winner.jpg2b_8.jpg

Minden játéknak a pályán, a sakkjátéknak a sakktáblán kell eldőlni - El kell érni, hogy a magát "Istennek" képzelő sportági elnök, elnökök ne dönthessék el az eredményt - még akkor sem, ha a táblán létrejött állások alapján a hozott döntés reálisnak tűnik - A sakkban is gyakran előfordul, hogy nem a jobban álló nyer és a döntetlen állás sem hoz döntetlen eredményt - különösen így van ez a gyors játék esetében - Az onlájn játékoknak az a hátulütője, hogy elmegy, elmehet a net - Nem egyszer vesztettem így az "onlájn" világban, aki ebbe belelép, ezzel számolnia kell  - A elnök dolga az lett volna, hogy a nemzeti szövetségekkel együtt dolgozva a legkiválóbb technikai feltételeket biztosítsa - de nem az eredménymegállapítás!
Nagy örülök, hogy az orosz játékosok nem rejtették véka alá a véleményüket!
Alexandra Kosztenyuk véleménye: 
INDIA - OROSZORSZÁG KÖZÖS GYŐZTESEK
A FIDE (elnöke) úgy döntött, hogy egyaránt aranyérmet érdemel India és Oroszország a ma befejezett "online sakkolimpián" - A Dvorkovics Kupán -
Az Online Olimpiának nem várt befejezése lett, mivel Nihal Sarin és Divya Deshmukh elvesztette a kapcsolatot az internettel, és idővel vesztett döntő második menetében - Az "eredményjelző" 4,5-1,5 arányú Oroszorsz győzelmet mutatott, de India hivatalos fellebbezést nyújtott be a szerverbalesetről, és a kérdést a fellebbezési bizottság vizsgálta. A FIDE elnöke, Arkady Dvorkovich a végén úgy döntött, hogy mindkét csapatnak aranyérmeket ad a FIDE első "online sakkolimpiáján.

Az első kiemelt oroszország és a ranglista hetedik India játssza a döntőt.

1c_25.jpg

1c_20.jpg

 

A visszavágón Gledura Benjámin és Kozák Ádám döntetlenjeihez Gara Ticia és Papp Petra tett hozzá 1-1 pontot jelentős élőpontfölényben lévő, a női világelithez tartozó orosz hölgyektől elcsenve azokat - Bravúros a 3:3 as eredmény, mely összetettben is szép búcsút eredményezett a Dvorkovics csapatversenytől - mely holnap, már nélkülünk folytatódik tovább -  

Az odavágón, odavágták az orosz sakkozók a mieinket - 5:1-re nyerték az első összecsapást: Gledura Benjámin és Kozák Ádám ért el értékes döntetlent a náluk magasabban jegyzett riválisaikkal szemben  - a többiek vereséget szenvedtek.

Nézzük, hogy kikkel állunk szembe: Mit hozhat a Magyar-Orosz teszt meccs? Mire képesek a magyar "szuperek"? - Mit mutat fel Kozák Ádám a magyar csapat messze legeredményesebb versenyzője? - Az esélytelenek nyugalmával ülhetnek tábla elé a mieink - nem nyomja vállukat az esélyesség terhe - S hogy mindez mire lesz elég? - Rövidesen megtudjuk.

 

Board Pairings

Round 1 on 2020/08/28 at 1400 UTC
Bo. 1
  Russia
Rtg - 2
  Hungary
Rtg 5 : 1
1.1 GM
Nepomniachtchi, Ian
2778 - GM
Erdos, Viktor
2580 1 - 0
1.2 GM
Dubov, Daniil
2770 - GM
Gledura, Benjamin
2619 ½ - ½
1.3 GM
Goryachkina, Aleksandra
2502 - GM
Hoang, Thanh Trang
2338 1 - 0
1.4 GM
Kosteniuk, Alexandra
2517 - IM
Gara, Anita
2279 1 - 0
1.5 GM
Esipenko, Andrey
2629 - GM
Kozak, Adam
2438 ½ - ½
1.6 WGM
Shuvalova, Polina
2379 - WFM
Gaal, Zsoka
1816 1 - 0
Round 2 on 2020/08/28 at 1500 UTC
Bo. 2
  Hungary
Rtg - 1
  Russia
Rtg 0 : 0
1.1 GM
Banusz, Tamas
2614 - GM
Nepomniachtchi, Ian
2778
1.2 GM
Gledura, Benjamin
2619 - GM
Artemiev, Vladislav
2769
1.3 WGM
Papp, Petra
2297 - GM
Lagno, Kateryna
2521
1.4 WGM
Gara, Ticia
2274 - GM
Gunina, Valentina
2427
1.5 GM
Kozak, Adam
2438 - GM
Sarana, Alexey
2618
1.6 WFM
Demeter, Dorina
1885 - WGM
Shuvalova, Polina
2379

 

 

A német sakkalakulat legyőzésével a legjobb 12-ből a legjobb nyolc közé lépett elő a magyar csapat - A mérkőzésnek két hőse volt: A kettős győzelmet elérő Kozák Ádám (nélküle nem jött volna létre az armageddon parti) -  és a hirtelen-halálban nyerő Bánusz Tamás - A legjobb nyolc között a mieink az oroszokkal kerülnek szembe - Esetleges győzelmünk az álomkategóriába tartozna, a tisztes helytállás megfelelő eredmény lenne - Igazán nagy kár, hogy a semmi kategóriába tartozó csapatok körmérkőzésen dönthettek a továbbjutásról, s most, amikor jönnének a nagy érdeklődést kiváltó derbik, épp ekkor futnak bele a csapatok a KO szakaszba.

A továbbjutást eldöntő armageddon parti:

A chess.com értékelése: Tamás világossal

1c_21.jpg

A németek elleni másik "hősnek: Kozák Ádámnak a játszmái:

A Chess.com értékelése: Ádám világossal

1c_23.jpgÁdám sötéttel

1c_22.jpg 

 

2_42.jpg2_43.jpg

A fenti képeken láthatod, hogy csoportjából milyen eredménnyel lépett tovább a magyar csapat és kik milyen erősségű (átlag-élőpontszámú) riválisokkal szemben voltak eredményesek - A holtversenyes első, azon belül második magyarok a  játszmapontok alapján csupán ötödikek úgy, hogy csak két versenyzőnek voltak saját élőpontjánál magasabban kvalifikált (átlagpontú) riválisai: Erdős Viktornak és Gaál Zsókának - Utóbbi az előző csoportban is hasonlóan magasabb átlagú mezőnyben volt eredményes: Eddigi legjobbjaink: Erdős Viktor, Bánusz Tamás, Kozák Ádám, Gledura Benjámin és Gaál Zsóka -  A bemelegítés után jön a rájátszás, irány a legjobb nyolc - A döntőben kezdődik a Dvorkovics nemzetközi sakkcsapatverseny a mieink számára. 

1c_16.jpgMég mielőtt bárki elszállna a teljesítményétől és nagydobra verné kitűnőségét, kérem vegye figyelembe a legutolsó, "sokatmondó"  piros-keretes rubrikát!.
d2.jpgonlinehu.jpgonlinsakkolimpmenet.jpg

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod

 

 A Hello Sakk közvetítését ITT , a chess.com TV-ét ITT találod

  

Az előzetes várakozásnak megfelelően az első helyen lépett tovább a magyar csapat.

A második versenynapon is eredményesek voltak a mieink: A tegnapi 15 pontot követően, ma (08-15) 15,5  pontot gyűjtöttek és a mezőny éléről várják a folytatást.

 

A Dvorkovics csapatversenyen jól kapta el a rajtot a rajtlista huszadik magyar csapat - háromszor nyert 5-1 arányban a ranglistán 68-57-43-as számot viselő riválisaival szemben - Ma (08-15) a 33-as, 61-es, 54-es mezszámúak következnek.

A magyar csapat csoportjában a második legerősebb - Játéknapjai: 08 - 14 - 15 - 16 - A mérkőzések kezdete: 18-19-20 óra -  A három dobogós jut tovább.

 

Eddig - A Dvorkovics féle online nemzetek közötti csapatversenyig, amit ő (online)sakkolimpiának nevez - úgy szólt a mondás: Egy bolond százat csinál - most már tudjuk, nem százat, hanem százhatvanhármat  - Az a gond, hogy a hatalom bizonyos fokára felkapaszkodott figurák böffentését az embertömegek imaként mantrázzák - Senki nem gondolt bele, hogy ez a nemzetközi csapatverseny kiüríti az olimpia tartalmát, kilúgozza, elsilányosítja azt - A lényeg az volt, hogy az olimpián a nemzetek legkiválóbbjai vegyenek részt, alkossanak csapatot - Erre valók más sportágakban az olimpiai kvalifikációs versenyek - Egy dologra rámutat ez a online-verseny: Senki sem kíváncsi a nívótlan partikra - Értelmetlen volt eddig is irdatlan embertömeggel rendezni a tábla melletti sakkolimpiákat  - Maradjon meg ez a "feljutó rendszer" a legjobb 24 csapatig, vívják ők a döntőt.

 


 

    

A teljes mezőnyt 163 csapat alkotja, az összesített rajtlistán a magyar csapat a huszadik helyet foglalja el - 

Amiatt ne legyünk elkeseredve, hogy csak a másodosztályra kaptunk jegyet - Az első osztályon utazó 25 csapat közül 13-at megelőzünk élőpontszám átlagunkkal - merem hinni, nemcsak azzal, hanem tudásszintben is - és adott az előrelépés lehetősége - Nyitva van az aranykapu, csak bújjatok rajta!

Úgy vélem, hogy az aranyéremtől, a dobogótól ugyan tisztes távolban vagyunk, de arra minden résztvevőnknek esélye van, hogy felülmúlja önmagát, gyarapítsa értékpontját.

Csapatunk mérkőzéseit  a Hello, Sakk-on is követni lehet majd!

A Magyar csapat a második divizió nyolcadik helyéről startol el: 

csapatunk a második selejtező körben (DIVISION 2) száll be a küzdelmekbe 2020. augusztus 12-16 között.

 Játékidő: 15 perc + lépésenként: 5 másodperc. 

Team-Composition without round-results

  8. Hungary (RtgAvg:2347 / TB1: 0 / TB2: 0) Captain: Papp, Gabor
Bo. Name Rtg FideID Games
1 GM Erdos Viktor 2580 719978 0,0
2 GM Banusz Tamas 2614 722413 0,0
3 GM Hoang Thanh Trang 2338 12400149 0,0
4 WGM Papp Petra 2297 739049 0,0
5 GM Kozak Adam 2438 753246 0,0
6 WFM Gaal Zsoka 1816 777765 0,0
7 GM Gledura Benjamin 2619 712779 0,0
8 GM Balog Imre 2626 728446 0,0
9 WGM Gara Ticia 2274 717444 0,0
10 IM Gara Anita 2279 709751 0,0
11 FM Persanyi Barnabas 2019 771279 0,0
12 WFM Demeter Dorina 1885 778079 0,0

 

 

A TOP divizi első 12 csapata:

Team-Starting rank

No.   Team RtgAvg Captain
1
Russia 2599 Motylev, Alexander
2
China 2595 Ye, Jiangchuan
3
United States of America 2535 Donaldson, John
4
Armenia 2453 Petrosian, Arshak B
5
Ukraine 2441 Sulypa, Oleksandr
6
Azerbaijan 2434 Safarli, Eltaj
7
India 2419 Vidit, Santosh Gujrathi
8
Cuba 2413 Perez Garcia, Rodney Oscar
9
Poland 2401 Socko, Bartosz
10
Kazakhstan 2395 Kotsur, Pavel
11
Vietnam 2359 Lam, Minh Chau
12
Georgia 2354 Gaprindashvili, Valeriane
Szerző: Sakk-mester  2020.08.31. 07:18