ziszaujvaros.jpg

----------------

Elrajtolt - főcsoportban egyetlen nagymesterrel;  a  22 éves, 2509 élpontos vietnami Tran Tuan Minhhel - a tiszaújvárosi sakkverseny -

A december negyedikén kezdődő KO Magyar Sakkbajnokság résztvevői közül megtisztelte a versenyt részvételével az Open második és harmadik kiemeltje: IM Kaczúr Flórián (2464) és IM Vidéki Sándor (2408), a hölgyek mezőnyéből Demeter Dorina, Gál Hanna (érdekesség, hogy a bajnokság selejtezőjében épp egymással mérkőznek meg) valamint Gaál Zsóka - 

A három csoportban feltűnnek magyar és ukrán sakktehetségek: Bilych Olexiy, Demeter Dorina, Farkas Ottó, Földes Márton Gábor, Füle Simon, Gaál Zsóka, Larkin Vladyslav, Tran Dávid...  és még hosszan sorolhatnám azok nevét akik a különféle korosztályos Európa és világversenyeken képviselték a magyar színeket.

Hajrá, magyarok! Hajrá, magyar fiatalok!  

----------------

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod: 

Open      -      50 fő

Élő: 2000  -   70 fő

Élő: 1700   -  54 fő

 

------------

Pairings/Results

Round 2 on 2019/11/22 at 9:00

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg   No.
1 14
Leszko Bence 2221 1 1 GM Tran Tuan Minh 2509
1
2 2
IM Kaczur Florian 2464 1 1 IM Borsos Bogdan 2220
15
3 18
Szilagyi Norbert 2174 1 1 IM Videki Sandor 2408
3
4 4
FM Papp Tamas 2350 1 1 Udvardi Zalan 2171
19
5 20
FM Levay Sorin 2170 1 1 IM To Nhat Minh 2349
5
6 22
Dobai Szabolcs 2162 1 1 Bilych Olexiy 2337
7
7 8
FM Vanczak Tamas 2307 1 1 FM Ongut Tamas Gunes 2164
21
8 10
FM Deak Sandor 2275 1 1 Suhajda Sandor 1647
45
9 31
Farkas Istvan 2083 1 1 Gyurkovics Bence Dr. 2260
11
10 39
Gyurkovics Miklos 2018 1 1 Aliferenko Aleksei 2221
13
11 6
IM Tiba Vladyslav 2348 ½ ½ WFM Gaal Zsoka 2074
34
12 16
Gal Hanna Krisztina 2200 ½ ½ Pogany Zsombor 2111
28
13 9
IM Ianov Viktor 2294 0 ½ Verbin Valentina 2030
38
14 33
Trajber Csaba Dr. 2080 0 0 FM Borsavolgyi Tamas 2191
17
15 23
Fule Simon 2150 0 0 Palczert Matyas 2057
36

 

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/11/21 17:00
2 2019/11/22 9:00
3 2019/11/22 14:30
4 2019/11/23 9:00
5 2019/11/23 15:30
6 2019/11/24 9:00
7 2019/11/24 14:30
Szerző: Sakk-mester  2019.11.21. 21:23

12fu_2.jpg 

 ----------------

------------ 

 

India harmadik, bolygónk tizennyolcadik legnépesebb városa, a 15 700 000 lakosú Kalkutta ad helyt a sakkrendezvénynek - amikor bepillantást nyersz a kalkuttai nyomornegyedbe, akkor megkérdőjelezed a 150 000 dolláros díjalap irányultságának jogosságát - Felvetődik a sakkozók szociális érzékenysége, az; hogy mennyivel fontosabb egyéni jólétük, mint a szolidaritás a Tata Steel által elbocsátott 3000 európai munkással, a nyomorban tengődő indiaiak sorsával... A nyomorról ITT olvashatsz

 

 

kalkutta_1.jpg2010.03, H/2010/03/101: Kalkutta nyomornegyed - szerző: Nemes János, fotó helyszín: Kalkutta
------------ , 

 3000 embert küld el európai üzemeiből a Tata Steel, írja a Portfolio.hu a Reuters híre alapján. A lap szerint a Tata 20 000 embert foglalkoztat Európában, ami azt jelenti, hogy a 3000 fős vágás elég jelentős. Üzembezárást egyelőre még nem terveznek. A leépítéseket a Tata azzal indokolja, hogy jelentős az acéltúlkínálat a piacon, amely elsősorban a kínai piacról származik.

Schedule

Rapid

Time (GMT+5.5)

November 22

Time (GMT+5.5)

November 23

Time (GMT+5.5)

November 24

14.00

Round 1

14.00

Round 4

14.00

Round 7

15.30

Round 2

15.30

Round 5

15.30

Round 8 

17.00

Round 3

17.00

Round 6

17.00

Round 9

 

Blitz

Time (GMT+5.5)

November 25

Time (GMT+5.5)

November 26

14.00

Round 1

13.00

Round 10

14.30

Round 2

13.30

Round 11

15.00

Round 3

14.00

Round 12

15.30

Round 4

14.30

Round 13

16.00

Round 5

15.00

Round 14

16.30

Round 6

15.30

Round 15

17.00

Round 7

16.00

Round 16

17.30

Round 8

16.30

Round 17

18.00

Round 9

17.00

Round 18

 

 

17.30

Playoffs / Prizegiving

 

Rapid Tournament
A single 10-player Round Robin played on November 22, 23 and 24, with 3 rounds per day.  The time control is 25 minutes for the entire game with an delay of 10 seconds per move.

Blitz Tournament
A double 10-player Round Robin played on November 25 and 26, with 9 rounds per day. The time control is 5 minutes for the entire game with an delay of 3 seconds per move.
 

Prize Fund
1st: $ 37.500
2nd: $ 25.000
3rd: $ 20.000
4th: $ 15.000
5th: $ 12.500
6th: $ 10.000
7th: $ 7.500
8th: $ 7.500
9th: $ 7.500
10th: $ 7.500
Szerző: Sakk-mester  2019.11.21. 09:18

tatasteelchesswijkaanzee103.jpg

A világ legjobb 10 sakkozója közül négyen, a legjobb 20-ból nyolcan vesznek részt a szuper-versenyen - 

A 16 éves iráni Firouzja a legfiatalabb résztvevő!

Ez év (2019) elején Rapport  az "A", Gledura a "B" csoportban képviselte színeinket, jövő év elején a menők (9 nemzet, 14 versenyzője) között nem lesz magyar résztvevő.

Participants Tata Steel Masters 2020

Élő átlagérték: 2743 

 

Name                                     Country            Rating             World Ranking

Magnus Carlsen                     Norway             2870                         1

Fabiano Caruana                   U.S.A.               2822                         2

Anish Giri                               Netherlands      2776                         5

Ian Nepomniachtchi               Russia              2773                         6

Wesley So                              U.S.A.              2760                        12

Viswanathan Anand               India                 2757                        13

Yu Yangyi                               China               2753                        15

Jan-Krzysztof Duda                Poland             2748                         20

Vladislav Artemiev                  Russia             2731                         25

Alireza Firouzja                       Iran                 2720                         29

Jeffery Xiong                           U.S.A.             2712                         33

Daniil Dubov                            Russia            2676                         58

Vladislav Kovalev                    Belarus           2674                         63

Jorden van Foreest                 Netherlands    2632                        142

 

-----------------

Szerző: Sakk-mester  2019.11.21. 06:59

bukarest_1.jpgA résztvevők listáját ITT találod

 

Ötvennyolc nemzet 367 versenyzője között nincs egyetlen magyar résztvevő sem a november 12-én kezdődő, 12 napon át tartó, 11 fordulós, időskorúak "korosztályos" (50+, 65+) világbajnokságán. Ezen korosztály(ok) világversenyekre segítése vélhetőleg nem érdeke a Magyar Sakkszövetségnek. Talán ez lehet az egyik oka a magyar versenyzők távolmaradásának, a másik ok pedig, hogy a nagy többség, különösen a nyugdíjasok számára luxus számba menne a versennyel kapcsolatos költségek vállalása. Szegények a magyar nyugdíjasok, nyugati társaikhoz képest végképp azok - nem véletlen, hogy a finnek négyen, a franciák 10-en, a skótok 11-en, a norvégok 13-an, a svédek 16-an, a németek 26-an vannak jelen, míg a dicső hagyományokkal bíró, nagy múltú honi sakkozásunk nulla résztvevővel van jelen a rendezvényen. Néhány statisztikai adat: Az 50-év feletti hölgyek 21-en, a 65 év felettiek: 15-en , a férfiak ifjabb (50+) korosztályában: 139-en,  a vénségek kategóriában (65+) : 192-en múlatják az időt a következő napokban a sakktáblák társaságában Bukarestben.

 

------------

 

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/11/12
2 2019/11/13
3 2019/11/14
4 2019/11/15
5 2019/11/16
6 2019/11/18
7 2019/11/19
8 2019/11/20
9 2019/11/21
10 2019/11/22
11 2019/11/23
Szerző: Sakk-mester  2019.11.21. 05:39

rab2.jpg
Rapport Richárd

 

A német sakk Bundesliga elit csapataiban (16) több mint megduplázódott a magyar versenyzők száma: a tavalyi négyről kilencre növekedett - A kilenc versenyzőnket hét csapatban találjuk -

Rapport Richárd - Baden-Baden , Lékó Péter -  Deizisau, Almási Zoltán -  Dresden, 

Bánusz Tamás -  Hockenheimn, Horváth Ádám, Németh Miklós, Kovács Gábor  - SG Speyer-Schwegenheim, Ribli Zoltán - Bayern MünchenPapp Gábor - BCA Augsburg.

    

  -------------------

   

 

--------------

 

Vereine der Schachbundesliga Saison 2019/20

VEREIN SPIELORT IM WEB VORSITZENDER

OSG Baden-Baden

Amtierender Meister

Rapport Richárd

Kulturhaus LA8
Lichtentaler Allee 8
76530 Baden-Baden
    

Patrick Bittner
E-Mail

SV Werder Bremen

Vorsaison: 6. Platz
Weserstadion Platinlogen
Franz-Böhmert-Str. 1b
28205 Bremen
    

Dr. Oliver Höpfner
 E-Mail

SV 1930 Hockenheim

Vorsaison: 2. Platz

Bánusz Tamás

Baden-Württemberg Center
Im Motodrom
68766 Hockenheim
    

Dr. Bernd Straub
 E-Mail

SG Solingen

Vorsaison: 3. Platz
Cobra Kulturzentrum
Merscheider Straße 77-79
42699 Solingen
    

Oliver Kniest
 E-Mail

USV TU Dresden

Vorsaison: 7. Platz

Almási Zoltán

Runde 1 & 2
Bürogebäude der UKA Meißen
Dr. Eberle-Platz 1
01662 Meißen

Runde 5 & 6
Rathaus Dresden
Dr.-Külz-Ring 19
01067 Dresden
    

Tilman Barthel
 E-Mail

Hamburger SK

Vorsaison: 8. Platz
Aula Stadtteilschule Alter Teichweg
Alter Teichweg 200
22049 Hamburg
    

Thomas Woisin
 E-Mail

SV Mülheim Nord

Vorsaison: 11. Platz
Runde 14+15
Sparkasse Mülheim an der Ruhr
Berliner Platz 1
45468 Mülheim an der Ruhr

Runde 1+2
Haus des Sports
Südstr. 25
45470 Mülheim an der Ruhr
    
Michael Stadel
E-Mail

 

SF Berlin 1903

Vorsaison: 9. Platz
Berlin
Maritim Hotel Berlin
Stauffenbergstraße 26
10785 Berlin
    

Jörg Schulz
 E-Mail

FC Bayern München

Aufsteiger

Ribli Zoltán

BayernLB Sportarena
Osterwaldstraße 76
80805 München
    

Jörg Wengler
 E-Mail

SC Viernheim

Vorsaison: 5. Platz
Bürgerhaus Viernheim / Grosser Saal bzw. VHS
Kreuzstraße 2
68519 Viernheim
    

Stefan Schmidt

SG Speyer-Schwegenheim

Aufsteiger

Horváth Ádám

Németh Miklós

Kovács Gábor

--------------

Bürgerhaus Schwegenheim
Am Bahndamm 12
67365 Schwegenheim
    

Wilhelm Kannegießer
 E-Mail

 

SG Turm Kiel

Vorsaison: 12. Platz
Hans-Brüggemann-Schule
Langenheisch 27-29
24582 Bordesholm
    

Hartmut Winkelmann

BCA Augsburg

Vorsaison: 10. Platz

Papp Gábor

Kongress am Park
Gögginger Str. 10
86159 Augsburg
    

Johannes Pitl
 E-Mail

Schachfreunde Deizisau

Vorsaison: 4. Platz

Lékó Péter

Gemeindehalle Deizisau
Altbacher Str. 5
73779 Deizisau
    

Sven Noppes

Aachener SV 1856

Aufsteiger
Stadtverwaltung Fachbereich Umwelt
Reumontstr. 3
52064 Aachen
    

Norbert Coenen

SV Lingen

Aufsteiger

Haus der Vereine
Scharnhorststr. 101
49808 Lingen
    

Christian Möller

Liveübertragung:
Alle Partien der 1. und 2. Runde werden auf dieser Webseite live übertragen.

Weitere Infos:
- Bedenkzeit: 100 Minuten für 40 Züge + 50 Minuten für den Rest der Partie + 30 Sekunden Zeitgutschrift ab dem 1. Zug
- Karenzzeit: 30 Minuten
- Remisverbot vor dem 20. Zug
- Als Maßnahme gegen Betrugsversuche werden alle Partien mit 15 Minuten Verzögerung übertragen
- Die Aufstellungen werden zwei Stunden vor Partiebeginn veröffentlicht

Szerző: Sakk-mester  2019.11.20. 16:37

zagreb_ivo_biocina_2_1.jpgA részletes eredményeket ITT találod -

 

A 12 fős mezőny egyharmada 50 év feletti - A ranglista első háromból ketten is átlépték a bűvös határt!

 

 

 ----------------

 

Pairings/Results

Round 1 on 2019/11/19 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 1 2593 GM Kozul Zdenko 1 - 0 GM Bosiocic Marin 2598 12
2 2 2526 GM Zelcic Robert 1 - 0 GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2656 11
3 3 2671 GM Dreev Aleksey ½ - ½ GM Ragger Markus 2669 10
4 4 2679 GM Ivanchuk Vassily ½ - ½ GM Bacrot Etienne 2669 9
5 5 2661 GM Melkumyan Hrant ½ - ½ GM Cheparinov Ivan 2679 8
6 6 2563 GM Stevic Hrvoje ½ - ½ GM Palac Mladen 2550 7
Round 2 on 2019/11/20 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 12 2598 GM Bosiocic Marin GM Palac Mladen 2550 7
2 8 2679 GM Cheparinov Ivan GM Stevic Hrvoje 2563 6
3 9 2669 GM Bacrot Etienne GM Melkumyan Hrant 2661 5
4 10 2669 GM Ragger Markus GM Ivanchuk Vassily 2679 4
5 11 2656 GM Nisipeanu Liviu-Dieter GM Dreev Aleksey 2671 3
6 1 2593 GM Kozul Zdenko GM Zelcic Robert 2526 2
Round 3 on 2019/11/21 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 2 2526 GM Zelcic Robert GM Bosiocic Marin 2598 12
2 3 2671 GM Dreev Aleksey GM Kozul Zdenko 2593 1
3 4 2679 GM Ivanchuk Vassily GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2656 11
4 5 2661 GM Melkumyan Hrant GM Ragger Markus 2669 10
5 6 2563 GM Stevic Hrvoje GM Bacrot Etienne 2669 9
6 7 2550 GM Palac Mladen GM Cheparinov Ivan 2679 8
Round 4 on 2019/11/22 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 12 2598 GM Bosiocic Marin GM Cheparinov Ivan 2679 8
2 9 2669 GM Bacrot Etienne GM Palac Mladen 2550 7
3 10 2669 GM Ragger Markus GM Stevic Hrvoje 2563 6
4 11 2656 GM Nisipeanu Liviu-Dieter GM Melkumyan Hrant 2661 5
5 1 2593 GM Kozul Zdenko GM Ivanchuk Vassily 2679 4
6 2 2526 GM Zelcic Robert GM Dreev Aleksey 2671 3
Round 5 on 2019/11/23 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 3 2671 GM Dreev Aleksey GM Bosiocic Marin 2598 12
2 4 2679 GM Ivanchuk Vassily GM Zelcic Robert 2526 2
3 5 2661 GM Melkumyan Hrant GM Kozul Zdenko 2593 1
4 6 2563 GM Stevic Hrvoje GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2656 11
5 7 2550 GM Palac Mladen GM Ragger Markus 2669 10
6 8 2679 GM Cheparinov Ivan GM Bacrot Etienne 2669 9
Round 6 on 2019/11/24 at 15:00
Bo. No. Rtg Name Result Name Rtg No.
1 12 2598 GM Bosiocic Marin GM Bacrot Etienne 2669 9
2 10 2669 GM Ragger Markus GM Cheparinov Ivan 2679 8
3 11 2656 GM Nisipeanu Liviu-Dieter GM Palac Mladen 2550 7
4 1 2593 GM Kozul Zdenko GM Stevic Hrvoje 2563 6
5 2 2526 GM Zelcic Robert GM Melkumyan Hrant 2661 5
6 3 2671 GM Dreev Aleksey GM Ivanchuk Vassily 2679 4

-------------

Round 1 - 19.11.2019. 1500

Round 2 - 20.11.2019. 1500

Round 3 - 21.11.2019. 1500

Round 4 - 22.11.2019. 1500

Round 5 - 23.11.2019. 1500

Round 6 - 24.11.2019. 1500

Round 7 - 26.11.2019. 1500

Round 8 - 27.11.2019. 1500

Round 9 - 28.11.2019. 1500

Round 10 - 29.11.2019. 1500

Round 11 - 30.11.2019. 1500

Pogled u dvoranu (uživo)

Results - Games PGN (R1)

live.chessbase

Chess24

Szerző: Sakk-mester  2019.11.20. 08:30

budapest3_2.jpg
magyar_sakkszovetseg.jpg

 

Megvan a selejtezők párosítása, így véglegesnek tűnik a mezőny: A férfiaknál a 20 éves Kántor Gergely a legfiatalabb résztvevő - Hiányolom az első nyolcból: Rapport Richárdot, Lékó Pétert és a 20 éves Gledura Benjámint, a második nyolcból a 17 éves Kozák Ádámot.

Örömteli látni a hölgyek mezőnyében a 12 éves Gaál Zsókát és a 14 éves Demeter Dorinát - hiányolom a ranglista-vezető Hoang Thanh Trangot és legifjabb női nagymesterünket: a  18 éves Marjanovics Annamáriát, kérdezem: miért szerepel a magyar női-ranglistán 130-ik hely körüli, 32 éves Jordán Fuad Kamel Jamaliah Natalie  a magyar bajnokságban - nem lett volna célszerűbb a helyére behívni egy ifjú magyar sakktehetséget? - Tudom, hogy magyar állampolgár (volt), vagy kettős állampolgár, de nem HUN jelzéssel, hanem Jordánnal van a FIDE listán. 

.................... 

Mennyit ér a magyar nő, ha sakkozó? Fel kell tenni ezt a kérdést a nagy nyilvánosság előtt - megválaszolni korántsem egyszerű - Különfélék a nézőpontok  -  Vannak, akik azt vallják - Polgárra és Hou-ra, a kivételekre mutogatva - annyit érnek díjazásban, amennyi a tudásszintjük ( az élőpontjuk) - mások az egyenlőség hívei - 

A Magyar Sakkszövetség számára feleannyit - legalábbis erre utal a versenyben résztvevők száma -  a férfiaknál 24, a hölgyeknél csupán 12 fő részére teremtenek részvételi lehetőséget a bajnoki megmérettetésre - a pénzdíjazást nézve még feleannyit sem érnek - Érthetetlen, hogy miért nem lehet 24 fős a nők mezőnye is, legalább ebben lenne egyenlőség - 

Kíváncsiságból megnéztem, hogy a 2019-es Grand Slam-tornákon mi a helyzet a díjazás tekintetében -  a helyzet elszomoríthatja a Magyar Sakkszövetséget - a férfiak és a nők díjazása teljesen egyenlő - 

Ha a Sakkszövetség elnökének: Szabó Lászlónak lenne GPS-e, akkor azt írná ki: Újratervezés!

 

Selejtező párosítása:

                                                                     

GM Antal Gergely         –         IM Nagy Gábor 

IM  Galyas Miklós         -          GM    Mihók Olivér 

IM Sipos István              -        GM    Gonda László                                                                     

IM Kaczur Flórián        –         GM Medvegy Zoltán                                        

IM Németh Miklós                    GM    Kántor Gergely            

                            

IM Csonka Balázs           -       GM Aczél Gergely                         

                            

GM Horváth Csaba       –       IM Vidéki Sándor                         

 

GM Czebe Attila  -         GM  Horváth Ádám    

 

------------------

 

  Résztvevők listája                                                              

                                                                                

1                           GM     Almási Zoltán                2687        

2                           GM     Berkes Ferenc                2667        

3                           GM     Bánusz Tamás               2619        

4                           GM     Héra Imre Jr.                 2610        

5                           GM     Erdős Viktor                  2604        

6                           GM     Papp Gábor                   2587        

7                           GM     Ács Péter                        2586        

8                           GM     Balog Imre                     2566        

                                                                                

                                                                                

9                           GM     Antal Gergely                2556        

10                         GM     Mihók Olivér                 2553        

11                         GM     Gonda László                2541        

12                         GM     Medvegy Zoltán            2539        

13                         GM     Kántor Gergely             2532        

14                         GM     Aczél Gergely                2522        

15                         GM     Horváth Csaba              2503        

16                         GM     Horváth Ádám              2489        

                                                                                

                             sorszámot húznak

 

17                         IM       Németh Miklós              2488        

18                         IM       Csonka Balázs               2482        

19                         IM       Nagy Gábor                   2476        

20                         IM       Galyas Miklós               2476        

21                         IM       Sipos István                   2474        

22                         IM       Kaczur Flórián             2461        

23                         IM       Vidéki Sándor               2405        

24                        GM      Czebe Attila                  2358

Díjak (nettó összegben):

  1. 1,500.000,-

  2. 1,000.000,-

  3. 750.000,-

  4. 550.000,-

5-8.                        300.000,-

9-16.                      150.000,-

17-24.                      75.000,-

 

Játéknapok:

selejtezők:                               2019. december 4-5

 

1 .forduló                                 2019. 12. 10-11.

  1. forduló 2019. 12. 12-13.

szabadnap                                2019. 12. 14-15.

  1. forduló 2019. 12. 16-17.

3.-4. hely                                2019.12. 19-20.      

                                               rapid mindkét nap 10 óra és 11 óra,                                                  villám 12:30 óra 13:00 óra

                                               armageddon 13:30 óra

 

döntő                                      2019.12. 19-22       

 

----------------

 

Selejtező párosítása:

                                                                                           

 

WIM Juhász Barbara   –       WIM Terbe Julianna

                 

WFM Gaál Zsóka          -     WIM Havanecz Bianka

 

WIM Fuad Kamel Jamaliah Natalie –   WIM Göcző Melinda                                     

 

Demeter Dorina             -       Gál Hanna Krisztina

 

---------------

Résztvevők:

                                                                                           

1                IM    Gara Anita             (Ranglista: 5.)                        2366

2                IM    Lázárné Vajda Szidónia       (R: 7.)                      2353

3                WGM      Papp Petra                         (R:9.)                 2341

4                WGM       Gara Ticia                             (R:12.)            2322

                                                                                           

5                WIM    Havanecz Bianka   (R:14.)                              2286

6                WIM   Terbe Julianna        (R:15.)                               2280

7                WIM     Göcző Melinda           (R:21.)                         2225

8                WGM   Lakos Nikoletta           (R: 22.)                        2218

 sorszámot húznak 

9                    Gál Hanna Krisztina           (R:24.)                 2200

10       WIM   Juhász Barbara                         (R:27)           2178

11        WFM  Gaál Zsóka                                   (R:75.)       2068

12        WIM    Fuad Kamel Jamaliah Natalie   (Jordánia - a magyar női élőlistán a 132. lenne)  2001

 

Női Díjak Nettó összegben):

  1. 750.000 Ft

  2. 500.000 Ft

  3. 350.000 Ft

  4. 250.000 Ft

5-8.                  100.000 Ft

9-12.                  50.000 Ft 

Játéknapok: 

selejtezők nők és férfiak:          2019. december 4-5 

  1. forduló 2019.12. 12-13.        

  2. forduló 2019.12. 16-17.         

3.-4. hely                                2019.12. 19-20.      

                                               rapid mindkét nap 10 óra és 11 óra,                                                  villám 12:30 óra 13:00 óra

                                               armageddon 13:30 óra 

döntő                                      2019.12. 19-22       

Szerző: Sakk-mester  2019.11.20. 07:12

st_louis_night_expblend_4.jpg

 

------------ 

 

------------

 

At A GlanceDatesLocationFormatPrize Fund

November 10-18, 2019
Saint Louis Chess Club 
Two 10-Player Round Robins
$36,000

 

DayTimeGroups A & B

Sunday 
10-November

12:00 PM

Player Meeting

1:00 PM

Round 1

Monday
11-November

1:00 PM

Round 2

Tuesday
12-November

1:00 PM

Round 3

Wednesday
13-November

1:00 PM

Round 4

Thursday
14-November

1:00 PM

Round 5

Friday
15-November

1:00 PM

Round 6

Saturday
16-November

1:00 PM

Round 7

Sunday 
17-November

1:00 PM

Round 8

Monday
18-November

11:00 AM

Round 9

5:00 PM

Playoff 

* All times listed are CDT (GMT-6).

 

The 2019 Winter Chess Classic features a combined prize fund of more than $30,000!

Fall Classic A Prize FundPlacePrizePlacePrize

1st $6,000 6th $1,500
2nd $4,000 7th $1,000
3rd $3,000 8th $1,000
4th $2,000 9th $1,000
5th $1,500 10th $1,000
Szerző: Sakk-mester  2019.11.18. 23:03

griscsuk4.jpeghamburg-main.jpggprallas.jpg 

A 36 éves orosz Alexander Griscsuk nyerte a hamburgi Grand Prix verseny,t a 21 éves lengyel Jan-Krzysztof Duda elleni pátharcot követően.

-------------

Az orosz Griscsuk és a lengyel Duda vívja a döntőt  a sakk Grand Prix sorozat hamburgi állomásán - A két  klasszikus gondolkodási idejű parti nem hozott döntést, a gyors játékkal zárul a torna 17-én.

----------

Griscsuk továbbjutott, lengyel vagy orosz társa lesz  a döntőben - Rövidített partik döntenek a továbbjutó személyéről.

-------------

A tegnapi döntetlenek után mit hoz a harmadik kör második játszmája? Óvatos játékkal haladnak a gyorsított partik felé, vagy a világossal játszók most próbálják kicsikarni a továbbjutást?  Jó drukkolást!

------------

Ma a harmadik kör első játszmájával folytatódik a hamburgi Grand Prix sakkverseny - A legjobb négy között: Dubov - Duda és a Griscsuk - Vachier-Lagrave párharc győztesei a világbajnok-jelölti verseny résztvevői lesznek.

----------

Duda, Griscsuk és Vachier-Lagrave már a legjobb négy között, a holnapi túlórázásban, a vasárnapi kommunista műszakon: Szvidler és Dubov vett részt, utóbbi csatlakozott a továbbjutókhoz.

-----------

Hamburgban kialakult a legjobb nyolc mezőnye, akik az alábbi párosításokban küzdenek a továbbjutásért: Topalov - Vachier-Lagrave,  Grischuk - Navara, Svidler - Dubov, Duda - Yu.

-------------

Az első kör első fordulójában négy játszma dőlt el és négy végződött döntetlennel, a második partik mindegyike remivel zárult, így az első játszmák győztesei (Duda, Topalov(!), Szvidler, Vachier-Lagrave) a második körbe: a legjobb nyolc közé jutottak, a vesztesek  (Nepomniachtchi, Nakamura, Harikrishna, Wei) pedig csomagolnak és indulnak haza - a döntetlenező négy páros a mai tie break-ben dönti el a továbbjutást.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------  

 

 

 

 

 

  -------------

 

Übermorgen startet im Theater Kehrwieder in Hamburg eines der wichtigsten Schach-Events in Deutschland in diesem Jahr – der FIDE Grand Prix. Bei dem Knock-Out-Turnier geht es für die Spieler vom 5. bis 17. November (inklusive Tie-Break) nicht nur um einen Preisfonds von insgesamt 130.000 €, sondern auch um einen Platz beim Kandidatenturnier für die Weltmeisterschaft im nächsten Jahr. Das dritte von vier Turnieren der Serie ist auch in Hamburg äußerst stark besetzt – bis auf zwei der 16 Teilnehmer haben alle eine Elo-Zahl von über 2700.

REGLEMENT

Die insgesamt 21 für den Grand Prix spielberechtigten Großmeister gehen in jeweils drei der vier Einzelturniere an den Start. In Hamburg wird von den beiden in der Gesamtwertung Führenden nur Alexander Grischuk dabei sein. Mit den 15 anderen in der Hansestadt teilnehmenden Spielern wird er in einem K.o.-Turnier um Grand-Prix-Punkte kämpfen. In jeder Runde werden zwei Partien gegeneinander bei einer Bedenkzeit von 120 Minuten (davon 90 Minuten für die ersten 40 Züge) plus 30 Sekunden je Zug gespielt. Steht es danach unentschieden geht es bis zur Entscheidung mit weiteren Zweipartienmatches mit immer kürzer werdender Bedenkzeit weiter.


SPIELER

Nr. Spieler Land Elo WRL
1 Jan Nepomniachtchi 2776 5
2 Maxime Vachier-Lagrave 2774 6
3 Yu Yangyi 2763 11
4 Alexander Grischuk 2759 13
5 Teimour Radschabow 2758 15
6 Pentala Harikrishna 2748 18
7 Radoslaw Wojtaszek 2748 19
8 Hikaru Nakamura 2745 21
9 Veselin Topalov 2736 23
10 Jan-Krzysztof Duda 2734 24
11 Nikita Witjugow 2732 25
12 Pjotr Swidler 2729 26
13 Wei Yi 2721 29
14 David Navara 2717 32
15 Daniil Dubow 2699 39
16 Dmitrij Jakowenko 2681 57

WRL = Weltranglistenplatz

STAND IM GRAND PRIX NACH 2 VON 4 TURNIEREN

Pl. Spieler Land Elo GP Moskau Riga Hamburg Tel Aviv
1 Schachrijar Mamedjarow 2767 10 0 10
2 Alexander Grischuk 2759 10 7 3
3 Jan Nepomniachtchi 2776 9 9
4 Maxime Vachier-Lagrave 2774 8 8
5 Radoslaw Wojtaszek 2748 5 5
6 Wesley So 2767 4 1 3
7 Hikaru Nakamura 2745 3 3 0
8 Pjotr Swidler 2729 2 2 0
8 Daniil Dubow 2699 2 2 0
10 Wei Yi 2721 2 2
11 Jan-Krzysztof Duda 2734 1 0 1
12 Sergej Karjakin 2760 1 0 1
13 Yu Yangyi 2763 1 1
14 Veselin Topalov 2736 1 1
15 Anish Giri 2780 0 0 0
15 Lewon Aronjan 2758 0 0 0
15 Nikita Witjugow 2732 0 0 0
18 Teimour Radschabow 2758 0 0
18 Pentala Harikrishna 2748 0 0
20 David Navara 2717 0 0
20 Dmitrij Jakowenko 2681 0 0

Die Grand-Prix-Punkte je Turnier verteilen sich wie folgt: Sieger 8 Punkte, Zweiter 5 Punkte, Halbfinalverlierer 3 Punkte, Viertelfinalverlierer 1 Punkt. Zusätzlich bekommt man je gewonnenes Match (ohne das nötige Tiebreak) einen zusätzlichen Punkt. Die beiden Erstplazierten der Gesamtwertung qualifizieren sich für das Kandidatenturnier.

 

01-1.jpg

 

Szerző: Sakk-mester  2019.11.18. 07:58

rapportek.jpg

A Padova sikerének tapsol a sakkvilág - a magyar sakkdrukkerek pedig Rapport és Lékó sikerét ünneplik - ismét kitettek magukért az "ászok" (csendben kushadnak a mitugrászok!) - most sajnálhatja igazán a Magyar Sakkszövetség, hogy képtelen volt tábla mellé ültetni  a magyar sakkozás legjobbjait, a nagy triót: Rapportot, Lékót, Almásit, melléjük Berkest és Gledurát - hogy mire lett volna képes a "nagycsapat"a nemzetek sakkcsapat Európa-bajnokságán, sosem tudjuk meg. Azt viszont tudjuk, hogy Rapport (Rp:2831!) az első tábla második, Lékó (Rp: 2714) a harmadik tábla harmadik legjobb teljesítményét érte el a mostani klub csapatok versengésében. Ha netán elmaradt volna a sakkszövetségi gratuláció, a megkövetés... akkor azt nem helyettesítve, de álljon itt az én elismerésem: Szép volt fiúk! Gratulálok!

 --- ne feledjétek: a 66 - kettővel több, mint Szabó László választási programpontja - klubcsapat között egyetlen magyarországi csapat sem volt! Nem emlékszem, hogy egyetlen sakkszövetség-közeli hírforrás megemlítette volna e szomorú tényt...

Board 1
Rk. Name Rtg Team TB1 TB2 TB3 TB4 TB5
1 GM Mamedyarov Shakhriyar 2772 Alkaloid 2926 0 5 80,0 4
2 GM Rapport Richard 2752 Obiettivo Risarcimento Padova 2831 0 5 70,0 1
3 GM Mamedov Rauf 2648 Vugar Gashimov 2752 0 7 71,4 8
4 GM Sjugirov Sanan 2657 Primorsky District 2730 0 7 71,4 10
5 GM Dreev Aleksey 2671 Moscow Chess Team 2723 0 7 71,4 5
6 GM Dominguez Perez Leinier 2762 Mednyi Vsadnik 2716 0 7 57,1 3

 

Board 3
Rk. Name Rtg Team TB1 TB2 TB3 TB4 TB5
1 GM Rakhmanov Aleksandr 2638 Primorsky District 2806 0 7 85,7 10
2 GM Bosiocic Marin 2598 Valerenga 2801 0 7 85,7 6
3 GM Leko Peter 2666 Obiettivo Risarcimento Padova 2714 0 6 66,7 1
4 GM Esipenko Andrey 2636 Molodezka 2712 0 7 78,6 7
5 GM Shankland Sam 2679 Alkaloid 2712 0 7 71,4 4
6 GM Plat Vojtech 2570 SK Joly Lysa nad Labem 2708 0 6 66,7 12
Szerző: Sakk-mester  2019.11.17. 11:03