borhy_marcell2.jpgA 16 éves fiúk bajnoka: Borhy Marcell lett a teljes mezőny legeredményesebb pontgyűjtője 9/7,5koltai_dora.jpgHét fordulót követően a 16 évesek korosztályában a fiúk közül Borhy Marcell, a lányok csoportjából Koltai Dóra a teljes mezőny legeredményesebb pontgyűjtői: 7/5,5 .
� Október 28. SZERDA - 14:45-20:00
� IM Szabó Bence & IM Molnár Béla
� Október 29. CSÜTÖRTÖK - 14:45-20:00
� IM Szabó Bence & IM Galyas Miklós
� Október 30. PÉNTEK - 9:00-14:00
� IM Szabó Bence & GM Horváth József
persanyi_barna.jpgA legeredményesebb pontszerző büszke címmel a negyedik fordulót követően Persányi Barnabás és Lakatos Tamás büszkélkedhet - Ők ketten 4/3,5 ponttal vezetik a 16 éves fiúk mezőnyét - Barnabás (a 16 éves korcsoportban ezüstérmet szerzett) fent - Tamás (bronzérmes lett) lentlakatos_tamas.jpgA startlista kilencedik helyéről rajtoló Lakatos Tamás a a 16 éves korosztály bronzérmese, a  teljes mezőny legeredményesebb élőpont-gyűjtője: + 99,2
vicze_kata.jpgHárom fordulót követően a teljes mezőny legeredményesebbje a 14 éves:Vicze Kata 3/3
magyarifi2.jpgA 16 éves fiúk mezőnyében versenyző,  a startlista ötödik helyéről rajtoló 13 éves Gaál Zsóka  - 9/3, Élőpont: -51,6 - a kilencedik helyen végzett

:magyarifi.jpgmagyarifi3.jpgMég a koronavírus miatti félelmet sem ismerő korcsoportos magyar sakkbajnokság résztvevői

budapest_9.jpgkorcsoportos.jpg

live_2.png

 

 live_2.png

live_3.png

live_3.png

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod

 

Három fordulót követően egyetlen 100%-os teljesítményt nyújtó versenyzője van a mezőnynek: Vicze Kata a 14 éves lányok korcsoportjában érte el a hibátlan teljesítményt - A hat csoportból ötben találunk nullapontosokat - kivétel a 18 éves fiúké, ahol az utolsó helyezett is szerzett legalább egy pontot - A 16 éves fiúk között szereplő 13 éves Gaál Zsóka is vár még a pontszerzésre - Zsóka heroikus küzdelmeken van túl, melyek; remélem jobban erősítik őt, mint a könnyű győzelmek.

Míg a fiúk "hadba hívása" sikerrel járt - mindegyik korcsoportban jelen van a 10 fő, addig a lányok mezőnye komoly lemaradást mutat, nemcsak tudásszintben, hanem létszámban is - A 14 éves lányok kilencen, a 16 évesek öten, a 18 évesek csupán hárman gondolták úgy, hogy megméretik magukat a 2020-as korcsoportos bajnokságokon - Élőpontszámban is megmutatkozik a lemaradás: a 14 éves lányok átlagélője 444, a 16 éveseké 484, a 18 éveseké 697 élőponttal marad el a fiúkétól - Örömteli, hogy az online sakkolimpián a magyar csapatot erősítő kislányok közül a 13 éves Gaál Zsóka, a sokra hivatott 16 éves fiúkkal versenyez - Szomorú, hogy a szintén online olimpikon, a 15-ik évét decemberben betöltő Demeter Dorina távol marad a versenytől - Remélem, hogy óraindításig még erősödik a lányok mezőnye. Az élőpont-különbségeket  - a lányok számából és élőátlagából kiindulva vetettem egybe azonos számú és sorszámú fiúk átlagával - állapítottam meg.
 

F-14

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name sex FED Rtg Pts.  TB1   TB2  n w-we K rtg+/-
1 8
Palczert Matyas HUN 2132 7,0 0,5 28,25 9 1,50 40 60,0
2 3
Pasztor Balazs HUN 2201 7,0 0,5 25,50 9 0,63 40 25,2
3 9
Konyves Almos HUN 2048 6,5 0,0 26,50 9 2,08 40 83,2
4 4
Tran David HUN 2130 5,0 1,0 18,50 9 -0,47 40 -18,8
5 7
Farkas Otto Jr. HUN 2079 5,0 1,0 17,25 9 0,20 40 8,0
6 6
AIM Szalay-Ocsak Bank HUN 2091 5,0 1,0 15,75 9 0,02 40 0,8
7 10
Tancsa Tamas HUN 2092 4,0 0,0 12,25 9 -0,98 40 -39,2
8 2
Bacsi Kristof HUN 1949 3,0 0,0 7,75 9 -0,10 40 -4,0
9 1
Bilku Andras HUN 1910 1,5 0,0 5,50 9 -1,14 40 -45,6
10 5
Onodi Tamas HUN 1918 1,0 0,0 4,25 9 -1,74 40 -69,6

 

F-16 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name sex FED Rtg Pts.  TB1   TB2  n w-we K rtg+/-
1 7
FM Borhy Marcell HUN 2371 7,5 0,0 31,00 9 1,10 20 22,0
2 8
FM Persanyi Barnabas HUN 2368 6,0 0,0 21,50 9 -0,39 10 -3,9
3 9
Lakatos Tamas HUN 2099 5,5 1,0 19,50 9 2,48 40 99,2
4 4
FM Karacsonyi Gellert HUN 2299 5,5 0,0 22,25 9 -0,05 20 -1,0
5 2
Baski Barnabas HUN 2166 5,0 0,5 17,25 9 1,14 40 45,6
6 6
FM Juhasz Agoston HUN 2369 5,0 0,5 17,00 9 -1,39 20 -27,8
7 10
Koszta Benedek HUN 2137 4,0 0,0 14,50 9 0,49 40 19,6
8 1
Virag Balint HUN 2117 3,5 0,0 12,25 9 0,24 40 9,6
9 3
WFM Gaal Zsoka w HUN 2200 3,0 0,0 9,75 9 -1,29 40 -51,6
10 5
Bako Martin HUN 2038 0,0 0,0 0,00 9 -2,33 40 -93,2

F-18

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name sex FED Rtg Pts.  TB1   TB2  n w-we K rtg+/-
1 4
Vodila Martin Botond HUN 2224 6,5 0,0 24,75 9 1,45 40 58,0
2 7
Pogany Zsombor HUN 2221 6,0 0,0 24,25 9 0,95 40 38,0
3 8
FM Ongut Tamas Gunes HUN 2333 5,5 1,5 21,75 9 -0,86 20 -17,2
4 9
Geher Koppany HUN 2319 5,5 1,0 22,00 9 -0,70 20 -14,0
5 2
Pribelszky Bence HUN 2286 5,5 0,5 21,75 9 -0,34 40 -13,6
6 5
Tubak Daniel HUN 2214 5,0 0,0 18,00 9 0,04 40 1,6
7 10
Kelemen David HUN 2171 4,0 0,0 19,00 9 -0,41 40 -16,4
8 3
Demjen Mark HUN 2018 3,5 0,0 12,75 9 0,90 40 36,0
9 1
Kovacs Gabor Etele HUN 2075 2,0 0,0 5,25 9 -1,22 40 -48,8
10 6
Forgacs Andras HUN 1880 1,5 0,0 7,00 9 0,19 40 7,6

 

---------

L-14 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name sex FED Rtg Pts.  TB1   TB2  n w-we K rtg+/-
1 3
Buri Petra Zsuzsanna w HUN 1835 6,0 0,0 20,75 7 -0,04 40 -1,6
2 2
Alexandrova Angelina w HUN 1833 5,5 0,0 18,50 7 -0,53 40 -21,2
3 4
Vicze Kata w AUT 1854 5,0 1,0 15,00 8 -1,12 40 -44,8
4 8
Javorek Janka w HUN 1560 5,0 0,0 16,00 8 1,72 40 68,8
5 1
Harkai Emma w HUN 1335 4,5 0,0 17,50 7 2,41 40 96,4
6 5
Kovacs Veronika w HUN 1681 4,0 1,0 11,25 8 -0,52 40 -20,8
7 6
Kiraly Lilla Virag w HUN 1690 4,0 0,0 12,50 8 -0,61 40 -24,4
8 9
Molnar Lidia Emilia w HUN 1401 1,5 0,0 4,75 8 -0,36 40 -14,4
9 7
Vida Greta w HUN 1458 0,5 0,0 0,75 5 -0,95 40 -38,0

 

L-16

Final Ranking after 10 Rounds

Rk. SNo   Name sex FED Rtg Pts.  TB1   TB2  n w-we K rtg+/-
1 1
Sulyok Eszter w HUN 1971 5,5 2,5 18,25 8 -0,18 40 -7,2
2 5
Koltai Dora w HUN 1891 5,5 2,0 16,75 8 0,82 40 32,8
3 3
WFM Toth Nikoletta w HUN 1916 5,5 1,5 15,25 8 0,52 40 20,8
4 2
Ivan Reka Gyongyver w HUN 1721 2,5 0,0 9,25 8 -0,04 40 -1,6
5 4
Buri Kata w HUN 1685 1,0 0,0 2,50 8 -1,12 40 -44,8

 

L-18 

Final Ranking after 6 Rounds

Rk. SNo   Name sex FED Rtg Pts.  TB1   TB2  n w-we K rtg+/-
1 1
Toth Kincso w HUN 1582 3,5 0,0 4,75 4 1,74 40 69,6
2 3
Lukacs Anna Kata w HUN 1799 2,0 0,0 1,00 4 -1,32 40 -52,8
3 2
Szalovszky Viktoria w HUN 1467 0,5 0,0 1,75 4 -0,42 40 -16,8

 

--------------

"Versenykiírás

A verseny rendezője
Magyar Sakkszövetség

A verseny célja
A 2020. évi magyar bajnoki címek eldöntése. A válogatott mérkőzések, a szakmai programokban való részvétel és a 2021. évi egyéni támogatások szempontjából az MSSz Ifjúsági Bizottsága figyelembe veszi a verseny végeredményét.

Versenyhelyszín
Magyar Sakkszövetség versenytermei
1055 Budapest, Falk Miksa u. 10. II. emelet

Lebonyolítás
Körmérkőzés, a résztvevők számától függően legfeljebb 9 fordulóban, a FIDE aktuális versenyszabályai szerint.

Játékidő
90 perc+30mp/lépés. Várakozási idő: 30 perc.

A verseny résztvevői
Korcsoportnak megfelelő magyar állampolgárok, vagy FIDE listán HUN jelöléssel szereplő sakkozók, akik a Magyar Sakkszövetséggel tagsági viszonyban lévő sakk szakosztályt működtető sportszervezetnek igazolt, 2020-ra érvényes versenyengedéllyel rendelkező versenyzői.

A korosztályon belül bárki nevezhet, a ranglista pont alapján az F14-16-18 és az L14-L16-L18 ranglisták alapján a legjobb 10 versenyző nevezését igazolja vissza a szervező. A ranglisták a chess.hu weboldal Ifjúsági Sakk aloldalán megtalálhatók.

Korcsoportok
– 14 éven aluli lányok és fiúk, (2006.01.01.)
– 16 éven aluli lányok és fiúk, (2004.01.01.)
– 18 éven aluli lányok és fiúk. (2002.01.01.)

Helyezések eldöntése
A helyezési sorrendet a megszerzett pontok száma dönti el. Azonos pontszám esetén a következők számítanak:

  1. egymás elleni eredmény
  2. Sonneborg-Berger pontszámítás
  3. armageddon villámparti

Díjazás
Az I. helyezettek serleg, az I-III. helyezettek érem, az I-VI. helyezettek oklevéldíjazásban részesülnek.
A bajnokok Lékó Péter felajánlásával chess24 előfizetést is nyernek.

Nevezési díj
Bruttó 8.000 Ft/fő

Nevezési határidő
2020. október 01-ig.
A nevezéseket emailben lehet elküldeni az alábbi címre: versenyiroda@chess.hu

Versenyprogram
Helyszíni regisztráció október 24-én, szombaton 12.00-14.00 óráig

Sorsolás              10.24. Szombat        14:15 óra

Megnyitó            10.24. Szombat        14:45 óra

  1. forduló        10.24. Szombat        15.00 óra
  2. forduló        10.25. Vasárnap       09.00 óra
  3. forduló        10.25. Vasárnap       15.00 óra
  4. forduló        10.26. Hétfő              15.00 óra
  5. forduló        10.27. Kedd              09.00 óra
  6. forduló        10.27. Kedd              15.00 óra
  7. forduló        10.28. Szerda           15.00 óra
  8. forduló        10.29. Csütörtök      15.00 óra
  9. forduló        10.30. Péntek           09.00 óra

Eredményhirdetés 10.30-án, pénteken 14 órakor!

A járványügyi készültségre való tekintettel javasolt a szájmaszk használata, illetve az MSSZ általános tájékoztatójában szereplő egészségügyi előírások betartása.
A versenyen csak a törvényes képviselő által aláírt felelősségvállalási nyilatkozat leadása esetén lehet részt venni! A nyilatkozatot a résztvevők a visszaigazoláskor e-mailben meg fogják kapni."

 

 

Szerző: Sakk-mester  2020.10.31. 08:07

süti beállítások módosítása