Oslo.jpg

oslo_international_2014.bmpzaszlo_22_anim_2.gifHajrá Magyarok!

 

Tegnap - 09-28 - mindegyik versenyzőnk hozta a kötelező győzelmet.

GM.jpgA második forduló egyetlen magyar győztese Galyas Miklós  - 2/2 - nem mondhatja, hogy az ág is húzza.

GB_1.jpgA döntetlenek közül Gledura Benjáminé az első kiemelt 2653 élőpontú Istratescu, és Gara Anitáé az 5. kiemelt 2586 élőpontos Turov ellen rendkívül értékes. Prohászka Péter és Papp Gábor döntetlenje az ellenfelek számára hízelgő.

---------------

Anita_Gara.jpg

A III. forduló bombameglepetését Gara Anita "szállította" a II. kiemelt 2647 élőpontos orosz nagymester, Romanov legyőzésével.

-------------------------

PG.jpg

V. forduló; Papp Gábor - 5/4 - magyar veréssel lett a magyarok éllovasa.

 

 

 

--------------------------------


Round 6

Bord#FedWhiteResultsBlackFed#
1
8
GM Jan Werle, 4.5p
GM Andrei Istratescu, 4p
1
2
3
GM Eduardas Rozentalis, 3.5p
GM Gabor Papp, 4p
7
3
10
IM Torbjørn R. Hansen, 3.5p
GM Peter Prohaszka, 3.5p
4
4
5
GM Maxim Turov, 3.5p
IM Rasmus Svane, 3.5p
9
5
14
IM Miklos Galyas, 3.5p
GM Yuri Solodovnichenko, 3.5p
6
6
2
GM Evgeny Romanov, 3p
IM Mads Andersen, 3.5p
11
7
13
IM Aryan Tari, 3p
IM Alexandru Manea, 3p
18
8
15
IM Benjamin Gledura, 3p
IM Anita Gara, 2.5p
20

Preliminary list of participants

Updated 21 September 2014

 

Turneringsservice

 

GM-group
  1. GM Andrei ISTRATESCU FRA 2653 03.12.1975
  2. GM Evgeny ROMANOV RUS 2647 02.11.1988
  3. GM Eduardas ROZENTALIS LTU 2615 27.05.1963
  4. GM Péter PROHÁSZKA HUN 2588 13.01.1992
  5. GM Maxim TUROV RUS 2586 07.12.1979
  6. GM Yuri SOLODOVNICHENKO UKR 2566 08.02.1978
  7. GM Gabor PAPP HUN 2559 04.05.1987
  8. GM Jan WERLE NED 2523 15.01.1984
  9. IM Rasmus SVANE GER 2506 21.05.1997
  10. IM Torbjørn Ringdal HANSEN NOR 2476 01.03.1979
  11. IM Mads ANDERSEN DEN 2470 01.03.1995
  12. IM Frode ELSNESS NOR 2465 15.06.1973
  13. IM Aryan TARI NOR 2456 04.06.1999
  14. GM Rune DJURHUUS NOR 2434 15.01.1970
  15. IM Myklos GALYAS HUN 2421 25.09.1978
  16. IM Benjamin GLEDURA HUN 2414 04.07.1999
  17. IM Timofey GALINSKY UKR 2411 23.09.1975
  18. IM Fabrizio BELLIA ITA 2408 06.06.1963
  19. IM Goran DJUROVIC CRO 2408 23.11.1986
  20. IM Alexandru MANEA ROU 2368 18.11.1981
  21. FM Joachim B. NILSEN NOR 2363 02.06.1993
  22. FM Anders HOBBER NOR 2326 25.04.1994
  23. WGM Anita GARA HUN 2322 04.03.1983

 

Sunday 28 September  13.00-16.00 Registration
    17.30-23.30 Round 1
Monday 29 September 10.00-16.00 Postponed games from round 1
    17.30-23.30 Round 2
Tuesday 30 September 10.00-16.00 Round 3
    17.30-23.30 Round 4
Wednesday   1 October     16.30-22.30 Round 5
Thursday 2 October 16.30-22.30 Round 6
Friday 3 October 16.30-22.30 Round 7
Saturday 4 October 12.00-18.00 Round 8
    18.30-21.00 OCI Blitz (9-round Swiss, 3 min + 2 secs, FIDE-rated)
Sunday 5 October 10.00-16.00 Round 9
    16.10 (latest)  Prize giving
Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 09:58

RL1.jpg

RL_1.jpg

 

Program

  • 29. září 18.00 hodin - slavnostní zahájení
  • 30. září 16.00 hodin - partie č.1 (AJETO restaurant Nový Bor)
  • 1. října 16.00 hodin - partie č.2 (AJETO restaurant Nový Bor)
  • 2. října 16.00 hodin - partie č.3 (AJETO restaurant Nový Bor)
  • 3. října 16.00 hodin - partie č.4 (AJETO restaurant Nový Bor)
  • 4. října 9.30 hodin - Fejfarův memoriál (bleskový turnaj)
  • 4. října 16.00 hodin - partie č.5 (AJETO restaurant Nový Bor)
  • 5. října 16.00 hodin - partie č.6 (AJETO restaurant Nový Bor)
Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 07:10

Junior.jpgJunior VB.jpgJunior Vb2.jpgJuniorsz.jpgCsonka Balázs Durban_1.jpg

Varga_Klara2.jpg

 

Jprogram.jpg

  

A verseny honlapja;

Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 07:10

 

Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 07:09

 BGP.jpgBaku.jpgBaku-Chess-Palace-1.jpgмакет2.jpgCaruana_4.jpg

 

 

Players
Names

Fed

Rank

Baku 2014

Caruana, Fabiano

ITA

3

2801

Grischuk, Alexander

RUS

4

2789

Nakamura, Hikaru

USA

7

2782

Karjakin, Sergey

RUS

8

2777

Dominguez, Leinier

CUB

13

2756

Mamedyarov, Shakhriyar

AZE

12

2756

Gelfand, Boris

ISR

17

2748

Svidler, Peter

RUS

22

2732

Andreikin, Dmitry

RUS

31

2722

Radjabov, Teimour

AZE

33

2717

Kasimdzhanov, Rustam

UZB

43

2706

Tomashevsky, Evgeny

RUS

46

2701

 

 

Avg. (Sep 2014 ratings)

2748.9

 

Schedule
DATE EVENT
1st October 2014 Arrival

Technical Meeting – Players    1900h

Opening Ceremony                  1930h
2nd October 2014 1st round – 1500h
3rd October 2014 2nd round – 1500h
4th October 2014 3rd round – 1500h
5th October 2014 4th round – 1500h
6th October 2014 Free Day
7th October 2014 5th round – 1500h
8th October 2014 6th round – 1500h
9th October 2014 7th round – 1500h
10th October 2014 8th round – 1500h
11th October 2014 Free Day
12th October 2014 9th round – 1500h
13th October 2014 10th round – 1500h
14th October 2014 11th round – 1300h

Closing Ceremony  -  1930h



Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 07:06

TatranskeZruby.jpgZZ.jpg

 

 

 

 Hajrá Zámbó Zoli!

Pairings/Results

Round 4 on 2014/09/30 at 18:00-23:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 6 FM Vojta Tomáš 2373 3 3 Pagerka Martin 2297 18
2 14 FM Jarmula Lukasz 2314 3 3 FM Zambor Norbert 2279 22
3 4 IM Jasný Stanislav 2409 FM Constantinou Peter 2311 15
4 10 FM Vojtek Vladimír 2336 IM Kernazhitsky Leonid 2298 17
5 33 FM Bělunek Vladimír 2226 IM Michenka Jozef 2326 12
6 26 WGM Borošová Zuzana 2263 2 2 IM Biolek Richard 2432 1
7 28 Szotkowski Jakub 2262 2 2 FM Zambo Zoltan 2382 5
8 29 FM Malík Jan 2253 2 2 IM Berezjuk Sergej 2371 7
9 32 FM Sejkora Vlastimil 2243 2 2 IM Petrán Peter 2327 11
10 30 IM Přibyl Josef 2244 2 2 FM Jossien Arnaud 2326 13
Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 07:01

 

 

Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 06:59

Kreml.jpg

 

Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 06:47

fkép227.jpg

 

Jegyezd le sötét nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 05:51

 

 

 

 

Szerző: Sakk-mester  2014.10.02. 05:47