0-10_29.jpg0-10_30.jpg0-10_8.jpglive3_6.gif

 

1

 Goryachkina, Aleksandra

4½/6 2579
2

 Zhu, Jiner

4½/6 2464
3

 Kashlinskaya, Alina

4/6 2491
4

 Lagno, Kateryna

4/6 2547
5

 Assaubayeva, Bibisara

3/6 2443
6

 Vaishali R

3/6 2449
7

 Abdumalik, Zhansaya

3/6 2503
8

 Kosteniuk, Alexandra

3/6 2521
9

 Wagner, Dinara

2½/6 2358
10

 Paehtz, Elisabeth

2/6 2477
11

 Tan, Zhongyi

1½/6 2525
12

 Shuvalova, Polina

1/6 2510

 

 

 

Az első forduló győztesei: Alexandra Goryachkina és Elisabeth Paehtz vezeti a mezőnyt - A mai második fordulóban Goryachkina - Griscsuknéval: Lagnoval míg Paehtz - Shuvalovával kerül szembe.

A 2022-23-as Női Nagydíj első szakaszára Kazahsztán fővárosában kerül sor 2022 szeptember 17-30 között - Tizenkét játékos mérkőzik meg egy körmérkőzéses tornán - Az IM Vaishali R váltja GM Humpy Konerut a 2022-2023-as WGP első szakaszán - Koneru egészségügyi okok miatt visszalépett a rendezvénytől -

Összesen 16 játékos vesz részt a 2022-23-as FIDE Női Nagydíj-sorozatban , és mindegyikük a négy WGP-torna közül háromban vesz részt klasszikus időellenőrzéssel -

A WGP sorozat első két helyezettje kvalifikálja magát a 2023-24-es FIDE női jelöltek tornájára.


Nur-Sultanban 2022. szeptember 17. és 30. között a következők játszanak a tornán:

1. Goryachkina, Aleksandra (FID)

2. Lagno, Kateryna (FID)

5. Tan, Zhongyi (CHN)

4. Kosteniuk, Alexandra (FID)

12. Shuvalova, Polina (FID)

3. Kashlinskaya, Alina (POL)

9. Abdumalik, Zhansaya (KAZ)

7. Paehtz, Elisabeth (GER)

8. Zhu, Jiner (CHN)

4. Assaubayeva, Bibisara (KAZ)

6. Wagner, Dinara (német)

11. Vaishali R (IND)

 

A résztvevők a következő rajtszámokat kapták:

1. Aleksandra Goryachkina (FIDE), 2. Kateryna Lagno (FIDE), 3. Alina Kashlinskaya (Lengyelország), 4. Bibisara Assaubayeva (Kazahsztán), 5. Tan Zhongyi (Kína), 6. Dinara Wagner (Németország), 7. Elisabeth Paehtz (Németország), 8. Zhu Jiner (Kína), 9. Zhansaya Abdumalik (Kazah), 10. Alexandra Kosteniuk (FIDE), 11. Vaishali R (India; Humpy Koneru helyett), 12. Polina Shuvalova (FIDE).

Full pairings:

Round 1 on 2022/09/18 at 15:00

Goryachkina Aleksandra 2579 (FID) – Shuvalova Polina 2510 (FID)
Lagno Kateryna 2547 (FID) – Vaishali R 2449 (IND)
Kashlinskaya Alina 2491 (POL) – Kosteniuk Alexandra 2521 (FID)
Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ) – Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ)
Tan Zhongyi 2525 (CHN) – Zhu Jiner 2464 (CHN)
Wagner Dinara 2358 (GER) – Paehtz Elisabeth 2477 (GER)

Round 2 on 2022/09/19 at 15:00

Shuvalova Polina 2510 (FID) – Paehtz Elisabeth 2477 (GER)
Zhu Jiner 2464 (CHN) – Wagner Dinara 2358 (GER)
Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ) – Tan Zhongyi 2525 (CHN)
Kosteniuk Alexandra 2521 (FID) – Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ)
Vaishali R 2449 (IND) – Kashlinskaya Alina 2491 (POL)
Goryachkina Aleksandra 2579 (FID) – Lagno Kateryna 2547 (FID)

Round 3 on 2022/09/20 at 15:00

Lagno Kateryna 2547 (FID) – Shuvalova Polina 2510 (FID)
Kashlinskaya Alina 249 (POL) – Goryachkina Aleksandra 2579 (FID)
Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ) – Vaishali R 2449 (IND)
Tan Zhongyi 2525 (CHN) – Kosteniuk Alexandra 2521 (FID)
Wagner Dinara 2358 (GER) – Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ)
Paehtz Elisabeth 2477 (GER) – Zhu Jiner 2464 (CHN)

Round 4 on 2022/09/21 at 15:00

Shuvalova Polina 2510 (FID) – Zhu Jiner 2464 (CHN)
Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ) – Paehtz Elisabeth 2477(GER)
Kosteniuk Alexandra 2521 (FID) – Wagner Dinara – 2358 (GER)
Vaishali R 2449 (IND) – Tan Zhongyi 2525 (CHN)
Goryachkina Aleksandra 2579 (FID) – Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ)
Lagno Kateryna 2547 (FID) – Kashlinskaya Alina 2491(POL)

Round 5 on 2022/09/22 at 15:00

Kashlinskaya Alina 2491(POL) – Shuvalova Polina 2510 (FID)
Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ) – Lagno Kateryna 2547 (FID)
Tan Zhongyi 2525 (CHN) – Goryachkina Aleksandra 2579 (FID)
Wagner Dinara 2358 (GER) – Vaishali R 2449 (IND)
Paehtz Elisabeth 2477 (GER) – Kosteniuk Alexandra 2521 (FID)
Zhu Jiner 2464 (CHN) – Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ)

Round 6 on 2022/09/23 at 15:00 

Shuvalova Polina 2510 (FID) – Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ)
Kosteniuk Alexandra 2521(FID) – Zhu Jiner 2464 (CHN)
Vaishali R 2449 (IND) – Paehtz Elisabeth 2477 (GER)
Goryachkina Aleksandra 2579 (FID) – Wagner Dinara 2358 (GER)
Lagno Kateryna 2547 (FID) – Tan Zhongyi 2525 (CHN)
Kashlinskaya Alina 2491 (POL) – Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ) 

Round 7 on 2022/09/25 at 15:00 

Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ) – Shuvalova Polina 2510 (FID)
Tan Zhongyi 2525 (CHN) – Kashlinskaya Alina 2491 (POL)
Wagner Dinara 2358 (GER) – Lagno Kateryna 2547 (FID)
Paehtz Elisabeth 2477 (GER) – Goryachkina Aleksandra 257 (FID)
Zhu Jiner 2464 (CHN) – Vaishali R 2449 (IND)
Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ) – Kosteniuk Alexandra 2521 (FID)

 Round 8 on 2022/09/26 at 15:00 

Shuvalova Polina 2510 (FID) – Kosteniuk Alexandra 2521 (FID)
Vaishali R 2449 (IND) – Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ)
Goryachkina Aleksandra 2579 (FID) – Zhu Jiner 2464 (CHN)
Lagno Kateryna 2547 (FID) – Paehtz Elisabeth 2477 (GER)
Kashlinskaya Alina 2491 (POL) – Wagner Dinara 2358 (GER)
Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ) – Tan Zhongyi 2525 (CHN)

Round 9 on 2022/09/27 at 15:00

Tan Zhongyi 2525 (CHN) – Shuvalova Polina 2510 (FID)
Wagner Dinara 2358 (GER) – Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ)
Paehtz Elisabeth 2477 (GER – Kashlinskaya Alina 2491 (POL)
Zhu Jiner 2464 (CHN) – Lagno Kateryna 2547 (FID)
Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ) – Goryachkina Aleksandra 2579 (FID)
Kosteniuk Alexandra 2521 (FID) – Vaishali R 2449 (IND)   

Round 10 on 2022/09/28 at 15:00

Shuvalova Polina 2510 (FID) – Vaishali R 2449 (IND)
Goryachkina Aleksandra 2579 (FID) – Kosteniuk Alexandra 2521 (FID)
Lagno Kateryna 2547 (FID) – Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ)
Kashlinskaya Alina 2491 (POL) – Zhu Jiner 2464 (CHN)
Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ) – Paehtz Elisabeth 2477 (GER)
Tan Zhongyi 2525 (CHN) – Wagner Dinara 235 (GER)

Round 11 on 2022/09/29 at 13:00

Wagner Dinara 2358 (GER) – Shuvalova Polina 2510 (FID)
Paehtz Elisabeth 2477 (GER) – Tan Zhongyi 2525 (CHN)
Zhu Jiner 2464 (CHN) – Assaubayeva Bibisara 2443 (KAZ)
Abdumalik Zhansaya 2503 (KAZ) – Kashlinskaya Alina 2491 (POL)
Kosteniuk Alexandra 2521 (FID) – Lagno Kateryna 2547 (FID)
Vaishali R 2449 (IND) – Goryachkina Aleksandra 2579 (FID)

Szerző: Sakk-mester  2022.09.25. 12:27

süti beállítások módosítása