skopje08.jpgkarpos_1.jpg

 karpos3.jpg

Az eredményeket és a párosításokat ITT követheted figyelemmel.

Starting rank

No.   Name FideID FED Rtg sex Typ
1
GM IVANISEVIC Ivan 912417 SRB 2638
2
GM TKACHIEV Vladislav 618438 FRA 2634
3
GM PERUNOVIC Milos 921629 SRB 2632
4
GM KOZUL Zdenko 14502879 CRO 2630
5
GM GEORGIEV Kiril 2900017 BUL 2623 S50
6
GM MARKUS Robert 921637 SRB 2615
7
GM DELCHEV Aleksander 2900394 BUL 2607
8
GM FIER Alexandr 2107139 BRA 2601
9
GM NABATY Tamir 2809052 ISR 2590
10
GM PALAC Mladen 14500116 CRO 2581
11
GM VOCATURO Daniele 813192 ITA 2579
12
GM KRAEMER Martin 4671910 GER 2577
13
GM DAMLJANOVIC Branko 900125 SRB 2562 S50
14
GM KAZHGALEYEV Murtas 13700316 KAZ 2561
15
GM ZELCIC Robert 14500310 CRO 2553 S50
16
GM PAVLIDIS Antonios 4212312 GRE 2539
17
GM DJUKIC Nikola 922412 MNE 2529
18
GM HALKIAS Stelios 4201809 GRE 2527
19
GM BLAGOJEVIC Dragisa 900885 MNE 2522
20
GM KOVACEVIC Aleksandar 903124 SRB 2517
21
GM MASTROVASILIS Athanasios 4201990 GRE 2506

 

Player Overview of a federation

No. Name FideID FED Rtg
86 PECZELY Sebastian Zsombor 750964 HUN 2254
91 WFM MARJANOVICS Annamaria 750930 HUN 2230

 

March 27 (Friday) Official Opening will be at 16:00 and beginning of first round will be at 17:30
March 28 (Saturday) 2nd round will start at 9:30 and 3rd round will start at 17:30
March 29 (Sunday) 4th round – 17:30
March 30 (Monday) 5th round – 17:30
March 31 (Tuesday) 6th round – 17:30
April 01 (Wednesday) 7th round – 17:30
April 02 (Thursday) 8th round – 17:30
April 03 (Friday) 9th round – 9:30

Pairings/Results

Round 4 on 2015/03/29 at 17:30

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg   No.
1 13
GM KAZHGALEYEV Murtas 2561 3 3 GM TKACHIEV Vladislav 2634
2
2 24
IM PANCEVSKI Filip 2485 3 3 GM KOZUL Zdenko 2630
4
3 28
GM ARNAUDOV G. Petar 2461 3 3 GM MARKUS Robert 2615
6
4 31
GM KAPNISIS Spyridon 2455 3 3 GM NABATY Tamir 2590
8
5 34
GM DRAZIC Sinisa 2439 3 3 GM VOCATURO Daniele 2579
10
6 1
GM IVANISEVIC Ivan 2638 GM TOSIC Miroslav 2413
42
7 5
GM GEORGIEV Kiril 2623 WGM SADUAKASSOVA Dinara 2398
48
8 7
GM FIER Alexandr 2601 IM ENCHEV Ivajlo 2395
50
9 53
IM CODENOTTI Marco 2385 GM ZELCIC Robert 2553
14
10 15
GM PAVLIDIS Antonios 2539 IM MAZI Leon 2382
54
20 29
IM KANMAZALP Ogulcan 2458 WFM MARJANOVICS Annamaria 2230
92
46 87
PECZELY Sebastian Zsombor 2254 2 2 GOUNTRAS Klearhos 2005
154
Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 19:46

 pp_este.jpg

Preliminary list of players:

1 IM Rajlich Iweta POL 2398
2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2374
3 WGM Theissl Pokorna Regina SVK 2361
4 IM Gara Anita HUN 2341
5 IM Vajda Szidonia HUN 2326
6 IM Sedina Elena ITA 2305
7 WGM Gara Ticia HUN 2290
8 Havanecz Bianka HUN 2244
9 WIM Varga Klara HUN 2215
10 WFM Terbe Julianna HUN 2208
11 WIM Dudas Eszter HUN 2183
12 Erdos Boglarka HUN 2166
13 WIM Dave Dhyani IND 2157
14 WFM Juhasz Barbara HUN 2141
15 WIM Gavasheli Ana GEO 2122
16 WFM Terbe Zsuzsanna HUN 2109
17 WFM Palotai Piroska HUN 2079
18 Psoma Virginia GRE 1595
19 Papp Andrea HUN 1513
20 Pilmayer Katalin Viola HUN 1503
21 Palocz Katalin HUN 1366

 

Díjak:

  1. díj 300.000,- Ft
  2. díj 200.000,- Ft
  3. díj 150.000,- Ft
  4. díj 100.000,- Ft
  5. díj 75.000,- Ft
  6. díj 50.000,- Ft
  7. díj 25.000,- Ft

U20 I. díj 25.000,- Ft, érem és kupa

II. díj 15.000,- Ft és érem

III. díj 10.000,- Ft és érem

Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 19:29

cosmos-hotel-moscow.jpg

 richardrapport14.jpgHajrá Ricsi!

 

A részletes eredményeket ITT találod.

Pairings/Results

Round 4 on 2015/03/30 at 15:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 8 GM Sasikiran Krishnan 2682 3 ½ - ½ GM Kovalenko Igor 2661 13
2 35 GM Svetushkin Dmitry 2592 ½ - ½ GM Zvjaginsev Vadim 2658 15
3 43 GM Lu Shanglei 2570 ½ - ½ GM Khairullin Ildar 2630 21
4 23 GM Salgado Lopez Ivan 2627 - - + IM Van Foreest Jorden 2493 61
5 2 GM Nepomniachtchi Ian 2714 2 1 - 0 2 GM Vidit Santosh Gujrathi 2625 24
6 4 GM Vallejo Pons Francisco 2708 2 ½ - ½ 2 GM Sethuraman S.P. 2623 25
7 26 GM Bukavshin Ivan 2618 2 1 - 0 2 GM Inarkiev Ernesto 2706 5
8 6 GM Korobov Anton 2694 2 1 - 0 2 GM Ponkratov Pavel 2613 30
9 22 GM Dubov Daniil 2627 2 1 - 0 2 GM Fedoseev Vladimir 2674 9
10 10 GM Grachev Boris 2673 2 ½ - ½ 2 GM Shimanov Aleksandr 2594 34
11 14 GM Mamedov Rauf 2658 2 ½ - ½ 2 GM Khalifman Alexander 2613 29
12 68 IM Swayams Mishra 2440 2 2 GM Adhiban B. 2646 18
13 69 IM Kovalevskaya Ekaterina 2438 2 2 GM Kobalia Mikhail 2632 19
14 39 IM Bluebaum Matthias 2576 0 - 1 GM Mamedyarov Shakhriyar 2756 1
15 53 GM Ernst Sipke 2530 GM Petrosian Tigran L. 2671 11
16 12 GM Sjugirov Sanan 2669 ½ - ½ GM Grigoriants Sergey 2573 40
17 16 GM Motylev Alexander 2653 GM Yilmaz Mustafa 2570 44
18 50 GM Mozharov Mikhail 2555 ½ - ½ GM Khismatullin Denis 2650 17
19 20 GM Iturrizaga Bonelli Eduardo 2630 0 - 1 IM Wagner Dennis 2549 52
20 28 GM Anton Guijarro David 2614 1 - 0 Predke Alexandr 2530 54
21 55 GM Antipov Mikhail Al. 2529 0 - 1 GM Potkin Vladimir 2605 31
22 32 GM Salem A.R. Saleh 2603 GM Idani Pouya 2496 60
23 51 GM Gabuzyan Hovhannes 2553 1 - 0 GM Goganov Aleksey 2598 33
24 36 GM Bok Benjamin 2587 ½ - ½ GM Vishnu Prasanna. V 2477 64
25 49 GM Can Emre 2555 1 ½ - ½ 1 GM Matlakov Maxim 2693 7
26 37 GM Savchenko Boris 2581 1 ½ - ½ 1 GM Oparin Grigoriy 2562 48
27 57 IM Svane Rasmus 2509 1 1 - 0 1 GM Esen Baris 2571 42
28 45 GM Sandipan Chanda 2569 1 ½ - ½ 1 GM Batchuluun Tsegmed 2499 59
29 3 GM Rapport Richard 2709 1 - 0 2 IM Bogdanovich Stanislav 2581 38

Starting rank

No. Name FideID FED Rtg Typ
1 GM Tomashevsky Evgeny 4147235 RUS 2745
2 GM Rapport Richard 738590 HUN 2709
3 GM Vallejo Pons Francisco 2205530 ESP 2708
4 GM Inarkiev Ernesto 4162722 RUS 2706
5 GM Matlakov Maxim 4168003 RUS 2693
6 GM Sasikiran Krishnan 5004985 IND 2682
7 GM Fedoseev Vladimir 24130737 RUS 2674
8 GM Grachev Boris 4129199 RUS 2673
9 GM Petrosian Tigran L. 13301616 ARM 2671
10 GM Sjugirov Sanan 4189302 RUS 2669
11 GM Kovalenko Igor 14117908 LAT 2661
12 GM Mamedov Rauf 13401653 AZE 2658
13 GM Zvjaginsev Vadim 4113403 RUS 2658
14 GM Motylev Alexander 4121830 RUS 2653
15 GM Adhiban B. 5018471 IND 2646
Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 19:12

fide_w_vb_ko.jpg

 szocsi.jpgsochi-media-center-view-from-water_1.jpg

wszocsi_press_conference.jpg

I. forduló párosítása:
Hoang, T. - 2475 -
--
Arakhamia-Grant, K. - 2379 -

Player's Ranking list of the Women's World Chess Championship 2015 

Rank   Name Title Country Rating Games
1 Koneru, Humpy g IND 2581 0
2 Ju, Wenjun g CHN 2557 9
3 Muzychuk, Anna g  UKR 2552 10
4 Cmilyte, Viktorija g LTU 2530 0
5 Kosteniuk, Alexandra g RUS 2529 0
6 Gunina, Valentina g RUS 2528 0
7 Zhao, Xue g CHN 2527 0
8 Muzychuk, Mariya m UKR 2526 10
9 Stefanova, Antoaneta g  BUL 2522 12
10 Khotenashvili, Bela g  GEO 2513 10
11 Cramling, Pia g  SWE 2495 12
12 Harika, Dronavalli g IND 2492 10
13 Danielian, Elina g ARM 2488 0
14 Tan, Zhongyi wg CHN 2487 0
15 Ushenina, Anna g UKR 2486 0
16 Galliamova, Alisa m  RUS 2484 0
17 Kosintseva, Tatiana g  RUS 2483 0
18 Sebag, Marie g FRA 2482 0
19 Javakhishvili, Lela m GEO 2481 10
20 Paehtz, Elisabeth m GER 2479 2
21 Krush, Irina g USA 2477 10
22 Hoang, Thanh Trang g HUN 2475 1
23 Huang, Qian wg  CHN 2473 0
24 Zhukova, Natalia g  UKR 2471 10
25 Socko, Monika g POL 2463 9

 

 

Zsuzsa Veroci 
Chief Arbiter of WWCC

 

Round 1 - 64 players
March, 17 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 18 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 19 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 2 - 32 players
March, 20 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 21 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 22 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 3 - 16 players
March, 23 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 24 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 25 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 4 - 8 players
March, 26 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 27 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 28 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Round 5 - 4 players
March, 29 Game 1 3:00 p.m. local time
March, 30 Game 2 3:00 p.m. local time
March, 31 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Rest day - April, 1
Round 6 - 2 players
April, 2 Game 1 3:00 p.m. local time
April, 3 Game 2 3:00 p.m. local time
April, 4 Game 3 3:00 p.m. local time
April, 5 Game 4 3:00 p.m. local time
April, 6 Tie breaks 3:00 p.m. local time
Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 18:46

pos4773.jpg

Vezesd és jegyezd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 14:51

pos4772.jpg

Vezesd és jegyezd le sötét előnybekerülését.

 

Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 14:21

 bad-ragaz-bad-ragaz.jpgbad_ragaz.jpg

hera_hun.jpg

Hajrá Imi!

Starting rank

No. Name FED Rtg Club/City
1 GM Kunin Vitaly GER 2589 Mörlenbach
2 GM Hera Imre Jr. HUN 2587 Budapest
3 GM Bogner Sebastian SUI 2535 Herrliberg
4 IM Bruno Fabio ITA 2418 Italien
5 IM Dobosz Henryk POL 2382 Polen
6 GM Paehtz Thomas GER 2365 Ilmenauer SV
7 FM Jovanovic Sasa D SRB 2360 Serbien
8 IM Köpke Christian GER 2337 Sc Garching 1980 E.V.
9 FM Raupp Thomas GER 2301 Sc Eppingen
10 FM Goldstern Filip NED 2301 Zürich Sg
11 WGM Levushkina Elena GER 2293 Sc Garching 1980 E.V.
12 FM Wyss Jonas SUI 2266 Chur Sk
13 IM Habibi Ali GER 2245 Sc Brombach E.V.
14 IM Kelecevic Nedeljko SUI 2227 Winterthur Sg
15 Jacobi Robin GER 2226 Sv Empor Erfurt
16 Reinwald Patrick AUT 2202 Sv Floridsdorf
17 Curien Nicolas SUI 2190 Bern Schwarz-Weiss
18 Bardone Lorenzo ITA 2170 Italien
19 Korte Markus GER 2163 Matt Inn Dortmund
20 Just Wolfgang GER 2138 Vfb Schach Leipzig

 

A versenyt ITT követheted nyomon.

Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 13:25

 golden-palace-tsakhkadzor-hotel.jpgGolden-Palace-Tsakhkadzor-Hotel

Résztvevők: Russia, China, Hungary, India, USA, Egypt, Ukraine, Armenia, Cuba, Israel.

Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 12:15

pos4771.jpg

Vezesd és jegyezd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.03.30. 07:21

battlechess-dorina_2.pngmunkacsy_20mihaly_20muzeum.jpg bc-logo.jpg

ccabah.jpg

 

bekescsaba.jpg

A verseny helye és ideje: Csaba Honvéd Kulturális Egyesület Békéscsaba, Szabadság tér 6. 2015. március 29. / vasárnap / 1000 óra (!! Óra-átállítás !! )

A verseny résztvevői:
1. korcsoport 2006. január 1. után születettek 2. korcsoport 2005. és 2004. évben születettek 3. korcsoport 2003. és 2002. évben születettek 4. korcsoport 2001. és 2000. évben születettek 5. korcsoport 1999 – 1996. évben születettek-

/A fiúk és leányok egy korcsoportban versenyeznek, de külön értékeljük!
Lebonyolítás: korcsoportonként 7 fordulós svájci rendszerű verseny, számítógépes párosítással, a FIDE rapid szabályai alapján Játékidő: 15-15 perc Helyezések eldöntése: - több szerzett pont, - mezőnyérték, - módosított mezőnyérték, - Berger-számítás. Pontegyenlőség esetén a bajnoki cím eldöntése kettő 5-5 perces játszmával történik, további egyenlőség esetén az első nyert játszmáig.

Nevezési határidő: előzetesen 2015. március 27-ig kizárólag írásban (e-mail)! A nevezés tartalmazza: a nevet, születési évet és a számlát kinek a nevére állítsuk ki! A nevezéseket visszaigazoljuk! Nevezések listája: www.bekessakk.hu

Nevezés:
petro_j.bmp

Petró József 5600 Békéscsaba, Dr. Becsey Oszkár u. 43. mobil:+36 20 226-5557 , E-mail: petro.jozsef47@gmail.com home: +36 66 739-804

 

 

--------------------------------------

bcs_bemelegites_dorina.jpgBemelegítő játszma a verseny kezdete előtt - szemben a kisújszállási Demeter Dorina

Hajrá Dorina!

  • Dorina az első fordulóban rögtön összekerült a nála másfél évvel idősebb, nagyon tehetséges, a verseny egyik esélyesének tartott hódmezővásárhelyi Lovászi Szabolccsal. Rangadójukat megnyerve a második fordulóban villámgyőzelmet aratott. Eredménye: 2/2
    Újabb kettő fordulón vagyunk túl. Egy győzelem és egy vereség a mérleg. Összesítve: 4/3
    A különböző okok miatt háromszor is súlyos időzavarba kerülő Dorina az utolsó három fordulóban másfél pontot szerzett. E verseny leánybajnokát legyőzve a lányok mezőnyében a II. helyen végzett!
Szerző: Sakk-mester  2015.03.29. 13:21