tarcal_zaszlo.jpgtarcal_vkiiras.jpgtarcal.jpgSzeretettel várjuk Önöket Tarcalon,

a mézédes források földjén!

Tarcal, 2015. január 6.

Butta László polgármester, Döme Aladár BAZ.M.SSZ elnök

Szerző: Sakk-mester  2015.01.29. 05:05

nagy-l2-112-600x200_c_mozgo.gif-

 A játszmákat elemzte: IM  Erik Kislik USA

Szerző: Sakk-mester  2015.01.29. 05:03

 SB.jpg

 

 

  • Bundesliga: Anand, Aronian, Giri, Svidler, Adams, Vachier-Lagrave, Bacrot, Giri, Naiditsch, Harikrishna, Vallejo, Shirov, Fressinet, Kasimdzhanov, Movsesian, McShane, Volokitin

  

7 30.01.2015 16:00 SK Turm Emsdetten : Werder Bremen   :   SK Turm Emsdetten
8 31.01.2015 14:00 SG Trier : FC Bayern München   :   SG Trier
8 31.01.2015 14:00 SV 1930 Hockenheim : SK Schwäbisch Hall   :   SG Trier
8 31.01.2015 14:00 SSC Rostock 07 : SF Berlin 1903   :   SSC Rostock 07
8 31.01.2015 14:00 Hamburger SK : USV TU Dresden   :   SSC Rostock 07
8 31.01.2015 14:00 SK Turm Emsdetten : OSG Baden-Baden   :   SK Turm Emsdetten
8 31.01.2015 14:00 Werder Bremen : SC Eppingen   :   SK Turm Emsdetten
8 31.01.2015 14:00 SG Solingen : SF Katernberg   :   SG Solingen
8 31.01.2015 14:00 SV Mülheim Nord : SC Hansa Dortmund   :   SG Solingen
9 01.02.2015 10:00 FC Bayern München : SV 1930 Hockenheim   :   SG Trier
9 01.02.2015 10:00 SK Schwäbisch Hall : SG Trier   :   SG Trier
9 01.02.2015 10:00 SF Berlin 1903 : Hamburger SK   :   SSC Rostock 07
9 01.02.2015 10:00 USV TU Dresden : SSC Rostock 07   :   SSC Rostock 07
9 01.02.2015 10:00 OSG Baden-Baden : Werder Bremen   :   SK Turm Emsdetten
9 01.02.2015 10:00 SC Eppingen : SK Turm Emsdetten   :   SK Turm Emsdetten
9 01.02.2015 10:00 SF Katernberg : SV Mülheim Nord   :   SG Solingen
9 01.02.2015 10:00 SC Hansa Dortmund : SG Solingen   :   SG Solingen
10 21.02.2014 14:00 FC Bayern München : Werder Bremen   :   FC Bayern München
10 21.02.2014 14:00 SK Schwäbisch Hall : SK Turm Emsdetten   :   FC Bayern München
10 21.02.2014 14:00 SF Berlin 1903 : SV 1930 Hockenheim   :   SF Berlin
10 21.02.2014 14:00 USV TU Dresden : SG Trier   :   SF Berlin
10 21.02.2014 14:00 Hamburger SK : SV Mülheim Nord   :   Hamburger SK
10 21.02.2014 14:00 SSC Rostock 07 : SG Solingen   :   Hamburger SK
10 21.02.2014 14:00 SC Eppingen : SF Katernberg   :   SC Eppingen
10 21.02.2014 14:00 OSG Baden-Baden : SC Hansa Dortmund   :   SC Eppingen
11 22.02.2015 10:00 Werder Bremen : SK Schwäbisch Hall   :   FC Bayern München
11 22.02.2015 10:00 SK Turm Emsdetten : FC Bayern München   :   FC Bayern München
11 22.02.2015 10:00 SV 1930 Hockenheim : USV TU Dresden   :   SF Berlin
11 22.02.2015 10:00 SG Trier : SF Berlin 1903   :   SF Berlin
11 22.02.2015 10:00 SV Mülheim Nord : SSC Rostock 07   :   Hamburger SK
11 22.02.2015 10:00 SG Solingen : Hamburger SK   :   Hamburger SK
11 22.02.2015 10:00 SF Katernberg : OSG Baden-Baden   :   SC Eppingen
11 22.02.2015 10:00 SC Hansa Dortmund : SC Eppingen   :   SC Eppingen
12 14.03.2015 14:00 OSG Baden-Baden : SV Mülheim Nord   :   OSG Baden-Baden
12 14.03.2015 14:00 SC Eppingen : SG Solingen   :   OSG Baden-Baden
12 14.03.2015 14:00 USV TU Dresden : FC Bayern München   :   USV TU Dresden
12 14.03.2015 14:00 SF Berlin 1903 : SK Schwäbisch Hall   :   USV TU Dresden
12 14.03.2015 14:00 SC Hansa Dortmund : Werder Bremen   :   SC Hansa Dortmund
12 14.03.2015 14:00 SF Katernberg : SK Turm Emsdetten   :   SC Hansa Dortmund
12 14.03.2015 14:00 SV 1930 Hockenheim : Hamburger SK   :   SV Hockenheim
12 14.03.2015 14:00 SG Trier : SSC Rostock 07   :   SV Hockenheim
13 15.03.2015 10:00 SV Mülheim Nord : SC Eppingen   :   OSG Baden-Baden
13 15.03.2015 10:00 SG Solingen : OSG Baden-Baden   :   OSG Baden-Baden
13 15.03.2015 10:00 FC Bayern München : SF Berlin 1903   :   USV TU Dresden
13 15.03.2015 10:00 SK Schwäbisch Hall : USV TU Dresden   :   USV TU Dresden
13 15.03.2015 10:00 Werder Bremen : SF Katernberg   :   SC Hansa Dortmund
13 15.03.2015 10:00 SK Turm Emsdetten : SC Hansa Dortmund   :   SC Hansa Dortmund
13 15.03.2015 10:00 Hamburger SK : SG Trier   :   SV Hockenheim
13 15.03.2015 10:00 SSC Rostock 07 : SV 1930 Hockenheim   :   SV Hockenheim

 

zaszlo_22_anim_2.gifHajrá Magyarok!

 

 

 

 

 

 

 A verseny honlapja ITT érhető el.



Szerző: Sakk-mester  2015.01.29. 04:02

 Bécs.jpg

TnrTournamentFED
134964 1. Bundesliga 2014/2015 AUT
RoundDateStart time
5 26.02.2015 16.00 h
6 27.02.2015 14.00 h
7 28.02.2015 14.00 h
8 01.03.2015 10.00 h
9 19.03.2015 16.00 h
10 20.03.2015 14.00 h
11 21.03.2015 12.00 h
 
To the Live-Games
 
Show tournament details
 
Current locale time 19.11.2014 14:01

 

 

The Austrian Chess Bundesliga, season 2014/2015 kicks off on 20th November 2014 in Feffernitz, Austria.

12 teams will take part in the event to compete in 11 rounds against each other. More than 50 GMs will participate.

Top seeded are GM Richard Rapport HUN (2713), GM Hrant Melkumyan ARM 2678, GM Liviu-Dieter Nisipeanu GER (2672)

 

  

 

Szerző: Sakk-mester  2015.01.29. 01:06

gibraltar.bmpcaleta-hotel.jpg

 

 

 

 

 

 

Pairings/Results

Round 1 on 2015/01/27 at 15:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 1 GM Topalov Veselin 2800 0 0 FM Sanchez Jerez Emilio Miguel 2282 132
2 126 WGM Vojinovic Jovana 2301 0 0 GM Nakamura Hikaru 2776 2
3 3 GM Svidler Peter 2739 0 0 WIM Frisk Ellinor 2266 135
4 131 WIM Olsarova Tereza 2288 0 0 GM Vitiugov Nikita 2735 4
5 5 GM Jakovenko Dmitry 2733 0 0 Rydstrom Tom 2292 129
6 125 FM Nuri Kambez 2305 0 0 GM Yu Yangyi 2724 6
7 7 GM Harikrishna P. 2723 0 0 FM De Haan Eric 2299 127
8 128 FM Tate Alan 2297 0 0 GM Rapport Richard 2716 8
9 9 GM Matlakov Maxim 2695 0 0 Lombaers Peter 2291 130

 

 

Starting rank

No. Name FideID FED Rtg
1 GM Topalov Veselin 2900084 BUL 2800
2 GM Nakamura Hikaru 2016192 USA 2776
3 GM Svidler Peter 4102142 RUS 2739
4 GM Vitiugov Nikita 4152956 RUS 2735
5 GM Jakovenko Dmitry 4122356 RUS 2733
6 GM Yu Yangyi 8603820 CHN 2724
7 GM Harikrishna P. 5007003 IND 2723
8 GM Rapport Richard 738590 HUN 2716
9 GM Matlakov Maxim 4168003 RUS 2695
10 GM Cheparinov Ivan 2905540 BUL 2681
11 GM Rodshtein Maxim 2806851 ISR 2680
12 GM Wei Yi 8603405 CHN 2675
13 GM Hou Yifan 8602980 CHN 2673
14 GM Jones Gawain C B 409561 ENG 2671

 

 

 

Pairings/Results

Round 2 on 2015/01/28 at 15:00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 64 GM Debashis Das 2503 1 1 GM Topalov Veselin 2800 1
2 2 GM Nakamura Hikaru 2776 1 1 GM Harika Dronavalli 2496 66
3 65 IM Wagner Dennis 2501 1 1 GM Svidler Peter 2739 3
4 4 GM Vitiugov Nikita 2735 1 1 IM Raznikov Danny 2494 68
5 67 IM Svane Rasmus 2496 1 1 GM Jakovenko Dmitry 2733 5
6 6 GM Yu Yangyi 2724 1 1 GM Shyam Sundar M. 2489 70
7 71 IM Ducarmon Quinten 2488 1 1 GM Harikrishna P. 2723 7
8 8 GM Rapport Richard 2716 1 1 IM Tari Aryan 2487 72
9 73 IM Javakhishvili Lela 2486 1 1 GM Matlakov Maxim 2695 9
10 10 GM Cheparinov Ivan 2681 1 1 IM Smith Axel 2483 74
11 75 GM Zhukova Natalia 2482 1 1 GM Rodshtein Maxim 2680 11
12 12 GM Wei Yi 2675 1 1 IM Pichot Alan 2480 76
13 77 IM Das Arghyadip 2476 1 1 GM Hou Yifan 2673 13

Eredmények, párosítások: ITT

Szerző: Sakk-mester  2015.01.28. 22:13

pos4660.jpg

Vezesd és jegyezd le világos nyerését.

Szerző: Sakk-mester  2015.01.28. 08:30

pos4659.jpg

Vezesd és jegyezd le sötét előnybekerülését világos jelzett lépésére.

Szerző: Sakk-mester  2015.01.28. 08:21

A tökéletestől távol álló, hibákkal és látványelemekkel tűzdelt amatőr gyors-parti. Olyanféle amilyet te is szoktál játszani. Olyan, amiért szeretünk sakkozni.

Szerző: Sakk-mester  2015.01.28. 07:55

pos4658.jpg

Jegyezd le világos nyerését sötét jelzett lépésére.

Szerző: Sakk-mester  2015.01.28. 07:51

pos4657.jpg

Vidd tovább a játszmát világossal és jegyezd le mire jutottál.

Szerző: Sakk-mester  2015.01.27. 09:30