Wesley So nyerte a Chess Tour versenysorozat első állomását a Skilling Opent a világbajnok Magnus Carlsen előtt aki a verseny idején, épp a döntő napján harmincadik születésnapját ünnepelte (a Maldív-szigeteki üdülőparadicsomban(!?)  - A felek a döntő után nagy tisztelettel és elismeréssel nyilatkoztak egymásról - So elismerte, hogy jelenleg Carlsen a világ legjobb játékosa - Carlsen arról szólt, hogy So megérdemelten nyerte a versenyt és gratulált győzelméhez -  A sorozat december 26-án folytatódik - A második versenynek még nincs neve - vagy még nem publikus.

A Champions Chess Tour első versenye a Skilling Open végletekig kiélezett küzdelmei és döntője kielégítette a "vérre" áhítozók vágyait - So és Carlsen tusakodása a rapid műfajban, hatalmas adok-kapokat követően döntetlennel végződött, a blitz párbajban dőlt el a bajnoki cím az amerikai sakkfenomén: a Fischer sakk-világbajnok So javára - Az amerikai 30 000, a norvég világbajnok 15 000 dollárral biztosította a közelgő ünnepi készülődést.

A döntő első meccsén nagy volt az "adok-kapok" - mind a négy parti eldőlt és mind a négyet a világossal játszó fél nyerte - A chess-com értékelése alapján Carlsen két nyert partijának értéke: 195,3 - So vesztett játszmáinak értéke: 177,9 pont - So nyert partijai 196,1 - míg Carlsen vesztett játszmái 183,7 pontos teljesítményt mutatnak - So nyert partijaiban jobb teljesítményt ért el, mint Carlsen - Carlsen viszont erősebben játszott So-nál a vesztett játszmákban - Összességében Carlsen 5 pontnyi különbséggel múlta felül So-t.

Carlsen és So a döntőben - ma délután, a döntő első meccsén online lesz a kézfogás - Az állás 2:2 - holnap folytatás.1fg_7.jpg1d_37.jpg1d_40.jpg1_76_11.jpg

--------------

-----------

---------------

----------------

-------------

Carlsen és So a döntőben - Holnap (11-29) és holnapután (11-30) szórakoztatják a sakkrajongókat.

Az első összecsapások győztesei Carlsen és So - Mindketten 2,5:1,5 arányban múlták felül ellenfeleiket - Carlsen - Nepot, So - Nakamurát - Ma (11-28) a második meccsre kerül sor - Képesek lesznek-e visszavágni a tegnapi vesztesek(?) vagy már előre csettinthetünk a Carlsen - So döntő varázslatosnak ígérkező partijaira?.

A középdöntőben GM Carlsen Magnus 2881 - GM Nepomniachtchi Ian 2778

GM Nakamura Hikaru 2829 -  GM So Wesley 2741 meccsekre kerül sor ma (11-27) és holnap (11-28).

Kieséses szakaszába lépett a Skilling Open:

Az alapszakasz első nyolc helyezettje az alábbi párosításban ül "tábla mellé" - A KO mérkőzés két négyjátszmás meccsből áll: gondolkodási idő: 15 perc  +10 másodperc lépésenként -  Ha a meccsek 1: 1-re végződnek, két 5 perc + 3 másodperc lépésenkénti gondolkodási idejű parti következik, ha ez sem dönt, akkor jön az armageddon ahol világosnak 5 perc áll rendelkezésre, sötétnek 4, de a döntetlen is sötét győzelmét jelenti - Ma rendezik a visszavágó meccseket - Az első párbaj eredményei:

Round 1/2 final | Match 1 / Game 1 Nov 27, 2020 18:00
Round 1/2 final | Match 1 / Game 2 Nov 27, 2020 18:45
Round 1/2 final | Match 1 / Game 3 Nov 27, 2020 19:30
Round 1/2 final | Match 1 / Game 4 Nov 27, 2020 20:15
Round 1/2 final | Match 2 / Game 1 Nov 28, 2020 18:00
Round 1/2 final | Match 2 / Game 2 Nov 28, 2020 18:45
Round 1/2 final | Match 2 / Game 3 Nov 28, 2020 19:30
Round 1/2 final | Match 2 / Game 4 Nov 28, 2020 20:15