690 HUN 1 1 ½ 2.5 10 1676 U10 Girls
5 Karacsonyi Kata 1459 HUN 1 0 1 2.0 16 1184 U08 Girls
8 Gaal Zsoka 1241 HUN 1 0 1 2.0 20 1125 U08 Girls

Pairings of the next round for HUN

Rd. Bo. No.   Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg   No.
4 11 13
FM Kobo Ori ISR 2380 2 2 Farkas Richard HUN 2314
24
4 18 17
FM Antal Tibor Kende HUN 2324 Briata Federico ITA 2110
44
4 30 27
Buzas Bertalan HUN 2116 1 1 Puchko Nikolay RUS 1906
68
4 5 23
Vassilev Martin BUL 1998 FM Kozak Adam HUN 2315
2
4 28 15
Karacsonyi Gellert HUN 1864 Petkov Momchil BUL 1447
73
4 22 61
Chanturia Ani GEO 1542 1 Arvai Eszter HUN 2087
12
4 15 21
Erseki Tamara HUN 1863 2 2 Gailiunaite Saule LTU 1653
52
4 6 7
Kovacs Judit HUN 1859 2 Beydullayeva Govhar AZE 1671
20
4 4 5
Juhasz Judit HUN 1690 Sukalina Alina BLR 1290
39
4 8 43
Khurtsidze Mariam GEO 0 2 2 Karacsonyi Kata HUN 1459
5
4 11 57
Surovtseva Alisa RUS 0 2 2 Gaal Zsoka HUN 1241
8

Results of the last round for HUN

Rd. Bo. No.   Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg   No.
3 6 24
Farkas Richard HUN 2314 ½ - ½ FM Korchmar Vasiliy RUS 2412
9
3 14 67
Simonyan Latush ARM 1877 1 - 0 FM Antal Tibor Kende HUN 2324
17
3 24 58
CM Gasimov Parviz AZE 1949 1 1 - 0 1 Buzas Bertalan HUN 2116
27
3 1 2
FM Kozak Adam HUN 2315 2 ½ - ½ 2 Vlachos Anatole FRA 1990
24
3 16 47
Muradyan Robert ARM 1657 1 - 0 Karacsonyi Gellert HUN 1864
15
3 14 12
Arvai Eszter HUN 2087 1 0 - 1 1 Lalic Danka SRB 1800
41
3 16 46
Louka Magdalini GRE 1689 1 0 - 1 1 Erseki Tamara HUN 1863
21
3 5 38
Sidamonidze Anastasia GEO 1533 2 1 - 0 2 Kovacs Judit HUN 1859
7
3 2 19
Somton Anita ENG 1479 2 ½ - ½ 2 Juhasz Judit HUN 1690
5
3 10 5
Karacsonyi Kata HUN 1459 1 1 - 0 Dubovyk Anastasiia UKR 0
23
3 12 8
Gaal Zsoka HUN 1241 1 1 - 0 1 Gotoshia Mariam GEO 0
31

 

A párosításokat és az eredményeket ITT éred el.

 

A magyar résztvevők;

Player Overview of a federation

No. Name FideID FED Rtg
37 FM Antal Tibor Kende 738581 HUN 2324
50 Farkas Richard 703850 HUN 2296
68 Kozak Adam 753246 HUN 2233
132 Buzas Bertalan 751820 HUN 2124
150 Arvai Eszter 732583 HUN 2098
335 Karacsonyi Gellert 764620 HUN 1864
338 Kovacs Judit 769215 HUN 1859
362 Erseki Tamara 760340 HUN 1842
502 Juhasz Judit 768499 HUN 1690
644 Karacsonyi Kata 769584 HUN 1459
705 Gaal Zsoka 777765 HUN 1258

 

LIVE> 8 éves korosztály

 

LIVE> 10-12 éves korosztály

 --------------------------

LIVE> 14-16-18 éves korosztály;

 

 

Program;

Saturday October 18 Arrival Day
Saturday October 18 Opening Ceremony
Sunday October 19 10.30 Captain’s Meeting
Sunday October 19 15:00 1
st Round
Monday October 20 15:00 2
nd Round
Tuesday October 21 15:00 3
rd Round
Wednesday October 22 15:00 4
th Round
Thursday October 23 15:00 5
th Round
Friday October 24 15:00 6
th Round
Saturday October 25 Free day
Sunday October 26 15:00 7
th Round
Monday October 27 15:00 8
th Round
Tuesday October 28 13:00 9
th Round
Tuesday October 28 20:00 Closing Ceremony
Wednesday October 29 Departure Day

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 20:10

corsica-07.jpg

Corsika2.jpgAY.jpg

Corsika.jpgHajrá Csaba!

Hajrá Magyarok!

The 18th Corsican Circuit is taking place on 18-22nd October 2014 in Corsica, an island in the Mediterranean Sea belonging to France.

The hefty prize fund in the amount of 95.000 € gathers 800 players from 30 different countries, including the former World Champion Viswanathan Anand, the reigning World Women’s Champion Yifan Hou, last year’s winner Ivan Saric, Pavel TregubovRomain EdouardCsaba BaloghDariusz SwierczIgor KovalenkoMartyn Kravtsiv and many others GMs and IMs.

 BCS_1.jpgHÁ_1.jpgFRv.jpg

   

Párosítás FR.jpg

Fedorchuk.jpggal-2808052Hou.jpggal-2808053.jpgGM Ruck Róbert - a fotón balról a második -  

a legeredményesebb magyar aki Hou Yifant is megizzasztotta.

 

 

 

  

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 19:58

 Csigorin.jpg

 

 

 

 

List of players

M.Chigorin Memorial

Last updated 2014-10-14

  Name Rating Ttl B-year Fed ID Blitz Classic
1 Matlakov, Maxim 2692 g 1991 RUS 4168003   +
2 Alekseev, Evgeny 2682 g 1985 RUS 4138147   +
3 Khismatullin, Denis 2681 g 1984 RUS 4168003 + +
4 Rodshtein, Maxim 2678 g 1989 ISR 2806851   +
5 Grachev, Boris 2673 g 1986 RUS 4129199   +
6 Sjugirov, Sanan 2664 g 1993 RUS 4189302 + +
7 Smirin, Ilia 2655 g 1968 ISR 2801990 + +
8 Safarli, Eltaj 2648 g 1992 AZE 13402129   +
9 Khairullin, Ildar 2643 g 1990 RUS 4151348   +
10 Rakhmanov, Aleksandr 2636 g 1989 RUS 4173708 +  
11 Kokarev, Dmitry 2626 g 1982 RUS 4132181   +
12 Ivanisevic, Ivan 2623 g 1977 SRB 912417   +
13 Andriasian, Zaven 2622 g 1989 ARM 13302000 + +
14 Ponkratov, Pavel 2617 g 1988 RUS 4157800   +
15 Bukavshin, Ivan 2616 g 1995 RUS 4199758 + +
16 Ganguly, Surya Shekhar 2613 g 1983 IND 5002150 + +
17 Sethuraman, S.P. 2613 g 1993 IND 5021596   +
18 Smirnov, Pavel 2611 g 1982 RUS 4123425 + +
19 Potkin, Vladimir 2610 g 1982 RUS 4131061   +
20 Goganov, Aleksey  2608 g 1991 RUS 24109959 + +
21 Savchenko, Boris 2608 g 1986 RUS 4147332 + +
22 Wen, Yang 2601 g 1988 CHN 8602956   +
Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 17:00

sakk-csata_2014-index.jpg

HIK1.jpg

 

 

 

 

Számomra mindig nagy öröm, ha a magyar sakkszakembergárda szakirodalommal igyekszik elősegíteni a jelen és a jövő nemzedék felkészültségét. Örülök annak, hogy a Magyar Sakkvilág videóhírveréssel népszerűsíti a művet és annak szerzőjét. Az érték közreadását hitvallásomnak tartom, így a videók blogomon is helyet kapnak, szemben a szépszámú önagyonfényező, ám semmitmondó, épp ezért a bóvli kategóriába soroltakkal.

 

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 07:21

 Székesfehérvár.jpgNovotelSz.jpg

battlechess-dorina.pngDorina is odalovagol.tovább megy.gif

A verseny ideje és helye:               2014. október 23. - október 26.
                                                  Székesfehérvár, Ady Endre u. 19-21. Novotel Hotel 

Nevezés: A versenyre írásban és telefonon lehet benevezni 2014. október 19-ig.

Cím: Fejér Megyei Sakkszövetség 8000 Székesfehérvár, Piac tér 12-14.

Telefon:           Fehérvári István: 06-30-5974224      e-mail: fejersakk@gmail.com                  
                        Zilahi Zoltán:  06-30-8444451           e-mail:  sky@upcmail.hu

 

Részletes program:

 

2014. október 23. (csütörtök)

Regisztráció:                   8:30-9:30

Megnyitó:                       9:45-10:00

I. forduló                        10:00-14:00

II. forduló:                     16:00-20:00

 

2014. október 24. (péntek)

III. forduló:                      9:00-13:00

IV. forduló:                    15:00-19:00

 

2014. október 25. (szombat)

V. forduló:                       9:00-13:00

VI. forduló:                    15:00-19:00

 

2014. október 26. (vasárnap)

VII. forduló:                    9:00-13:00

  Eredményhirdetés:            13:30

A versenykiírást ITT éred el.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 07:11

Portisch L_1.jpg

 


Thursday 23 October Arrivals
Friday 24 October 11:00 Technical Meeting
Friday 24 October 15:30 Opening Ceremony
Friday 24 October 16:00 Round 1
Saturday 25 October 16:00 Round 2
Sunday 26 October 16:00 Round 3
Monday 27 October 16:00 Round 4
Tuesday 28 October 16:00 Round 5
Wednesday 29 October 16:00 Round 6
Thursday 30 October Day off (excursion)
Friday 31 October 16:00 Round 7
Saturday 1 November 16:00 Round 8
Sunday 2 November 16:00 Round 9
Monday 3 November 16:00 Round 10
Tuesday 4 November 15:00 Round 11
Tuesday 4 November 21:00 Closing Ceremony
Wednesday 5 November Departures

 

All Players, Senior 50+, Senior 65+, Women (50+ & 65+)

Starting rank

No.   Name FideID FED Rtg sex Typ
1
GM Nunn John D M 400017 ENG 2602 S50
2
GM Hebden Mark L 400084 ENG 2554 S50
3
GM Vaisser Anatoly 603252 FRA 2531 S65
4
GM Sturua Zurab 13600095 GEO 2523 S50
5
GM Bischoff Klaus 4600045 GER 2504 S50
6
GM Sveshnikov Evgeny 4100638 LAT 2502 S50
7
GM Movsziszian Karen 13301152 ARM 2487 S50
8
IM Kalegin Evgenij 4103416 RUS 2474 S50
9
IM Zhelnin Vladimir V 4105567 RUS 2471 S65
10
GM Portisch Lajos 700037 HUN 2467 S65

 

Több mint 170 versenyzőből egyetlen egy magyar!

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 06:04

C+A.jpgA+C.jpgsochi-media-center-view-from-water.jpgHenrik-Carlsen-Sochi.jpgMain-Media-Center-Sochi-1.jpgMain-Media-Center-Sochi-2.jpgSochi-Media-Center-3.jpgSzocsi.jpg

 

 

Szerző: Sakk-mester  2014.10.21. 05:30