Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy, sakk és , szöveg, amely így szól: „NORWAY CHESS 2023 WIGER ER WIL HIKARU NAKAMURA CLASSICAL WINNER chess.com”1e1_11.jpg
nakamura_vbjelolt.jpgcaruana2_1.jpgLehet, hogy egy kép erről: 1 személy, sakk és szövegLehet, hogy egy kép erről: 8 ember, öltöny és szövegcarlsen_1.pngnorveg.jpg1e1_10.jpg

A részletes eredményeket ITT találod

Nakamura az utolsó fordulóban Caruana fölötti diadalával megszerezte a versenygyőzelmet és fél pont előnnyel végzett az addig élen álló honfitársa előtt - A mezőny legfiatalabbja: Gukesh állt fel a dobogó harmadik fokára - A klasszikus gondolkodási idejű partikban győzni képtelen (Győzelem: 0, vereség:1, döntetlen: 8) világranglista vezető Carlsen armageddon győzelmi sorozata a záró fordulóban Abdusattorovtól elszenvedett veresége révén megszakadt (Győzelem:7,vereség:1, döntetlen: 0) így a hatodik helyen ért célba.

Továbbra is Caruana vezet 14,5 ponttal - Nakamura 2 pont hátránnyal követi, majd újabb kétpontnyi távolságra a dobogó harmadik fokán a harmadik amerikai So tűnik fel - A hetedik fordulóban, a klasszikus játékot követően So és Giri állt fel győztesen a tábla mellől - A világranglista-vezető Carlsen a klasszikusban még mindig nyeretlen, az osztott hetedik-nyolcadik helyről várja az utolsó két fordulót - Jó, szórakozást!.

A hatodik fordulóban csak a versenyben vezető Caruanának sikerült nyerni Abdusattorov ellen - A többi parti döntetleneket követően az armageddonokban dőlt el - Carlsen - Tarit, Nakamura - Firouzját, Gukesh - Girit, So - Mamegyarovot győzte le - Ma a hetedik fordulóra kerül sor - Holnap (június 7-én) ismét pihenőnapra ébrednek a sakkjátékosok - Június 8-án és 9-én a véghajrá következik - Jó, szórakozást!.

Az ötödik fordulóban Nakamura győzelme és Caruana veresége közelebb hozta (egy pontnyira) egymáshoz az amerikaikat - Továbbra is Caruana vezet (10,5 pont), egy pontnyira tőle Nakamura áll a második helyen - Carlsennek a klasszikusban továbbra sem terem babér, viszont az összes armageddonos játszmáját megnyerte - A  hatodik fordulóban az Abdusattorov - Caruana, Firouzja - Nakamura és a norvég párharc: Tari - Carlsen ígér különleges izgalmakat - Jó, szórakozást!.

Caruana előnye 4 pontra nőtt miután a negyedik fordulóban legyőzte közvetlen üldözőjét Firouzját, aki a harmadik helyre csúszott vissza - Közéjük a második helyre Nakamura ékelődött be - A világelső Carlsen továbbra is a nyolcadik helyen - Az ötödik fordulóban Caruana - Mamegyarovval, So - Firouzjával, Nakamura - Tarival, Carlsen - Girivel, Abdusattorov - Gukeshhel mérkőzik meg - Jó, szórakozást!.

A norvég sakkversenyen ma pihenőnapot tartanak - A  versenyben Caruana vezet 1,5 ponttal megelőzve a második helyen álló 6 pontos Firouzját - A képzeletbeli dobogó harmadik fokát Nakamura foglalja el 5 ponttal - A "világbajnok"-világelső Carlsen még nem nyert játszmát, döntetlenjeit követően az armageddonban ért el kétszer is sikert - Szerény 3 pontjával a 10 fős mezőny 8-ik helyéről várja a folytatást.

Az első forduló hőse Caruana volt, aki a világelső-exvilágbajnok Carlsent győzte le - Ugyancsak hangos sikert ért el az indiai fiatal: Gukesh - Firouzja legyőzésével - Sokat ér a győzelem a különös, még el nem terjedt pontszámítás miatt (Lehet, hogy ez a jövő, ami kényszeríti a harcra a békére hajlókat) ahol a győzelem 3 pontot ér, míg a döntetlent elérők további játékra kötelezettek, s az armageddonban vesztes remiző csak 1 ponthoz jut, szemben a győztessel, aki 1,5 pontot könyvelhet el - Jó, szórakozást!.

A Norway Chess egy 10 játékosból álló körmérkőzés verseny, amelyben a Top 5 sztárok, Magnus Carlsen, Alireza Firouzja és Hikaru Nakamura szerepel a norvégiai Stavangerben, május 30 és június 9 között - A 9 kör mindegyike klasszikus játékból áll, ahol a győzelem 2 pontot, a vereség pedig 0 pontot ér - Döntetlen esetén armageddon játékot játszanak, ahol a győztes 1,5 pontot kap, a vesztes pedig 1 pontot. A 30. lépés előtt nem engedélyezett a döntetlen. A klasszikus időszabályozás minden lépésnél 2 óra, 10 másodperc lépésenkénti hozzáadással a 40. lépés után. Armageddon esetében White (ugyanaz a játékos, akinek White volt a klasszikus játékban) 10 percet Black 7-ére, a 41. lépéstől 1 másodperces lépésközzel. Fekete nyer, ha a meccs döntetlenre végződik. Az 1. hely holtversenyét két 3+2-es villámjáték, majd szükség esetén egy 5-4 perces Armageddon játék fogja eldönteni.