lekomoro.jpgabu-dzabi-latkep_1.jpgA résztvevők listáját ITT találod - 

 

Az összetettben és a blitz-párbajban is Lékó Péter volt a király - 11,5:4,5 arányú győzelme hatalmas szellemi fölényéről ad bizonyságot - a szimpatikus orosz nagymester, az utolsó, tizenhatodik partiban érte el első győzelmét! Szép volt Peti! Gratulálok!

-----------

5:1-re nyerte nagymesterünk, Lékó Péter a Morozevics elleni rapid-párharcot - összecsapásuk holnap a 10 játszmás blitz-párbajjal ér véget - Hajrá Péter!

..........

A sakksport nagy harcosaihoz méltón a küzdelmet felvállalva feszült egymásnak Lékó Péter és Morozevics Alexander -  világossal mindketten győzelemre törtek, kockázatot vállalva törekedtek megszerezni a teljes pontot - ám míg a magyar nagymester higgadt játékkal rendre leszerelte ellenfele támadásait, addig orosz riválisa nem talált védelmet Péter rohamozásával szemben - így alakult ki az álomeredmény: 3:0! Lékó Péter javára - Ma további három rapid partival folytatódik az egymásnak feszülés - Reméljük, Péter addig üti a vasat amíg meleg és nem fog beállni bekkelni, annál is inkább, mivel ma kétszer lesz világossal - Morozevics viszont a csorba kikalapálására hajt és továbbra is felvállalja a törik-szakad játékot - Kiélezett izgalmas partik várhatók! Hajrá Péter!

--------------

Lékó Péter augusztus hatodikán kezdi meg szereplését - az orosz Morozevics Alexanderrel mérkőzik meg hatodikán és hetedikén a sakk rapid műfajában, nyolcadikán a blitz műfajban - 08-02; játszották a verseny első fordulóját - ha már ott vannak az indiaiak nem tétlenkednek - a verseny első és második kiemeltjéről leakasztanak másfél pontot - a hatodik kiemelt 2640 élőpontos ukrán Oniscsukot egy díva terítette le - a 14 éves indiai női nemzetközi mester Divya Deshmukh - remiznek a hetedik legjobbal és a hab a tortán a 12 éves indiai mesterjelölt; Mullick Raahil legyőzi a nyolcadik kiemelt 2632 élőpontos örmény nagymestert - Győzelemmel kezd az orosz tinédzser: a 17 éves 2625 élőpontos Esipenko Andrey - az ötfős orosz nagymesterdelegáció három győzelemmel és két döntetlennel kezd - lehet találgatni kik remizték ki a döntetlent elérőket - természetesen a náluk lényegesen alacsonyabban jegyzett indiai sakkozók.

----------------

Nem a sárga, hanem az indiai veszedelemtől kell igazán tartani a jelen és a jövendő magyar sakkozóinak, azoknak az ifjaknak akik a sakk felé, mint megélhetési lehetőség felé kacsintgatnak -

Álljon itt néhány megdöbbentő szám, ami a fentiekben leírtakat támasztják alá:

A verseny főcsoportjában 28 nemzet, 152 versenyző közül 77 indiai, a nyílt versenyen a 260 főből 60-an, az ifjúságin a 158 főből 50-an képviselik Indiát; összességében a 570 résztvevőből 187-en indiaik(!) -  Erre a versenyre Indiából nem a dubajozni vágyó, szexuális hevülettől túlfűtött, mágnásmiskák ifjú csődörei gyűltek össze, hanem a jelen és a jövő megélhetési sakkozói - nagy tülekedés várható világszinten a sakk-kondér körül, veszélyeztetve jónéhány elkényelmesedett európai és magyar nagymester nívósnak mondható megélhetését.

 

 

 -----------------

 

 

 

 

------------  

  

 ----------------

-------------    

 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 26
GM Jobava Baadur GEO 2584 8,0 0,0 2591 54,5
2 28
GM Yakubboev Nodirbek UZB 2574 7,0 0,0 2591 52,0
3 4
GM Maghsoodloo Parham IRI 2656 6,5 0,0 2586 54,5
4 10
GM Socko Bartosz POL 2625 6,5 0,0 2573 51,0
5 11
GM Indjic Aleksandar SRB 2617 6,5 0,0 2565 52,0
6 3
GM Salem A.R. Saleh UAE 2668 6,5 0,0 2562 52,5
7 23
GM Petrosyan Manuel ARM 2592 6,5 0,0 2561 51,0
8 13
GM Bartel Mateusz POL 2612 6,5 0,0 2543 52,5
9 2
GM Ni Hua CHN 2668 6,5 0,0 2541 52,5
10 17
GM Tabatabaei M.Amin IRI 2601 6,5 0,0 2531 46,0
11 36
GM Aryan Chopra IND 2553 6,0 0,0 2554 45,5
12 16
GM Zubov Alexander UKR 2607 6,0 0,0 2551 47,0
13 14
GM Karthikeyan Murali IND 2612 6,0 0,0 2549 48,5
14 37
GM Sengupta Deep IND 2546 6,0 0,0 2537 47,5
15 22
GM Can Emre TUR 2593 6,0 0,0 2536 47,5
16 21
GM Abdusattorov Nodirbek UZB 2594 6,0 0,0 2532 47,5
17 9
GM Esipenko Andrey RUS 2625 6,0 0,0 2527 48,0
18 25
GM Santos Latasa Jaime ESP 2586 6,0 0,0 2526 45,5
19 15
GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2607 6,0 0,0 2513 48,0
20 24
GM Vaibhav Suri IND 2591 6,0 0,0 2466 46,5
21 30
GM Yuffa Daniil RUS 2571 5,5 0,0 2564 51,5
22 29
GM Aleksandrov Aleksej BLR 2571 5,5 0,0 2560 47,5
23 31
GM Paichadze Luka GEO 2570 5,5 0,0 2543 45,0
24 18
GM Antipov Mikhail Al. RUS 2599 5,5 0,0 2541 48,5
25 78
FM Rathanvel V S IND 2367 5,5 0,0 2518 47,0
26 39
GM Xu Yi CHN 2531 5,5 0,0 2499 46,0
27 27
GM Idani Pouya IRI 2581 5,5 0,0 2494 46,5
28 45
GM Sindarov Javokhir UZB 2507 5,5 0,0 2492 45,0
29 19
GM Bai Jinshi CHN 2599 5,5 0,0 2487 46,0
30 52
IM Vignesh N R IND 2466 5,5 0,0 2486 46,0
31 32
GM Praggnanandhaa R IND 2569 5,5 0,0 2486 40,0
32 130
WIM Mahalakshmi M IND 2173 5,5 0,0 2484 42,5
33 8
GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2632 5,5 0,0 2483 47,0
34 38
GM Sanal Vahap TUR 2535 5,5 0,0 2481 43,5
35 5
GM Akopian Vladimir ARM 2650 5,5 0,0 2473 45,0

------------

Players - Master Tournament

Last update 27.07.2019

No. Name FED Rtg
1 GM Kryvoruchko Yuriy UKR 2691
2 GM Firouzja Alireza IRI 2685
3 GM Salem A.R. Saleh UAE 2672
4 GM Ni Hua CHN 2668
5 GM Maghsoodloo Parham IRI 2656
6 GM Akopian Vladimir ARM 2650
7 GM Onischuk Vladimir UKR 2637
8 GM Volokitin Andrei UKR 2636
9 GM Moiseenko Alexander UKR 2628
10 GM Socko Bartosz POL 2625
11 GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2625
12 GM Esipenko Andrey RUS 2621
13 GM Adly Ahmed EGY 2618
14 GM Yilmaz Mustafa TUR 2618
15 GM Karthikeyan Murali IND 2613
16 GM Bai Jinshi CHN 2606
17 GM Indjic Aleksandar SRB 2604
18 GM Tabatabaei M.Amin IRI 2601
19 GM Zubov Alexander UKR 2601
20 GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2600
21 GM Bartel Mateusz POL 2600
22 GM Petrov Nikita RUS 2600
23 GM Abdusattorov Nodirbek UZB 2598
24 GM Can Emre TUR 2595
25 GM Idani Pouya IRI 2595
26 GM Jobava Baadur GEO 2594
27 GM Santos Latasa Jaime ESP 2594
28 GM Petrosyan Manuel ARM 2592
29 GM Vaibhav Suri IND 2591
30 GM Antipov Mikhail Al. RUS 2582

 

Tournament Prizes

Tournament Schedule

 

Szerző: Sakk-mester  2019.08.10. 07:24