final_eb_blitz_2020.jpgeuropa_blitz.jpgonline_blitz_eb.pngstarting-list.pngA résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod - 

Navara - Jonessel, Shirov- Bluebaummal játszik a döntőbekerülésért. 

3.5 TOP4 - Sunday 20th of December - 20:00 - 22:00 CET - Semifinals, final, 3rd place
match, rate of play 3’+2”, play-off, four games match + armageddon (5’ vs 4’ with no
increment).

 

 

A legeredményesebb magyar versenyző: a 165-ik helyen végzett FM Ongut Tamás lett 11/5 pontos teljesítménnyel  - Női nagymestereink; Marjanovics Annamária és Papp Petra valamint a FM Leszkó Bence egyaránt 4,5 pontot értek el - GM Bánusz Tamás az ötödik, GM Balog Imre a hatodik és IM Lizák Péter a kilencedik fordulót követően visszalépett a versenytől.

 
A mai első versenynapon 11 fordulót játszanak - a tét a legjobb 16 közé kerülés - A legmagasabban jegyzett magyar versenyző a startlista 26-ik helyén jegyzett Bánusz Tamás - A versenyen szerencsét próbáló hét magyarból ketten a szebbik nemet képviselik: Marjanovics Annamária és Papp Petra - Az online blitz EB-én Versenyzőink rang szerinti megoszlása: 2 GM, 1 IM, 2 WGM és 2 FM - Hajrá, magyarok!.

 

live_4.png 

Final Ranking after 11 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 3
GM Wojtaszek Radoslaw POL 2705 9,0 74,5 79,5 5 6
2 35
GM Hovhannisyan Robert ARM 2642 9,0 73,5 78,0 6 7
3 142
GM Pantsulaia Levan GEO 2553 9,0 72,5 77,0 5 8
4 63
GM Onischuk Vladimir UKR 2622 9,0 69,5 73,5 6 7
5 87
GM Indjic Aleksandar SRB 2604 9,0 66,5 71,5 5 8
6 6
GM Navara David CZE 2697 8,5 74,5 80,0 5 7
7 14
GM Jones Gawain C B ENG 2670 8,5 74,5 79,0 6 8
8 171
GM Demidov Mikhail RUS 2523 8,5 74,5 78,5 6 7
9 22
GM Shirov Alexei ESP 2662 8,5 68,5 73,0 5 6
10 55
GM Deac Bogdan-Daniel ROU 2625 8,5 67,5 73,0 5 8
11 103
GM Safarli Eltaj AZE 2598 8,5 65,5 69,5 5 8
12 49
IM Ozen Deniz TUR 2397 8,0 81,5 88,0 5 6
13 11
GM Bluebaum Matthias GER 2670 8,0 76,0 80,0 5 7
14 50
GM Yilmaz Mustafa TUR 2630 8,0 71,5 74,5 6 7
15 54
GM Petrosyan Manuel ARM 2628 8,0 71,0 76,5 6 7
16 51
GM Meier Georg GER 2628 8,0 71,0 75,0 5 5

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Rk.
47 GM Banusz Tamas 2631 HUN 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 3,0 253
118 GM Balog Imre 2578 HUN 0 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 3,0 254
173 WGM Marjanovic Annamaria 2338 HUN 0 1 0 0 0 1 1 0 0 1 ½ 4,5 193
180 WGM Papp Petra 2336 HUN ½ ½ ½ 0 1 0 0 1 1 0 0 4,5 199
212 FM Leszko Bence 2321 HUN 0 0 1 ½ 0 0 1 ½ ½ 1 0 4,5 189
232 FM Ongut Tamas Gunes 2315 HUN 0 1 ½ 0 0 0 1 0 1 1 ½ 5,0 165
298 IM Lizak Peter 2433 HUN 1 0 1 0 1 0 1 0 0 0 0 4,0 209

Results of the last round for HUN

Rd. Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg   No.
11 78 246
IM Shubin Kirill 2462 1 - 0 WGM Papp Petra 2336
180
11 80 212
FM Leszko Bence 2321 0 - 1 IM Ioannidis Evgenios 2411
16
11 82 80
FM Dudin Gleb 2380 ½ - ½ FM Ongut Tamas Gunes 2315
232
11 98 312
FM Szczurek Krzysztof 2031 4 ½ - ½ 4 WGM Marjanovic Annamaria 2338
173
11 132 47
GM Banusz Tamas 2631 3 0 not paired  
11 146 118
GM Balog Imre 2578 3 0 not paired  
11 206 298
IM Lizak Peter 2433 4 0 not paired  

Player details for HUN

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
GM Banusz Tamas 2631 HUN Rp:2539 Pts. 3,0
1 48 IM Milliet Sophie 2397 FRA 3,5 w 1
2 254 GM Jaracz Pawel 2456 POL 6,0 s 1
3 194 IM Budisavljevic Luka 2501 SRB 5,5 w 1
4 198 GM Pakleza Zbigniew 2501 POL 6,0 s 0
5 214 GM Rasulov Vugar 2478 AZE 5,5 w 0
6 - not paired - - - - 0
7 - not paired - - - - 0
8 - not paired - - - - 0
9 - not paired - - - - 0
10 - not paired - - - - 0
11 - not paired - - - - 0
GM Balog Imre 2578 HUN Rp:2381 Pts. 3,0
1 117 Galopoulos Nikolaos 2360 GRE 4,5 s 0
2 141 FM Hollan Martin 2346 CZE 6,5 w 1
3 84 WGM Balajayeva Khanim 2376 AZE 5,0 s 1
4 307 IM Petriashvili Nikoloz 2425 GEO 6,0 w 0
5 105 GM Baghdasaryan Vahe 2364 ARM 5,5 s 1
6 5 IM Subelj Jan 2414 SLO 6,5 w 0
7 72 IM Bashirli Nail 2382 AZE 7,0 - 0K
8 149 FM Marn Jan 2346 SLO 4,0 - 0K
9 - not paired - - - - 0
10 - not paired - - - - 0
11 - not paired - - - - 0
WGM Marjanovic Annamaria 2338 HUN Rp:2261 Pts. 4,5
1 174 GM Djukic Nikola 2521 MNE 6,5 w 0
2 258 IM Polivanov Anatoliy 2454 UKR 6,0 s 1
3 242 GM Stefanova Antoaneta 2466 BUL 7,0 w 0
4 314 IM Pantzar Milton 2421 SWE 6,0 s 0
5 9 IM Buksa Nataliya 2413 UKR 5,0 s 0
6 261 FM Malicka Maria 2291 POL 4,5 w 1
7 13 IM Reimanis Ritvars 2412 LAT 2,0 - 1K
8 295 Grigorian Spartak 2433 GER 6,0 w 0
9 85 FM Haring Filip 2376 SVK 5,0 s 0
10 253 FM Mostbauer Florian 2304 AUT 4,0 w 1
11 312 FM Szczurek Krzysztof 2031 POL 4,5 s ½
WGM Papp Petra 2336 HUN Rp:2314 Pts. 4,5
1 179 IM Gumularz Szymon 2516 POL 6,5 s ½
2 195 GM Kantans Toms 2501 LAT 3,0 w ½
3 251 GM Teterev Vitaly 2460 BLR 4,5 s ½
4 211 IM Janik Igor 2480 POL 2,5 w 0
5 287 GM Gretarsson Helgi Ass 2440 ISL 2,5 s 1
6 283 FM Hess Max 2441 GER 5,5 w 0
7 21 IM Gaehwiler Gabriel 2408 SUI 6,0 s 0
8 323 Myrmus Mateusz 1663 POL 1,5 w 1
9 32 IM Grunberg Mihai-Lucian 2401 ROU 3,5 s 1
10 33 GM Bykhovsky Avigdor 2400 RUS 5,5 w 0
11 246 IM Shubin Kirill 2462 RUS 5,5 s 0
FM Leszko Bence 2321 HUN Rp:2369 Pts. 4,5
1 211 IM Janik Igor 2480 POL 2,5 s 0
2 5 IM Subelj Jan 2414 SLO 6,5 w 0
3 255 IM Nikolovski Nikola 2454 MKD 7,0 s 1
4 33 GM Bykhovsky Avigdor 2400 RUS 5,5 w ½
5 61 GM Neuman Petr 2393 CZE 4,5 s 0
6 271 IM Zarubitski Viachaslau 2448 BLR 6,0 w 0
7 88 Psyk Radoslaw 2375 POL 5,5 w 1
8 94 GM Bosiocic Marin 2602 CRO 5,0 s ½
9 60 FM Havlik Jan 2393 CZE 5,0 w ½
10 32 IM Grunberg Mihai-Lucian 2401 ROU 3,5 s 1
11 16 IM Ioannidis Evgenios 2411 GRE 5,5 w 0
FM Ongut Tamas Gunes 2315 HUN Rp:2284 Pts. 5,0
1 231 IM Kuzmicz Krystian 2469 POL 6,5 s 0
2 29 WGM Sargsyan Anna M. 2402 ARM 6,5 w 1
3 283 FM Hess Max 2441 GER 5,5 s ½
4 263 IM Shahinyan David 2452 ARM 7,0 w 0
5 33 GM Bykhovsky Avigdor 2400 RUS 5,5 s 0
6 287 GM Gretarsson Helgi Ass 2440 ISL 2,5 w 0
7 129 FM Czernek Tymon 2351 POL 4,0 s 1
8 258 IM Polivanov Anatoliy 2454 UKR 6,0 w 0
9 321 Sowinski Pawel 1767 POL 3,5 s 1
10 17 IM Soltanici Ruslan 2410 MDA 3,5 - 1K
11 80 FM Dudin Gleb 2380 RUS 5,0 s ½
IM Lizak Peter 2433 HUN Rp:2390 Pts. 4,0
1 297 FM Fiedorek Michal 2176 POL 2,0 s 1
2 83 GM Postny Evgeny 2605 ISR 6,5 w 0
3 240 Antonov Alexandr 2309 RUS 5,0 s 1
4 87 GM Indjic Aleksandar 2604 SRB 9,0 w 0
5 257 WGM Fataliyeva Ulviyya 2301 AZE 4,0 s 1
6 98 GM Shevchenko Kirill 2599 UKR 7,0 w 0
7 221 Hurdzan Tomas 2317 CZE 5,5 s 1
8 7 GM Sargissian Gabriel 2682 ARM 8,0 w 0
9 249 FM Eren Ataberk 2306 TUR 5,0 s 0
10 - not paired - - - - 0
11 - not paired - - - - 0

Player Overview of a federation

No. Name FideID FED Rtg
26 GM Banusz Tamas 722413 HUN 2631
63 GM Balog Imre 728446 HUN 2578
163 IM Lizak Peter 731595 HUN 2433
248 IM To Nhat Minh 729019 HUN 2353
272 WGM Marjanovic Annamaria 750930 HUN 2338
274 WGM Papp Petra 739049 HUN 2336
295 FM Leszko Bence 769070 HUN 2321
305 FM Ongut Tamas Gunes 770280 HUN 2315

 

prizes.png

 

Az onlájn Blitz EB 3 szakaszból áll: kvalifikáció, Top16 rájátszás és Top4 szuperdöntő.

A kvalifikációs szakaszt 11 fordulóban, svájci rendszerben játsszák, 3 perc időellenőrzéssel az egész játékra, plusz lépésenként 2 másodperces hozzáadással. Az első ​​16 játékos kvalifikálja magát a Top 16 Ko szakaszba mely négy meccsből + Armageddonból áll (5 ’vs 4’ növekedés nélkül).

A rájátszás fázisának legjobb 4 játékosa kvalifikálja magát az elődöntőbe, amely meghatározza az érmeseket és a verseny győztesét. A Szuperdöntőt négy meccsen belül + Armageddon fogják játszani.

A legjobb 16 játékost pénzjutalommal, éremmel és trófeákkal jutalmazzák. A szervezők különdíjakat is előkészítettek a legjobban rangsorolt ​​női játékosoknak, idősebb játékosoknak, 2000-ben vagy korábban született fiúknak és lányoknak, valamint 2004-ben vagy korábban született fiúknak és lányoknak.

Szerző: Sakk-mester  2020.12.21. 11:55

süti beállítások módosítása