fkép254.jpg

Kedves Sakkbarátaim! Tréner-társaim!

Arra kérlek titeket, hogy e feladatot teszteljétek le tanítványaitok körében.

A célzott korosztály a 9-12 éveseké.

A feladatot a figurák mozgatása nélkül kell megoldani és lejegyezni a a megfejtésben résztvevőknek.

Jegyezzétek le, hogy melyik korosztály (9-10-11-12), mennyi idő alatt mire jutott a feladattal.

Visszajelzéseteket juttassátok el  a blogon megadott -e-mail címemre.

Köszönöm!

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 21:00

 Székesfehérvár.jpgNovotelSz.jpg

battlechess-dorina.pngDorina is odalovagolt.

Dorináéktól.JPGDemeter Dorina

Jól kezdett Dorina, az I. fordulóban a kiemeltek közé sorolva hozta a kötelező győzelmet. A délutáni II. fordulóban már Őt sorsolták az 1788 élőpontos fehérvári játékoshoz, Zámbó Árpádhoz. A középjáték tűzharcából Dorina tiszt előnnyel került ki, majd a végjátékban az újabb tisztnyerése láttán ellenfele feladta a játszmát.

----------------------------

Dorina a délelőtti III. fordulóban az 1709 élőpontos Mendoly Lászlóval szemben 4 órás küzdelem után ért el döntetlent, majd a délutáni IV. fordulóban az 1650 élőpontos 15. évében járó tehetséges ifjúval, Koltai Dániellel a végjátékká leegyszerűsödött állásban állapodtak meg a döntetlenben. A 9. évében járó Demeter Dorina 4/3 pontjával az élmezőnyben várja a holnapi folytatást.

-----------------------------------

 Óriási meglepetésre a verseny B csoportjában az 5. fordulóban az első kettő táblán egy kilencéves kisfiú Csiki Endre (4/4!) és egy nála három hónappal fiatalabb kislány; Demeter Dorina (4/3!) veszi fel a küzdelmet náluk magasabban jegyzett ellenfelekkel.

"Október 23-án 96 versenyző részvételével megkezdődött a 4 napos XII. Fehérvár Böllhoff Kupa FIDE Open nemzetközi sakkverseny a székesfehérvári Novotel Hotelben. A verseny A és B csoportban zajlik, a 49 fős A csoportban 2 nemzetközi nagymester és 10 nemzetközi mester is asztalhoz ült, és a magyar versenyzőkön kívül spanyol, ukrán és román játékosok is küzdenek a pontokért."

Fejér.jpg

A versenyeredmények elérhetőek ITT

5. forduló (Round 5)

1   Csiki, Endre                 ( 4  ) - Gonczol, Gabor               ( 4  )  10-  2
2   Demeter, Dorina              ( 3  ) - Tvarusko, Laszlo             ( 3  )  18-  3
3   Geher, Laszlo                ( 3  ) - Ronai, Akos Balazs           ( 3  )   5- 14
4   Kanalas, Mihaly              ( 3  ) - Mendoly, Laszlo              ( 3  )  11-  9
5   Czimer, Jozsef               ( 3  ) - Jaro, Benjamin               ( 3  )  12- 15
6   Szunyogh, Istvan             ( 2.5) - Pal, Istvan                  ( 3  )   1- 23

A verseny ideje és helye:               2014. október 23. - október 26.
                                                  Székesfehérvár, Ady Endre u. 19-21. Novotel Hotel 

Nevezés: A versenyre írásban és telefonon lehet benevezni 2014. október 19-ig.

Cím: Fejér Megyei Sakkszövetség 8000 Székesfehérvár, Piac tér 12-14.

Telefon:           Fehérvári István: 06-30-5974224      e-mail: fejersakk@gmail.com                  
                        Zilahi Zoltán:  06-30-8444451           e-mail:  sky@upcmail.hu

 

Részletes program:

 

2014. október 23. (csütörtök)

Regisztráció:                   8:30-9:30

Megnyitó:                       9:45-10:00

I. forduló                        10:00-14:00

II. forduló:                     16:00-20:00

 

2014. október 24. (péntek)

III. forduló:                      9:00-13:00

IV. forduló:                    15:00-19:00

 

2014. október 25. (szombat)

V. forduló:                       9:00-13:00

VI. forduló:                    15:00-19:00

 

2014. október 26. (vasárnap)

VII. forduló:                    9:00-13:00

  Eredményhirdetés:            13:30

A versenykiírást ITT éred el.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 20:50

 


A+C.jpgsochi-media-center-view-from-water.jpgHenrik-Carlsen-Sochi.jpgMain-Media-Center-Sochi-1.jpgMain-Media-Center-Sochi-2.jpgSochi-Media-Center-3.jpgSzocsi.jpg

 

 

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 20:31

11_1.jpgEurópa Korosztályos Sakkbajnoksága.jpgRachel at Chess - Final.jpg

A résztvevő játékosok listáját ITT , a verseny honlapját pedig ITT találod.Gaál Zsóka_2.jpgKi, kik szállíthatják a magyar diadalokat, az érmeket, a kupákat?

A fiúk közül Kozák Ádám, a lányok mezőnyében Juhász Judit, Karácsonyi Kata, Kovács Judit és Gaál Zsóka esélyes a rangos helyezésekre.

A fotón a győzelem, az éremszerzés egyik esélyese: Gaál Zsóka

zaszlo_22_anim_2.gifHajrá Magyarok!JJ.jpg

 

-----------------------

Kozák Ádám B.jpg

 

Nagyszerű nyitány; 11/9.5

II. forduló; 11/6 - 100%-os: Kozák Ádám, Kovács Judit, és Juhász Judit.

---------------

III. forduló: Szerény eredmény a 11/4.5-es mutató, pláne ha figyelembe vesszük, hogy csak Farkas Ricsi játszott önmagánál magasabban jegyzett ellenféllel. A "magyar mezőnyt" Kozák Ádám és Juhász Judit vezeti 3/2.5. Veretlen még  a magasabb élősökkel játszó Farkas Richárd 3/2.

---------------------------

IV. forduló: Elvárható volt a tegnapinál jobb eredmény (11/6.5) hisz csupán Farkas Ricsinek kellett nálánál magasabban jegyzett ellenféllel szemben felvenni a küzdelmet. Túl a verseny kisebbik felén óvatos derűlátással vágunk bele a hosszú véghajrába. Mezőnyünket továbbra is Kozák Ádám és Juhász Judit vezeti - 4/3.5 - rögtön utánuk következik Érseki Tamara és Gaál Zsóka 4/3 pontos eredménnyel. 

----------------------------------------

V. forduló: 11/6 - Jó kapusnak szerencséje van, szokták mondani. Nem sántít túlzottan ez a megfogalmazás a magyar regiment legjobb pontszerzőjének (5/4.5) Kozák Ádámnak a mai pontszerzésére. Őt a tapolcai hölgykoszorú két virágszála; Juhász Judit és Gaál Zsóka követi 5/3.5-pontos eredménnyel. A vereségek hideg zuhanya alól csak Érseki Tamara vonhatja ki magát,  Ő játszott ma nála magasabban jegyzett ellenféllel.

------------------------------------------------

 VI. forduló előzetes; Holnap - 10.-23. - a legkisebbnek - Gaál Zsóka - jut a legnagyobb "falat"! A többiek alacsonyabban jegyzettekkel kerülnek össze, így nem lenne meglepetés a "magyar henger".

-------------------

VI. forduló; 11/7 - Gaál Zsókának nem akadt fenn a nagy falat a torkán, nagyon értékes döntetlent ért el az első kiemelttel szemben. A magyar mezőnyt a végső győzelemre is esélyes Kozák Ádám (6/5) vezeti, Őt egy fél pont lemaradással Juhász Judit (6/4.5) követi, utánuk a legkisebbek Gaál Zsóka és Karácsonyi Kata (6/4) kéz a kézben következnek.

------------------------

Holnap  - 10-25 - szünnap, majd - 10-26 - kezdetét veszi a rövid, 3 fordulón át tartó vágta, aminek eredményes teljesítése esetén érmek és jó helyezések válnak elérhetővé. 

---------------------------

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Rk. Group
24 Farkas Richard 2314 HUN 1 ½ ½ 0 0 1 3.0 33 U18 Open
17 FM Antal Tibor Kende 2324 HUN 1 ½ 0 ½ ½ 1 3.5 32 U16 Open
27 Buzas Bertalan 2116 HUN 1 0 0 1 1 0 3.0 56 U14 Open
2 FM Kozak Adam 2315 HUN 1 1 ½ 1 1 ½ 5.0 4 U12 Open
15 Karacsonyi Gellert 1864 HUN ½ 1 0 ½ 1 0 3.0 55 U10 Open
12 Arvai Eszter 2087 HUN 1 0 0 0 1 1 3.0 36 U16 Girls
21 Erseki Tamara 1863 HUN 0 1 1 1 0 0 3.0 40 U14 Girls
7 Kovacs Judit 1859 HUN 1 1 0 ½ 0 1 3.5 27 U12 Girls
5 Juhasz Judit 1690 HUN 1 1 ½ 1 0 1 4.5 7 U10 Girls
5 Karacsonyi Kata 1459 HUN 1 0 1 0 1 1 4.0 14 U08 Girls
8 Gaal Zsoka 1241 HUN 1 0 1 1 ½ ½ 4.0 16 U08 Girls

Pairings of the next round for HUN

Rd. Bo. No.   Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg   No.
7 16 24
Farkas Richard HUN 2314 3 3 Shabanov Nurlan AZE 2106
48
7 14 49
Bilchinski Anton GER 2054 FM Antal Tibor Kende HUN 2324
17
7 23 63
Hoghmrtsyan Artur ARM 1917 3 3 Buzas Bertalan HUN 2116
27
7 1 2
FM Kozak Adam HUN 2315 5 FM Matviishen Viktor UKR 2404
1
7 26 15
Karacsonyi Gellert HUN 1864 3 Grigoryan Gor M. ARM 0
96
7 16 12
Arvai Eszter HUN 2087 3 3 Mirzaeva Gulnara RUS 1915
28
7 20 45
Sargsyan Anna M. ARM 1705 3 3 Erseki Tamara HUN 1863
21
7 12 33
Hajiyeva Laman AZE 1583 Kovacs Judit HUN 1859
7
7 4 8
WCM Ismayil Malak AZE 1588 Juhasz Judit HUN 1690
5
7 6 5
Karacsonyi Kata HUN 1459 4 4 Enache Dorothea AUT 0
24
7 8 8
Gaal Zsoka HUN 1241 4 4 Khurtsidze Mariam GEO 0
43

Results of the last round for HUN

Rd. Bo. No.   Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg   No.
6 21 53
Faron Rafal POL 2033 2 0 - 1 2 Farkas Richard HUN 2314
24
6 21 17
FM Antal Tibor Kende HUN 2324 1 - 0 Hoang Harry SUI 2129
40
6 17 27
Buzas Bertalan HUN 2116 3 0 - 1 3 Mustafin Andrey AZE 1917
65
6 2 33
Karayev Kanan AZE 1925 ½ - ½ FM Kozak Adam HUN 2315
2
6 17 15
Karacsonyi Gellert HUN 1864 3 0 - 1 3 Eynullayev Atilla AZE 1494
68
6 21 47
Elizarova Taisia RUS 1742 2 0 - 1 2 Arvai Eszter HUN 2087
12
6 14 21
Erseki Tamara HUN 1863 3 0 - 1 3 Karimzada Narmin AZE 1679
49
6 17 7
Kovacs Judit HUN 1859 1 - 0 Konecny Sophie AUT 1569
34
6 5 5
Juhasz Judit HUN 1690 1 - 0 Rzali Sabina AZE 1481
18
6 7 1
Karaivanova Petya BUL 1626 3 ½ - ½ Gaal Zsoka HUN 1241
8
6 9 41
Katamadze Marta GEO 0 3 0 - 1 3 Karacsonyi Kata HUN 1459
5

 

A párosításokat és az eredményeket ITT éred el.

 

A magyar résztvevők;

Player Overview of a federation

No. Name FideID FED Rtg
37 FM Antal Tibor Kende 738581 HUN 2324
50 Farkas Richard 703850 HUN 2296
68 Kozak Adam 753246 HUN 2233
132 Buzas Bertalan 751820 HUN 2124
150 Arvai Eszter 732583 HUN 2098
335 Karacsonyi Gellert 764620 HUN 1864
338 Kovacs Judit 769215 HUN 1859
362 Erseki Tamara 760340 HUN 1842
502 Juhasz Judit 768499 HUN 1690
644 Karacsonyi Kata 769584 HUN 1459
705 Gaal Zsoka 777765 HUN 1258

 

LIVE> 8 éves korosztály

 

LIVE> 10-12 éves korosztály

 --------------------------

LIVE> 14-16-18 éves korosztály;

 

 

Program;

Saturday October 18 Arrival Day
Saturday October 18 Opening Ceremony
Sunday October 19 10.30 Captain’s Meeting
Sunday October 19 15:00 1
st Round
Monday October 20 15:00 2
nd Round
Tuesday October 21 15:00 3
rd Round
Wednesday October 22 15:00 4
th Round
Thursday October 23 15:00 5
th Round
Friday October 24 15:00 6
th Round
Saturday October 25 Free day
Sunday October 26 15:00 7
th Round
Monday October 27 15:00 8
th Round
Tuesday October 28 13:00 9
th Round
Tuesday October 28 20:00 Closing Ceremony
Wednesday October 29 Departure Day

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 20:18

 st_louis.jpg

The 2014 SPICE Cup Open is taking place on 21-26th October 2014 at the Crowne Plaza Clayton Hotel in Saint Louis, Missouri, USA.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 20:16

Portisch L_1.jpgzaszlo_22_anim_2.gifHajrá Portisch!

 


Thursday 23 October Arrivals
Friday 24 October 11:00 Technical Meeting
Friday 24 October 15:30 Opening Ceremony
Friday 24 October 16:00 Round 1
Saturday 25 October 16:00 Round 2
Sunday 26 October 16:00 Round 3
Monday 27 October 16:00 Round 4
Tuesday 28 October 16:00 Round 5
Wednesday 29 October 16:00 Round 6
Thursday 30 October Day off (excursion)
Friday 31 October 16:00 Round 7
Saturday 1 November 16:00 Round 8
Sunday 2 November 16:00 Round 9
Monday 3 November 16:00 Round 10
Tuesday 4 November 15:00 Round 11
Tuesday 4 November 21:00 Closing Ceremony
Wednesday 5 November Departures

 

All Players, Senior 50+, Senior 65+, Women (50+ & 65+)

Starting rank

No.   Name FideID FED Rtg sex Typ
1
GM Nunn John D M 400017 ENG 2602 S50
2
GM Hebden Mark L 400084 ENG 2554 S50
3
GM Vaisser Anatoly 603252 FRA 2531 S65
4
GM Sturua Zurab 13600095 GEO 2523 S50
5
GM Bischoff Klaus 4600045 GER 2504 S50
6
GM Sveshnikov Evgeny 4100638 LAT 2502 S50
7
GM Movsziszian Karen 13301152 ARM 2487 S50
8
IM Kalegin Evgenij 4103416 RUS 2474 S50
9
IM Zhelnin Vladimir V 4105567 RUS 2471 S65
10
GM Portisch Lajos 700037 HUN 2467 S65

 

-----------------------------

Starting rank

No.   Name FideID FED Rtg sex Typ
1
GM Nunn John D M 400017 ENG 2602 S50
2
GM Hebden Mark L 400084 ENG 2540 S50
3
GM Vaisser Anatoly 603252 FRA 2531 S65
4
GM Sturua Zurab 13600095 GEO 2523 S50
5
GM Sveshnikov Evgeny 4100638 LAT 2517 S50
6
GM Bischoff Klaus 4600045 GER 2504 S50
7
GM Movsziszian Karen 13301152 ARM 2487 S50
8
IM Kalegin Evgenij 4103416 RUS 2474 S50
9
IM Zhelnin Vladimir V 4105567 RUS 2471 S65
10
GM Arkell Keith C 400270 ENG 2450 S50
11
GM Vasiukov Evgeni 4100522 RUS 2448 S65
12
GM Balashov Yuri S 4100263 RUS 2429 S65
13
IM Bruno Fabio 801038 ITA 2422 S50
14
GM Kristiansen Jens 1400061 DEN 2405 S50
15
GM Kupreichik Viktor D 13500066 BLR 2405 S65
16
GM Suba Mihai 1203363 ROU 2341 S65

 

Több mint 170 versenyzőből egyetlen egy magyar sincs!

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 16:25

 Tashkent.jpgtashkent1-1.jpg Tas.jpg

 

Tasr.jpg

 Vachier-Lagrave.jpgPhoto: by A.Karlovich

A verseny HONLAPJA

 

GP_2014-2015.jpg

Schedule
October 20, 2014

Opening Ceremony

19.30

October 21, 2014

Round 1

14.00

October 22, 2014

Round 2

14.00

October 23, 2014

Round 3

14.00

October 24, 2014

Round 4

14.00

October 25, 2014

Free Day

 

October 26, 2014

Round 5

14.00

October 27, 2014

Round 6

14.00

October 28, 2014

Round 7

14.00

October 29, 2014

Round 8

 

October 30, 2014

Free Day

14.00

October 31, 2014

Round 9

14.00

November 1, 2014

Round 10

14.00

November 2, 2014

Round 11

11.00

November 2, 2014

Closing Ceremony

19.00

 

Players
Names Fed Tashkent 2014 Tashkent 2014
Caruana, Fabiano ITA x 2844
Nakamura, Hikaru USA x 2764
Karjakin, Sergey RUS x 2767
Vachier-Lagrave, Maxime FRA x 2757
Giri, Anish NLD x 2758
Mamedyarov, Shakhriyar AZE x 2764
Gelfand, Boris ISR x 2748
Jakovenko, Dmitri RUS x 2747
Andreikin, Dmitry RUS x 2722
Radjabov, Teimour AZE x 2726
Jobava, Baadur GEO x 2717
Kasimdzhanov, Rustam UZB x 2706
Count

 

12

2751.7
Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 16:20

 Csigorin.jpg

 

 

 

 

List of players

M.Chigorin Memorial

Last updated 2014-10-14

  Name Rating Ttl B-year Fed ID Blitz Classic
1 Matlakov, Maxim 2692 g 1991 RUS 4168003   +
2 Alekseev, Evgeny 2682 g 1985 RUS 4138147   +
3 Khismatullin, Denis 2681 g 1984 RUS 4168003 + +
4 Rodshtein, Maxim 2678 g 1989 ISR 2806851   +
5 Grachev, Boris 2673 g 1986 RUS 4129199   +
6 Sjugirov, Sanan 2664 g 1993 RUS 4189302 + +
7 Smirin, Ilia 2655 g 1968 ISR 2801990 + +
8 Safarli, Eltaj 2648 g 1992 AZE 13402129   +
9 Khairullin, Ildar 2643 g 1990 RUS 4151348   +
10 Rakhmanov, Aleksandr 2636 g 1989 RUS 4173708 +  
11 Kokarev, Dmitry 2626 g 1982 RUS 4132181   +
12 Ivanisevic, Ivan 2623 g 1977 SRB 912417   +
13 Andriasian, Zaven 2622 g 1989 ARM 13302000 + +
14 Ponkratov, Pavel 2617 g 1988 RUS 4157800   +
15 Bukavshin, Ivan 2616 g 1995 RUS 4199758 + +
16 Ganguly, Surya Shekhar 2613 g 1983 IND 5002150 + +
17 Sethuraman, S.P. 2613 g 1993 IND 5021596   +
18 Smirnov, Pavel 2611 g 1982 RUS 4123425 + +
19 Potkin, Vladimir 2610 g 1982 RUS 4131061   +
20 Goganov, Aleksey  2608 g 1991 RUS 24109959 + +
21 Savchenko, Boris 2608 g 1986 RUS 4147332 + +
22 Wen, Yang 2601 g 1988 CHN 8602956   +
Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 16:03

Pos4391.jpg

 

Változatszámítás + Fantázia = Megoldás

Tehetség + Munka = Eredmény

Vezesd és jegyezd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 09:41

Pos4390.jpg

 

Bonyolíts le nyerésre.

Jegyezd le hogyan nyernél világossal.

Szerző: Sakk-mester  2014.10.24. 09:21