lekoek2.jpgeuropai_klub-csapatok.jpgulcinj-final-6.jpgA résztvevők listáját ITT találod -

 

Hét fordulós csapatversenyt a 9 fős magyar delegációból öten zárták élőpont-szerzéssel: Rapport Richárd (5/3,5) az egész mezőny harmadik legmagasabb élőse: +5,3, Lékó Péter (6/4): +4,1  Bánusz Tamás (6/4,5): +5,8, Varga Zoltán (7/4): +1,9, Hoang Thanh Trang (7/5): +4,9

A versenyfutást 100%-os teljesítménnyel a rajtlista negyedik, Magyarország legkiválóbb sakkozóit Rapport Richárdot és Lékó Pétert a soraiban tudó olasz sztárcsapat a Padova nyerte - az olasz klubcsapat sikeréhez jelentős mértékben járultak hozzá nagymestereink. 

.........

A hétfordulós csapatversenynek túl vagyunk a kisebbik felén - A harmadik fordulóban győzelemmel mutatkozott be csapatában, a Padovában a magyar éljátékos: Rapport Richárd, aki a magyarokat foglalkoztató dán Koge SK éltáblását, a 2625 élőpontos Hammer Jon Ludvigot győzte le - Csapattársa Lékó Péter döntetlent játszott Bánusz Tamással  - A Padova 4:2 arányban hozta a mérkőzést és a magyar érintettségű csapatok között az egyedüli 6 pontos - Berkes Ferenc csapata a szintén olasz Club64 3:3-as döntetlent ért el a magasabban rangsorolt izraeli Beer Shevával szemben - Berkes a 2601 élőpontos Efimenko Zaharral remizett - Papp Gábor, Bagi Máté, Varga Zoltán, Csonka Attila vereséget szenvedett - A hölgyek versenyén Hoang Thanh Trang és csapata is döntetlenezett és a mai negyedik fordulóban az egyik sztárcsapat, a rajtlista második Monte Carloval mérkőznek meg - a férfiak mezőnyében a negyedik kiemelt Padova a kilencedik Beer Shevaval találkozik.

--------------

Ma Bánusz Tamás (2620) - Lékó Péter (2666) mérkőzésre kerül sor!

A harmadik fordulóban magyarok küzdenek magyarok ellen - A párosítás szeszélye folytán szembekerült egymással a 200 000 lélekszámú, Rapport Richárdot és Lékó Pétert foglalkoztató olasz Podova és az alig 40 000 lakosú, soraiban Bánusz Tamást és Papp Gábort tudó, dán Koge sakkcsapata - Hadd jegyezzem meg, csupán azért, hogy a "lózung király" és lelkes Magyar Sakkszövetség vezetőinek legyen min gondolkodni: Dánia lakossága nem éri el a 6 millió főt, az országot mégis négy csapat képviseli az európai klubcsapatok bajnokságán - Magyarországot egyetlen csapat sem - Dánia 30-40 ezer lakosú települései képesek csapatot küldeni a rendezvényre, a sakkolimpiai álmokat dédelgető világváros Budapest egyet sem, mint ahogy a megyeszékhelyek egyike sem. Hosszú évek óta tartó szegénységi bizonyítványa ez a magyar sakkozásnak - Két forduló után a legeredményesebb magyar játékosok: Berkes Ferenc 2/2, Bánusz Tamás 1/1 (2564 élőpontos versenyzőt győzött le), Hoang Thanh Trang 2/1,5 

---------------

Rapport Richárd még várat magára - A második fordulóban Rapport kivételével a magyar sakkdelegáció minden tagját tábla mellett találjuk - A Dunaszerdahelyiek (Bagi Máté, Varga Zoltán, Csonka Attila) a moszkvai sakkcsapat ellen 150-200 élőpont körüli hátrányban, a többiek előnyben vannak riválisaikkal szemben - Lékó Péter +251, Berkes Ferenc +255, Bánusz Tamás +56, Papp Gábor +349, Hoang Thanh Trang +225 pontnyi fórral bír.

Az első fordulóban mindegyik magyar-érintettségű csapat nyert, a második fordulóban a Dunaszerdahely részéről a csapat-döntetlen bravúr, a kismértékű vereség jó eredmény lenne - A többiektől győzelem várható. 

-----------

Ma Rapport, Lékó és Bánusz nem ül tábla mellé -  a többiek játszanak az első fordulóban -

Akik már rég vágytak arra, hogy Magyarország legjobb sakkozóit tábla mellett lássák, azoknak jelentem, hogy eljött a nap: mától tizenhatodikáig követhetik Rapport Richárd, Lékó Péter és Berkes Ferenc játékát - Jelzem, ha Almási Zoltán is "ringbe" száll! 

-------------

 A rajtlista harmadik olasz Padova Rapport Richárddal(1) és Lékó Péterrel (3), a startlista tizedik dán Koge SK Bánusz Tamással (2) és Papp Gáborral (3), a rajtlista tizenkettedik olasz WorldTradingLab Club64 Berkes Ferenccel (1), a rajtlista huszonnegyedik Dunajska Streda (Dunaszerdahely) Bagi Mátéval (2), Varga Zoltánnal (3), Csonka Attilával (4) -  A hölgyek mezőnyében Hoang Thanh Trang (3) a hetedik kiemelt  AVE Novy Bor csapatában.

A nevek mögött, a zárójelbe tett szám azt mutatja, hogy az alapcsapatban hányadik táblán szerepel a versenyző.

Bár kilenc versenyzőnk vesz részt a klubcsapatok Európa kupáján, a 2024-es sakkolimpia megrendezéséről álmodozó Magyarországnak, Magyar Sakkszövetségnek nincs képviselete ezen a rendezvényen, mintha nem is Európához tartoznánk - A tulipánosok hat, a kétmilliós Macedónokat az első kiemelt együttes, a 600 ezer fős Luxemburgot három csapat képviseli, csak magyar nincs már évek óta...   

-------------

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo FED   Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 4 ITA
Obiettivo Risarcimento Padova 7 7 0 0 14 237,0 30,5 174,5 174,5
2 3 CZE
AVE Novy Bor 7 6 0 1 12 214,5 28,5 176,0 149,0
3 2 RUS
Mednyi Vsadnik 7 5 1 1 11 225,5 27,0 182,5 140,3
4 1 MKD
Alkaloid 7 5 0 2 10 237,5 30,5 161,5 104,0
5 7 RUS
Moscow Chess Team 7 5 0 2 10 221,5 29,5 165,5 113,5
6 8 NOR
Valerenga 7 5 0 2 10 218,0 28,0 170,0 112,0
7 6 RUS
Molodezka 7 5 0 2 10 204,0 26,5 172,0 119,0
8 13 AZE
Vugar Gashimov 7 5 0 2 10 194,0 26,0 169,5 110,5
9 10 DEN
Koge SK 7 5 0 2 10 184,0 28,0 164,0 107,0
10 5 RUS
Primorsky District 7 5 0 2 10 182,5 27,0 161,5 108,5
11 9 ISR
Beer Sheva 7 4 2 1 10 173,5 25,5 161,0 107,8
12 11 CZE
SK Joly Lysa nad Labem 7 4 2 1 10 168,0 23,5 180,0 123,3
13 14 SRB
Sloven Ruma 7 5 0 2 10 144,0 23,0 159,5 105,0
14 12 ITA
WorldTradingLab Club64 7 4 1 2 9 147,5 22,0 167,5 99,8
15 30 FRA
Asnieres 7 4 1 2 9 141,5 25,5 147,0 86,3
16 24 LTU
MRU-ROSK Consulting 7 4 1 2 9 136,0 24,5 153,5 91,5
17 18 SUI
Zurich Schachgesellschaft 7 4 1 2 9 130,0 20,0 160,0 92,5
18 23 SVK
Dunajska Streda 7 4 1 2 9 124,5 24,5 151,5 89,8
19 15 SUI
Riehen Schachgesellschaft 7 4 0 3 8 153,5 25,0 153,0 82,0

 

Team-Composition with round-results

HUN

  1. Obiettivo Risarcimento Padova (RtgAvg:2686, TB1: 14 / TB2: 237)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 GM Rapport Richard 2752 738590 1 1 ½ ½ ½ 3,5 5 2682 2831 5 3,5 2,97 0,53 10 5,3
2 GM Adams Michael 2692 400041 ½ 1 1 ½ ½ ½ 4,0 6 2566 2691 6 4 3,92 0,08 10 0,8
3 GM Leko Peter 2666 703303 ½ ½ ½ 1 1 ½ 4,0 6 2589 2714 6 4 3,59 0,41 10 4,1
4 GM Vallejo Pons Francisco 2694 2205530 1 1 1 ½ ½ 4,0 5 2537 2777 5 4 3,48 0,52 10 5,2
5 GM Jones Gawain C B 2663 409561 1 ½ 1 1 1 ½ 5,0 6 2536 2809 6 5 3,94 1,06 10 10,6
6 GM Saric Ivan 2650 14508150 1 1 0 1 ½ ½ 4,0 6 2505 2630 6 4 4,05 -0,05 10 -0,5
7 GM Vocaturo Daniele 2615 813192 1 1 ½ 1 3,5 4 2447 2783 4 3,5 2,78 0,72 10 7,2
8 GM Brunello Sabino 2549 813613 ½ 1 1 0 2,5 4 2296 2398 4 2,5 3,12 -0,62 10 -6,2

 

------------

9. Koge SK (RtgAvg:2567, TB1: 10 / TB2: 184)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 GM Hammer Jon Ludvig 2625 1503707 1 ½ 0 1 ½ 1 ½ 4,5 7 2486 2588 7 4,5 4,72 -0,22 10 -2,2
2 GM Banusz Tamas 2620 722413 1 ½ 1 0 1 1 4,5 6 2496 2689 6 4,5 3,92 0,58 10 5,8
3 GM Papp Gabor 2589 718602 ½ ½ 0 1 ½ 1 1 4,5 7 2456 2558 7 4,5 4,64 -0,14 10 -1,4
4 GM Sengupta Deep 2557 5008352 1 1 ½ ½ 0 1 1 5,0 7 2432 2590 7 5 4,61 0,39 10 3,9
5 GM Rozentalis Eduardas 2547 12800023 1 1 ½ 0 ½ 0 3,0 6 2376 2376 6 3 4,17 -1,17 10 -11,7
6 GM Smith Axel 2465 1707930 ½ 0 1 1 1 3,5 5 2382 2531 5 3,5 3,00 0,50 10 5,0
7 IM Percivaldi Martin 2384 1508148 1 0 1,0 2 2291 0 2 1 1,25 -0,25 10 -2,5
8 IM Antonsen Mikkel 2390 1401378 1 1 2,0 2 2100 0 2 2 1,69 0,31 10 3,1

 

-----------------

14. WorldTradingLab Club64 (RtgAvg:2500, TB1: 9 / TB2: 147,5)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 GM Berkes Ferenc 2647 718572 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 4,0 7 2547 2597 7 4 4,40 -0,40 10 -4,0
2 GM Basso Pier Luigi 2563 866970 1 1 ½ 1 1 4,5 5 2496 2862 5 4,5 2,93 1,57 10 15,7
3 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2567 2212943 1 ½ ½ 0 1 ½ 0 3,5 7 2495 2495 7 3,5 4,11 -0,61 10 -6,1
4 GM Stella Andrea 2475 827061 ½ ½ ½ ½ 1 0 3,0 6 2464 2464 6 3 3,05 -0,05 10 -0,5
5 FM Barp Alberto 2382 872555 0 ½ ½ ½ 1 1 0 3,5 7 2418 2418 7 3,5 3,20 0,30 10 3,0
6 FM Seresin Francesco 2367 886335 1 ½ ½ 0 ½ 0 2,5 6 2380 2323 6 2,5 2,89 -0,39 20 -7,8
8 Bettalli Francesco 2164 2816453 ½ 0 ½ 0 1,0 4 2252 2059 4 1 1,55 -0,55 40 -22,0

 

-----------

8. Dunajska Streda (RtgAvg:2376, TB1: 9 / TB2: 124,5)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 IM Petenyi Tamas 2420 14909090 ½ 0 1 0 1 ½ 1 4,0 7 2459 2509 7 4 3,15 0,85 10 8,5
2 IM Bagi Mate 2470 742570 1 0 0 ½ 1 ½ ½ 3,5 7 2422 2422 7 3,5 3,92 -0,42 10 -4,2
3 GM Varga Zoltan 2424 700509 1 0 0 ½ 1 1 ½ 4,0 7 2389 2439 7 4 3,81 0,19 10 1,9
4 IM Csonka Attila Istvan 2348 716529 1 0 0 ½ ½ ½ 1 3,5 7 2240 2240 7 3,5 4,53 -1,03 10 -10,3
5 IM Meszaros Michal 2355 14905329 1 ½ 1 1 1 1 ½ 6,0 7 2215 2524 7 6 4,75 1,25 10 12,5
6 FM Takacs Laszlo 2239 14918854 1 0 1 0 1 ½ 0 3,5 7 2110 2110 7 3,5 4,63 -1,13 20 -22,6

 

 ---------------------

6.  AVE Novy Bor (RtgAvg:2370, TB1: 8 / TB2: 92)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 WIM Shuvalova Polina 2434 24171760 1 1 0 ½ 1 ½ 1 5,0 7 2389 2547 7 5 3,78 1,22 10 12,2
2 IM Bulmaga Irina 2435 13903063 1 1 1 0 0 ½ 1 4,5 7 2282 2408 7 4,5 4,46 0,04 10 0,4
3 GM Hoang Thanh Trang 2414 12400149 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 5,0 7 2221 2437 7 5 4,51 0,49 10 4,9
4 WGM Rodshtein Tereza 2195 325449 1 ½ ½ 0 0 0 1 3,0 7 2150 2113 7 3 3,63 -0,63 20 -12,6

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------

 ------------------

 

 -------------

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/11/10 15:00
2 2019/11/11 15:00
3 2019/11/12 15:00
4 2019/11/13 15:00
5 2019/11/14 15:00
6 2019/11/15 15:00
7 2019/11/16 15:00

 

The 35th European Club Cup is a 7-round Swiss tournament taking place from 10-16 November 2019 in Ulcinj, Montenegro. Players receive 90 minutes for 40 moves, followed by 30 minutes to the end of the game, plus a 30-second increment starting from move one. Official website: sahcg.me/euclubcup

Szerző: Sakk-mester  2019.11.17. 08:40