A résztvevők listáját ITT találod -

A tizenegyedik, záró fordulóban csupán Vanczák Tamásnak van méltó ellenfele, a többiek "övön aluli" riválisokkal kerülnek szembe: Sulyok Eszternek 300, Juhász Juditnak 350, Borhy Marcellnek 700 élőpont körüli forrja van vetélytársával szemben - nem kell észkombájnnak lenni ahhoz, hogy rájöjjön a kedves drukker, minek köszönhető ez a "mélyből merítés"...

A tizedik forduló magyar vonatkozású eredményei:

Degenbaev Aziz KGZ 1757 1 - 0 FM Borhy Marcell HUN 2321

Sulyok Eszter HUN 1893 0-1 WCM Ince Safiye Oyku TUR 1840

WCM Al Maamari Wafia Darwish UAE 1673 5 1-0 5 Juhasz Judit HUN 2004

FM Vanczak Tamas HUN 2327 5 ½ - ½ 5 IM Petriashvili Nikoloz GEO 2441

--------------

A magyar sakkdelegáció tagjai közül hárman is hatalmas (400-500 körüli) élőpontfórral bírnak riválisaikkal szemben - Sulyok Eszter 100 pont körüli hátránya gyors vereséget eredményezett - a többiek még játszanak a győzelemért.

A nyolcadik fordulóban kettőszáz élőpont-hátránya ellenére értékes félpontot szerzett Vanczák Tamás, Sulyok Eszter 200 élőpont-fölénye egész pontot ért, Juhász Judit 100 pontos hátrányban, Borhy Marcell 450 pont körüli fölényben vesztett.

----------

Ketten élőpont előnyben - Borhy Marcell (+ 400 fölött), Sulyok Eszter (+ 200 körül) ketten hátrányban Vanczák Tamás ( - 200 körül) Juhász Judit ( - 100 körül) ülnek ma tábla mellé - Versenyzőink és riválisaik pontszámait a bejegyzésben találod.

-----------

Ma (10-08) szünnapot tart és erőt merít a mezőny hátralévő négy fordulóra - Judit és Eszter egyaránt 4,5 pontot ért el az elmúlt hét forduló során - mindketten javítottak rajthelyes pozícióikon és élőpont-szerzésben vannak - ugyancsak 3-3 alkalommal kerültek szembe náluk magasabban jegyzett ellenféllel - eredményességi mutatójuk azonos: 3/1 - Míg a lányok 40-es szorzó mellett növelik-csökkentik pontjaikat addig a fiúk már a 20-as szorzónál tartanak - Marcell 7/3,5 pontját nála alacsonyabb élősökkel szemben érte el - élőpont és rajthelyvesztesége tetemes - Tamás kétszer is találkozott 2500 élőpont körüli riválissal, tőlük félpontot szerzett, összességében 3 pont begyűjtésénél tart és élőpont és rajthely mínuszban van. A részleteket a bejegyzés végére gurítva éred el.

---------------

Túlléptünk a verseny felén - a hatodik fordulót követően a 14 éves Sulyok Eszter a magyar delegáció legeredményesebbje: 6/4,5 ponttal, Őt a vereséget szenvedő Juhász Judit követi 6/4 pontos teljesítménnyel - Borhy Marcell 3,5, Vanczák Tamás 3 pontot szerzett - A hetedik fordulóban Eszter hatalmas élőpont-hátrányban (- 465) a többiek tetemes előnnyel ülnek tábla mellé.

-------------

Jár a nagy gratuláció Juhász Juditnak (5/4!), aki legyőzte a rajtlistán előtte álló kínai ellenfelét! Igazolta, hogy nem "sérthetetlenek" sem az indiai, sem a kínai fiatalok, akiket hatalmas nimbusz övez sakkozói körökben -  Sulyok Eszter (5/3,5) ötödik fordulóbeli győzelmével közelebb  (félpontnyira) került hölgytársához - a lányok már harmadjára örvendeztették meg a drukkereiket kettős győzelmükkel - A fiúknak ez még csak egyszer sikerült - A kisasszonyok ma belekóstolnak a jóba - azaz mind a ketten magasabb élőssel kelnek birokra (Élpont hátrányuk: Judit: - 285, Eszter: - 149) - A fiúk számára könnyűnek ígérkezik a nap ( amit mindig "lementével" szabad csak  dicsérni): az ötödik fordulóban döntetlent elért  Tamásnak (5/2) 300, a vereséget szenvedő Marcellnek (5/2,5) több mint 400 élőpont hátrányban lévő ellenfél akad(hat) a horgára a hatodik fordulóban.

Érdekesség, hogy a 14 éves Praggnanandhaa (Élő: 2567!) a 18 évesek között méretteti meg tudását.

A negyedik fordulóban hiába volt a mieink oldalán az élőpontfór (+822), be kellett érni fiataljainknak a szerény 1,5 ponttal - Juhász Judit negyedik fordulóban szerzett győzelmével és 4/3-as eredményességével vezeti a magyar ifjak indiai társaságát - Jutalmul, az ötödik fordulóban egyedül az ő részére jutott magasabb élős - Judit élőpont hátránya -49 - Marcell, Eszter és Tamás 400-400 élőpont körüli fölénnyel (+1174) néznek szembe vereségre ítélt riválisaikkal.

Tegnap (10-03) a harmadik fordulóban jobbak voltak a jobbak (magasabb élősök), így a mieink négy partijának hozadéka egy pont volt Borhy Marcell (3/2,5) révén, aki a magyar delegáció jelenlegi legeredményesebbje - ma viszont a negyedik fordulóban a mieink a jobbak, minden táblán 100-200-300 élőpont körüli előnnyel ülnek tábla mellé

-----------

A harmadik fordulóban Borhy Marcell hozta a várt győzelmet, a többieknek nem sikerült a hőstett - esélyesebb ellenfeleiktől vereséget szenvedtek.

-----------------

Most kell a magyar virtus, három versenyzőnk is magasabb élőssel mérkőzik meg a ma (10-03) délutáni harmadik fordulóban - fiataljaink: Tamás, Judit és Eszter hátránya 200- 200 élőpont körüli - Marcell 300 pontnyi fölénye biztos győzelmét sejteti, bár épp délelőtt remizte ki egy német srác ekkora ponthátránnyal.

Figyelem: Vanczák Tamás partiját - indiai 2435 élőpontos nemzetközi-mester ellenfelével (Rahul Srivathay) szemben - élőben követheted! Másik három versenyzőnk 300-600 élőpontfórral bír riválisaival szemben -

A beérkezett eredmények igazolták derűlátásomat: Borhy Marcell, Sulyok Eszter, Juhász Judit és Vanczák Tamás is győzelemmel mutatkozott be a korosztályos VB első fordulójában - Ha vallom azt a nézetet a közvetítés milyenségéről, hogy arról, jót vagy semmit - akkor maradjunk a semminél. -

Várhatóan versenyzőink tarolásáról szól a mai nap - Mindannyian 400-500 élőpontfórral ülnek táblamellé - mi mást várhatna a szurkoló, mint az elnyerhető összes pont begyűjtését.

Négy magyar sakktehetség próbál szerencsét az indiai sakktigris hazájában a 11 fordulós megmérettetésen: Az U-14 kategóriában a rajtlista hatodik Borhy Marcell (2352), az U-18-ban a rajtlista huszonkilencedik Vanczák Tamás (2331), a WU-14-ben a ranglista tizennyolcadik Sulyok Eszter (1871), a WU-16-ban a rajtlista tizenhetedik Juhász Judit (2005) - a verseny hat csoportjában 64 nemzet 464 versenyzője méreti meg tudását - a mezőny közel egyharmadát az indiai versenyzők teszik ki: 145 fő - Hajrá, magyarok!