Találkozunk Zágrábban 2022-07- 18 - 25!.

A rapid verseny mai (05-21) zárófordulójában kerül sor a Rapport - Anand partira - Holnap (05-22) kezdődik a duplafordulós blitz verseny, ami másnap (05-23) véget ér - A rapid győzelem kettő, a döntetlen egy pontot ér, a blitz eredményeket a hagyományos módon számolják.

------

A helyzet sem az élen, sem a végen lényegében nem változott - Az utolsó fordulóban kik ássák ki a csatabárdot? Lesz itt francia és amerikai párharc - egymásnak esnek-e az egynemzetbeliek? Vagy Caruana próbál kibabrálni a román éljátékossal: Deaccal? Netán Aranyon kívánja elcsenni az egész pontot a gyenge formát felmutató Mamegyarovtól? Vagy Rapport meglepi Nepot? Kérdés akad bőven - de eldőlt játszma mennyi lesz - azt megtudjuk rövidesen - Hajrá, Ricsi! - Jó szórakozást!.

Fekete napot, fatális elnézést hozott a fehér szín a magyar nagymesternek és drukkereinek - Rapport - MVL 0-1, Kukorékoltak a gall-kakasok - mindkét francia győzelmét kurjongatták: MVL mellett, Firouzja is nyert - A forduló harmadik győzelmét az eddig nyeretlen Mamegyarov érte el, az orosz Nepomniachtchi-val szemben - Az élen a helyzet változatlan: - Továbbra is a két amerikai: Aronyan és So vezet - Hátulról ketten is előre (Firouzja és Mamegyarov) léptek - Sajnos a mi versenyzőnk "sakk-vaksága" miatt hátrébb, az utolsó helyre csúszott vissza - Ma a VIII-ik fordulóban Caruanaval szemben, sötétszínnel igyekezhet javítani -Hajrá, Ricsi! - Jó szórakozást!.

Túl vagyunk a 9 fordulós verseny kétharmadán - az élen ketten állnak veretlenül, két-két győzelemmel, négy-négy döntetlennel, vereség nélkül: Aronyan és So 4/6 - őket egy ötösfogat követi: 50%-os teljesítménnyel: mindannyian egyszer nyertek - egyszer vesztettek a döntetlenek mellett - A mezőny utolsó harmadában a nyeretlenek, de nem veretlenek között foglal helyett nagymesterünk: Rapport Richárd, Firouzja társaságában 2,5/6 -  Az utolsó helyen Mamegyarov áll, döntetlenjei mellett kétszer is vesztett 2/6 - A hátralévő három fordulóban Ricsi kétszer vezeti a világos  tábort - kétszer, a két utolsó fordulóban találja szembe magát világbajnok-jelölti sakktárssal: Caruanaval és Nepoval - Hajrá, Ricsi! Jó szórakozást!.

Különleges versenynek lehetünk szemtanúi: Itt van a "fél" világbajnokjelölti mezőny: Rapport, Firouzja, Caruana, Nepo - holnap 05-10 szünnap - A hatodik fordulóba kerül szembe egymással a versenyben vezető So és a magyar sakkfenomén:  Rapport - Hajrá, Ricsi! - Jó szórakozást!.