105683.jpegnovy-bor-celebration.jpgGratulálok a bajnokoknak, a tábla-győzteseknek és mindazoknak, akik felülmúlták önmagukat, gyarapították élőpontjaikat!.0-10afischer2_2.jpgLehet, hogy egy kép erről: 7 ember és , szöveg, amely így szól: „LIV' CHESS24. COM #ECC2022 #ECC2022//OCT03-09 //OCT 03 PECU European Chess Union European Club Cup 2022 NOVY BOR CHESS CLUB OPEN TOURNAMENT WINNERS chess24”0-10abcolddob_1.jpg0-10abc_3.jpg0-10abcolddob_2.jpg0-10arv_1.jpg

0-10a_10.jpg

-------------

All the individual medal winners in the open section

Board 1

  • Gold: Magnus Carlsen - Offerspill
  • Silver: Pentala Harikrishna - Novy Bor
  • Bronze: Parham Maghsoodloo - Clichy

Board 2

  • Gold: Andrey Esipenko - Asnieres
  • Silver: Vidit Gujrathi - Novy Bor
  • Bronze: Kirill Shevchenko - Vugar Gashimov

Board 3

  • Gold: Bassem Amin - Clichy
  • Silver: Bogdan-Daniel Deac - Superbet
  • Bronze: Pouya Idani - Silla Valencia

Board 4

  • Gold: Andrey Volokitin - Ljubljana
  • Silver: Sergey Fedorchuk - Viernheim
  • Bronze: Daniele Vocaturo - Clichy

Board 5

  • Gold: Loek van Wely - Clichy
  • Silver: Daniel Forcen - Silla Valencia
  • Bronze: Dennis Wagner - Viernheim

Boards 6-8

  • Gold: Matej Sebenik - Ljubljana
  • Silver: David Anton - Novy Bor
  • Bronze: Konstantin Tarlev - Viernheim

A versenyben a 100%-os csapateredményt elérő Cseh Novy Bor vezet - Kiizzadta a győzelmet a Superbet, hengerelt az Ajka (6:0!), magabiztos győzelmet ért el a Dunaszerdahely - Páratlan teljesítménnyel, ami épp most páros(!), rukkolt elő az indiai Vidit Santosh Gujrathi, a versenyben vezető csapat motorja - mind a hat játszmáját megnyerte, performance  rating értéke 3361(!!) - Ma 11:00-kor kezdik az utolsó fordulót - A párosítást és az egymásnak feszülő játékosok listáját a bejegyzésre kattintva éred el - Hajrá, magyarok!.

Nagy a baj a román szuper csapat: a Superbet háza táján - Az első helyen kiemelt sztárgárda (a csapattagok közül öten 2700 élő fölöttiek!) már három pontot leadott és a csalódást keltő 13-ik helyről várja a még hátralévő két fordulót - Az alapcsapatból (az első hat tábla) egyedül Deac tud pozitív mérleget és élőpont-gyarapodást felmutatni - Számukra nincs más elfogadható eredmény, mint a nyerés - Az Ajka ma nyerni fog, ugyancsak nyerési eséllyel ülnek tábla mellé a Dunaszerdahelyiek - Végeleges eredményességük nagyban függ az utolsó forduló párosításától - Hajrá, magyarok!.

kedelyesen.jpgRicsi és Miklós kedélyesen elbeszélgetnek a parti előtt -  

carlsen_vetkozese.jpgMajd Carlsen vetkőzésének lehettünk szemtanúi - 0-10abc_2.jpg0-10aechc.jpg

 

A harmadik fordulóban Rapport vesztett - Az Ajka bravúr-döntetlent ért el - A Dunaszerdahely a vártnál kisebb arányban: 3,5:2,5-re nyert. 

Friss hír: Rapport beszállt a magyarok ellen - A Superbet első tábláján világossal  a közel 300 élőponthátrányban lévő Németh Miklóssal küzd meg - A második fordulóban a legmagyarabb csapat a szlovák:SK Dunaszerdahely az első kiemelt: Anand, Rapport és Gukesh nevével fémjelzett CSU ASE Superbettel néz farkasszemet -  A riválisával szemben jelenős erőfölényben lévő Sentimento Ajka BSK a spanyol Andreu Valencia Origin Chess-klubbal méri össze tudását - Drukkoljunk a magyaroknak!

 

Meglepetés döntetlenekkel kezdődött a verseny: A közel 300 élőpontfórban lévő szupernagymesterek: Carlsen és Anand sem bírt el a világos színt bírtokló riválisaikkal.

 

0-10asuperbet.jpg

 

live3_6.gif

OPEN!

--------

Hölgyek!

 

live3_6.gif

----------

 

 

 

A résztvevők listáját ITT találod

 

Hetven férfi és  17 női csapat részvételével október harmadikán kezdődik a 37-ik Európai Sakk-csapatok Kupája - Az első kiemelt a román sztár-együttes, melyben Rapport Richárd mellett az indiai Anand és Gukesh, a román Deac és az örmény Sargissian élőpontszáma haladja meg a 2700-at - A világbajnok Carlsen csapata a 7-ik helyre rangsorolt - A magyar színeket képviselő Ajka csapata az előkelő 11-ik pozícióból startol - összesen 16 magyar sakkozó vesz részt a versengésben

-  Hajrá, magyarok!  

Team-Starting rank

No.   FED Team RtgAvg Captain
1
ROU CSU ASE Superbet 2715 Ivan Sokolov
2
CZE Novy Bor Chess club 2686 Petr Boleslav
3
FRA Asnieres Le Grand Echiquier 2670 Jean-Claude Moingt
4
SLO TAJFUN - SK Ljubljana 2661 Luka Lenic
5
FRA Clichy-Echecs-92 2644 Axel Delorme
6
GER Schachclub Viernheim 1934e.V. 2636 Stefan Martin
7
NOR Offerspill Chess Club 2619 Johannes Luangtep Kvisla
8
ESP Silla - València Origin of Chess 2617 José Antonio García Domingo
9
AZE Vugar Gashimov 2571 Allahverdiyev Anar
10
ISR Beer Sheva Chess Club 2563 Ilana David
11
HUN Sentimento Ajka BSK 2558 Mihalyfi Gábor
12
GER FC Bayern München 2524 Jörg Wengler

--------

Playing schedule

Round Date Time
1 2022/10/03 14:00
2 2022/10/04 14:00
3 2022/10/05 14:00
4 2022/10/06 14:00
5 2022/10/07 14:00
6 2022/10/08 14:00
7 2022/10/09 11:00
Szerző: Sakk-mester  2022.10.10. 08:08

süti beállítások módosítása