pos4859.jpg

Vezesd le sötét nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.26. 07:51

pos4858.jpg

Vezesd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.26. 07:30

 fww.jpgchengdu.jpgchess_activity1.jpgcity_center.jpg

A részletes eredményeket ITT éred el.

 

wwk1f.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Poland

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Socko, Monika player GM, WGM 1106619 2463 1978
2 Zawadzka, Jolanta player WGM 1122320 2422 1987
3 Szczepkowska-Horowska, Karina player WGM 1122681 2414 1987
4 Bartel, Marta player WGM 1123009 2350 1988
5 Kulon, Klaudia player WGM 1131044 2310 1992
  Matlak, Marek captain IM 1100122 2479 1966
 

Georgia

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Khotenashvili, Bela player GM, WGM 13602640 2513 1988
2 Javakhishvili, Lela player IM, WGM 13601458 2481 1984
3 Batsiashvili, Nino player IM, WGM 13602993 2473 1987
4 Melia, Salome player IM, WGM 13602446 2459 1987
5 Khurtsidze, Nino player IM, WGM 13600320 2457 1975
  Jojua, Davit captain GM 13602543 2580 1989
 

Armenia

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Danielian, Elina player GM, WGM 13300210 2488 1978
2 Mkrtchian, Lilit player IM, WGM 13300601 2442 1982
3 Kursova, Maria player WGM 4129709 2290 1986
4 Galojan, Lilit player IM, WGM 13301314 2277 1983
5 Gaboyan, Susanna player 13303627 2175 1996
  Chibukhchian, Artur captain GM 13300717 2423 1979
 

India

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Padmini, Rout player WGM 5029295 2446 1994
2 Koneru, Humpy player GM, WGM 5008123 2581 1987
3 Harika, Dronavalli player GM, WGM 5015197 2492 1991
4 Gomes, Mary Ann player WGM 5013623 2354 1989
5 Soumya, Swaminathan player WGM 5016193 2347 1989
  Sareen, Vishal captain IM 5000599 2346 1973
 

Russia

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Kosteniuk, Alexandra player GM, WGM 4128125 2529 1984
2 Gunina, Valentina player GM, WGM 4167570 2532 1989
3 Girya, Olga player WGM 4195752 2464 1991
4 Pogonina, Natalija player WGM 4147855 2456 1985
5 Goryachkina, Aleksandra player WGM 4147103 2473 1998
  Rublevsky, Sergei captain GM 4115309 2698 1974
           

United States of America

         
Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Abrahamyan, Tatev player WGM 13301918 2301 1988
2 Foisor, Sabina-Francesca player WGM 1212915 2235 1989
3 Nemcova, Katerina player WGM 322750 2279 1990
4 Melekhina, Alisa player FM, WIM 2022613 2235 1991
5 Ni, Viktorija player WIM 11602252 2188 1991
  Melikset, Khachiyan captain GM 13300512 2529 1970
 

Egypt

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Mona, Khaled player WGM 10605908 2125 1994
2 Wafa, Shrook player WGM 10609970 2058 1997
3 Moaataz, Ayah player WIM 10615873 2022 1997
4 Wafa, Shahenda player WIM 10609962 2118 1998
5 Sherif, Amina player WIM 12911690 1971 1999
  Mosa, Gomaa captain IA 10605983 1964
 

Ukraine

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Muzychuk, Anna player GM, WGM 14111330 2552 1990
2 Muzychuk, Mariya player IM, WGM 14114550 2526 1992
3 Ushenina, Anna player GM, WGM 14110911 2486 1985
4 Zhukova, Natalia player GM, WGM 14101513 2471 1979
5 Gaponenko, Inna player IM, WGM 14101181 2384 1976
  Brodsky, Michail captain GM 14100932 2555 1969
 

Kazakhstan

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Saduakassova, Dinara player WGM 13700090 2393 1996
2 Abdumalik, Zhansaya player WGM 13703544 2411 2000
3 Nakhbayeva, Guliskhan player WGM 13704788 2329 1991
4 Dauletova, Gulmira player WIM 13702971 2201 1988
5 Davletbayeva, Madina player WIM 13703595 2231 1989
  Kotsur, Pavel captain GM 13700278 2552 1974
 

China

Name Position Title FIDE ID Rating Birthyear
1 Ju, Wenjun player GM, WGM 8603006 2557 1991
2 Tan, Zhongyi player WGM 8603642 2487 1991
3 Shen, Yang player IM, WGM 8603162 2459 1989
4 Lei, Tingjie player WGM 8605114 2444 1997
5 Ding, Yixin player WGM 8602972 2434 1991
  Yu, Shaoteng captain GM 8600660 2497 1979
 

Appeals Committe

Sundar, Damal Villivalam chairman IO
Giorgadze, Giorgi member GM
Yang, Junan member
 

Chief Arbiter

Nikolopoulos, Panagiotis IA

 

Board Pairings

 

Round 5 on 2015/04/23 at 15:00
Bo. 3   UNITED STATES OF AMERICA Rtg - 10   INDIA Rtg 0 : 0
1.1 WGM
Abrahamyan, Tatev
2301 - GM
Koneru, Humpy
2581
1.2 WGM
Nemcova, Katerina
2279 - GM
Harika, Dronavalli
2492
1.3 WGM
Foisor, Sabina-Francesca
2235 - WGM
Padmini, Rout
2446
1.4 FM
Melekhina, Alisa
2235 - WGM
Soumya, Swaminathan
2347
Bo. 4   GEORGIA Rtg - 2   UKRAINE Rtg 0 : 0
2.1 GM
Khotenashvili, Bela
2513 - GM
Muzychuk, Anna
2552
2.2 IM
Javakhishvili, Lela
2481 - IM
Muzychuk, Mariya
2526
2.3 IM
Batsiashvili, Nino
2473 - GM
Ushenina, Anna
2486
2.4 IM
Melia, Salome
2459 - GM
Zhukova, Natalia
2471
Bo. 5   ARMENIA Rtg - 1   KAZAKHSTAN Rtg 0 : 0
3.1 GM
Danielian, Elina
2488 - WGM
Abdumalik, Zhansaya
2411
3.2 IM
Mkrtchian, Lilit
2442 - WGM
Saduakassova, Dinara
2393
3.3 IM
Galojan, Lilit
2277 - WGM
Nakhbayeva, Guliskhan
2329
3.4 WGM
Kursova, Maria
2290 - WIM
Davletbayeva, Madina
2231
Bo. 6   CHINA Rtg - 9   POLAND Rtg 0 : 0
4.1 GM
Ju, Wenjun
2557 - GM
Socko, Monika
2463
4.2 WGM
Tan, Zhongyi
2487 - WGM
Zawadzka, Jolanta
2422
4.3 WGM
Lei, Tingjie
2444 - WGM
Bartel, Marta
2350
4.4 WGM
Ding, Yixin
2434 - WGM
Kulon, Klaudia
2310
Bo. 7   RUSSIA Rtg - 8   EGYPT Rtg 0 : 0
5.1 GM
Gunina, Valentina
2532 - WIM
Moaataz, Ayah
2022
5.2 GM
Kosteniuk, Alexandra
2529 - WIM
Wafa, Shahenda
2118
5.3 WGM
Pogonina, Natalija
2456 - WIM
Sherif, Amina
1971
5.4 WGM
Girya, Olga
2464 - WGM
Wafa, Shrook
2058
Schedule
18th April Arrival and Opening Ceremony
19th April Round 1 15:00
20th April Round 2 15:00
21st April Round 3 15:00
22nd April Round 4 15:00
23rd April Round 5 15:00
24th April Free Day  
25th April Round 6 15:00
26th April Round 7 15:00
27th April Round 8 15:00
28th April Round 9 11:30
28th April Closing Ceremony 19:00
29th April Departure  

 

Ranking crosstable

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 GEORGIA  *  2 3 4 7 11.5 0 21.25
2 RUSSIA 2  *  3 2 6 9.5 0 27.00
3 CHINA 1  *  3 2 4 5 10.0 0 14.00
4 UKRAINE  *  3 ½ 2 5 9.0 0 17.50
5 ARMENIA 2 1  *  3 5 8.5 0 15.25
6 UNITED STATES OF AMERICA 1  *  2 2 3 4 8.0 0 9.25
7 POLAND 2  *  3 8.5 0 13.00
8 KAZAKHSTAN 1 ½ 2  *  3 6.0 0 11.00
9 INDIA 2 2  *  2 7.0 0 9.50
10 EGYPT 0 0 1 1  *  0 2.0 0 0.00

Szerző: Sakk-mester  2015.04.25. 07:43

wt.jpgwk.jpg golden-palace-tsakhkadzor-hotel.jpgGolden-Palace-Tsakhkadzor-Hotel

 

 A részletes eredményeket ITT éred el.

Résztvevők: Russia, China, Hungary, India, USA, Egypt, Ukraine, Armenia, Cuba, Israel.

vkbcsabi.jpg

A résztvevő országok: Oroszország (2760 Élő-pont átlag), Ukrajna (2719), Kína (2715), Magyarország (2693), Örményország (2688), Izrael (2676), Kuba (2665), India (2662), Egyesült Államok (2647), Egyiptom (2548).

vk_magyarok.jpg

zaszlo_22_anim_4.gif

Hajrá Magyarok!

vk_hatterben.jpgElőtérben az örmények, háttérben a magyarok. A megnyitó fotósa hazája csapata mellett az orosz és az izraeli alakulatot tartotta "képre" érdemesnek.

 a_karmester.jpg

A magyar csapat karmestere: Lékó Péter - A virtuóza: Balogh Csaba

Sajnos Csabit, a tegnapi nap - 2015-04-19 - magyar hősét nem láthatjuk, mert szűkön mérik a fényképeket örmény földön.

  

Ranking crosstable

Rk.   Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  TB1   TB2   TB3 
1
Ukraine  *  4 8 13.0 114.8
2
China  *  2 2 8 12.5 102.8
3
Israel  *  2 7 12.0 113.8
4
Cuba  *  2 3 7 11.5 99.0
5
India ½  *  2 3 5 9.5 80.3
6
Russia 2  *  2 4 10.5 108.5
7
Armenia ½  *  4 8.5 95.3
8
Hungary 2 2 ½  *  4 8.5 88.8
9
USA 2 2  *  2 8.5 84.3
10
Egypt 0 2 1 1  *  1 5.5 63.8

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2015/04/19 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  Egypt
  India
1 : 3
2
  Israel
  Armenia
:
3
  Ukraine
  Russia
:
4
  Cuba
  Hungary
2 : 2
5
  China
  USA
:
Round 2 on 2015/04/20 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  India
  USA
2 : 2
2
  Hungary
  China
2 : 2
3
  Russia
  Cuba
:
4
  Armenia
  Ukraine
:
5
  Egypt
  Israel
2 : 2
Round 3 on 2015/04/21 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  Israel
  India
: ½
2
  Ukraine
  Egypt
4 : 0
3
  Cuba
  Armenia
:
4
  China
  Russia
2 : 2
5
  USA
  Hungary
:
Round 4 on 2015/04/22 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  India
  Hungary
:
2
  Russia
  USA
2 : 2
3
  Armenia
  China
½ :
4
  Egypt
  Cuba
1 : 3
5
  Israel
  Ukraine
:
Round 5 on 2015/04/23 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  Ukraine
  India
:
2
  Cuba
  Israel
:
3
  China
  Egypt
:
4
  USA
  Armenia
:
5
  Hungary
  Russia
½ :
Round 6 on 2015/04/25 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  India
  Russia
:
2
  Armenia
  Hungary
:
3
  Egypt
  USA
:
4
  Israel
  China
:
5
  Ukraine
  Cuba
:
Round 7 on 2015/04/26 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  Cuba
  India
:
2
  China
  Ukraine
:
3
  USA
  Israel
:
4
  Hungary
  Egypt
:
5
  Russia
  Armenia
:
Round 8 on 2015/04/27 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  India
  Armenia
:
2
  Egypt
  Russia
:
3
  Israel
  Hungary
:
4
  Ukraine
  USA
:
5
  Cuba
  China
:
Round 9 on 2015/04/28 at 11.00
No. Team Team Res. : Res.
1
  China
  India
:
2
  USA
  Cuba
:
3
  Hungary
  Ukraine
:
4
  Russia
  Israel
:
5
  Armenia
  Egypt
:


 ---------------------------------------

Szerző: Sakk-mester  2015.04.25. 07:42

 yg.jpgworld-cup-vugar-gashimov.jpg

gashimov-monument.jpg

ym1.jpgym2.jpg

guszejnov_memorial.jpg

 

 

Schedule

The rounds are scheduled from 15:00

April 16 - 18.30 - Opening ceremony and drawing of lots

April 17 - 15.00 - Round 1

April 18 - 15.00 - Round 2

April 19 - 15.00 - Round 3

April 20 - 15.00 - Round 4

April 21 - 15.00 - Round 5

April 22 – Free day

April 23 - 15.00 - Round 6

April 24 - 15.00 - Round 7

April 25 - 15.00 - Round 8

April 26 - 14.00 - Round 9

April 26 - 20.00 - Closing ceremony

NameRtgFED12345678910PtsVictResSBRank
1 Kramnik Vladimir 2783 RUS *  ½ ½  ½  0 0 0     1  2.5 1   7.75  9
2 So Wesley 2788 USA  ½ * 1 0  ½ 0      1 1  4 3   11.00  3
3 Mamedov Rauf 2651 AZE  ½  0 *  ½ ½      ½  ½ ½   3 0   9.25  8
4 Anand Viswanathan 2791 IND  ½  1 ½ *     ½  ½  ½ 1   4.5 2   14.50  2
5 Mamedyarov Shakhriyar 2754 AZE 1  ½ ½   *  ½ 0  ½  ½    3.5 1   11.00  5
6 Caruana Fabiano 2802 ITA 1  1     ½  * 0  ½ ½  ½  4 2   12.25  4
7 Carlsen Magnus 2863 NOR 1     ½  1  1 *  1 ½  ½  5.5 4   17.75  1
8 Vachier-Lagrave Maxime 2762 FRA      ½ ½ ½  ½ 0  * ½  ½  3  0    10.00  7
9 Giri Anish 2790 NED    0  ½ ½ ½  ½ ½ ½ *    3  0    11.75  6
10 Adams Michael 2746 ENG 0  0  ½ 0    ½ ½ ½    *  2  0     7.75 10


 

    • SNo. NameRtgRes. NameRtgSNo.
      10 GM Adams Michael 2746 - GM Giri Anish 2790 9
      1 GM Kramnik Vladimir 2783 - GM Vachier-Lagrave Maxime 2762 8
      2 GM So Wesley 2788 - GM Carlsen Magnus 2863 7
      3 GM Mamedov Rauf 2651 - GM Caruana Fabiano 2802 6
      4 GM Anand Viswanathan 2791 - GM Mamedyarov Shakhriyar 2754 5
  • Round 9
    • SNo. NameRtgRes. NameRtgSNo.
      5 GM Mamedyarov Shakhriyar 2754 - GM Adams Michael 2746 10
      6 GM Caruana Fabiano 2802 - GM Anand Viswanathan 2791 4
      7 GM Carlsen Magnus 2863 - GM Mamedov Rauf 2651 3
      8 GM Vachier-Lagrave Maxime 2762 - GM So Wesley 2788 2
      9 GM Giri Anish 2790 - GM Kramnik Vladimir 2783 1

 

 

 

 

 

 

 

Opening report by Peter Doggers. Round 5.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.25. 07:33

pos4857.jpg

Vezesd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.25. 07:30

pos4856.jpg

Vezesd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.25. 07:21

pos4855.jpg

Vidd tovább a játszmát.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.24. 08:21

pos4854.jpg

Vidd tovább a játszmát világossal és sötéttel.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.24. 07:51

pos4853.jpg

Mire jutsz világossal? Jegyezd le a válaszod.

Szerző: Sakk-mester  2015.04.24. 07:30