magyarifi2_1.jpg2i.jpg2a_1.jpgA döntő résztvevőinek listáját és a részletes eredményeket ITT találod2ab_2.png2g.jpg2h.jpg

   1fg2d.jpg

A korcsoportos online rapid sakk-világbajnokság 10 kategóriás (nem és kor szerint) döntőjében, az élőpontszám szerinti kiemelés révén a 14 éves lányok csoportjában szerepelt csak magyar résztvevő - az európai kvalifikációs megmérettetésekről nem jutott tovább honi versenyző - Gaál Zsóka személyében - A magyar ifjúsági sakkot reprezentáló, világranglista harmadik Zsóka a KO-os versengésben a döntőig menetelt, ahol holland riválisa: Eline Roebers 1,5:0,5 arányban múlta felül és szerezte meg az aranyérmet, ám az ezüst is szépen csillog! Szép volt Zsóka! Gratulálok!.

Korcsoportos online világbajnokok: piros keretben

1_88.jpg

A korcsoportos online sakk-világbajnokság döntőjébe jutott a 14 éves lányok mezőnyében Gaál Zsóka miután a középdöntőben 2:0 arányban legyőzte az amerikai Wu Rochellet - A mai döntőt a holland Roebers Elinevel játssza. Hajrá, Zsóka!

A mai középdöntőben az első kiemeltet kiverő, 2029 élőpontos másik amerikai: a 14 éves WIM WU Rochelle lesz Gaál Zsóka  ellenfele - 

Az izgalom fokozódott: Zsóka rájátszott - jött az armageddon - kiesett az első kiemelt indiai kislány - Zsóka világossal nyert és ott van a legjobb négy között... 

 

A döntő első versenynapján  Zsóka 2:0 arányban legyőzte orosz ellenfelét és a legjobb négy közé kerülésért játszik - A döntő második versenynapján az amerikai, 2093 élőpontos WCM-mel Yan Ruiyang-gal találkozik és küzd meg a legjobb négy közé jutásért - Amennyiben sikerrel veszi a mai akadályt is, akkor a harmadik versenynapon az első kiemelt, 2261 élpontos, szintén WFM, indiai Savitha Shri B-vel kel birokra a döntőbejutásért

Egyedüli magyar résztvevő Gaál Zsóka továbblépésében joggal reménykedhetnek a magyar sakkdrukkerek, okot ad a bizakodásra Zsóka 261 élőpontfórja riválisával, a szintén 13 éves, orosz Shubenkova Veronikával szemben - Hajrá, Zsóka!.

 

 

 

 

Nem került dobogóra, így nem kvalifikálta magát magyar fiatal az onlájn korosztályos rapid-sakk világbajnokság 16 fős mezőnyébe az európai kvalifikációs versenyről - A sikerhez legközelebb Karácsonyi Kata állt, 5,5 pontja a negyedik helyezést, Kozák Ádám és Lazsádi Kerka Lilla 5 pontja a hetedik helyezést, Füle Simon 5 pontja a kilencedik helyezést eredményezte - Az egy híján 20 versenyzőnk szerzett: 132,1, vesztett: 551,5 élőpontot - összességében a magyar delegáció vesztesége: - 419,5! - Gratulálok azoknak, akik felülmúlták önmagukat, gyarapították élpontjaikat!. 

Az európai korcsoportos szelekciós versenyeken a magyar résztvevők közül a 14 éves Karácsonyi Kata 5/4,5 és a 12 éves Lazsádi Kerka Lilla 5/4 a legeredményesebb pontszerzőnk - Kata a második helyről, Lilla az osztott harmadik-ötödik helyről várja a (holnapi 12-09) zárónap hátralévő két fordulóját - A verseny dobogósai jutnak a korcsoportos Világbajnokság 16 fős döntőjébe. 

Kontinensek szelekciós versenyeinek résztvevőit és a részletes eredményeket itt találod: Afrika,  AmerikaÁzsia, Európa

A FIDE KO formában rendezi meg a korcsoportos (12-18 éves korosztály számára)  onlájn rapid sakk-világbajnokság döntőjét - A döntőbejutás két úton lehetséges: Az egyik a standard (klasszikus sakk) rating (világranglista) négy legjobbja a döntő meghívottja - A másik a kontinentális szelekciós verseny - A négy kontinens (Európa, Amerika, Ázsia, Afrika) dobogósai - összesen 12-en társulnak a meghívottakhoz és együtt alkotják a döntő 16 fős mezőnyét - A szelekciós verseny 7 fordulós svájci rendszerű, 10 perc +lépésenként 3 másodperc gondolkodási idővel - A kieséses döntőben két játszmát váltanak a felek 15 perc +10 másodperc lépésenkénti gondolkodási idővel, döntetlen esetén az armageddon dönt, ahol világosnak 5, sötétnek 4 perc idő áll rendelkezésre, utóbbinak döntetlen továbbjutással.

A kontinentális szelekciós versenyre a kontinens rangsor 10 legmagasabb élősét hívják meg - kivéve a már döntőbe kerülteket - és minden nemzeti szövetség 1 főt delegálhat - A versenyzőknek ez év január elsején korosztályi korhatár alatt  kell lenniük besorolásukhoz. 

Gratulálok Gaál Zsókának aki világranglista helyezésével már a rapid vb döntőse - sok tehetséges magyar fiatal részére nyitva áll a lehetőség a döntőbe kerülésre az európai szelekciós korosztályos csoportversenyeken át.

Az Európa kontinens válogató viadalán résztvevő magyar fiatalok (összesen 19 fő) névsora:

1fg2_4.jpg

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Rk. Group
19 Onodi Miklos 1780 HUN 1 1 ½ 0 ½ 1 0 4,0 21 Open 10
21 CM Giang Tran Nam 2022 HUN 1 0 1 0 1 1 0 4,0 28 Open 12
31 Matyassy Lazar 1953 HUN 1 0 1 1 0 1 0 4,0 19 Open 12
32 Foldes Marton Gabor 1937 HUN 1 0 1 0 1 0 1 4,0 30 Open 12
21 Fule Simon 2250 HUN 1 1 1 0 0 1 1 5,0 9 Open 14
22 FM Pasti Aron 2227 HUN 1 1 0 ½ 0 0 1 3,5 37 Open 14
15 FM Borhy Marcell 2370 HUN ½ 0 0 ½ 1 1 1 4,0 26 Open 16
27 FM Gombocz Ferenc Jr. 2295 HUN 0 ½ 1 0 ½ ½ 0 2,5 49 Open 16
5 GM Kozak Adam 2518 HUN ½ 1 1 ½ 0 1 1 5,0 7 Open 18
28 FM Juhasz Agoston 2369 HUN 0 1 0 1 ½ 0 1 3,5 29 Open 18
29 Balogh Borbala 1247 HUN 0 1 1 0 1 ½ 0 3,5 26 Girls 10
9 Lazsadi Kerka Lilla 1690 HUN 1 1 ½ 1 ½ 0 1 5,0 7 Girls 12
11 Toth Lili 1680 HUN 0 0 1 1 ½ ½ 1 4,0 25 Girls 12
1 WFM Karacsonyi Kata 2138 HUN 1 ½ 1 1 1 0 1 5,5 4 Girls 14
25 Buri Petra Zsuzsanna 1835 HUN 1 0 1 0 0 0 0 2,0 52 Girls 14
26 Alexandrova Angelina 1833 HUN 1 ½ 0 1 0 0 0 2,5 44 Girls 14
20 WFM Demeter Dorina 2022 HUN 1 ½ 0 1 0 1 ½ 4,0 16 Girls 16
12 Gombocz Zsofia 2087 HUN 1 0 1 1 0 0 1 4,0 13 Girls 18
16 Juhasz Judit 2037 HUN 1 1 0 ½ 0 0 1 3,5 20 Girls 18

Az európai szelekciós verseny első 10 helyezettje nemenként és korcsoportonként:

10 évesek: Fiúk:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 7
Zemlyanskii Ivan RUS 1950 7,0 0,0 28,5 31,5
2 29
Durucay Uygar TUR 1616 6,0 0,0 27,0 28,5
3 3
Usov Aleksandr E. RUS 2011 5,5 0,0 30,5 34,5
4 14
Novozhilov Semen RUS 1842 5,5 0,0 30,5 33,0
5 21
Sowinski Pawel POL 1767 5,5 0,0 25,5 28,0
6 27
Puzyrevsky Semen RUS 1667 5,5 0,0 25,0 28,0
7 6
Erdogmus Yagiz Kaan TUR 1955 5,0 0,0 28,5 31,0
8 5
Dotzer Lukas AUT 1956 5,0 0,0 25,0 28,0
11
Azadaliyev Jahandar AZE 1883 5,0 0,0 25,0 28,0
10 18
Sava Robert-Gabriel ROU 1782 5,0 0,0 25,0 27,5

 

Lányok:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 20
WCM Bashirli Saadat AZE 1320 6,0 1,0 26,5 28,0
2 2
Preobrazhenskaya Diana RUS 1629 6,0 0,0 29,5 33,0
3 3
Alfano Emilie FRA 1621 5,5 0,0 29,0 32,0
4 13
Merkulova Viktoria RUS 1417 5,5 0,0 26,5 29,0
5 14
Mgeladze Kesaria GEO 1380 5,5 0,0 24,5 27,0
6 32
Huseynova Dinara AZE 1222 5,0 0,0 33,0 36,5
7 12
Goriachkina Oksana RUS 1454 5,0 0,0 26,5 29,5
8 6
Hnatyshyn Anastasiia UKR 1592 5,0 0,0 26,0 28,5
9 5
Pavesi Bianca ITA 1620 5,0 0,0 25,0 27,5
10 15
Dicen Elis Denele ENG 1379 5,0 0,0 24,0 25,0

 

12 éves fiúk:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 13
Saveljev Ivan RUS 2108 6,0 0,0 26,5 29,5
2 10
CM Samunenkov Ihor UKR 2142 6,0 0,0 26,0 28,5
3 6
CM Gurel Ediz TUR 2168 5,5 0,0 32,0 36,0
4 39
Boykov Pavel RUS 1788 5,5 0,0 26,5 30,5
5 9
CM Volkov Maksim RUS 2163 5,5 0,0 26,0 29,5
6 24
Uritsky Yonathan ISR 1998 5,5 0,0 23,5 27,0
7 3
Deuer Marius GER 2252 5,0 0,0 28,5 32,0
8 1
FM Materia Marco FRA 2281 5,0 0,0 28,5 32,0
9 17
Bazakutsa Svyatoslav UKR 2050 5,0 0,0 25,5 27,5
10 26
De Winter Arthur NED 1987 5,0 0,0 25,0 27,0

 

Lányok: 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 4
Huang Wendy NED 1860 6,0 1,0 28,0 31,0
2 8
WCM Maria Lia-Alexandra ROU 1713 6,0 0,0 28,0 31,0
3 6
Kirtadze Anastasia GEO 1810 5,5 0,0 30,5 33,0
4 25
WCM Yildiz Elif Zeren TUR 1559 5,5 0,0 27,5 28,5
5 31
Hristova Ivelina BUL 1488 5,5 0,0 24,5 26,5
6 10
Satanovskaia Evgeniia RUS 1686 5,0 0,0 27,0 28,0
7 9
Lazsadi Kerka Lilla HUN 1690 5,0 0,0 24,5 27,0
8 16
Arzur Maia FRA 1643 5,0 0,0 23,5 26,5
9 12
Fedorova Olesya RUS 1675 4,5 0,0 28,0 31,0
10 3
WCM Shukhman Anna RUS 1866 4,5 0,0 28,0 31,0

 

14 éves fiúk:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2
FM Lazavik Denis BLR 2436 6,0 0,0 30,5 33,5
2 12
FM Klimkowski Jan POL 2305 6,0 0,0 28,5 30,5
3 14
FM Khubukshanov Erdem RUS 2293 6,0 0,0 27,5 29,5
4 18
CM Soderstrom Adrian SWE 2258 5,5 0,0 28,0 30,0
5 15
FM Droin Augustin FRA 2289 5,5 0,0 20,0 21,5
6 13
FM Stalmach Richard CZE 2296 5,0 0,0 27,0 29,5
7 8
FM Makoveev Ilya RUS 2315 5,0 0,0 26,0 29,5
8 16
Ponomarev Grigori RUS 2281 5,0 0,0 25,5 29,0
9 21
Fule Simon HUN 2250 5,0 0,0 25,5 28,5
10 7
FM Samadov Read AZE 2332 5,0 0,0 25,0 28,0

 

 Lányok:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3
Roebers Eline NED 2066 6,0 0,0 29,5 33,5
2 2
WCM Starosta Martyna POL 2094 6,0 0,0 29,0 33,0
3 28
WCM Shubenkova Veronika RUS 1816 6,0 0,0 29,0 30,5
4 1
WFM Karacsonyi Kata HUN 2138 5,5 0,0 28,0 30,5
5 4
WFM Nadzamova Viktoria SVK 2014 5,0 0,0 30,0 34,0
6 21
Nikolaeva Nadezhda RUS 1864 5,0 0,0 27,5 29,5
7 19
Norman Kseniya BLR 1873 5,0 0,0 26,5 28,5
8 18
WCM Shuqja Klean ALB 1905 5,0 0,0 26,0 26,5
9 15
Siekanska Maria POL 1919 5,0 0,0 24,5 27,5
10 11
WFM Zvereva Margarita RUS 1937 5,0 0,0 23,0 25,5

 

16 éves fiúk:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1
GM Bjerre Jonas Buhl DEN 2551 5,5 0,0 30,0 32,5
2 22
Kushko Dmitriy UKR 2307 5,5 0,0 30,0 32,5
3 2
IM Kacharava Nikolozi GEO 2443 5,5 0,0 28,5 32,5
4 6
FM Svane Frederik GER 2421 5,5 0,0 28,5 31,5
5 8
FM Koellner Ruben Gideon GER 2412 5,5 0,0 27,0 30,0
6 28
Kulaev Maxim RUS 2288 5,5 0,0 23,5 24,5
7 11
FM Tsvetkov Andrey RUS 2395 5,0 0,0 29,0 32,0
8 13
IM Can Isik TUR 2380 5,0 0,0 24,0 26,0
9 7
FM Tadic Stefan SRB 2419 5,0 0,0 22,0 24,5
10 36
Fernandez Lopez Ruben ESP 2144 4,5 0,0 29,5 32,0

 

Lányok:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 26
WCM Obada Ema ROU 1940 6,0 0,0 26,0 29,0
2 3
Nur-Mukhametova Alisa RUS 2212 5,5 0,0 28,5 31,5
3 11
WFM Sinitsina Anastassia EST 2114 5,5 0,0 26,5 28,5
4 13
WFM Allahverdiyeva Ayan AZE 2088 5,5 0,0 26,0 28,0
5 16
WFM Ciolacu Alessia-Mihaela ROU 2052 5,5 0,0 22,0 24,0
6 9
WFM Dubnikova Anastasia RUS 2154 5,0 0,0 27,0 30,0
7 12
WFM Ziegenfuss Antonia GER 2101 5,0 0,0 25,0 28,0
8 28
Nasybullina Dayana RUS 1886 5,0 0,0 25,0 27,0
9 8
WFM Zeliantsova Kseniya BLR 2166 5,0 0,0 24,0 26,0
10 7
WIM Kanyamarala Trisha IRL 2180 4,5 0,0 26,0 28,5

  

18 éves fiúk:

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 7
IM Sonis Francesco ITA 2483 6,0 0,0 24,5 27,0
2 1
GM Sargsyan Shant ARM 2596 5,5 0,0 29,5 33,0
3 17
IM Sahidi Samir SVK 2407 5,5 0,0 29,0 30,5
4 2
GM Shevchenko Kirill UKR 2592 5,5 0,0 27,0 30,5
5 14
IM Petriashvili Nikoloz GEO 2425 5,5 0,0 25,0 25,5
6 16
IM Vlachos Anatole GRE 2413 5,0 0,0 27,5 30,5
7 5
GM Kozak Adam HUN 2518 5,0 0,0 24,0 26,5
8 9
IM Blohberger Felix AUT 2469 5,0 0,0 23,0 26,0
9 4
GM Engel Luis GER 2553 4,5 0,0 31,0 34,5
10 10
IM Davtyan Artur ARM 2466 4,5 0,0 27,5 30,0

 

Lányok: 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 4
WIM Solozhenkina Elizaveta RUS 2271 6,0 0,0 27,5 30,5
2 6
FM Peycheva Gergana BUL 2257 5,5 0,0 29,0 32,5
3 10
WIM Urh Zala SLO 2149 5,5 0,0 26,0 29,5
4 8
WIM Muetsch Annmarie GER 2236 5,0 0,0 29,0 32,0
5 2
FM Schulze Lara GER 2285 5,0 0,0 27,5 30,0
6 19
Hryshchenko Kamila UKR 2028 5,0 0,0 27,0 29,5
7 27
WFM Hajiyeva Laman AZE 1982 5,0 0,0 25,0 27,5
8 5
WIM Beydullayeva Govhar AZE 2263 4,5 0,0 26,5 29,5
9 3
FM Schneider Jana GER 2272 4,5 0,0 25,0 27,0
10 15
FM Jarocka Liwia POL 2056 4,5 0,0 24,0 25,0

 

 

 

AMERICA - RESULTS (FINISHED) 

TORNELO PLAYING ZONE - LIVE GAMES

U-10 U-12 U-14 U-16 U-18

EUROPE - STANDINGS, PAIRINGS, RESULTS  

PLAYING ZONE

U-10 U-12 U-14 U-16 U-18

ASIA - CHESS RESULT LINK 

PLAYING ZONE

U-10 U-12 U-14 U-16 U-18

AFRICA - RESULTS (FINISHED)  

TORNELO PLAYING ZONE - LIVE GAMES

U-10 U-12 U-14 U-16 U-18

FINAL - CHESS RESULT LINK 

PLAYING ZONE

U-10 U-12 U-14 U-16 U-18

 

Playing schedule

Round Date Time
1 2020/12/07 16.00
2 2020/12/07 17.30
3 2020/12/08 16.00
4 2020/12/08 17.30
5 2020/12/08 19.00
6 2020/12/09 16.00
7 2020/12/09 17.30

 

Hajrá, magyar fiatalok!

 

Szerző: Sakk-mester  2020.12.24. 08:00

süti beállítások módosítása