europa_online_chcluc.jpg1ab.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

live_7.png

 

A playoffs-ból nem jutott döntőbe magyar versenyzőt foglalkoztató csapat - Nagy meglepetésre Rapport Richárd csapata a: Baden-Baden utolsó (6) lett a C-csoportban, Bánusz Tamás a Hockenheimmel az ötödik az A-ban, Medvegy Zoltán az Echecs A-val negyedik helyen végzett a B-ben - A rájátszás személy szerint  sem hozott sikert a mienknek, mindannyian vesztettek néhány élőpontot - A rájátszás legeredményesebb csapata a Ladya Kazan - az a csapat melyet a Haladás 3-1-re elkapott!! úgy, hogy minden táblán magasabb élősökkel küzdöttek meg - A kis Dávid - beintett Góliátnak, ám mégis Góliát ment tovább - ma és holnap (03-30-31) a döntő küzdelmeit láthatjuk.

Ranking crosstable

Rk.   Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  TB1   TB2   TB3   TB4 
1
SF Deizisau e.V.  *  2 2 14 20,5 0 118
2
Clichy Echecs 92  *  3 3 2 3 13 22,5 0 100
3
Mednyi Vsadnik 2 1  *  2 3 4 2 2 2 4 11 22,0 0 84
4
Poland Hussars 1 2  *  2 2 3 11 20,0 0 76
5
Odlar Yurdu ½ 1 2  *  3 3 3 9 19,0 0 59
6
Hamburger Schachklub 1830 2 0 ½ ½  *  1 9 14,0 0 70
7
4NCL Guildford 2 2 1  *  3 8 18,5 0 54
8
Ladya Kazan 1 2 2 3  *  ½ 8 16,5 0 58
9
Novy Bor 2 1 1  *  4 7 18,5 0 55
10
Cercle d'Echecs de Monte-Carlo 0 1 1 ½ 0  *  0 8,5 0 0

 

18 csapat vett részt a rájátszásban, 3 csoportba sorolva, és az egyes csoportok három legjobb csapata bejutott a döntőbe, amelyet március 30-án és 31-én játszanak a Tornelo online platformon keresztül. Az Európai Online Női Klub Kupa győztes csapata, Cercle d'Echecs de Monte Carlo az Európai Online Sakk Klub Kupa 10. döntőse.

A döntőbe jutott csapatok:

1- Clichy Echecs 92 (France)
2- Cercle d’Echecs de Monte Carlo (Monaco)
3- Mednyi Vsadnik (Russia)
4- SF Deizisau e.V. (Germany)
5- Hamburger Schachklub 1830 (Germany)
6- Ladya Kazan (Russia)
7- 4NCL Guildford (England)
8- Novy Bor (Czech Republic)
9- Odlar Yurdu (Azerbaijan)
10- Poland Hussars (Poland)

A rájátszásban három magyar nagymester képviseli a magyar sakkozást német és francia csapatokban: Rapport Richárd, Bánusz Tamás és Medvegy Zoltán - 

90 csapat 9 csoportba osztva 9 fordulóból álló körmérkőzéses tornát játszott, és a csoportok két legjobb csapata kvalifikálta magát a rájátszásra, amelyet 2021. március 29-én rendeznek - A rájátszás 18 csapat részvételével kezdődik, 3, hat csapatos csoportba osztva - Ezek a csoportok egy körmérkőzéses tornát játszanak, és minden csoport három legjobb csapata kvalifikálja magát a döntőbe! A csoportok beosztása az alábbiak szerint történik:.

 

A rájátszás csoportbeosztása:

Ranking crosstable A

Rk.   Team 1 2 3 4 5 6  TB1   TB2 
1
Ladya Kazan  *  0 0,0
2
Clichy Echecs 92  *  0 0,0
3
Klub Szachowy Polonia Wroclaw  *  0 0,0
4
SV 1930 Hockenheim  *  0 0,0
5
Beer Sheva Chess Club  *  0 0,0
6
Hamburger Schachklub 1830  *  0 0,0

 

Ranking crosstable B

Rk.   Team 1 2 3 4 5 6  TB1   TB2 
1
Novy Bor  *  0 0,0
2
Odlar Yurdu  *  0 0,0
3
Greco-Notary Chess Team  *  0 0,0
4
Tehsil Idman  *  0 0,0
5
C'Chartres Echecs A  *  0 0,0
6
SF Deizisau e.V.  *  0 0,0

 

Ranking crosstable C

Rk.   Team 1 2 3 4 5 6  TB1   TB2 
1
Mednyi Vsadnik  *  0 0,0
2
4NCL Guildford  *  0 0,0
3
Poland Hussars  *  0 0,0
4
New Old Boys  *  0 0,0
5
Svetlana  *  0 0,0
6
OSG Baden Baden e.V.  *  0 0,0

 

Rajt előtti helyzetkép: 54 ország, 91 csapat, 524 versenyző, köztük 170 nagymester vesz részt a megmérettetésen - Magyarország 17 versenyzővel, két csapattal (Haladás 33, Helló Sakk 54) az európai online sakk-klubok kupáján - Legrangosabb versenyzőnk: Rapport Richárd a startlista első Baden-Baden második táblása. (03-24)

 

45 ország (51 csapat)  285 versenyzőjével rajtol el a mezőny - A versenyzők közül 218-an címviselők, közülük 97-en nagymesterek - A statisztikai kimutatásban hazánkfiai 11-en szerepelnek, a csapatrangsorban csak egy magyar egyletet találni, a 32-ik rajtpozíciót elfoglaló Helló Sakk-kot: 6 fővel a 03-15-ei feldolgozás szerint - megtaláltam a magyar zászló alól hiányzó öt magyart - akik a Német, Francia, Belga és Liktenstejni lobogó alatt küzdenek a sikerért -  A játszmák időbeosztása: 15-15 perc + lépésenként 5 másodperc.

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod

 

A startlista első németek nélküli német csapat:

1. OSGB (RtgAvg:2715, Captain:Noppes, Sven)
Bo. Name Rtg FED FideID
1 GM Vachier-Lagrave Maxime 2758 FRA 623539
2 GM Rapport Richard 2763 HUN 738590
3 GM Bacrot Etienne 2678 FRA 605506
4 GM Shirov Alexei 2662 ESP 2209390
5 GM Naiditsch Arkadij 2649 AZE 4650891

 

A magyarcsapatok:

  33. Haladas VSE Szombathely (RtgAvg:2479 / TB1: 0 / TB2: 0) Captain: Pergel, Laszlo
Bo. Name Rtg FED FideID Gr Games
1 GM Hera Imre Jr. 2610 HUN 716855 0,0
2 IM Nemeth Miklos 2488 HUN 720232 0,0
3 IM Kovacs Gabor 2455 HUN 716219 0,0
4 IM Csonka Attila Istvan 2362 HUN 716529 0,0
5 FM Pergel Laszlo 2236 HUN 707953 0,0

 

  54. Hello Sakk (RtgAvg:2368 / TB1: 0 / TB2: 0) Captain: Papp, Gabor
Bo. Name Rtg FED FideID Gr Games
1 FM Borhy Marcell 2403 HUN 770787 0,0
2 FM Persanyi Barnabas 2364 HUN 771279 0,0
3 IM Krstulovic Alex 2347 HUN 760056 0,0
4 FM Karacsonyi Gellert 2321 HUN 764620 0,0
5 FM Juhasz Agoston 2356 HUN 778346 0,0
6 FM Ongut Tamas Gunes 2314 HUN 770280 0,0

 

 

Playing schedule 

Round Date Time
1 2021/03/27 1430 CET
2 2021/03/27 1430 CET
3 2021/03/27 1430 CET
4 2021/03/27 1430 CET
5 2021/03/27 1430 CET
6 2021/03/28 1430 CET
7 2021/03/28 1430 CET
8 2021/03/28 1430 CET
9 2021/03/28 1430 CET

Money Prizes for Team Winners (11,500 euros) of the Final Group:

1st Winner Team 4000 euros
2nd Winner Team 3000 euros
3rd Winner Team 2000 euros
4th Winner Team 1500 euros
5th Winner Team 1000 euros

 

Official Regulations- European Online Chess Club Cup 2021

Szerző: Sakk-mester  2021.03.31. 22:52

süti beállítások módosítása