2_10.pngA résztvevők listáját, a csoportok beosztását és a részletes eredményeket ITT találod

live_5.pngElődöntő táblázata

1fg2_10.jpgDöntő táblázata1_86.jpg

 

 

 

 

 

 

Kellenek az ilyen, az ehhez hasonló erőpróbák, még akkor is ha ez online, és csak rapid - A táblázatot elnézve azt látjuk, hogy a magyar válogatott (tényleg az, nemcsak nevében) javított rajthelyes (8) pozícióján a 6-7 helyen végzett és játékosaink javarészt náluk magasabb élősökkel kerültek szembe - A táblapontokat szemügyre véve kevésbé virágos a kép - Ez a mérőszám a mezőny végére taszítja a mieinket - Igazán elégedett Papp Petra lehet, hét forduló során szerzett négy pontjával egyedüli a csapatban pozitív mérlegével, Gara Tícia 50%-os teljesítménye is jó eredmény - A Magyar Sakkszövetségnek le kell vonni a következtetést és a válogatott játékosokat "helyzetbe" kell hozni - a Sakk Életpálya modell megalkotásával, mielőbbi létrehozásával férfiaknál és nőknél egyaránt.

 

 7. Hello Sakk (RtgAvg:2359, Captain: Gabor Papp / TB1: 8 / TB2: 15)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Hoang Thanh Trang 2404 HUN 12400149 0 0 1 0 0 0 0 ½ 1,5 8 2463
2 IM Gara Anita 2350 HUN 709751 ½ 0 0 ½ 1 2,0 5 2443
3 WGM Papp Petra 2336 HUN 739049 1 ½ ½ ½ 0 1 ½ 4,0 7 2422
4 IM Lazarne Vajda Szidonia 2345 HUN 723894 0 ½ ½ ½ 1 0 ½ 3,0 7 2416
5 WGM Gara Ticia 2383 HUN 717444 0 1 ½ 1 0 ½ 1 0 ½ 4,5 9 2345

Team-Composition with round-results

  7. Hello Sakk (RtgAvg:2359, Captain: Gabor Papp / TB1: 8 / TB2: 15)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Hoang Thanh Trang 2404 HUN 12400149 0 0 1 0 0 0 0 ½ 1,5 8 2463
2 IM Gara Anita 2350 HUN 709751 ½ 0 0 ½ 1 2,0 5 2443
3 WGM Papp Petra 2336 HUN 739049 1 ½ ½ ½ 0 1 ½ 4,0 7 2422
4 IM Lazarne Vajda Szidonia 2345 HUN 723894 0 ½ ½ ½ 1 0 ½ 3,0 7 2416
5 WGM Gara Ticia 2383 HUN 717444 0 1 ½ 1 0 ½ 1 0 ½ 4,5 9 2345

Player info

Hoang Thanh Trang GM 2404 HUN Rp:2212
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 10 WGM Pogonina Natalija 2474 RUS 3,0 s 0 1
2 15 GM Gunina Valentina 2451 RUS 7,0 w 0 1
3 25 IM Javakhishvili Lela 2473 GEO 2,0 s 1 1
4 20 IM Khademalsharieh Sarasadat 2494 IRI 4,5 w 0 1
5 29 IM Mammadzada Gunay 2443 AZE 5,5 s 0 1
6 44 WGM Zawadzka Jolanta 2399 POL 6,5 s 0 1
7 39 WGM Tokhirjonova Gulrukhbegim 2378 USA 2,0 w 0 1
8 6 GM Goryachkina Aleksandra 2593 RUS 5,5 s ½ 1
Gara Anita IM 2350 HUN Rp:2371
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 11 WGM Girya Olga 2464 RUS 5,0 w ½ 2
2 16 GM Sebag Marie 2438 FRA 3,0 s 0 2
6 47 WIM Kubicka Anna 2256 POL 3,0 w 0 2
8 49 GM Dzagnidze Nana 2524 GEO 5,0 w ½ 2
9 1 GM Muzychuk Anna 2535 UKR 3,5 w 1 1
Papp Petra WGM 2336 HUN Rp:2472
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
2 17 IM Bodnaruk Anastasia 2423 RUS 2,0 w 1 3
3 50 IM Arabidze Meri 2437 GEO 3,5 w ½ 2
4 21 IM Kashlinskaya Alina 2494 RUS 6,5 s ½ 2
5 30 IM Mammadova Gulnar 2382 AZE 4,0 w ½ 2
6 48 WIM Antolak Julia 2307 POL 4,5 s 0 3
7 40 WGM Nandhidhaa P V 2365 IND 5,5 s 1 2
9 2 GM Muzychuk Mariya 2544 UKR 5,0 s ½ 2
Lazarne Vajda Szidonia IM 2345 HUN Rp:2366
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 12 IM Badelka Olga 2440 BLR 4,0 s 0 3
3 26 IM Daulyte-Cornette Deimante 2400 LTU 3,0 s ½ 3
4 22 GM Kosteniuk Alexandra 2471 RUS 4,5 w ½ 3
5 31 WGM Balajayeva Khanim 2376 AZE 2,0 s ½ 3
7 41 WGM Dauletova Gulmira 2319 KAZ 5,0 w 1 3
8 8 IM Paehtz Elisabeth 2467 GER 4,5 s 0 3
9 4 IM Osmak Iulija 2438 UKR 4,0 w ½ 3
Gara Ticia WGM 2383 HUN Rp:2345
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 13 WGM Dordzhieva Dinara 2334 RUS 7,0 w 0 4
2 18 IM Salimova Nurgyul 2397 BUL 4,5 s 1 4
3 27 IM Mkrtchian Lilit 2388 ARM 1,5 w ½ 4
4 23 WIM Benmesbah Natacha 2223 FRA 1,5 s 1 4
5 32 WGM Mamedjarova Turkan 2309 AZE 2,5 w 0 4
6 45 IM Kulon Klaudia 2347 POL 4,5 w ½ 4
7 42 WGM Muminova Nafisa 2274 UZB 3,0 s 1 4
8 9 GM Socko Monika 2421 POL 2,5 w 0 4
9 5 IM Buksa Nataliya 2413 UKR 5,5 s ½ 4

Ma a hátralévő 5 forduló lejátszásával befejeződik az Online Európa Kupája a női klubcsapatoknak - Komoly erőpróbán vesznek részt lányaink, s rendre náluk magasabb "élővel" rendelkező riválisokkal kerülnek szembe - így értékes az eddigi 50%-os csapateredmény: egy győzelem, egy vereség és két döntetlen - négy csapat és hét táblapont a döntő első napjának mérlege - A csapatdöntő második (mai 12-22) versenynapján is küzdelmes partik várhatók - Hajrá, lányok!.


Az utolsó forduló eredményétől függetlenül - amit természetesen nyernek lányaink - a 10 csapatos döntőben a magyar női csapat: a "Helló Sakk" - Szép volt lányok! - ám a java még csak most kezdődik! 
 

Az egyes kvalifikációs csoportok első két együttese bejut a 10 csapatból álló Final Groupba - Az időszabályozás: 15 perc + lépésenként 5 mp - A döntőt december 21-én és 22-én, hétfőn és kedden játsszák, 9 fordulóban.

Az első versenynap három fordulóját követően a második helyről várja a folytatást a magyar női csapat: a "Helló Sakk" - Lányaink két győzelmet és egy vereséget (az első kiemelt UGRA ellen) hagynak maguk mögött - Hátralévő ellenfeleik közül a harmadik helyre rangsorolt SC Bad Königshofen 1957 igényel  kiemelt figyelmet, (erre a meccsre a mai - 12-20 -  első fordulóban kerül sor) a többieket várhatóan bedarálják sakkamazonjaink.

Az első fordulóban 4.0-ra nyertek lányaink, a másodikban a rajtlista harmadik orosz sztárcsapat, az UGRA lesz az ellenfél.

2_49_4.jpg

1. Hoang Thanh Trang (Dunaharaszti MTK)
2. Gara Anita (Pénzügyőr SE)
3. Papp Petra (Dunaharaszti MTK)
4. Lázárné Vajda Szidónia (ASE Paks)
5. Gara Tícia (Tungsram Aquaprofit NSK)

 

Team-Composition with round-results

  5. Hello Sakk (RtgAvg:2359, Captain: Gabor Papp / TB1: 4 / TB2: 7)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Hoang Thanh Trang 2404 HUN 12400149 0 0 1 0 1,0 4 2473
2 IM Gara Anita 2350 HUN 709751 ½ 0 0,5 2 2451
3 WGM Papp Petra 2336 HUN 739049 1 ½ ½ 2,0 3 2451
4 IM Lazarne Vajda Szidonia 2345 HUN 723894 0 ½ ½ 1,0 3 2437
5 WGM Gara Ticia 2383 HUN 717444 0 1 ½ 1 2,5 4 2336

Player info

Hoang Thanh Trang GM 2404 HUN Rp:2280
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 10 WGM Pogonina Natalija 2474 RUS 2,0 s 0 1
2 15 GM Gunina Valentina 2451 RUS 2,0 w 0 1
3 25 IM Javakhishvili Lela 2473 GEO 1,5 s 1 1
4 20 IM Khademalsharieh Sarasadat 2494 IRI 1,5 w 0 1
Gara Anita IM 2350 HUN Rp:0
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 11 WGM Girya Olga 2464 RUS 1,5 w ½ 2
2 16 GM Sebag Marie 2438 FRA 1,5 s 0 2
Papp Petra WGM 2336 HUN Rp:2576
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
2 17 IM Bodnaruk Anastasia 2423 RUS 0,0 w 1 3
3 50 IM Arabidze Meri 2437 GEO 2,0 w ½ 2
4 21 IM Kashlinskaya Alina 2494 RUS 2,5 s ½ 2
Lazarne Vajda Szidonia IM 2345 HUN Rp:2312
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 12 IM Badelka Olga 2440 BLR 1,5 s 0 3
3 26 IM Daulyte-Cornette Deimante 2400 LTU 1,0 s ½ 3
4 22 GM Kosteniuk Alexandra 2471 RUS 2,5 w ½ 3
Gara Ticia WGM 2383 HUN Rp:2431
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 13 WGM Dordzhieva Dinara 2334 RUS 3,5 w 0 4
2 18 IM Salimova Nurgyul 2397 BUL 2,0 s 1 4
3 27 IM Mkrtchian Lilit 2388 ARM 0,5 w ½ 4
4 23 WIM Benmesbah Natacha 2223 FRA 0,5 s 1 4

Elődöntő - Team-Composition with round-results

  1. UGRA (RtgAvg:2428, Captain: Lobach Pavel / TB1: 14 / TB2: 26,5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 WGM Pogonina Natalija 2474 RUS 4147855 1 ½ 1 ½ 1 1 5,0 6 2286
2 WGM Girya Olga 2464 RUS 4195752 1 ½ 1 1 1 1 5,5 6 2228
3 IM Badelka Olga 2440 BLR 13509926 1 1 1 1 1 1 1 7,0 7 2140
4 WGM Dordzhieva Dinara 2334 RUS 24157570 1 1 1 1 1 1 6,0 6 2019
5 WGM Kovanova Baira 2328 RUS 4164083 1 1 1 3,0 3 1997
  2. Hello Sakk (RtgAvg:2359, Captain: Gabor Papp / TB1: 12 / TB2: 20,5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 GM Hoang Thanh Trang 2404 HUN 12400149 1 ½ 1 1 ½ 4,0 5 2339
2 IM Gara Anita 2350 HUN 709751 1 ½ ½ 1 0 3,0 5 2161
3 WGM Papp Petra 2336 HUN 739049 1 ½ ½ ½ ½ 1 4,0 6 2168
4 IM Lazarne Vajda Szidonia 2345 HUN 723894 1 0 1 1 1 1 5,0 6 2125
5 WGM Gara Ticia 2383 HUN 717444 0 1 ½ 1 1 1 4,5 6 2012

 

 


S.No. Team name Fed. Rating Captain
1 Cercle d'Echecs de Monte-Carlo MNC MNC 2511 Almira Skripchenko
2 Kyiv Chess Federation - Greco UKR UKR 2483 Mikhail Brodsky
3 UGRA RUS RUS 2428 Lobach Pavel
4 GAMBIT Volgograd RUS RUS 2427 Mihail Yachtenfeld
5 SK Schwäbisch Hall GER GER 2425 Daulyte-Cornette, Deimante
6 Clichy-Echecs-92 FRA FRA 2421 Isabelle BONVALOT
7 Odlar Yurdu AZE AZE 2378 Sideifzade Fikret
8 Hello Sakk HUN HUN 2359 Gabor Papp
9 Wood Green ENG ENG 2340 Lawrence Cooper
10 TREMBLAY EN FRANCE FRA FRA 2334 Flom Gabriel
11 ASD CAISSA ITALIA ITA ITA 2329 Yuri Garrett
12 Poland Hussars POL POL 2324 Michal Bartel
13 SC Bad Königshofen 1957 GER GER 2305 Maximilian Müller
14 De Pluspion Wachtebeke BEL BEL 2295 Dennis van Vliet
15 Hamburger Schachklub von 1830 e.V. GER GER 2289 Andreas Albers
16 Anatolia Red TUR TUR 2279 Kanmazalp
17 SK Erste Bank Baden AUT AUT 2253 Peter Stangler
18 Wood Green England ENG ENG 2227 Lawrence Cooper
19 Arnia Chess IT ROM ROM 2215 Iulia Ionica
20 Kharkiv Chess Federation UKR UKR 2214 Gaponenko Inna
21 Schachklub Wulkaprodersdorf AUT AUT 2206 Magdalena Miturova
22 Voronezh Chess Club RUS RUS 2177 Pavel Sirotin
23 Asnieres Le Grand Echiquier FRA FRA 2177 Jean-Claude Moingt
24 England Women's LiChess team ENG ENG 2174 Lawrence Cooper
25 Medicina Timisoara ROM ROM 2165 Angela Dragomirescu
26 Wasa SK SWE SWE 2147 Birger Wenzel
27 SK Reval-Sport EST EST 2131 Kaarel Nestor
28 Gonzen SUI SUI 2083 Milan Novkovic
29 Cercle d'Echecs de Monte-Carlo II MNC MNC 2053 Philippe Dornbusch
30 Pafos Chess Club CYP CYP 2042 Arkadios Koulaxidis
31 Anatolia White TUR TUR 2010 Goksel Doga Cihan
32 WOOD GREEN YOUTH ENG ENG 2006 LAWRENCE COOPER
33 Huginn ISL ISL 1978 Hjorvar Steinn Gretarsson
34 Tbilisi International Chess Academy GEO GEO 1977 Jojua Davit
35 Klubi i Kampioneve ALB ALB 1921 Fatos Muco
36 GAMBIT ASSECO SEE MKD MKD 1918 Zoran Stojcevski
37 Dnipro UKR UKR 1895 Gutman Gennadi
38 Železničarski šahovski klub Maribor Poligram SLO SLO 1868 Jernej Buzeti
39 Fjölnir ISL ISL 1851 Helgi Árnason
40 Galaxias Sports Club GRE GRE 1836 Vasilis Tsarouhas
41 Cercle d'Echecs de Monte-Carlo III MNC MNC 1745 Igor Berezovsky
42 She Plays To Win ENG ENG 1620 Lorin D'Costa
Szerző: Sakk-mester  2020.12.24. 10:15

süti beállítások módosítása