2015_eb.bmp

 A résztvevők listáját, a párosításokat és az eredményeket ITT találod.

 

 

Player Overview of a federation

No. Name FideID FED RtgI
54 GM Erdos Viktor 719978 HUN 2615
77 GM Banusz Tamas 722413 HUN 2582

Szerző: Sakk-mester  2015.03.05. 09:00

fide_w_vb_ko.jpg

 szocsi.jpgsochi-media-center-view-from-water_1.jpg

I. forduló párosítása:
Hoang, T. - 2475 -
--
Arakhamia-Grant, K. - 2379 -

Player's Ranking list of the Women's World Chess Championship 2015 

Rank   Name Title Country Rating Games
1 Koneru, Humpy g IND 2581 0
2 Ju, Wenjun g CHN 2557 9
3 Muzychuk, Anna g  UKR 2552 10
4 Cmilyte, Viktorija g LTU 2530 0
5 Kosteniuk, Alexandra g RUS 2529 0
6 Gunina, Valentina g RUS 2528 0
7 Zhao, Xue g CHN 2527 0
8 Muzychuk, Mariya m UKR 2526 10
9 Stefanova, Antoaneta g  BUL 2522 12
10 Khotenashvili, Bela g  GEO 2513 10
11 Cramling, Pia g  SWE 2495 12
12 Harika, Dronavalli g IND 2492 10
13 Danielian, Elina g ARM 2488 0
14 Tan, Zhongyi wg CHN 2487 0
15 Ushenina, Anna g UKR 2486 0
16 Galliamova, Alisa m  RUS 2484 0
17 Kosintseva, Tatiana g  RUS 2483 0
18 Sebag, Marie g FRA 2482 0
19 Javakhishvili, Lela m GEO 2481 10
20 Paehtz, Elisabeth m GER 2479 2
21 Krush, Irina g USA 2477 10
22 Hoang, Thanh Trang g HUN 2475 1
23 Huang, Qian wg  CHN 2473 0
24 Zhukova, Natalia g  UKR 2471 10
25 Socko, Monika g POL 2463 9

 

 

Zsuzsa Veroci 
Chief Arbiter of WWCC

 

Round 1 - 64 players
March, 17 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 18 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 19 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 2 - 32 players
March, 20 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 21 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 22 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 3 - 16 players
March, 23 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 24 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 25 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 4 - 8 players
March, 26 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 27 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 28 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 5 - 4 players
March, 29 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 30 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 31 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Rest day - April, 1
Round 6 - 2 players
April, 2 Game 1 3:00 p.m. local time
April, 3 Game 2 3:00 p.m. local time
April, 4 Game 3 3:00 p.m. local time
April, 5 Game 4 3:00 p.m. local time
April, 6 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Szerző: Sakk-mester  2015.03.05. 08:58

pos4709.jpg

Vezesd és jegyezd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.03.04. 08:37

pos4707.jpg

Vezesd és jegyezd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.03.04. 08:34

pos4708.jpg

Mire játsszon világos?

Jegyezd le a változatszámítással igazolt válaszod.

Szerző: Sakk-mester  2015.03.04. 08:26

 

aranyosak.jpg

Szépek, okosak, aranyosak! -  A nagyhalászi boldog győztesek!

 

Ranking crosstable

 

Rk. Team 1 2 3 4 5 6  TB1   TB2   TB3 
1 Csuha Baptista Nagyhalász  *  2 3 3 3 3 14.0 10 0
2 Széchenyi Mátészalka 1 1  *  2 2 3 10.5 8 0
3 Móricz Á. I. Nyíregyháza 0 1  *  2 7.0 5 0
4 Bethlen I. Nyíregyháza 0 1  *  2 2 6.5 5 0
5 Móra Á. I. Nyíregyháza 0 ½ 1 1  *  5.0 2 0
6 Széchenyi Á. I.Mátészalka 0 0 ½ 1 ½  *  2.0 0 0

 

Final Ranking after 5 Rounds

No. Name Rtg Team % Games Bo. Pts.
1 Demeter Dorina 0 Csuha Baptista Nagyhalász 100.0 5 1 5.0
2 Móré Judit 0 Széchenyi Mátészalka 1 100.0 5 2 5.0
3 Szabó Maja 0 Csuha Baptista Nagyhalász 100.0 5 3 5.0
4 Borbás Eszter 0 Széchenyi Mátészalka 1 83.3 3 3 2.5
5 Gáll Hanna Gréta 0 Bethlen I. Nyíregyháza 80.0 5 1 4.0
6 Bor Boglárka 0 Csuha Baptista Nagyhalász 80.0 5 2 4.0
7 Karasz Noémi 0 Móricz Á. I. Nyíregyháza 70.0 5 2 3.5
8 Pardi Dóra 0 Széchenyi Mátészalka 1 60.0 5 2 3.0
9 Jeremcsuk Vivien 0 Móra Á. I. Nyíregyháza 60.0 5 3 3.0
10 Tóth Dorottya 0 Bethlen I. Nyíregyháza 50.0 5 2 2.5
11 László Kata 0 Móricz Á. I. Nyíregyháza 40.0 5 1 2.0
12 Puskás Fruzsina 0 Széchenyi Á. I.Mátészalka 40.0 5 3 2.0
13 Szilágyi Mirella 0 Móricz Á. I. Nyíregyháza 30.0 5 3 1.5
14 Császár Noémi 0 Móra Á. I. Nyíregyháza 20.0 5 1 1.0
15 Tóth Vivien 0 Móra Á. I. Nyíregyháza 20.0 5 2 1.0

 

A részletes eredményeket ITT találod.bajnokcsapat.jpgAranyos kisleányok:

a nagyhalászi Baptista Csuha Antal Általános Iskola alsós sakkozói: A bajnokcsapat!

Ifjú sakkharcosok és szépséges sakkamazonok adrenalin szintje emelkedik meg e percekben.

Kilenc órakor veszi kezdetét a fenti kettő megyében a csapatok megmérettetése.

Blogom érintettségem okán Debrecenben a Kossuthosokra  - Németi Kornél, Bobák Fannika, Bobák Sanyika - és a Fazekasokra - Varga Bálint, Hajkó Bálint - , míg Nyíregyházán a Kormány Laci vezette nagyhalászi Csuha Antal Baptista Általános Iskola csapataira, azon belül az alsós lányokra - Demeter Dorina, Bor Boglárka, Szabó Maja, Pinke Maja - fordít kiemelt figyelmet.

A debreceni Fazekasos felsős fiúk és a nagyhalászi kis Baptista lányok a legfényesebb éremre is esélyesek.

dorina_nagyhalasz.jpg

A nagyhalászi Baptistás kislányok.

Az első fordulóban Mátészalka I. csapata ellen 2:1-re nyertek a nagyhalászi kislányok:

Demeter Dorina: 1 - Bor Boglárka: 0 - Szabó Maja: 1

-------------------

A második fordulóban Mátészalka II. csapata  ellen az eredmény: 3:0

Demeter Dorina: 1 -  Bor Boglárka: 1 - Szabó Maja: 1

---------------------------

A III. fordulóban a nyíregyházi Mórások sem tudták útját állni a nagyhalászi kislányoknak akik újabb 3:0-ás győzelmükkel a mezőny élére álltak.

Demeter Dorina: 1 - Bor Boglárka: 1 - Szabó Maja: 1

dorina_harom_a_kislany.jpgMagabiztosak a nagyhalászi kislányok!

------------------

A IV. fordulóban a nyíregyházi Móriczosokkal küzdöttek meg a nagyhalászi "Csuhások"!

Az eredmény 3:0 Nagyhalásznak.

-----------------------------

Az V. zárófordulóban a "Sakkpalotás"  nyíregyházi Bethleneseket verték 3:0 -ra a nagyhalászi kisleányok.

Az összesen elérhető 15 pontból 14-et megszerezve érdemelték ki az aranyérmet, a megyei bajnoki címet és a továbbjutást a szombathelyi országos döntőbe.

-------------------------

nagyhalaszi_nagyleanyok.jpg

 

Ranking crosstable

Rk. Team 1 2 3 4  TB1   TB2   TB3 
1 Csuha Nagyhalász  *  3 3 7.5 5 0
2 Bethlen I.  *  3 2 6.5 5 0
3 Gulácsi Á. I. 0 0  *  2 2.0 2 0
4 Móra Á. I. 0 1 1  *  2.0 0 0

 

A kisleányok mellett a nagyhalászi nagyleányok, a felsősök is a dobogó legfelső fokára állhattak és természetesen megyei bajnokként Ők is bejutottak a szombathelyi országos döntőbe.

--------------------------

Kisleányok, nagyleányok!

Gratulálok!

 

Bejelentkezett debreceni tudósítónk is:

Debrecenben kettő fordulón vannak túl:

Bobák Fannika és Németi Kornél 2/2 pont, Varga Bálint 2/1.5 pont, Hajkó Bálint: 1/1 pont, Bobák Sanyika 2/0.5 pont.

-------------------------

kori_4.jpg

  Kori - Németi Kornél - 100%-os teljesítménye - 4/4 pont - az első táblán sem emelte fel a Kossuth Gimnázium csapatát a dobogóra.

 

Gratulálok! 

----------------------------

fannika.jpgAz ezüstfényben ragyogó Kossuth gimis lányok.

Bobák Fannika 100%-os teljesítményével - 4/4 pont -  a harmadik táblán nagyban hozzájárult a Kossuth Gimnázium leány csapatának ezüstérmes helyezéséhez.

Gratulálok!

 

----------------------------

A középiskolások csapatversenyét a Huszár Gál csapatai nyerték a fiúknál és a lányoknál is.

Gratulálok!

----------------------------

balint_2.jpg

A Fazekas Gimnázium felsős fiú csapata aranyérmet nyert 32/29 pontos teljesítménnyel.

Tófalusi Ádám mind a 8 játszmáját megnyerte, Varga Bálint a második táblán 8/7.5,  Bodnár Máté a harmadikon 8/6, míg a negyedik táblán Vojcskó Dániel 4/4 és Hajkó Bálint 4/3.5 pontos teljesítménnyel járult hozzá a megyei első helyezéshez, az országos döntőbe jutáshoz.

Szép volt fiúk! Gratulálok!

A részletes eredményeket ITT találod.

--------------------------

sanyika.jpg

A felsősök versenyében a lázas betegségéből épphogy felépülő élőpont nélküli Bobák Sanyi teljesítménye - 8/3.5 pont - elismerésre méltó teljesítmény. Gratulálok!

Szerző: Sakk-mester  2015.03.02. 09:52

 Bécs.jpg

TnrTournamentFED
134964 1. Bundesliga 2014/2015 AUT
RoundDateStart time
5 26.02.2015 16.00 h
6 27.02.2015 14.00 h
7 28.02.2015 14.00 h
8 01.03.2015 10.00 h
9 19.03.2015 16.00 h
10 20.03.2015 14.00 h
11 21.03.2015 12.00 h
 
To the Live-Games
 
Show tournament details
 
Current locale time 19.11.2014 14:01

 

 

The Austrian Chess Bundesliga, season 2014/2015 kicks off on 20th November 2014 in Feffernitz, Austria.

12 teams will take part in the event to compete in 11 rounds against each other. More than 50 GMs will participate.

Top seeded are GM Richard Rapport HUN (2713), GM Hrant Melkumyan ARM 2678, GM Liviu-Dieter Nisipeanu GER (2672)

 

  

 

Szerző: Sakk-mester  2015.03.01. 09:55

tbilisi.jpg

tbili.jpg

fide_g.jpggp_tbilisi2015_logo_200.jpg

 tbiliszi_jatekosok.jpg

 

 

 

 

Players
FIDE ID Name Title Fed. Birth Y. Rating
4126025 Grischuk, Alexander GM RUS 1983 2810
24116068 Giri, Anish GM NED 1994 2797
623539 Vachier-Lagrave, Maxime GM FRA 1990 2775
13401319 Mamedyarov, Shakhriyar GM AZE 1985 2759
4102142 Svidler, Peter GM RUS 1976 2739
4158814 Andreikin, Dmitry GM RUS 1990 2737
4122356 Jakovenko, Dmitry GM RUS 1983 2733
13400924 Radjabov, Teimour GM AZE 1987 2731
3503240 Dominguez Perez, Leinier GM CUB 1983 2726
4147235 Tomashevsky, Evgeny GM RUS 1987 2716
14200244 Kasimdzhanov, Rustam GM UZB 1979 2705
13601520 Jobava, Baadur GM GEO 1983 2696

 

Schedule
Date Event Start
February 14 2015 Opening Ceremony 20-00
February 15 2015 Round 1 15-00
February 16 2015 Round 2 15-00
February 17 2015 Round 3 15-00
February 18 2015 Round 4 15-00
February 19 2015 Free Day
February 20 2015 Round 5 15-00
February 21 2015 Round 6 15-00
February 22 2015 Round 7 15-00
February 23 2015 Round 8 15-00
February 24 2015 Free Day
February 25 2015 Round 9 15-00
February 26 2015 Round 10 15-00
February 27 2015 Round 11
Closing Ceremony
13-00
19-00
Local Tbilisi time is GMT +4

grand_prix.jpg

 

Video with Commentary Camera 1 Camera 2 Camera 3 Camera 4 Camera 5 Camera 6

 

Szerző: Sakk-mester  2015.02.27. 09:27

 SB.jpg

 

 

  • Bundesliga: Anand, Aronian, Giri, Svidler, Adams, Vachier-Lagrave, Bacrot, Giri, Naiditsch, Harikrishna, Vallejo, Shirov, Fressinet, Kasimdzhanov, Movsesian, McShane, Volokitin

  

7 30.01.2015 16:00 SK Turm Emsdetten : Werder Bremen   :   SK Turm Emsdetten
8 31.01.2015 14:00 SG Trier : FC Bayern München   :   SG Trier
8 31.01.2015 14:00 SV 1930 Hockenheim : SK Schwäbisch Hall   :   SG Trier
8 31.01.2015 14:00 SSC Rostock 07 : SF Berlin 1903   :   SSC Rostock 07
8 31.01.2015 14:00 Hamburger SK : USV TU Dresden   :   SSC Rostock 07
8 31.01.2015 14:00 SK Turm Emsdetten : OSG Baden-Baden   :   SK Turm Emsdetten
8 31.01.2015 14:00 Werder Bremen : SC Eppingen   :   SK Turm Emsdetten
8 31.01.2015 14:00 SG Solingen : SF Katernberg   :   SG Solingen
8 31.01.2015 14:00 SV Mülheim Nord : SC Hansa Dortmund   :   SG Solingen
9 01.02.2015 10:00 FC Bayern München : SV 1930 Hockenheim   :   SG Trier
9 01.02.2015 10:00 SK Schwäbisch Hall : SG Trier   :   SG Trier
9 01.02.2015 10:00 SF Berlin 1903 : Hamburger SK   :   SSC Rostock 07
9 01.02.2015 10:00 USV TU Dresden : SSC Rostock 07   :   SSC Rostock 07
9 01.02.2015 10:00 OSG Baden-Baden : Werder Bremen   :   SK Turm Emsdetten
9 01.02.2015 10:00 SC Eppingen : SK Turm Emsdetten   :   SK Turm Emsdetten
9 01.02.2015 10:00 SF Katernberg : SV Mülheim Nord   :   SG Solingen
9 01.02.2015 10:00 SC Hansa Dortmund : SG Solingen   :   SG Solingen
10 21.02.2014 14:00 FC Bayern München : Werder Bremen   :   FC Bayern München
10 21.02.2014 14:00 SK Schwäbisch Hall : SK Turm Emsdetten   :   FC Bayern München
10 21.02.2014 14:00 SF Berlin 1903 : SV 1930 Hockenheim   :   SF Berlin
10 21.02.2014 14:00 USV TU Dresden : SG Trier   :   SF Berlin
10 21.02.2014 14:00 Hamburger SK : SV Mülheim Nord   :   Hamburger SK
10 21.02.2014 14:00 SSC Rostock 07 : SG Solingen   :   Hamburger SK
10 21.02.2014 14:00 SC Eppingen : SF Katernberg   :   SC Eppingen
10 21.02.2014 14:00 OSG Baden-Baden : SC Hansa Dortmund   :   SC Eppingen
11 22.02.2015 10:00 Werder Bremen : SK Schwäbisch Hall   :   FC Bayern München
11 22.02.2015 10:00 SK Turm Emsdetten : FC Bayern München   :   FC Bayern München
11 22.02.2015 10:00 SV 1930 Hockenheim : USV TU Dresden   :   SF Berlin
11 22.02.2015 10:00 SG Trier : SF Berlin 1903   :   SF Berlin
11 22.02.2015 10:00 SV Mülheim Nord : SSC Rostock 07   :   Hamburger SK
11 22.02.2015 10:00 SG Solingen : Hamburger SK   :   Hamburger SK
11 22.02.2015 10:00 SF Katernberg : OSG Baden-Baden   :   SC Eppingen
11 22.02.2015 10:00 SC Hansa Dortmund : SC Eppingen   :   SC Eppingen
12 14.03.2015 14:00 OSG Baden-Baden : SV Mülheim Nord   :   OSG Baden-Baden
12 14.03.2015 14:00 SC Eppingen : SG Solingen   :   OSG Baden-Baden
12 14.03.2015 14:00 USV TU Dresden : FC Bayern München   :   USV TU Dresden
12 14.03.2015 14:00 SF Berlin 1903 : SK Schwäbisch Hall   :   USV TU Dresden
12 14.03.2015 14:00 SC Hansa Dortmund : Werder Bremen   :   SC Hansa Dortmund
12 14.03.2015 14:00 SF Katernberg : SK Turm Emsdetten   :   SC Hansa Dortmund
12 14.03.2015 14:00 SV 1930 Hockenheim : Hamburger SK   :   SV Hockenheim
12 14.03.2015 14:00 SG Trier : SSC Rostock 07   :   SV Hockenheim
13 15.03.2015 10:00 SV Mülheim Nord : SC Eppingen   :   OSG Baden-Baden
13 15.03.2015 10:00 SG Solingen : OSG Baden-Baden   :   OSG Baden-Baden
13 15.03.2015 10:00 FC Bayern München : SF Berlin 1903   :   USV TU Dresden
13 15.03.2015 10:00 SK Schwäbisch Hall : USV TU Dresden   :   USV TU Dresden
13 15.03.2015 10:00 Werder Bremen : SF Katernberg   :   SC Hansa Dortmund
13 15.03.2015 10:00 SK Turm Emsdetten : SC Hansa Dortmund   :   SC Hansa Dortmund
13 15.03.2015 10:00 Hamburger SK : SG Trier   :   SV Hockenheim
13 15.03.2015 10:00 SSC Rostock 07 : SV 1930 Hockenheim   :   SV Hockenheim

 

zaszlo_22_anim_2.gifHajrá Magyarok!

 

 

 

 

 

 

 A verseny honlapja ITT érhető el.



Szerző: Sakk-mester  2015.02.26. 03:38

pos4706.jpg

Mire jutsz világossal?

Jegyezd le a válaszod.

Szerző: Sakk-mester  2015.02.25. 13:52