reykjavik-375910.jpg

 A résztvevők listáját ITT találod

 

A magyar delegációból a legtöbb pontot -11-ből 7,5-öt - Erdős Viktor szerezte és a rajtlista 26-ik helyéről előre lépett az előkelő hetedikre, miközben élőpontszámát 13-al növelte úgy, hogy öt 2600 élőpontfölöttivel játszott - A legnagyobb meglepetést a 62-ik helyről a 21-re előrelépő Nagy Gábor okozta, aki kilenc 2600 élőponrfölötti nagymesterrel játszva szerzett 7 pontot és 24,2(!) élőpontnövekményt - további három versenyzőnknek nem úgy jött ki a lépés ahogy szerettük, ahohy szerették volna - Apozitív hősöknek jár a gratuláció! a többiek a biztatás.

 

Túl van a verseny a nagyobbik felén - a hátralévő öt fordulóban még bármi történhet - korai lenne jóslásokba bocsátkozni - Az 5 fős magyar delegációból négyen élőpontszerzésben vannak - Ketten 4,5 pontjukkal előkelő pozícióból várják a folytatást - A rajtlistán huszonhatodik Erdős Viktor a kilencedik helyről, a rajtlista hatvankettedik Nagy Gábor a hatodik helyről - Gábor teljesítménye nem csak az eddig szerzett élőpont-növekménye: +18,8! okán kelt elismerést, hanem amiatt is, hogy azt kikkel szemben érte el: Eddig ötször játszott 2600 élőpont feletti  nagymesterrel - közülük kettőt legyőzött, hárommal szemben döntetlent ért el - ma a 2671 élőpontos Nisipeanu Liviu-Dieterrel mérkőzik meg - Hajrá, Gábor! Hajrá, magyarok!

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Rk. Rp K rtg+/-
15 GM Banusz Tamas 2631 HUN 0 1 1 1 ½ 0 1 0 1 0 1 6,5 49 2499 10 -14,00
26 GM Erdos Viktor 2614 HUN 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 7,5 7 2691 10 13,00
62 GM Nagy Gabor 2518 HUN 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 7,0 21 2646 10 24,20
64 GM Kozak Adam 2504 HUN 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 1 0 6,0 69 2444 10 -3,60
119 FM Gombocz Ferenc Jr. 2191 HUN 0 1 0 1 0 1 0 1 0 0 0 4,0 141 2100 20 -21,80

 

 

 

 

 

 

   

Final Ranking after 11 Rounds

Rk. SNo   Name Typ sex Gr FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3  Rp K rtg+/-
1 33
GM Demchenko Anton RUS 2597 8,5 2617 72,5 77,5 2786 10 28,7
2 32
GM Keymer Vincent U18 GER 2602 8,5 2577 71,0 76,5 2751 10 22,5
3 12
GM Sarana Alexey RUS 2643 8,0 2592 75,5 80,5 2743 10 14,3
4 13
GM Deac Bogdan-Daniel U20 ROU 2639 8,0 2510 65,5 71,0 2666 10 4,3
5 29
GM Piorun Kacper ACP POL 2608 7,5 2605 71,5 75,5 2701 10 15,5
6 10
GM Mamedov Rauf AZE 2654 7,5 2599 72,0 77,5 2711 10 9,1
7 26
GM Erdos Viktor ACP HUN 2614 7,5 2593 69,0 74,0 2691 10 13,0
8 36
GM Huschenbeth Niclas GER 2592 7,5 2590 68,0 73,0 2683 10 15,5
9 3
GM Navara David ACP CZE 2675 7,5 2577 71,0 75,0 2695 10 3,5
10 47
GM Sanal Vahap TUR 2557 7,5 2572 68,5 72,5 2658 10 18,0
11 4
GM Bluebaum Matthias GER 2674 7,5 2556 66,5 71,5 2675 10 0,8
12 18
GM Vocaturo Daniele ITA 2630 7,5 2554 65,5 70,5 2663 10 5,9
13 30
GM Antipov Mikhail Al. RUS 2607 7,5 2547 69,0 74,5 2647 10 7,7
14 44
GM Paichadze Luka GEO 2564 7,5 2543 67,0 72,5 2633 10 13,3
15 19
GM Yilmaz Mustafa TUR 2630 7,5 2542 67,0 72,0 2650 10 4,1
16 23
GM Fridman Daniel ACP GER 2621 7,5 2542 66,5 71,5 2648 10 5,1
17 34
GM Mamedov Nidjat AZE 2595 7,5 2528 67,5 72,5 2627 10 9,1
18 25
GM Svane Rasmus GER 2615 7,5 2515 64,0 69,5 2622 10 2,4
19 40
GM Gabuzyan Hovhannes ARM 2587 7,0 2619 73,0 78,0 2674 10 15,3
20 42
GM Ivic Velimir U20 SRB 2571 7,0 2618 69,5 74,0 2671 10 17,2
21 62
GM Nagy Gabor HUN 2518 7,0 2618 69,0 72,5 2646 10 24,2
22 48
GM Bjerre Jonas Buhl U18 DEN 2550 7,0 2613 69,5 75,0 2662 10 19,4
23 16
GM Lagarde Maxime FRA 2631 7,0 2573 71,5 76,0 2651 10 3,4
24 45
GM Pantsulaia Levan GEO 2564 7,0 2566 64,0 68,5 2622 10 11,6
25 5
GM Nisipeanu Liviu-Dieter GER 2671 7,0 2555 69,5 75,0 2642 10 -3,8
26 2
GM Sargissian Gabriel ARM 2682 7,0 2554 68,5 73,5 2606 10 -6,1
27 6
GM Grandelius Nils SWE 2666 7,0 2548 67,0 72,5 2637 10 -4,1
28 8
GM Donchenko Alexander ACP GER 2657 7,0 2547 65,0 70,5 2634 10 -3,2
29 68
GM Sebenik Matej SLO 2492 7,0 2542 63,0 67,0 2568 10 18,0
30 41
GM Thybo Jesper Sondergaard DEN 2587 7,0 2540 66,0 70,5 2601 10 4,6
31 73
GM Quparadze Giga GEO 2476 7,0 2527 64,5 68,0 2540 10 18,6
32 14
GM Martirosyan Haik M. ARM 2632 7,0 2522 65,0 69,5 2604 10 -3,6
33 7
GM Lupulescu Constantin ACP ROU 2659 7,0 2501 61,0 66,5 2590 10 -9,3
34 39
GM Nguyen Thai Dai Van U20 CZE 2588 7,0 2478 61,5 65,5 2547 10 -3,7
35 81
GM Gretarsson Helgi Ass ISL 2447 7,0 2471 58,5 60,0 2458 10 14,9
36 43
GM Can Emre TUR 2569 7,0 2455 60,0 64,5 2522 10 -3,7
37 89
FM Sokolovsky Yahli U18 ISR 2415 7,0 2368 56,0 59,5 2346 10 5,8
38 20
GM Hovhannisyan Robert ARM 2626 6,5 2558 69,0 74,0 2596 10 -3,5
39 35
GM Romanov Evgeny ACP RUS 2594 6,5 2555 69,0 74,5 2584 10 0,5
40 11
GM Saric Ivan CRO 2653 6,5 2538 65,0 70,5 2586 10 -8,9
41 77
IM Horvath Dominik U18 AUT 2455 6,5 2524 64,5 69,0 2560 10 14,7
42 9
GM Abasov Nijat AZE 2656 6,5 2520 63,5 69,0 2571 10 -11,5
43 24
GM Gajewski Grzegorz POL 2617 6,5 2508 68,0 73,0 2549 10 -8,6
44 58
GM Ferreira Jorge Viterbo POR 2520 6,5 2503 62,5 66,5 2514 10 3,3
45 37
GM Parligras Mircea-Emilian ACP ROU 2591 6,5 2490 61,0 66,0 2524 10 -7,8
46 61
GM Steingrimsson Hedinn ISL 2519 6,5 2487 62,0 65,5 2492 10 2,0
47 67
IM Druska Juraj SVK 2493 6,5 2479 61,5 66,0 2474 10 5,2
48 17
GM Paravyan David RUS 2631 6,5 2476 62,0 67,0 2523 10 -14,0
49 15
GM Banusz Tamas HUN 2631 6,5 2475 61,0 65,5 2499 10 -14,0
50 83
IM Vogel Roven GER 2441 6,5 2456 62,5 65,0 2407 10 9,0

------------

Player Overview of a federation

No. Name FideID FED Rtg
17 GM Banusz Tamas 722413 HUN 2631
26 GM Erdos Viktor 719978 HUN 2614
62 GM Nagy Gabor 737119 HUN 2518
64 GM Kozak Adam 753246 HUN 2504
119 FM Gombocz Ferenc Jr. 775029 HUN 2191

Starting rank​

No.   Name FideID FED Rtg sex Typ
1
GM Jones Gawain C B 409561 ENG 2684
2
GM Sargissian Gabriel 13300881 ARM 2682
3
GM Navara David 309095 CZE 2675
4
GM Bluebaum Matthias 24651516 GER 2674
5
GM Nisipeanu Liviu-Dieter 1202758 GER 2671
6
GM Grandelius Nils 1710400 SWE 2666
7
GM Lupulescu Constantin 1207822 ROU 2659
8
GM Donchenko Alexander 24603295 GER 2657
9
GM Abasov Nijat 13402960 AZE 2656
10
GM Mamedov Rauf 13401653 AZE 2654
11
GM Saric Ivan 14508150 CRO 2653
12
GM Sarana Alexey 24133795 RUS 2643
13
GM Deac Bogdan-Daniel 1226380 ROU 2639
14
GM Martirosyan Haik M. 13306553 ARM 2632
15
GM Paravyan David 4194985 RUS 2631
16
GM Lagarde Maxime 662399 FRA 2631
17
GM Banusz Tamas 722413 HUN 2631
18
GM Vocaturo Daniele 813192 ITA 2630
19
GM Yilmaz Mustafa 6302718 TUR 2630
20
GM Hovhannisyan Robert 13302507 ARM 2626
21
GM Durarbayli Vasif 13402935 AZE 2625
22
GM Ter-Sahakyan Samvel 13302531 ARM 2624
23
GM Fridman Daniel 11600454 GER 2621
24
GM Gajewski Grzegorz 1116207 POL 2617
25
GM Svane Rasmus 4657101 GER 2615
26
GM Erdos Viktor 719978 HUN 2614

------------

Federation statistics

No.   FED Federation Count
1
ARM Armenia 5
2
AUT Austria 3
3
AZE Azerbaijan 6
4
CRO Croatia 3
5
CZE Czech Republic 3
6
DEN Denmark 6
7
ECU European Chess Union 2
8
ENG England 4
9
EST Estonia 1
10
FAI Faroe Islands 1
11
FRA France 3
12
GEO Georgia 4
13
GER Germany 18
14
GRE Greece 2
15
HUN Hungary 5
16
IRL Ireland 2
17
ISL Iceland 58
18
ISR Israel 6
19
ITA Italy 4
20
KOS Kosovo 2
21
LTU Lithuania 2
22
MDA Moldova 1
23
MNC Monaco 1
24
NED Netherlands 3
25
NOR Norway 1
26
POL Poland 4
27
POR Portugal 2
28
ROU Romania 4
29
RUS Russia 6
30
SLO Slovenia 3
31
SRB Serbia 2
32
SUI Switzerland 1
33
SVK Slovakia 4
34
SWE Sweden 3
35
TUR Turkey 3
36
UKR Ukraine 2
Total   180

Title statistics

Title Count
GM 69
WGM 2
IM 29
WIM 3
FM 15
CM 2
Total 120

-----------

Playing schedule

Round Date Time
1 2021/08/26 15:00
2 2021/08/27 15:00
3 2021/08/28 15:00
4 2021/08/29 15:00
5 2021/08/30 15:00
6 2021/08/31 15:00
7 2021/09/01 15:00
8 2021/09/02 15:00
9 2021/09/03 15:00
10 2021/09/04 15:00
11 2021/09/05 13:00
Szerző: Sakk-mester  2021.09.02. 13:05

süti beállítások módosítása