pardubiceper_t_nske_nam_sti-1024x662.jpgElrajtolt 44 ország 575 versenyzőjével, köztük négy magyarral a Cseh Open;  Kozák Ádám (2475) 2/2, Nagy Gábor (2474) 2/2, Bagi Máté (2459) 2/1,5 és a 14 éves Gombócz Ferenc (2210) 2/1 alkotta kvartett képviseli a honi trikolórt.

A résztvevők listáját ITT találod

 

 

 

 

---------------

 

Federation statistics

No.   FED Federation Count
1
ARM Armenia 1
2
AUT Austria 3
3
BEL Belgium 3
4
BLR Belarus 1
5
CRO Croatia 2
6
CZE Czech Republic 189
7
DEN Denmark 2
8
EGY Egypt 1
9
ENG England 1
10
ESP Spain 2
11
EST Estonia 2
12
FID FIDE 3
13
FIN Finland 7
14
GEO Georgia 2
15
GER Germany 88
16
HUN Hungary 4
17
IND India 36
18
IRQ Iraq 1
19
ISL Iceland 1
20
ISR Israel 16
21
ITA Italy 3
22
KAZ Kazakhstan 5
23
KOR South Korea 6
24
LAT Latvia 5
25
LTU Lithuania 1
26
MAS Malaysia 3
27
NAM Namibia 1
28
NED Netherlands 15
29
NOR Norway 2
30
PER Peru 1
31
POL Poland 32
32
ROU Romania 1
33
RUS Russia 65
34
SCO Scotland 1
35
SGP Singapore 1
36
SLO Slovenia 7
37
SUI Switzerland 1
38
SVK Slovakia 22
39
SWE Sweden 2
40
SYR Syria 1
41
TUR Turkey 1
42
UAE United Arab Emirates 2
43
UKR Ukraine 27
44
USA United States of America 5
Total   575

Title statistics

Title Count
GM 29
WGM 4
IM 60
WIM 12
FM 91
WFM 10
CM 14
WCM 2
Total 222

 

Pairings/Results

Round 2 on 2019/07/20 at 15.00

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg   No.
1 1
GM LAZNICKA Viktor 2658 1 1 FM LUDVIK Tomas 2334
98
2 97
FM DOBROVOLJC Vid 2334 1 1 GM MOVSESIAN Sergei 2649
2
3 101
GM DOMOGAEV Sergey 2332 1 1 GM MARTINEZ ALCANTARA Jose Eduardo 2601
4
4 103
FM MUELLER Ralf 2331 1 1 GM VOROBIOV Evgeny E. 2578
6
5 107
FM DIXIT Nikhil 2318 1 1 GM STOCEK Jiri 2556
8
6 108
GM VOKAC Marek 2316 1 1 GM PLAT Vojtech 2548
10
7 110
FM VAN OSCH Mees 2316 1 1 IM DEMIDOV Mikhail 2546
12
8 114
FM THAKUR Akash 2311 1 1 IM NOE Christopher 2534
14
9 19
IM BELYAKOV Bogdan 2500 1 1 FM GUNGL Theo 2306
116
10 115
IM NUN Jiri 2310 1 1 IM MATVIISHEN Viktor 2495
20
11 21
GM SIMACEK Pavel 2490 1 1 FM PUNIN Andrii 2305
118
12 117
FM STEVANIC David 2306 1 1 IM KRAUS Tomas 2486
22
13 23
GM POTAPOV Pavel 2485 1 1 FM KARSAY Pascal 2304
120
14 25
IM WARMERDAM Max 2480 1 1 FM PESOTSKIY Mikhail 2301
122
15 121
FM COLAS Joshua 2302 1 1 GM GAGARE Shardul 2476
26
16 27
IM KOZAK Adam 2475 1 1 FM GODZWON Iwo 2285
128
17 125
FM RATSMA Midas 2295 1 1 IM NAGY Gabor 2474
28
Szerző: Sakk-mester  2019.07.20. 20:46

rari_2.jpgrapportdort_1.jpgdortmund_2.jpg

 

A versenyben továbbra is a kubai-amerikai Dominguez Perez Leinier vezet (5/3,5), hármas holtversenybe tömörülve a második helyen követi őt: Rapport Richárd, Radjabov Teimour és Wojtaszek Rradoszláw (5/3) - Ricsi tegnap 91 lépéses küzdelmet követően remizett - a hatodik fordulóban: Rapport Richárd - Vojtaszek Radoszláw partira kerül sor.

-------------

Folytatódik a verseny és a végéig meg sem áll - ma ismét tábla mellé ül a magyar sakk-sztár: Rapport Richárd, ellenfele a világos színt magáénak tudó: Kulaots Kaido (2560) -

Azt kérdezik tőlem, hogy ki nyeri a versenyt - név megjelölése nélkül azt mondom, hogy az, aki elveri a gyengéket és a menőktől (2700 felettiek) elcsen egy pontot;  Kik a gyengék, mármint a mezőny gyengéi?  - Természetesen a 2700 élőpont alattiak - De gyengék-e a gyengék, akiknek a menőkkel szemben jó a remi - Amennyiben a döntetlenre hajtva mennek bele a partiba, akkor a szupereknek átlagon felüli kockázatot kell vállalniuk a teljes pont megszerzése érdekében - A fentiekből következik: lesz még itt izgalom bőven a hátralévő négy fordulóban.

Úgy tűnik, hogy a német sakkbírók sem tévedhetetlenek, az alábbi fotón láthatod, hogy Kulaotst győztesnek tüntetik fel, ám az állás egálra áll, amiben Wojtaszeknek nem szokása feladni a játszmát - A versenytáblázat is azt mutatja, hogy Radoszláv holtversenyben második Ricsivel és Teimourral.

 

 

Ranking crosstable after Round 5

Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 GM Dominguez Perez Leinier 2760 USA * ½ ½ 1 1 ½ 3,5 3,5 2 2
2 GM Wojtaszek Radoslaw 2737 POL * ½ ½ ½ 1 ½ 3,0 3,0 3 1
3 GM Radjabov Teimour 2759 AZE ½ ½ * ½ ½ 1 3,0 3,0 2 1
4 GM Rapport Richard 2735 HUN ½ ½ * 1 ½ ½ 3,0 3,0 2 1
5 GM Nepomniachtchi Ian 2775 RUS 0 ½ ½ 0 * 1 2,0 2,0 3 1
6 GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2672 GER 0 ½ 0 * 1 ½ 2,0 2,0 3 1
7 GM Fridman Daniel 2638 GER ½ 0 ½ 0 * 1 2,0 2,0 2 1
8 GM Kulaots Kaido 2560 EST ½ ½ 0 ½ 0 * 1,5 1,5 3 0

 

 

kula.jpg

kal.jpg

Dominquaez Perez, Nepomniachtchi Ian legyőzésével, 3/2,5 pontos teljesítményével vezeti a mezőnyt - a második-harmadik helyen holtversenyben a ma egymással remiző kettős; Rapport és Radzsabov áll -  A harmadik forduló meglepetéseredményét Kulaots okozta Wojtaszek elleni győzelmével - A negyedik fordulóban Ricsi a német Fridmannal méri össze tudását. 

----------------
Rapport mai értékes döntetlenjét - a kubai-amerikai Dominquaez Perez (2760) ellen - követően négyes társbérletben az élen áll.
 

------------

Rapport Richárd átmentette kínai formáját és szenzációs győzelemmel, az első kiemelt orosz sakkfenomén; Nepomniachtchi Ian (2775)  kiütésével kezdte a dortmundi szuper-tornát! Már az első fordulóban élesre töltöttek a verseny résztvevői: a négy párharcból három végződött döntéssel -  a színek harcában tarolt a világos 3:0.

--------------

Ricsi nem az ötödik, hanem a negyedik helyről startol - élőpontszáma 2744 a világranglista tizenhetedik, magyar ranglista vezető nagymesterünknek - szóljon a ; Hajrá Ricsi!  - és nézzük mire jut a verseny első fordulójában a rajtlista elsővel szemben. Érdekesség, hogy a németek nem indítják a csodagyereküket Keymer Vincentet, miután a Grenkén nem robbant be, pedig tudásszintjén teljesített - helyette a 43 éves korosztály tagjait vetik be - A mezőny legfiatalabbja (23 éves) a mi versenyzőnk mostani riválisai közül háromévesen háromnak is csókolommal köszönhetett, ugyanis a 43-asok hárman vannak. Különlegessége a hétfordulós versenynek, hogy két-fordulónként pihenőnap következik, kivéve az utolsó három fordulót  - A nyolc versenyzőből ketten (Wojtaszek és Rapport) feleségeikkel fotózkodtak, ők bíznak a hölgyek mágikus erejében - rájuk csupán ennek okán, külön figyelmet fordítunk.


A résztvevők listáját és a részletes eredményeket
ITT találod  

 

 

 

  

 -------------

 ------------- 

  

---------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 GM Rapport, R. (0) 2735

 

 GM Nepomniachtc. (0) 2775

 

 

 

 

Starting rank list of players

No. Name FideID FED Rtg
8 GM Nepomniachtchi Ian 4168119 RUS 2775
2 GM Dominguez Perez Leinier 3503240 USA 2760
3 GM Radjabov Teimour 13400924 AZE 2759
6 GM Wojtaszek Radoslaw 1118358 POL 2737
1 GM Rapport Richard 738590 HUN 2735
7 GM Nisipeanu Liviu-Dieter 1202758 GER 2672
4 GM Fridman Daniel 11600454 GER 2638
5 GM Kulaots Kaido 4500261 EST 2560

 

Pairings/Results

Round 1 on 2019/07/13 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 1 2735 GM Rapport Richard GM Nepomniachtchi Ian 2775 8
2 2 2760 GM Dominguez Perez Leinier GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2672 7
3 3 2759 GM Radjabov Teimour GM Wojtaszek Radoslaw 2737 6
4 4 2638 GM Fridman Daniel GM Kulaots Kaido 2560 5
Round 2 on 2019/07/14 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 8 2775 GM Nepomniachtchi Ian GM Kulaots Kaido 2560 5
2 6 2737 GM Wojtaszek Radoslaw GM Fridman Daniel 2638 4
3 7 2672 GM Nisipeanu Liviu-Dieter GM Radjabov Teimour 2759 3
4 1 2735 GM Rapport Richard GM Dominguez Perez Leinier 2760 2
Round 3 on 2019/07/16 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 2 2760 GM Dominguez Perez Leinier GM Nepomniachtchi Ian 2775 8
2 3 2759 GM Radjabov Teimour GM Rapport Richard 2735 1
3 4 2638 GM Fridman Daniel GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2672 7
4 5 2560 GM Kulaots Kaido GM Wojtaszek Radoslaw 2737 6
Round 4 on 2019/07/17 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 8 2775 GM Nepomniachtchi Ian GM Wojtaszek Radoslaw 2737 6
2 7 2672 GM Nisipeanu Liviu-Dieter GM Kulaots Kaido 2560 5
3 1 2735 GM Rapport Richard GM Fridman Daniel 2638 4
4 2 2760 GM Dominguez Perez Leinier GM Radjabov Teimour 2759 3
Round 5 on 2019/07/19 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 3 2759 GM Radjabov Teimour GM Nepomniachtchi Ian 2775 8
2 4 2638 GM Fridman Daniel GM Dominguez Perez Leinier 2760 2
3 5 2560 GM Kulaots Kaido GM Rapport Richard 2735 1
4 6 2737 GM Wojtaszek Radoslaw GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2672 7
Round 6 on 2019/07/20 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 8 2775 GM Nepomniachtchi Ian GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2672 7
2 1 2735 GM Rapport Richard GM Wojtaszek Radoslaw 2737 6
3 2 2760 GM Dominguez Perez Leinier GM Kulaots Kaido 2560 5
4 3 2759 GM Radjabov Teimour GM Fridman Daniel 2638 4
Round 7 on 2019/07/21 at 13:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 4 2638 GM Fridman Daniel GM Nepomniachtchi Ian 2775 8
2 5 2560 GM Kulaots Kaido GM Radjabov Teimour 2759 3
3 6 2737 GM Wojtaszek Radoslaw GM Dominguez Perez Leinier 2760 2
4 7 2672 GM Nisipeanu Liviu-Dieter GM Rapport Richard 2735 1

 

Jan Nepomniachtchi is the defending champion for the 47th edition of the traditional chess tournament in Dortmund. 10-time winner Vladimir Kramnik is missing after his retirement, with the field completed by Radjabov, Dominguez, Rapport, Wojtaszek, Nisipeanu, Fridman and Kaido Kulaots, who qualified by winning the Aeroflot Open. 

Szerző: Sakk-mester  2019.07.20. 16:38

nagy-laszlo-varosi-konyvtar-szabadido-kozpont-ajka.jpg

Az első kiemelt Almási Zoltán (9/7,5), félpont előnnyel lép a harmadik etapba - 

Nyolc fordulót követően Almási és Gledura az élen (8/7), tucatnyian szegődtek a nyomukba...

-----------

A 13 fordulós verseny egyharmadán van túl a mezőny - négy fordulót követően már csak hárman négypontosak, nagy meglepetésre a 19 éves FM Marosi Levente is a hibátlan teljesítményűek között van -  a mai második versenynapon további öt forduló lebonyolítására kerül sor - kilenc forduló után már tisztulni fog a kép, körvonalazódnak az erőviszonyok - A verseny alakulását nyomon követheted és élőben láthatod: ITT

A résztvevők listáját ITT találod 

Pairings/Results

Round 10 on 2019/07/21 at 09.00

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 1 GM Almasi Zoltan 2668 7 GM Horvath Adam 2476 13
2 5 GM Hera Imre Jr. 2583 7 7 GM Gledura Benjamin 2577 6
3 7 GM Ruck Robert 2563 7 GM Papp Gabor 2589 4
4 15 GM Horvath Peter 2427 GM Balog Imre 2620 2
5 57 Karacsonyi Gellert 2112 GM Prohaszka Peter 2534 8
6 19 IM Popovics Adam 2385 GM Czebe Attila 2505 10
7 27 FM Emodi Barnabas 2314 IM Vertetics Attila 2496 11
8 73 FM Bohus Adam 2013 GM Aczel Gergely 2492 12
9 9 GM Medvegy Zoltan 2515 6 IM Videki Sandor 2401 16
10 29 IM Horvath Tamas 2306 6 6 GM Banusz Tamas 2620 3
11 35 FM Akots Gabor 2254 6 6 GM Mihok Oliver 2463 14
12 21 GM Hoang Thanh Trang 2354 6 6 FM Gelle Istvan 2229 40
13 18 IM Jakab Attila 2388 WIM Varga Klara 2205 43
14 45 FM Finszter Mate 2185 FM Dankhazi Andras 2382 20
15 47 Balint Vilmos 2176 IM Varga Peter 2354 22
16 48 Seres Bela 2168 IM Csonka Balazs 2346 24
17 109 Forgacs Attila Jr. 1706 FM Egresi Mate 2320 25
18 50 Csati Oliver 2155 FM Deak Sandor 2315 26
19 52 Kovacs Marton 2134 IM Farago Sandor 2306 28
20 33 IM Nemeth Zoltan 2270 FM Bognar Csaba Dr. 2119 55

Rank after Round 9

Rk. SNo Name FED Rtg  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Almasi Zoltan HUN 2668 7,5 54,5 40,0
2 6 GM Gledura Benjamin HUN 2577 7,0 54,0 38,5
3 4 GM Papp Gabor HUN 2589 7,0 52,5 37,5
4 13 GM Horvath Adam HUN 2476 7,0 50,0 35,0
5 5 GM Hera Imre Jr. HUN 2583 7,0 49,0 35,5
6 12 GM Aczel Gergely HUN 2492 6,5 54,5 36,0
7 10 GM Czebe Attila HUN 2505 6,5 53,0 36,0
8 2 GM Balog Imre HUN 2620 6,5 53,0 36,0
11 IM Vertetics Attila HUN 2496 6,5 53,0 36,0
10 19 IM Popovics Adam HUN 2385 6,5 53,0 33,5
11 15 GM Horvath Peter HUN 2427 6,5 50,5 34,5
12 7 GM Ruck Robert HUN 2563 6,5 50,5 34,0
13 16 IM Videki Sandor HUN 2401 6,5 49,0 33,0
14 27 FM Emodi Barnabas HUN 2314 6,5 48,5 33,5
15 8 GM Prohaszka Peter HUN 2534 6,5 47,5 33,5
16 73 FM Bohus Adam HUN 2013 6,5 44,5 31,0
17 57 Karacsonyi Gellert HUN 2112 6,5 42,5 29,0
18 3 GM Banusz Tamas HUN 2620 6,0 56,5 38,0
19 14 GM Mihok Oliver HUN 2463 6,0 52,0 36,5
20 29 IM Horvath Tamas HUN 2306 6,0 51,0 32,0
21 21 GM Hoang Thanh Trang HUN 2354 6,0 48,5 31,0

Starting rank

No. Name FideID FED Rtg
1 GM Almasi Zoltan 702293 HUN 2668
2 GM Balog Imre 728446 HUN 2620
3 GM Banusz Tamas 722413 HUN 2620
4 GM Papp Gabor 718602 HUN 2589
5 GM Hera Imre Jr. 716855 HUN 2583
6 GM Gledura Benjamin 712779 HUN 2577
7 GM Ruck Robert 705713 HUN 2563
8 GM Prohaszka Peter 726265 HUN 2534
9 GM Medvegy Zoltan 708402 HUN 2515
10 GM Czebe Attila 705268 HUN 2505
11 IM Vertetics Attila 723720 HUN 2496
12 GM Aczel Gergely 727709 HUN 2492
13 GM Horvath Adam 708003 HUN 2476
14 GM Mihok Oliver 728012 HUN 2463
15 GM Horvath Peter 700843 HUN 2427

 

 

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/07/19 14.00
2 2019/07/19 15.00
3 2019/07/19 16.00
4 2019/07/19 17.00
5 2019/07/20 09.00
6 2019/07/20 10.00
7 2019/07/20 11.00
8 2019/07/20 12.00
9 2019/07/20 13.00
10 2019/07/21 09.00
11 2019/07/21 10.00
12 2019/07/21 11.00
13 2019/07/21 13.00

07-17.-ei állapot:

Federation statistics

No. FED Federation Count
1 HUN Hungary 155
Total 155

Title statistics

Title Count
GM 16
IM 16
WIM 3
FM 20
WFM 4
CM 1
Total 60

-----------------

Federation statistics

No. FED Federation Count
1 HUN Hungary 160
Total 160

Title statistics

Title Count
GM 16
IM 17
WIM 3
FM 20
WFM 4
CM 1
Total 61

 

Magyar Rapid Sakkbajnokság 2019.

amely egyben

IV. Csaba Árpád Emlékverseny és Ajka Rapid Nyílt Bajnoksága

A verseny rendezője:

Magyar Sakkszövetség

Sportváros Ajka Nonprofit Kft.

Bányász Sportkör Ajka, és a város sakkszakosztályai

A verseny ideje és helyszíne:

2019. július 19-21.

Ajka, Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ (férőhely: 130 versenyző)

Cím: 8400 Ajka, Szabadság tér 13.

A verseny lebonyolítása:

13 forduló svájci rendszerben, 2×20 perc + 5 mp lépésenkénti bonus játékidő

A helyezések eldöntése: szerzett pontok alapján;

Pontegyenlőség esetén

  • Buchholz számítás,

  • Progresszív számítás,

  • egymás elleni eredmény,

  • több győzelem

  • ------------------
  • Díjalap (HUF): 2.375.000,-Ft

    2019. év Nyílt Magyar Rapid Bajnoki Címért:

    I. hely: 400.000,-Ft + 2019. évi Rapid EB-n indulás biztosítása + serleg + érem + oklevél

    II. hely: 300.000,-Ft + érem + oklevél

    III. hely: 220.000,-Ft + érem + oklevél

    IV. hely: 175.000,-Ft

    V. hely: 150.000,-Ft

    VI. hely: 125.000,-Ft

    VII. hely: 100.000,-Ft

    VIII. hely: 80.000,-Ft

    IX. hely: 60.000,-Ft

    X. hely: 50.000,-Ft

    XI. hely: 40.000,-Ft

    XII. hely: 40.000,-Ft

    XIII. hely: 30.000,-Ft

    XIV. hely: 30.000,-Ft

    XV. hely: 30.000,-Ft

    2019. év Ajka Rapid Bajnoki Címért

    I. hely: 75.000,-Ft + érem + oklevél

    II. hely: 50.000,-Ft + érem + oklevél

    III. hely: 40.000,-Ft + érem + oklevél

    IV. hely: 30.000,-Ft

    V. hely: 20.000

  • --------------
  • Különdíjak:

    Legjobb női sakkozó: 150.000,-Ft

    Legjobb nem díjas U-20 alatti játékos: 30.000,-Ft

    Legjobb nem díjas 60 évet betöltött versenyző: 30.000,-Ft

    Legjobb nem díjas 2350 RAPID ÉLŐ alatti versenyző: 30.000,-Ft

    Legjobb nem díjas 2200 RAPID ÉLŐ alatti versenyző: 30.000,-Ft

    Legjobb nem díjas 2000 RAPID ÉLŐ alatti versenyző: 30.000,-Ft

    Legjobb nem díjas 1700 RAPID ÉLŐ alatti versenyző: 30.000,-Ft

    A versenyen tárgyjutalomként különdíjak is kiosztásra kerülnek.

Szerző: Sakk-mester  2019.07.20. 13:06

Самые юные гроссмейстеры в истории шахмат

Фед Игрок Страна Возраст
1. Сергей Карякин Украина 12 лет, 7 месяцев, 0 дней
2. Рамешбабу Праггнанандха Индия 12 лет, 10 месяцев, 13 дней
3. Нодирбек Абдусатторов Узбекистан 13 лет, 1 месяц, 11 дней
4. Паримарьян Неги Индия 13 лет, 4 месяца, 22 дня
5. Магнус Карлсен Норвегия 13 лет, 4 месяца, 27 дней
6. Вей И Китай 13 лет, 8 месяцев, 23 дня
7. Бу Сянчжи Китай 13 лет, 10 месяцев, 13 дней
8. Сэмюэль Севян США 13 лет, 10 месяцев, 27 дней
9. Рихард Раппорт Венгрия 13 лет, 11 месяцев, 6 дней
10. Теймур Раджабов Азербайджан 14 лет, 0 месяцев, 14 дней
11. Руслан Пономарев Украина 14 лет, 0 месяцев, 17 дней
12. Эвандер Лян США 14 лет, 1 месяц, 20 дней
13. Уэсли Со Филиппины 14 лет, 1 месяц, 28 дней
14. Этьен Бакро Франция 14 лет, 2 месяца, 0 дней
15. Илья Нижник Украина 14 лет, 3 месяца, 2 дня
16. Максим Вашье-Лаграв Франция 14 лет, 4 месяца, 0 дней
17. Петер Леко Венгрия 14 лет, 4 месяца, 22 дня
18. Хорхе Кори Перу 14 лет, 5 месяцев, 15 дней
19. Хоу Ифань Китай 14 лет, 6 месяцев, 16 дней
20. Джеффри Шонг США 14 лет, 6 месяцев, 25 дней
21. Аниш Гири Россия 14 лет, 7 месяцев, 2 дня
22. Юрий Кузубов Украина 14 лет, 7 месяцев, 12 дней
23. Богдан-Даньел Дяк Румыния 14 лет, 7 месяцев, 27 дней
24. Дариуш Сверч Польша 14 лет, 7 месяцев, 29 дней
25. Арьян Чопра Индия 14 лет, 9 месяцев, 3 дня
26. Нгуен Нгок Чыонг Шон Вьетнам 14 лет, 10 месяцев, 0 дней
27. Даниил Дубов Россия 14 лет, 11 месяцев, 14 дней
28. Рэй Робсон США 14 лет, 11 месяцев, 16 дней
29. Фабиано Каруана Италия 14 лет, 11 месяцев, 20 дней
30. Юй Янъи Китай 14 лет, 11 месяцев, 23 дня
Szerző: Sakk-mester  2019.07.20. 11:22

kimi.jpg

Kimi a szókimondó - 

Kimi RÄJKÖNEN kifejezte elismerését Nico ROSBERG iránt, aki azzal indokolta versenyzői pályafutásának befejezését, hogy több időt akar tölteni a családjával:

"Jól beszélt, becsültem. Aztán most mégis ott áll a boxban, és kommentálja a versenyeket. Én ezt nem értem, hát pont most mondta, hogy ki akar lépni ebből a világból."

Én azt nem értem, hogy miért a családjára hivatkozik, miért nem mondja ki: nem bírom felvenni a versenyt az új korosztállyal - vagy: csökkent a munkám hatékonysága - netán: összeroppant az elvégzendő munka terhe - Több mint ízléstelen a család paravánja mögé bújni...   

 

E bejegyzést olvasva ráismertél-e valamelyik híres-neves sakkozóra?

 

Szerző: Sakk-mester  2019.07.20. 10:51

peterleko13a_1.jpgbiel-switzerland_2.jpg

--------------

 A nagymesterverseny résztvevői: 

GM Sam Shankland USA, 27,  Elo std: 2717,  Rapid: 2591 , Blitz: 2660

GM Santosh Vidit India, 24, Elo std: 2707, Rapid: 2664, Blitz: 2715

GM Jorge Cori Peru, 23, Elo std: 2686, Rapid: 2608, Blitz: 2558

GM Peter Leko Hungary, 39, Elo std: 2674, Rapid: 2702, Blitz: 2721

GM Parham Maghsoodloo Iran, 18, Elo std: 2671, Rapid: 2510, Blitz: 2719

GM Nodirbek Abdusattorov Uzbekistan, 14Elo std: 2597, Rapid: 2400, Blitz: 2551

GM Sebastian Bogner Deutschland, 28, Elo std: 2597, Rapid: 2567, Blitz: -

GM Nico Georgiadis Switzerland, 23 , Elo std: 2523, Rapid: 2488, Blitz: 2464

 

  ---------------

21 JUL, 13:00 GMT Rapid
22 JUL, 14:00 GMT Round 1
23 JUL, 14:00 GMT Round 2
24 JUL, 14:00 GMT Round 3
25 JUL, 14:00 GMT Round 4
26 JUL, GMT Rest Day
27 JUL, 14:00 GMT Blitz
28 JUL, 14:00 GMT Round 5
29 JUL, 14:00 GMT Round 6
30 JUL , 14:00 GMT Round 7
31 JUL, 11:00 GMT Tie-Break
-----------------

Grandmaster Tournament (GMT)

Arbiter IA Laurent Freyd
Dates
July 20 - 31, 2019
Place
Main stage of the Concert Hall, Biel Congress Center
Tournament type 
28 games as 3 sets of round robin:
- Classical: 7 games
Rapid: 7 games (reversed colors)
Blitz: 14 games (2-way)
Rate of play
Classical: 100 minutes for the first 40 moves + 50 minutes for the next 20 moves + 15 minutes for the rest of the game with an addition of 30 seconds per move starting from move one.
Rapid: 15 minutes + 5 seconds increment per move.
Blitz: 3 minutes + 2 seconds increment per move.
Schedule
July 20, 2019: 4 p.m.: Opening Ceremony with Drawing of Lots
July 21: Rapid; 1 p.m.
July 22-25: Classical rd 1-4; 2 p.m.
July 26: Rest Day
July 27: Blitz; 2 p.m.
July 28-30: Classical rd 5-7; 2 p.m.
July 31, 6 p.m.: Closing Ceremony
Prizes
CHF 10'000/7'500/5'000/3'000/2'000/1'500/1'000/500.
Total prize fund: CHF 30'500.
Scores and tie-breaks
Classical: 3 points for a win; 1 point for a draw; 0 point for a loss
Rapid: 2 points for a win; 1 point for a draw; 0 point for a loss
Blitz: 1 point for a win; ½ point for a draw; 0 point for a loss
Final standings will be established according to the number of points scored, cumulating the three series (classical+rapid+blitz).
In case of a tie, a tie-break session will consist in Chess960 rapid games, followed if needed by a standard chess Armageddon, to rank the players and determine prizes.
The final format and schedule of the tie-break will depend on the number of players involved.
Rating
Each series is rated for the corresponding FIDE rating (Standard, Rapid, Blitz).
Laws of chess
Art. 6.7.1 Any player arriving at the board more than 10 minutes after the start of the round (resp. 5 minutes in rapid and 2 minutes in blitz) will be defaulted, except in extreme situations.
Art. 9.1.1 Offers of draw aren't allowed before move 40.
Art. 11.3.2.1 Players aren't allowed to carry or use any electronic devices (mobile phones or else) during their games.
They are advised not to come to the playing hall with such devices or to leave them at the arbiter's desk.
Szerző: Sakk-mester  2019.07.20. 07:13

rigaiak.jpgriga_3.jpg

 

 

 

 Mamedyarov Shakhriyar 2765 és Vachier-Lagrave Maxime 2775 vívja a Rigai döntőt július 22-23-24-én.

 

--------------------

A negyeddöntő párosítása: Mamedyarov Shakhriyar - So Wesley és Vachier-Lagrave Maxime - Grischuk - Alexander

-----------

A második körbe jutottak a következő párosításban folytatják a versengést: Karjakin - So, Duda - Mamegyarov,  Griscsuk - Yu,  Topalov - Vachier-Lagrave.

--------------

Nyolc páros küzd a kiesése GCT rigai állomásán az első helyért  és a rangos pozíciókért - közülük csak kettőben sikerült a két klasszikus játszma során eldönteni a továbbjutást - Továbblépett a második körbe: a francia Vachier-Lagrave, Maxime (2775) a cseh Navarával (2734) és az azerbajdzsán Mamedyarov, Shakhriyar (2765) az orosz Dubovval (2700) szemben - A verseny minden résztvevőének élője meghaladja a 2700 pontot, heten közülük 2750 felettiek! Ma a verseny harmadik napján, az első kör rövidített játszmái következnek hat párosnál. 

 

 

 

 

 

 

  --------------

 

 

The players:
1. Giri, 2779 ��
2. Vachier-Lagrave, 2775 ��
3. Grischuk, 2766 ��
4. Mamedyarov, 2765 ��
5. So, 2763 ��
6. Aronian, 2756 ��
7. Nakamura, 2754 ��
8. Karjakin, 2748 ��
9. Topalov, 2740 ��
10. Svidler, 2737 ��
11. Yu, 2736 ��
12. Harikrishna, 2734 ��
13. Navara, 2734 ��
14. Duda, 2729 ��
15. Vitiugov, 2727 ��
16. Dubov, 2700 ��

 

Schedule in UTC:
Round 1 / Game 1    Jul 12, 2019    12:00    
Round 1 / Game 2    Jul 13, 2019    12:00    

Jul 14, 2019 Tiebreaks starting at 12:00

Round 1/4 final / Game 1    Jul 15, 2019    12:00    
Round 1/4 final / Game 2    Jul 16, 2019    12:00    

Jul 17, 2019 Tiebreaks starting at 12:00

Round 1/2 final / Game 1    Jul 18, 2019    12:00    
Round 1/2 final / Game 2    Jul 19, 2019    12:00

Jul 20, 2019 Tiebreaks starting at 12:00

Jul 21 - Rest day

Round Final / Game 1    Jul 22, 2019    12:00    
Round Final / Game 2    Jul 23, 2019    12:00    

Jul 24, 2019 Tiebreaks starting at 12:00

 

------------

 

Current standings in the Grand Prix Series

# Player Rating (May) Moscow Riga Hamburg Israel Total
1 Ian Nepomniachtchi 2773 9 9
2 Alexander Grischuk 2772 7 7
3 Radoslaw Wojtaszek 2724 5 5
4 Hikaru Nakamura 2761 3 3
5 Peter Svidler 2739 2 2
6 Wei Yi 2736 2 2
7 Daniil Dubov 2690
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Szerző: Sakk-mester  2019.07.19. 07:10

gledxi2.jpg 

Today's Grandmaster: Ashot Anastasian

Today's Grandmaster: Ashot Anastasian

http://twitch.tv/kingsbischop
3:004:59
On Tuesday, Jeffery Xiong of the USA plays Benjamin Gledura of Hungary in the fourth and last match of the quarterfinals of the Chess.com Junior Speed Chess Championship, sponsored by ChessKid.  The winner of Tuesday's match will face Parham Maghsoodloo in the semifinal on July 18 at 9 a.m. PDT (18:00 CEST). 

 

Szerző: Sakk-mester  2019.07.19. 05:23

pozsony.jpg

49 nemzet 1301 versenyzőjével - Immár Magyarokkal!

 

Nos barátaim határidőn túl bejelentkezett a Magyar Sakkszövetség, mely népes; 29 fős delegációt küld a versenyre:

Player Overview of a federation

No. Name FideID FED RtgI
29 FM Borhy Marcell 770787 HUN 2382
40 FM Papp Levente 751243 HUN 2362
140 Geher Koppany 785091 HUN 2211
162 Fule Simon 787515 HUN 2184
172 FM Ongut Tamas Gunes 770280 HUN 2158
195 Pasztor Balazs 774723 HUN 2140
223 Tran David 790630 HUN 2112
229 Konyves Almos 785911 HUN 2104
268 Palczert Matyas 784958 HUN 2065
280 Juhasz Judit 768499 HUN 2050
306 WFM Toth Nikoletta 773670 HUN 2023
310 Palczert Botond 769908 HUN 2022
363 Gombocz Zsofia 763314 HUN 1981
416 CM Giang Tran Nam 791903 HUN 1931
430 Farkas Otto Jr. 790389 HUN 1913
437 Lukacs Anna Kata 774260 HUN 1907
547 Foldes Marton Gabor 794708 HUN 1803
624 WCM Markus Molli Amina 789470 HUN 1743
717 Csernyik Mark 797030 HUN 1648
738 Panda Barnabas 799556 HUN 1625
802 Toth Lili 17000084 HUN 1537
810 Kiraly Lilla Virag 795224 HUN 1529
897 Palczert Hajnalka 782297 HUN 1425
957 ACM Szuhorukov Marcell 66400031 HUN 1347
1033 Eros Vivien 795267 HUN 1251
1053 Szarvas Nora 17004187 HUN 1216
1070 Toth Timea 787680 HUN 1195
1165 Bod Marton 17007569 HUN 0
1200 Kiss Inez 17004306 HUN 0

 

  

 A résztvevők listáját ITT találod

 

Egy újabb lista (07-16), immár magyar versenyzőkkel:

 

Federation statistics

No.   FED Federation Count
1
ALB Albania 7
2
ARM Armenia 29
3
AUT Austria 16
4
AZE Azerbaijan 29
5
BEL Belgium 22
6
BIH Bosnia & Herzegovina 17
7
BLR Belarus 30
8
BUL Bulgaria 19
9
CRO Croatia 23
10
CYP Cyprus 13
11
CZE Czech Republic 101
12
DEN Denmark 13
13
ENG England 18
14
ESP Spain 23
15
EST Estonia 21
16
FIN Finland 13
17
FRA France 34
18
GEO Georgia 22
19
GER Germany 40
20
GRE Greece 27
21
HUN Hungary 29
22
IRL Ireland 5
23
ISL Iceland 14
24
ISR Israel 48
25
ITA Italy 12
26
KOS Kosovo 6
27
LAT Latvia 15
28
LIE Liechtenstein 1
29
LTU Lithuania 17
30
LUX Luxembourg 4
31
MDA Moldova 14
32
MKD Republic of North Macedonia 17
33
MLT Malta 5
34
MNC Monaco 7
35
MNE Montenegro 13
36
NED Netherlands 19
37
NOR Norway 29
38
POL Poland 76
39
POR Portugal 20
40
ROU Romania 25
41
RUS Russia 131
42
SCO Scotland 4
43
SLO Slovenia 31
44
SRB Serbia 28
45
SUI Switzerland 16
46
SVK Slovakia 102
47
SWE Sweden 20
48
TUR Turkey 27
49
UKR Ukraine 30
Total   1282

Title statistics

Title Count
GM 4
WGM 1
IM 17
WIM 3
FM 76
WFM 41
CM 36
WCM 36
Total 214

 

 

 

 --------------------

2019-07-02.-ei állapot szerint:

Federation statistics

No.   FED Federation Count
1
ALB Albania 6
2
ARM Armenia 29
3
AUT Austria 7
4
AZE Azerbaijan 20
5
BEL Belgium 21
6
BIH Bosnia & Herzegovina 17
7
BLR Belarus 30
8
CRO Croatia 23
9
CYP Cyprus 13
10
CZE Czech Republic 99
11
DEN Denmark 13
12
ENG England 18
13
ESP Spain 23
14
EST Estonia 21
15
FIN Finland 13
16
FRA France 34
17
GEO Georgia 22
18
GRE Greece 15
19
IRL Ireland 5
20
ISL Iceland 14
21
ISR Israel 47
22
KOS Kosovo 6
23
LAT Latvia 15
24
LIE Liechtenstein 1
25
LTU Lithuania 17
26
LUX Luxembourg 4
27
MDA Moldova 12
28
MKD Republic of North Macedonia 17
29
MLT Malta 5
30
MNC Monaco 7
31
MNE Montenegro 16
32
NED Netherlands 19
33
NOR Norway 29
34
POL Poland 76
35
POR Portugal 20
36
ROU Romania 25
37
RUS Russia 129
38
SCO Scotland 4
39
SLO Slovenia 31
40
SRB Serbia 28
41
SUI Switzerland 11
42
SVK Slovakia 101
43
SWE Sweden 20
44
TUR Turkey 27
45
UKR Ukraine 29
Total   1139

Federation statistics

No.   FED Federation Count
1
ALB Albania 6
2
ARM Armenia 29
3
AUT Austria 7
4
AZE Azerbaijan 20
5
BEL Belgium 21
6
BIH Bosnia & Herzegovina 17
7
BLR Belarus 30
8
CRO Croatia 23
9
CYP Cyprus 13
10
CZE Czech Republic 99
11
DEN Denmark 13
12
ENG England 18
13
ESP Spain 23
14
EST Estonia 21
15
FIN Finland 13
16
FRA France 34
17
GEO Georgia 22
18
GRE Greece 15
19
IRL Ireland 5
20
ISL Iceland 14
21
ISR Israel 47
22
KOS Kosovo 6
23
LAT Latvia 15
24
LIE Liechtenstein 1
25
LTU Lithuania 17
26
LUX Luxembourg 4
27
MDA Moldova 12
28
MKD Republic of North Macedonia 17
29
MLT Malta 5
30
MNC Monaco 7
31
MNE Montenegro 16
32
NED Netherlands 19
33
POL Poland 76
34
POR Portugal 20
35
ROU Romania 26
36
RUS Russia 129
37
SCO Scotland 4
38
SLO Slovenia 31
39
SRB Serbia 28
40
SUI Switzerland 11
41
SVK Slovakia 100
42
SWE Sweden 20
43
TUR Turkey 27
44
UKR Ukraine 29
Total   1110

 

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/08/02 15:00
2 2019/08/03 15:00
3 2019/08/04 15:00
4 2019/08/05 15:00
5 2019/08/06 15:00
6 2019/08/07 15:00
7 2019/08/08 15:00
8 2019/08/09 15:00
9 2019/08/10 10:00
Szerző: Sakk-mester  2019.07.19. 04:49

 tal.jpg

 

 ---------------------

 

----------------------------

 --------------

 

11 rounds of rapid 15+5 held on 16-17 July 2019 in Riga, Latvia

Schedule in UTC:

Round 1    Jul 16, 2019    10:00    
Round 2    Jul 16, 2019    11:00    
Round 3    Jul 16, 2019    12:00    
Round 4    Jul 16, 2019    13:00    
Round 5    Jul 16, 2019    14:00    
Round 6    Jul 16, 2019    15:00    
Round 7    Jul 17, 2019    08:00    
Round 8    Jul 17, 2019    09:00    
Round 9    Jul 17, 2019    10:00    
Round 10    Jul 17, 2019    11:00    
Round 11    Jul 17, 2019    12:00  

 

List of participants

Last update: 13 July 22:20 (MSK)

Name ttl classiс rapid blitz FED b-year A C E F G ID
1 Kamsky, Gata GM 2673 2755 2670 USA 1974 +         2000024
2 Zvjaginsev, Vadim GM 2644 2594 2588 RUS 1976 +         4113403
3 Chigaev,  Maksim      GM   2640 2674 2525 RUS 1996 + +   +   4108116
4 Stupak, Kirill  GM 2560 2584 2481 BLR 1990 +         13503758
5 Burmakin, Vladimir GM 2506 2456 2513 RUS 1967 +         4105109
6 Fakhrutdinov,  Timur      FM 2499 2432 2405 RUS 2001 +         24176702
7 Hamitevici, Vladimir GM 2480 2488 2387 MDA 1991 +         13902393
8 Pourramezanali, Amirreza GM 2480 2411 2481 IRI 1992 +         12511412
9 Yanchenko,  Roman  FM   2478 2521 2539 RUS 1996 + +   +   4137329
10 Mohammad Nubairshah Shaikh IM   2449 2278 2339 IND 1998 +         5053196
Szerző: Sakk-mester  2019.07.18. 13:55