A lényeget, a verseny győztesét és dobogósait a bejegyzés címében találja az olvasó - Akiről szólni kívánok, ő 16 éves Carissa Shiwen Yip: akire a verseny első, rövidebb szakaszán nyújtott teljesítményét látva legyintett a sakkszerető publikum, okkal hihették a sakkrajongók, hogy egy túlsztárolt fruska - Ám ez a lány, aki az első négy partiban csetlett-botlott, a verseny második, 5 fordulós felében magára talált 5/4 pontos teljesítménye rangját emeli, hogy legyőzte a világbajnoknőt. Gratulálok a verseny győztesének, az érmeseknek és mindazoknak, akik felülmúlták önmagukat, gyarapították élőpontjaikat! Külön gratulálok Yip kisasszonynak!

---------------

A nyolcadik forduló után egyedül vezet Koneru - óriási meglepetésre a 16 éves Carissa Shiwen Yip legyőzte a világbajnok Ju-t!.

--------------

A hetedik forduló nem hozott változást az élen állók sorában, ám a forduló egyetlen eldőlt partija a mélybe, az utolsó helyre taszította a korábbi győztes Guninát -  Ma a nyolcadik fordulót bonyolítják le.

-----------

Társat váltott a kínai világbajnoknő: Ju Venjun az élen - párja a páratlanul népes országból: Indiából érkezett mellé:  Koneru Humpy (6/4) személyében - Mintha megunta volna a dob szerepét az amerikai ifjú hölgy - Yip két győzelmet szerzett gyors egymásutánban és már hármas társbérletben birtokolja az utolsó helyet - Úgy összesűrűsödött a mezőny, mint a rántás - csak két pont a különbség az első és az utolsó között.

-------------

Minden játszma eldőlt az ötödik fordulóban - letaszították az élről az addig vezető Dzagnidzét - ketten álltak a helyére: Ju Venjun világbajnoknő és  az exvilágbajnok Kosteniuk Alexandra 5/3,5 - Az amerikai házi rangadóból győztesen kikerült Yip kisasszony négy nullát követően tett szert első pontjára - ma (02-12) szusszannak egyet a hölgyek, hogy holnaptól újult erővel vívják meg, a még hátralévő csatáikat a magas pénzdíjakért és a presztízsért.

A magas (az élőpont mutató alapján messze túldíjazott - a 2019 évi magyar sakkbajnok Almási Zoltán - Élő:  2687 bajnoki javadalmazása alatta maradt e verseny utolsó helyezettjének díjazásától!) díjazású verseny túllépet a kisebbik felén - Vezet: a 33 éves grúz Dzagnidze, Nana 4/2,5 - változatlanul keresi régi formáját a korábbi győztes: Gunina - továbbra sem szerzett pontot az amerikai üdvöske: Yip Carissa 4/0.

----------

Túl a verseny egyharmadán vezet Nana Dzagnidze 3/2,5 - A  legalacsonyabb élős ifjú amerikai eddig nem váltotta be a hozzáfűzött vérmes reményeket: Yip Carissa 3/0.

A nyitányon Dzagnidze legyőzte a tavalyi versenygyőztes Guninát, Koneru a legfiatalabb és legalacsonyabban jegyzett amerikai üdvöskét Yipet - A többi parti döntetlennel ért véget.

-----------

A sakktörténelem egyik legerősebb, hanem a legerősebb női sakkversenyét bonyolítják le a ma kezdődő, Saint Louisi második Cairns Cup 2020 viadalon - Résztvevők között találunk három aktuális sakk-világbajnokot: A kínai Ju Venjunt (klasszikus sakk), az indiai Humpy Konerut (rapid sakk), az orosz Kateryna Lagnot (blitz sakk) - A résztvevők között van két korábbi sakk-világbajnoknő: az orosz Alexandra Kosteniuk, és az ukrán Mariya Muzychuk - az első Cairns Cup verseny győztese: az orosz Valentina Gunina, a hétszeres amerikai bajnok: Irina Krush   - A 10 résztvevő közül kilencen rendelkeznek GM címmel, az egyedüli kivétel az amerikai női sakkozás nagy reménysége, a kínai szülőktől származó WGM, a 16 éves Carissa Shiwen Yip.