A döntőbe Lengyelország és Oroszország első, Ukrajna és Lengyelország harmadik csapata került - A végső győzelmet, az aranyérmet Lengyelország együttese szerezte meg - Gratulálok!

A döntő csapatainak játékosonkénti, táblánkénti eredményei: Mint látják a minőség legyőzte a mennyiséget!

Team-Composition with round-results

1. Poland 1 (RtgAvg:2259, TB1: 6 / TB2: 11,5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 Pts. Games RtgAvg
1 GM Tazbir Marcin 2513 POL 1122452 ½ ½ ½ 1 2,5 4 2389
2 FM Molenda Marcin 2349 POL 1173065 1 1 1 1 4,0 4 1960
3 FM Nowak Lukasz 2265 POL 1166760 1 1 0 0 2,0 4 2264
4 WCM Stolarczyk Anna 1909 POL 1126423 1 1 0 1 3,0 4 1748
  2. Russia 1 (RtgAvg:2164, TB1: 5 / TB2: 8,5)
1 FM Babarykin Stanislav 2387 RUS 4101898 1 ½ ½ 0 2,0 4 2335
2 IM Obodchuk Andrei 2299 RUS 4114310 0 0,0 1 2098
3 FM Suslov Evgeniy 2236 RUS 24149411 1 1,0 1 1643
4 WIM Kaydanovich Marina 1734 RUS 4134877 0 ½ 0 0 0,5 4 2148
5 Smirnov Alexey 2436 RUS 4168437 1 1 1 3,0 3 2107
7 Palin Denis 2110 RUS 4118200 1 1 0 2,0 3 1745
  3. Ukraine 3 (RtgAvg:2026, TB1: 4 / TB2: 6,5)
1 IM Yarmonov Igor 2391 UKR 14114496 ½ ½ ½ 1 2,5 4 2306
2 IM Bondarets Vadim 2210 UKR 903540 0 0,0 1 2349
3 FM Mukha Nikolay 2163 UKR 14125455 0 0 1 1 2,0 4 2137
4 Sovietova Kateryna 1338 UKR 34121889 0 0 0,0 2 1928
5 Sovetov Oleksandr 2022 UKR 34105786 0 1 1 2,0 3 1876
8 Solomna Svitlana 1434 UKR 14150271 0 0 0,0 2 1664
  4. Poland 3 (RtgAvg:1981, TB1: 1 / TB2: 5,5)
1 Lapaj Mateusz 2216 POL 1170805 0 0,0 1 2387
2 Piekielny Pawel 2098 POL 21838828 1 ½ ½ 0 2,0 4 2367
3 Checiak Krzysztof 1967 POL 1119427 0 0 0,0 2 2163
4 Lukasik Zuzanna 1643 POL 21813906 0 0,0 1 2236
5 Szalko Maciej 1946 POL 1145614 1 ½ 0 1 2,5 4 1707
7 Kasperczyk Szymon 1790 POL 21830231 0 0,0 1 2436
8 Szewczyk Malwina 1418 POL 21801649 0 1 0 1,0 3 1855.

Bravúr-döntetlennel, és a rajtlistához mérten 9 helyezéssel magasabban, a 11-ik helyen zárta csapatunk a fogyatékossággal élők első online sakkolimpiáját  - Együttesünkből kiváló eredményt ért el: Ács Gábor - hat partijából ötöt nyert - egyet vesztett, Paál András - öt játszmából hármat nyert - kettő döntetlen mellett, a legfajsúlyosabb ellenfelekkel szemben remekelt a minden mérkőzésen játszó első táblás Paál Attila: hét lehetséges pontból 4,5-öt szerzett - A verseny az első négy helyezett továbbjátszásával folytatódik!.

Hat fordulót követően a 12-ik helyen álló magyar csapatnak nem okozott gondot a negyvenhatodik Vietnam legyőzése (3:1) -  A hétfordulós verseny mai zárófordulójában a rajtlista negyedik Izrael lesz a mieink ellenfele - Honfiaink győzelme a csoda kategóriájába tartozna, a döntetlen is meglepetés eredmény lenne.

Poland 3 4 0 1 3 1 5,5 0

11. Hungary (RtgAvg:1901, Captain: Popovics Adam / TB1: 9 / TB2: 17)

--------------

Tegnap (11-25) 2,5-1,5 arányú vereséget szenvedett csapatunk a 11-ik helyre rangsorolt Horvátország fogyatékossággal élő sakkozóitól - Ma (11-26) a rajtlista 46-ik, élőpontszámmal szerényen felvértezett Vietnam lesz az ellenfél.

Csapatunk 3:1-re győzte le Kirgizisztánt - Ma a rajtlista tizenegyedik Horvátország következik.

A ranglista hetedik Ukrajna első csapata 2,5:1,5 arányban legyőzte a mieinket, akik ma a negyedik fordulóban a 36-ik helyre rangsorolt Kirgizisztánnal ülnek szembe győzelmi eséllyel - Csapatunk legeredményesebbje az első táblás Paál Attila 3/2,5.

A rangsor ötödik Kubaiak fölött meglepetésgyőzelmet aratott válogatottunk - 2,5-1,5! Szép volt fiúk! Gratulálok! Csapatunk éltáblása Paál Attila minkét játszmáját megnyerte - Ma a hetedik helyre rangsorolt Ukránok következnek.

Könnyű és nagyarányú győzelmet ígért az első forduló csapatunk számára - a hatalmas élőpontfölénnyel bíró mieink az ötvenedik helyre rangsorolt Malajzia első csapatával mérkőztek meg és nyertek 3,5-0,5 arányban.  A második fordulóban a rajtlista ötödik kubai csapat lesz az ellenfél. Hajrá, magyarok!

Rövidesen kezdődik a FIDE első sakkolimpiája a fogyatékkal élők számára - 45 ország 61 regisztrált csapata vesz részt a versengésben -  Az esemény november 20 és december 3 között zajlik, és két szakaszból áll - Az első egy 7 fordulós svájci rendszerű, amelyből a legjobb 4 csapat kvalifikálja magát egy dupla fordulós elődöntőbe (november 29-30) - A két legjobb csapat továbbjut a döntőbe, míg a másik két csapat a harmadik díjért küzd - A döntőt december harmadikán játsszák -

Az időbeosztás minden szakaszban 25 perc + 10 másodperc.