grenkevege.jpgelismeresem.jpggrenke_2019.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minden jelző - a zseniális, a fenomenális - kopottasnak tűnik a világbajnok-világelső Magnus Carlsen eredményének méltatására: Performance rating: 2984!

-------------------
Carlsen 8/6,5 pontos teljesítményével vezeti a mezőnyt, őt tisztes - egy pontos -  távolságból követi legutóbbi kihívója Caruana. 

------------------

A hatodik körben Carlsen (6/4,5) ismét nyert és miután holtversenyes társát Anandot, Naiditsch visszavetette a féltucatnyi üldözők sorába, immár egy pontnyira nőtt az előnye a kilencfordulós versenyfutásban.

------------------

Öt fordulót követően Carlsen és Anand áll az élen: 5/3,5 ponttal. Az 5. fordulóban megtört a jég, egyedüli győztesként a verseny legfiatalabb és legalacsonyabban jegyzett, eddig pont nélküli versenyzője győzni tudott. Senki se csodálkozzon a négy vereségen, hisz ennek az ifjú sakkzseninek az előző fordulókban világklasszisok szórták szemébe a port...

----------------- 

Fellángolt a harci kedv a 2. fordulóra. Háromszor annyi mérkőzés dőlt el, mint az elsőben: Carlsen 2/2, Anand 2/1.5 és Szvidler 2/1.5 is győztesen állt fel a tábla mellől.

--------------------

A nyitófordulóban a világbajnok legyűrte a német csodagyereket, aki várakozáson felüli ellenállást tanúsított. Az "óriások" mezőnyében a többi parti döntetlenül végződött.

-----------------

A  15. évében járó Lékó tanítvány: Keymer és a 29. életévét taposó, több mint 300 élőponttal magasabban jegyzett világbajnok Carlsen mérkőzése iránti érdeklődés az összes többi fölött áll.

----------------- 

A részletes eredményeket ITT találod. 

 

Ranking crosstable after Round 9

Rk.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts.  TB1   TB2   TB3 
1
GM Carlsen Magnus 2845 NOR * ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 1 1 7,5 6 4 0,0
2
GM Caruana Fabiano 2819 USA ½ * ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 6,0 3 2 0,0
3
GM Vachier-Lagrave Maxime 2773 FRA 0 ½ * ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 5,0 2 1 0,0
4
GM Svidler Peter 2735 RUS 0 ½ ½ * ½ 0 1 ½ 1 ½ 4,5 2 1 0,5
GM Anand Viswanathan 2774 IND ½ ½ ½ ½ * ½ 0 1 0 1 4,5 2 1 0,5
6
GM Aronian Levon 2763 ARM 0 ½ ½ 1 ½ * ½ ½ ½ ½ 4,5 1 0 0,0
7
GM Naiditsch Arkadij 2695 AZE ½ 0 ½ 0 1 ½ * ½ 1 4,0 2 0 0,0
8
GM Vallejo Pons Francisco 2693 ESP 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ * ½ 3,0 0 0 0,0
9
GM Meier Georg 2628 GER 0 0 0 0 1 ½ ½ * 0 2,0 1 1 0,0
10
IM Keymer Vincent 2516 GER 0 0 0 ½ 0 ½ 0 1 * 2,0 1 0 0,0

 

 

 

 ----------------------

 

 

 --------------------

A nyílt-verseny legelőkelőbben jegyzett magyar résztvevője a rangsorban 13. Bánusz Tamás

A részletes eredményeket ITT találod.

-----------

 

 

Spielerübersicht für HUN

HUN

Snr Name Elo Land 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pkt. Rg. Rp Gruppe
13 GM Banusz, Tamas 2614 HUN 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 1 7,5 8 2649 A-Open
22 GM Papp, Gabor 2598 HUN 1 1 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 7,0 13 2611 A-Open
39 GM Antal, Gergely 2552 HUN 1 1 1 0 1 ½ 1 ½ 1 7,0 24 2565 A-Open
142 GM Farago, Ivan 2367 HUN 1 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 5,0 260 2308 A-Open
217 Balint, Vilmos 2301 HUN 1 ½ ½ 1 0 0 ½ 1 1 5,5 227 2197 A-Open
296 FM Szamoskozi, Gabor 2242 HUN 1 0 ½ ½ 1 1 ½ 0 1 5,5 214 2247 A-Open
449 Tomosvary, Attila 2148 HUN ½ ½ 0 0 0 1 1 1 1 5,0 361 2028 A-Open
696 Miszler, Levente 2026 HUN 0 ½ 0 0 1 1 1 0 ½ 4,0 619 2042 A-Open

 

  ----------------

 

Stand nach der 9 Runde

Rg. Snr   Name Land Elo Verein/Ort Pkt.  Wtg1  Rp
1 8
GM Fridman, Daniel GER 2629 SV Mülheim-Nord 7,5 56,5 2749
2 3
GM Korobov, Anton UKR 2675 SC Viernheim 7,5 55,5 2760
3 12
GM Heimann, Andreas GER 2616 SF Deizisau 7,5 55,0 2734
4 20
GM Ter-Sahakyan, Samvel ARM 2601 7,5 54,5 2686
42
GM Gukesh D IND 2536 7,5 54,5 2706
6 17
GM Bluebaum, Matthias GER 2610 SF Deizisau 7,5 53,5 2682
7 28
GM Donchenko, Alexander GER 2584 SF Deizisau 7,5 53,0 2666
8 13
GM Banusz, Tamas HUN 2614 SV Hockenheim 7,5 50,0 2649
9 7
GM Sarana, Alexey RUS 2630 7,0 54,5 2673
10 35
GM Gareyev, Timur USA 2560 7,0 54,0 2602
11 6
GM Chigaev, Maksim RUS 2634 7,0 53,0 2672
9
GM Sethuraman, S.P. IND 2624 SC Emmendingen 7,0 53,0 2643
13 22
GM Papp, Gabor HUN 2598 ESV Nickelhütte Aue 7,0 52,5 2611
14 15
GM Tabatabaei, M.amin IRI 2612 Münchener SC 7,0 52,0 2623
47
GM Basso, Pier Luigi ITA 2516 Club 64 Modena 7,0 52,0 2630
16 23
GM Van Foreest, Jorden NED 2598 DJK Aufwärts Aachen 7,0 51,5 2621
17 5
GM Kuzubov, Yuriy UKR 2653 Sfr. Bad Emstal/Wolfhagen 7,0 51,0 2661
18
GM Svane, Rasmus GER 2605 Hamburger SK 7,0 51,0 2626
27
GM Bernadskiy, Vitaliy UKR 2587 7,0 51,0 2563
20 11
GM Esipenko, Andrey RUS 2616 7,0 50,0 2647
38
GM Hakobyan, Aram ARM 2554 7,0 50,0 2570
77
IM Garriga Cazorla, Pere ESP 2445 CE Mollet 7,0 50,0 2609
23 33
GM Wagner, Dennis GER 2577 SV Hockenheim 7,0 49,5 2542
39
GM Antal, Gergely HUN 2552 ESV Nickelhütte Aue 7,0 49,5 2565
25 58
IM Engel, Luis GER 2490 Hamburger SK 7,0 49,0 2604
26 1
GM Bacrot, Etienne FRA 2683 OSG Baden-Baden 7,0 48,5 2608
4
GM Firouzja, Alireza IRI 2669 Münchener SC 7,0 48,5 2654
28 31
GM Lopez Martinez, Josep Manuel ESP 2578 Club 64 Modena 7,0 48,0 2590
79
IM Korley, Kassa DEN 2440 7,0 48,0 2544
30 26
GM Sumets, Andrey UKR 2588 SF Lilienthal 7,0 47,0 2535
Szerző: Sakk-mester  2019.04.29. 23:18