jeruzsalem.jpg

Itt is, a magyar bajnokságon is, kiütközött a KO versenyek betegsége: A klasszikus gondolkodási idejű partikat nem játsszák ki a versenyzők, idejekorán 20, sőt 10 lépés táján döntetlenben egyeznek meg - érdektelenné téve ezeket a versenynapokat a szurkolók számára  - A négy páros leghosszabb játszmája 23 lépésig tartott - a többi 20 lépésben, vagy azon belül ért véget - A fárasztónap utáni Karjakin már a nyolcadik lépéspárban békét kötött Wei-vel.

-----------

A rájátszásban továbbjutott: Vachier-Lagrave Maxime, Nepomniachtchi Ian, Wei Yi, Andreikin Dmitry Jakovenko Dmitry, Navara David, Karjakin Sergey

Az első kör 16 klasszikus gondolkodási idejű játszmájából egy dőlt el, a nyolc párosból egyben került sor döntésre - az amerikai So Wesley 2760 - győzte le kínai ellenfelét Yu Yangyit (2738) - a többiek holnap (12-13), a rájátszásban döntenek a továbbjutásról. 

-------------

 A Chess Grand Prix sorozat végső, jeruzsálemi állomásának pikantériája, hogy itt dől el kik lesznek a világbajnok-jelölti verseny résztvevői - A táblázatban 20 ponttal vezető Griscsuk nem vesz részt ezen a versenyen - Az azerbajdzsáni Shakhriyar Mamedyarov (10) versenygyőzelme esetén beéri a vezető oroszt Alexander Grischukot - a francia Maxime Vachier-Lagravenek (13) 8 pont begyűjtése is elég lenne a 2019-es Grand Prix széria megnyeréséhez és a jogosultságra a világbajnok-jelölti versenyre - Ha a francia fiú nyeri a jeruzsálemi versenyt akkor ő és Grischuk kvalifikálja magát - Amennyiben nem megy a játék a francia és az azerbajdzsáni szuper-sakkozóknak, akkor feléled a reménye a továbbjutásra az orosz: Ian Nepomniachtchinak (9) - A fentiekből adódóan kiélezett versenyfutásra és izgalmas játszmákra van kilátása a sakkdrukkereknek.

A 8 fős világbajnok-jelölti verseny résztvevői: Fabiano Caruana, Tejmur Radzsabov, Ding Liren, Wang Hao, Anish Giri, a Grand prix 2019-es sorozat első két helyezettje, a rendező ország jelöltje. 

----------

 

 

------

-------------

 

jeru.jpg

gprallas.jpg

Round 1: 16 players

Round 2: 8 players

Semi-finals: 4 players

Final: 2 players

Following the withdrawal Teymour Radjabov and Levon Aronian for medical reasons, the field for the Jerusalem Grand Prix has been completed with the inclusion of Wang Hao (CHN, 2756) and Dmitry Andreikin (RUS, 2724).

1 - Maxime Vachier-Lagrave (FRA, 2780)
2 - Shakriyar Mamedyarov (AZE, 2772)
3 - Anish Giri (NED, 2769)
4 - Ian Nepomniachtchi (RUS, 2767)
5 - Wesley So (USA, 2760)
6 - Wang Hao (CHN, 2756)
7 - Sergey Karjakin (RUS, 2754)
8 - Yu Yangyi (CHN, 2738)
9 - Veselin Topalov (BUL, 2737)
10 - Radoslav Wojtaszek (POL, 2725)
11 - Wei Yi (CHN, 2725)
12 - Pentala Harikrishna (IND, 2724)
13 - Dmitry Andreikin (RUS, 2724)
14 - David Navara (CZH, 2707)
15 - Dmitry Jakovenko (RUS, 2698)
16 - Boris Gelfand (ISR, 2684)

Who is playing? 

# Player Country
1 Shakhriyar Mamedyarov Azerbaijan
2 Maxime Vachier-Lagrave France
3 Anish Giri Netherlands
4 Wesley So USA
5 Sergey Karjakin Russia
6 Yu Yangy China
7 Ian Nepomniachtchi Russia
8 Veselin Topalov Bulgaria
9 Dmitry Jakovenko Russia
10 David Navara Czech Republic
11 Radoslav Wojtaszek Poland
12 Wei Yi China
13 Pentala Harikrishna India
14 Boris Gelfand Israel
15 TBC
16 TBC
Szerző: Sakk-mester  2019.12.14. 14:46

 monaco_1.jpg

 

Az utolsó fordulóban a Gorjacskinát legyőző Koneru és Kosztenyuk beérte a pontelőnnyel vezető világbajnokjelöltet, így ők hárman végeztek az élen.

-------------

Egy fordulóval a verseny vége előtt vezet: a világbajnoki kihívó, a 21 éves orosz Goryachkina Aleksandra 10/7 - A női nagymesteri címet 14 évesen, a férfit 6 évre rá, 20 évesen hódította el -  Második-harmadik helyen (10/6) a 32 éves indiai Koneru (14 évesen WGM, 15 évesen GM címet szerez) és a 35 éves exvilágbajnoknő: Kosteniuk Alexandra (Élő: 2556) aki 14 évesen lett női nagymester, a férfi GM címet 20 évesen szerezte meg. Goryachkinanak egy félpont megszerzése is elég az egyedüli elsőségéhez, amit sötét színnel játszva kell megszereznie üldözőjétől: Konerutól.

----------------

Ahol abbahagyták, ugyanott folytatták a pihenőnap után a sakk nagyasszonyai a versenyfutást a monacói Grand Prix állomáson - A hatodik és a hetedik fordulóban csupán egy-egy játszma végződött döntetlennel - Kiélezett harcot láthatott a sakkpublikum:- Az élen a világbajnoki kihívó orosz  Gorjacskina és az indiai Koneru áll 7/5 pontos teljesítménnyel, félponttal lemaradva Harika követi őket a harmadik helyen - ma a nyolcadik fordulóra kerül sor.

 --------------

Ma (12-09) pihenőnapját tölti a mezőny - Az első hat fordulót követően a világbajnoki kihívó orosz Gorjacskina, két indiai hölgy: Koneru és Harika társaságában vezeti  a mezőnyt 6/4 pontos teljesítménnyel. Az indiai duó a nyolcadik fordulóban találkozik egymással, míg a tizenegyedik fordulóban Koneru - Gorjacskinával kerül szembe. 

-----------------

Az első forduló langyosságát (csak egy játszma dőlt el a nyitányon) követően  beindultak a hölgyek és a második-harmadik fordulóban: 4-4 partiban is döntésre vezettek a küzdelmek - A versenyben vezet: Koneru Humpy 3/2,5, második-harmadik holtversenyben: Dzagnidze Nana és Harika Dronavalli 3/2 pontos teljesítménnyel.

----------

Óvatosan kezdtek a hölgyek az izgalmakat tartogató Grand Prix sorozatuk monacoi állomásán - Egyedül a 32 éves indiai  Koneru Humpy tudta begyűjteni a teljes pontot maratoni játszmájában, a 30 éves orosz Gunina Valentina ellen - A többiek félpontokat kasszírozva lépnek a mai (12-04) második fordulóba.

-----------

 

 

 

 

---------

 

 

 -------------

 

 A játszmákat nézheted még ITT

The Monaco FIDE Women's Grand Prix is a 12-player round-robin taking place in Monaco, from 3-14 December 2019. It forms the second of four stages of the 2019-20 FIDE Women's Grand Prix, which will determine two places in the 2021 Candidates Tournament. 16 players compete in the series, each playing in three of the four events. Players receive 90 minutes for 40 moves, followed by 30 minutes to the end of the game, plus a 30-second increment starting from move one. The prize fund is 80,000 euros, with 15,000 euros and 160 Grand Prix points for the winner. No draw offers are allowed before move 30. Official website: wgp2019.fide.com

 

1
 GM Harika, D. (0) 2518
 
 GM Dzagnidze, N. (0) 2502
2
 IM Paehtz, E. (0) 2484
 
 GM Zhao, Xue (0) 2485
3
 GM Cramling, Pia (0) 2443
 
 GM Kosteniuk, A. (0) 2483
4
 GM Goryachkina (0) 2575
 
 GM Lagno, K. (0) 2549
5
 GM Gunina, V. (0) 2509
 
 GM Koneru, Humpy (0) 2577
6
 GM Muzychuk, M. (0) 2552
 
 GM Muzychuk, A. (0) 2543
1
 Koneru, Humpy
0/0
2577
2
 Goryachkina, Aleksandra
0/0
2575
3
 Muzychuk, Mariya
0/0
2552
4
 Lagno, Kateryna
0/0
2549
5
 Muzychuk, Anna
0/0
2543
6
 Harika, Dronavalli
0/0
2518
7
 Gunina, Valentina
0/0
2509
8
 Dzagnidze, Nana
0/0
2502
9
 Zhao, Xue
0/0
2485
10
 Paehtz, Elisabeth
0/0
2484
11
 Kosteniuk, Alexandra
0/0
2483
12
 Cramling, Pia
0/0
2443
12 players
Average rating: 2518

 

Round 1 Dec 3, 2019 15:00
Round 2 Dec 4, 2019 15:00
Round 3 Dec 5, 2019 15:00
Round 4 Dec 6, 2019 15:00
Round 5 Dec 7, 2019 15:00
Round 6 Dec 8, 2019 15:00
Round 7 Dec 10, 2019 15:00
Round 8 Dec 11, 2019 15:00
Round 9 Dec 12, 2019 15:00
Round 10 Dec 13, 2019 15:00
Round 11 Dec 14, 2019 11:00
Szerző: Sakk-mester  2019.12.14. 12:22

budapest3_2.jpg
magyar_sakkszovetseg.jpg

 

A lányok rájátszásában hatalmas derbiben dőlt el a továbbjutás Papp Petra és Juhász Barbara között: a két rapid partiban összesen 196 lépést tettek meg sakkamazonjaink - A rutinosabb, 2339 élőpontos, 26 éves női nagymesteri és női magyar bajnoki címmel büszkélkedő Papp Petra (1,5:0,5) jutott tovább a 24 éves, 2210 élőpontos Juhász Barbarával szemben. 

A férfiaknál két páros is a rájátszást választotta: Erdős Viktor (2609) - Héra Imre ellen (2619), Bánusz Tamás (2621) - Papp Gáborral (2582) szemben nyert 1,5:0,5 arányban és jutott a legjobb négy közzé.

A kiesők búcsúfájdalmát enyhíti a karácsonyi bevásárlás előtt markukba csúsztatott suska: ami a fiúknál 300 a lányoknál 100 hollós-király (a jégtörő) díszítette papírbankó.

Elődöntősök:

Férfiak


Almási Zoltán
Erdős Viktor
Ács Péter
Bánusz Tamás

 

Nők


Gara Anita
Gara Tícia
Lázárné Vajda Szidónia
Papp Petra

 

Folytatás hétfőn.

 

Rájátszás nélkül továbbjutott: Almási Zoltán és Ács Péter.

---------------

Tartja hibátlan mérlegét Almási Zoltán(3/3), aki a legjobb négy közzé kerülésért sötét színnel játszva győzte le Balogh Imrét - a másik három táblán döntetlenben egeztek meg a játszófelek.

------------------

Bombameglepetést hozott az első kör, rögtön kiesett a versenygyőzelemre is esélyes, második kiemelt: az idei Sakk-csapat Európa-bajnokságon legeredményesebb játékosunk (7/6), a 34 éves, 2656 élőpontos Berkes Ferenc - legyőzője az 51 éves, 2513 élőpontos Horváth Csaba - Búcsút intettek a versenynek a harmadik kiemelt körből felkerültek és a második körösök közül is csak ketten - Horváth Csaba és Balog Imre jutottak tovább. Ma (12-12) kezdetét veszi a lányok bajnoksága, a fiúké a második körrel folytatódik.

A tavalyi évnek is megvolt a váratlan eredménye: akkor Almási Zoltánt (3689) ejtette ki Aczél Gergely (2549) a második körben - Ezek a meghökkentő eredmények rámutatnak e versenytípus rákfenéjére, ami a körmérkőzéses bajnokságon korrigálható - Egy rossz nap, egy figyelmetlen pillanat következménye ott még realitás közeli eredmény elérését teszi lehetővé a későbbiekben, itt nem!

 

 

----------

 

 

---------

------------

-----------------

-------------

 

Megesszük mi magyarok a savanyú-krumplilevest úgyis, ha nincs benne füstölt kolbász, vagy füstölt csülök, legfeljebb az íze nem az igazi  - Azaz örvendünk annak a magyar sakkbajnokságnak ami éppen van - ha nincs legjobbjaink felvonultatásával 12-14-16 fős körmérkőzéses, akkor elfogyasztjuk a KO-os rendszerűt - 2019-ben három lépcsőben emelték ki a legjobbakat - az első nyolc most (12-10-11) szállt be a buliba, előtte a második nyolcas vívta csatáját az "ágyútöltelékeknek" szánt "harmadikosokkal" - A második és harmadik csoport párharcából kerülhettek fel a legjobbakhoz a továbbjutók - akik megfelezték a második, nagymesterekből álló kiemelt csoportot - Így került a legjobbakkal szembe: Kaczúr Flórián, Németh Miklós, Sipos István és a harmadik csoport egyetlen nagymestere, aki e csoport legalacsonyabb élőse - Czebe Attila - Az első kör első játszmáiban csak két parti dőlt el, természetesen az első nyolcas a menő, javarészt ők jutnak tovább, de megdolgoztatják őket a feltörekvők - A két eldőlt parti közül az elsőben Czebe Attila - Almási Zoltánnal szemben törekedett átláthatatlan káoszt létrehozni a táblán, ám ezt épp egy zseni ellen tette, aki eligazodott benne és nyert - A mottó lehetett volna: Ki szelet vet, vihart arat - A másik eldőlt játszma közel 100 lépésig tartott - A női szövetségi kapitány: Papp Gábor a jó futó előnyét demonstrálta a rossz futóval szemben - ám a 85-ik lépésben ellankadt a figyelme és esélyt adott ellenfelének: Sipos Istvánnak a félpont megmentésére aki nem élt vele, így a nagymesteré lett az egész pont - Németh Miklós - Héra Imrével szemben, Kaczúr Flórián - Erdős Viktor ellen értékes döntetlent ért el - Horváth Csaba és Aczél Gergely szintén válogatott nagymesterek ellen remizett: előbbi a bajnokság egyik esélyesétől: Berkes Ferenctől, utóbbi - Bánusz Tamástól csent el fél-fél pontot - A 26 éves Mihók Olivér nagyon megszorongatta a rutinos 38 éves nagymestert: Ács Pétert, akivel a hatvanadik lépésben osztoztak meg a ponton. A lányok holnap - 12-12 - kezdenek.

 ----------------

A férfiak 16-an, a hölgyek 8-an játszottak a selejtezőben a továbbjutásért - A kiemelt legjobb nyolchoz (Almási, Berkes, Bánusz, Héra, Erdős, Papp G, Ács, Balog) Sipos, Németh M, Kaczúr, Horváth Cs, Aczél, Czebe, Mihók O, Antal csatlakozott - A hölgyek kiválóságaihoz (Gara A, Gara T, Lázárné, Papp P) Gál H, Havanecz, Göcző, Juhász B társult - míg a férfiak selejtezőjéből a továbbjutók fele, a hölgyeknél csak negyede volt "meglepetés" továbbjutó - A hosszan elnyúló bajnokság december 10-től folytatódik négy napon át, majd következik két szünnap, tekintettel a honi csapatbajnokságra  - majd december 16-20-ig tartó etapban kikerülnek a döntőt játszók - a III.-IV. helyért 19-20-án, a bajnoki címért: 19-22 között játszanak.

----------

17 Czebe Attila  -      1 Almási Zoltán 

2 Berkes Ferenc  -  15 Horváth Csaba                                                 

 3 Bánusz Tamás   - 14 Aczél Gergely                                                          

 4 Héra Imre Jr.  -    20 Németh Miklós                                       

 21 Kaczur Flórián  -  5 Erdős Viktor  

6 Papp Gábor   -        22 Sipos István                                                           

 10 Mihók Olivér   -     7 Ács Péter

 9 Antal Gergely -      8 Balog Imre

-------------

Hölgyek

8 Gál Hanna Krisztina  -    1  Gara Anita

 7  Göcző Melinda -       2  Lázárné Vajda Szidónia                 

3 Papp Petra   -    11 Juhász Barbara                                                                      

 4 Gara Ticia   -       5 Havanecz Bianka

----------

Megvan a selejtezők párosítása, így véglegesnek tűnik a mezőny: A férfiaknál a 20 éves Kántor Gergely a legfiatalabb résztvevő - Hiányolom az első nyolcból: Rapport Richárdot, Lékó Pétert és a 20 éves Gledura Benjámint, a második nyolcból a 17 éves Kozák Ádámot.

Örömteli látni a hölgyek mezőnyében a 12 éves Gaál Zsókát és a 14 éves Demeter Dorinát - hiányolom a ranglista-vezető Hoang Thanh Trangot és legifjabb női nagymesterünket: a  18 éves Marjanovics Annamáriát, kérdezem: miért szerepel a magyar női-ranglistán 130-ik hely körüli, 32 éves Jordán Fuad Kamel Jamaliah Natalie  a magyar bajnokságban - nem lett volna célszerűbb a helyére behívni egy ifjú magyar sakktehetséget? - Tudom, hogy magyar állampolgár (volt), vagy kettős állampolgár, de nem HUN jelzéssel, hanem Jordánnal van a FIDE listán. 

.................... 

Mennyit ér a magyar nő, ha sakkozó? Fel kell tenni ezt a kérdést a nagy nyilvánosság előtt - megválaszolni korántsem egyszerű - Különfélék a nézőpontok  -  Vannak, akik azt vallják - Polgárra és Hou-ra, a kivételekre mutogatva - annyit érnek díjazásban, amennyi a tudásszintjük ( az élőpontjuk) - mások az egyenlőség hívei - 

A Magyar Sakkszövetség számára feleannyit - legalábbis erre utal a versenyben résztvevők száma -  a férfiaknál 24, a hölgyeknél csupán 12 fő részére teremtenek részvételi lehetőséget a bajnoki megmérettetésre - a pénzdíjazást nézve még feleannyit sem érnek - Érthetetlen, hogy miért nem lehet 24 fős a nők mezőnye is, legalább ebben lenne egyenlőség - 

Kíváncsiságból megnéztem, hogy a 2019-es Grand Slam-tornákon mi a helyzet a díjazás tekintetében -  a helyzet elszomoríthatja a Magyar Sakkszövetséget - a férfiak és a nők díjazása teljesen egyenlő - 

Ha a Sakkszövetség elnökének: Szabó Lászlónak lenne GPS-e, akkor azt írná ki: Újratervezés!

 

Selejtező párosítása:

                                                                     

GM Antal Gergely         –         IM Nagy Gábor 

IM  Galyas Miklós         -          GM    Mihók Olivér 

IM Sipos István              -        GM    Gonda László                                                                     

IM Kaczur Flórián        –         GM Medvegy Zoltán                                        

IM Németh Miklós                    GM    Kántor Gergely            

                            

IM Csonka Balázs           -       GM Aczél Gergely                         

                            

GM Horváth Csaba       –       IM Vidéki Sándor                         

 

GM Czebe Attila  -         GM  Horváth Ádám    

 

------------------

 

  Résztvevők listája                                                              

                                                                                

1                           GM     Almási Zoltán                2687        

2                           GM     Berkes Ferenc                2667        

3                           GM     Bánusz Tamás               2619        

4                           GM     Héra Imre Jr.                 2610        

5                           GM     Erdős Viktor                  2604        

6                           GM     Papp Gábor                   2587        

7                           GM     Ács Péter                        2586        

8                           GM     Balog Imre                     2566        

                                                                                

                                                                                

9                           GM     Antal Gergely                2556        

10                         GM     Mihók Olivér                 2553        

11                         GM     Gonda László                2541        

12                         GM     Medvegy Zoltán            2539        

13                         GM     Kántor Gergely             2532        

14                         GM     Aczél Gergely                2522        

15                         GM     Horváth Csaba              2503        

16                         GM     Horváth Ádám              2489        

                                                                                

                             sorszámot húznak

 

17                         IM       Németh Miklós              2488        

18                         IM       Csonka Balázs               2482        

19                         IM       Nagy Gábor                   2476        

20                         IM       Galyas Miklós               2476        

21                         IM       Sipos István                   2474        

22                         IM       Kaczur Flórián             2461        

23                         IM       Vidéki Sándor               2405        

24                        GM      Czebe Attila                  2358

Díjak (nettó összegben):

  1. 1,500.000,-

  2. 1,000.000,-

  3. 750.000,-

  4. 550.000,-

5-8.                        300.000,-

9-16.                      150.000,-

17-24.                      75.000,-

 

Játéknapok:

selejtezők:                               2019. december 4-5

 

1 .forduló                                 2019. 12. 10-11.

  1. forduló 2019. 12. 12-13.

szabadnap                                2019. 12. 14-15.

  1. forduló 2019. 12. 16-17.

3.-4. hely                                2019.12. 19-20.      

                                               rapid mindkét nap 10 óra és 11 óra,                                                  villám 12:30 óra 13:00 óra

                                               armageddon 13:30 óra

 

döntő                                      2019.12. 19-22       

 

----------------

 

Selejtező párosítása:

                                                                                           

 

WIM Juhász Barbara   –       WIM Terbe Julianna

                 

WFM Gaál Zsóka          -     WIM Havanecz Bianka

 

WIM Fuad Kamel Jamaliah Natalie –   WIM Göcző Melinda                                     

 

Demeter Dorina             -       Gál Hanna Krisztina

 

---------------

Résztvevők:

                                                                                           

1                IM    Gara Anita             (Ranglista: 5.)                        2366

2                IM    Lázárné Vajda Szidónia       (R: 7.)                      2353

3                WGM      Papp Petra                         (R:9.)                 2341

4                WGM       Gara Ticia                             (R:12.)            2322

                                                                                           

5                WIM    Havanecz Bianka   (R:14.)                              2286

6                WIM   Terbe Julianna        (R:15.)                               2280

7                WIM     Göcző Melinda           (R:21.)                         2225

8                WGM   Lakos Nikoletta           (R: 22.)                        2218

 sorszámot húznak 

9                    Gál Hanna Krisztina           (R:24.)                 2200

10       WIM   Juhász Barbara                         (R:27)           2178

11        WFM  Gaál Zsóka                                   (R:75.)       2068

12        WIM    Fuad Kamel Jamaliah Natalie   (Jordánia - a magyar női élőlistán a 132. lenne)  2001

 

Női Díjak Nettó összegben):

  1. 750.000 Ft

  2. 500.000 Ft

  3. 350.000 Ft

  4. 250.000 Ft

5-8.                  100.000 Ft

9-12.                  50.000 Ft 

Játéknapok: 

selejtezők nők és férfiak:          2019. december 4-5 

  1. forduló 2019.12. 12-13.        

  2. forduló 2019.12. 16-17.         

3.-4. hely                                2019.12. 19-20.      

                                               rapid mindkét nap 10 óra és 11 óra,                                                  villám 12:30 óra 13:00 óra

                                               armageddon 13:30 óra 

döntő                                      2019.12. 19-22       

Szerző: Sakk-mester  2019.12.14. 09:47

moszkva_dec.jpg

 

Tournament schedule:

December 25 — Opening Ceremony
December 26-28 —  Rapid competition
December 29-30 — Blitz competition

26 Dec 2019 Rapid - day 1 1-5
27 Dec 2019 Rapid - day 2 6-10
28 Dec 2019 Rapid - day 3 11-15
29 Dec 2019 Blitz - day 1 1-12
30 Dec 2019 Blitz - day 2 13-21
Szerző: Sakk-mester  2019.12.10. 06:22

budapest2.jpgHungarian League 2018/19, Web  

A mai nappal kezdetét veszi a 2019-2020-as Magyar Sakkcsapat Bajnokság: A Sakk NB-I  - Ma (11-16) és holnap (11-17) két fordulót bonyolítanak le - A szombati játéknapon 13:00, vasárnap 10:00 a kezdés időpontja.

 

 

 

----------------

IV. forduló: 12-15​

Versenybíró
Aquaréna Kőbánya SC - Dunaharaszti MTK I. József Attila Művelődési Ház
2330 Dunaharaszti, Táncsics Mihály utca 2.
10:00 -
DVTK - Duocor-Makói SVSE Hunguest Hotel Palota
3517 Lillafüred, Erzsébet sétány 1.
11:30 -
ASE Paks - Morihana PSE I. Csengey Dénes Kulturális Központ
7030 Paks, Gagarin u.2
10:30 -
Tungsram Aquaprofit NSK I. - MTK Budapest I. Halis István Városi Könyvtár
8800 Nagykanizsa, Kálvin tér 5.
11:00 -
Maróczy SE I. - HVSE-Infraplan I. Szent-Györgyi Albert Agóra
6722 Szeged, Gogol u. 30-32.
09:00

 

---------------

V. forduló: 2020-02-02

Versenybíró
HVSE-Infraplan I. - Aquaréna Kőbánya SC Tó Vendéglő
9700 Szombathely, Rumi Rajki sétány 1.
11:00 -
MTK Budapest I. - Maróczy SE I. Magyar Sakkszövetség
1055 Budapest, Falk Miksa utca 10.
10:00 -
Morihana PSE I. - Tungsram Aquaprofit NSK I. NAV Dél-budapesti Igazgatóság
1096 Budapest, Haller utca 3-5.
10:00 -
Duocor-Makói SVSE - ASE Paks József Attila Városi Könyvtár
6900 Makó, Deák Ferenc u. 2.
10:00 -
Dunaharaszti MTK I. - DVTK József Attila Művelődési Ház
2330 Dunaharaszti, Táncsics Mihály utca 2.
11:00 -

 

 

Szerző: Sakk-mester  2019.12.10. 03:20

kozak_a_2.jpg

Az utóbbi években gyakran tapasztaltuk, hogy a kontinens és világversenyeken résztvevő ifjúsági (korosztályos) magyar sakkdelegáció élőpontszámait jelentősen megdézsmálták a riválisok - Mintha túlméretezett lett volna a "magyar hordta" élőpontszám - azért akadtak kivételek is - mint ahogy a tallini megmérettetés eredménye is ellenpéldaként vonul be a magyar sakktörténelembe Kozák Ádám révén: Még mielőtt valaki úgy vélné, hogy túldicsérem Ádámot, közlöm: senkit sem dicsérek túl és senkit sem húzok le - mindenkit az eredménye emel ki, vagy épp ránt le - én csupán, mint krónikás jegyzem le a történteket. Álljanak itt Ádám eredményei, beszéljenek azok a versenyző helyett és helyettem is: A négy versenyen Ádám 111 rajthelyet lépett előre és szerzett összesen a két aranyérme, Európa-bajnoki címe mellé 225,4 + a Rapid csapat EB-én: 39,2 élőpontot - mindösszesen: 264,6!. Kinek a részére biztosít kiemelt támogatást a Magyar Sakkszövetség, ha nem a kiemelkedő eredményt elért ifjú tehetségeknek, így az idén nagymesteri címet szerző, kivételes képességét e versenyeken is bizonyító Kozák Ádámnak - és a már korábban is válogatott, most épp Amerikában szerencsét próbáló 20 éves Gledura Benjáminnak - ha lesz Magyarországon sakkolimpia, ha nem 2024-ben - egy jó csapatra mindenképp szükség lesz (lenne)  - ezeknek a fiataloknak a képzésére és menedzselésére az elkövetkező 1-2 évben néhány tízmilliót rá kellene szánni, hogy ne csak a FIDE örvendjen a magyar pénznek, hanem a magyar sakkdrukker is a magyar eredményeknek!

Továbbra is ajánlom "a röpködő" Magyar Sakkszövetség elnökének: Szabó Lászlónak a figyelmébe a Magyar Sakkakadémia létrehozását Lékó Péter vezetésével.

 -------------- 

Korosztályos (18 év) Rapid EB

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 9 IM Kozak Adam HUN 2240 7,5 0,0 45,0 45,5
2 5 FM Papp Levente HUN 2302 6,5 1,0 46,0 50,0
3 8 IM Zarubitski Viachaslau BLR 2273 6,5 0,0 48,5 52,5
4 11 Psyk Radoslaw POL 2178 6,0 0,0 48,0 51,5
5 4 IM Blohberger Felix AUT 2316 6,0 0,0 47,5 51,5
6 16 Babanin Gleb RUS 2106 6,0 0,0 45,5 49,5
7 1 GM Pultinevicius Paulius LTU 2503 6,0 0,0 41,5 44,5
8 2 GM Van Foreest Lucas NED 2399 5,5 0,0 41,5 44,5
9 12 FM Tisaj Domen SLO 2169 5,0 0,0 43,5 46,5
10 7 FM Chukavin Kirill EST 2290 5,0 0,0 42,0 45,0
11 3 FM Gurvich Vitaly RUS 2348 5,0 0,0 41,5 45,0
12 6 Makovich Andrey RUS 2295 5,0 0,0 40,5 44,0

 

Player info

Name Kozak Adam
Title IM
Starting rank 9
Rating 2240
Rating national 0
Rating international 2240
Performance rating 2398
FIDE rtg +/- 47,4
Points 7,5
Rank 1
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 753246

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 9 24 Redzisz Michal 1900 POL 4,0 w 1
2 8 31 Veski Rauno 1389 EST 1,0 s 1
3 3 4 IM Blohberger Felix 2316 AUT 6,0 w 1
4 1 8 IM Zarubitski Viachaslau 2273 BLR 6,5 s 0
5 4 16 Babanin Gleb 2106 RUS 6,0 w 1
6 2 1 GM Pultinevicius Paulius 2503 LTU 6,0 w 1
7 2 13 Batashevs Arsens 2156 LAT 4,0 s 1
8 1 5 FM Papp Levente 2302 HUN 6,5 s ½
9 1 11 Psyk Radoslaw 2178 POL 6,0 w 1

 

-------------

Korosztályos Blitz (18 év) EB

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3 IM Kozak Adam HUN 2385 7,5 0,0 43,5 47,0
2 4 FM Gurvich Vitaly RUS 2380 7,0 0,0 49,5 54,0
3 1 GM Van Foreest Lucas NED 2527 7,0 0,0 47,5 52,5
4 6 FM Chukavin Kirill EST 2351 7,0 0,0 47,5 51,0
5 29 Makovich Andrey RUS 2093 7,0 0,0 44,0 46,5
6 7 FM Haring Filip SVK 2348 6,5 0,0 48,0 52,0
7 2 GM Pultinevicius Paulius LTU 2490 6,0 0,0 50,0 55,0
8 5 Peyrer Konstantin AUT 2360 6,0 0,0 45,0 49,0
9 9 IM Blohberger Felix AUT 2330 6,0 0,0 43,5 47,5
10 28 FM Leisch Lukas AUT 2103 6,0 0,0 43,5 46,0
11 14 Pedoson Georg Aleksander EST 2242 6,0 0,0 42,5 45,5
12 24 Vasiliev Georgiy RUS 2126 6,0 0,0 39,5 42,0

Player info

Name Kozak Adam
Title IM
Starting rank 3
Rating 2385
Rating national 0
Rating international 2385
Performance rating 2447
FIDE rtg +/- 24,0
Points 7,5
Rank 1
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 753246

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 3 35 Koziorowicz Michal 2018 POL 4,5 s 0
2 18 56 Hansson Markus 1675 EST 3,5 w 1
3 11 33 Brilej Jaka 2027 SLO 5,0 s 1
4 8 22 Timoshin Andrei 2130 EST 4,0 w 1
5 2 2 GM Pultinevicius Paulius 2490 LTU 6,0 s ½
6 7 19 Stremavicius Pijus 2158 LTU 5,5 w 1
7 4 8 IM Horvath Dominik 2340 AUT 4,5 s 1
8 2 4 FM Gurvich Vitaly 2380 RUS 7,0 w 1
9 1 6 FM Chukavin Kirill 2351 EST 7,0 s 1

------------------

European Youth Rapid Team Chess Championship 2019 - U 18

Player info

Name Kozak Adam
Title IM
Starting rank 41
Rating 2240
Rating national 0
Rating international 2240
Performance rating 2448
FIDE rtg +/- 39,2
Points 6,5
Rank 2
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 753246
Year of birth 2002

 

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 53 Raide Sivert 1255 EST 0,5 s 1
2 22 Golubovskis Maksims 2112 LAT 5,5 s 1
3 45 IM Badelka Olga 2339 BLR 3,0 w 1
4 26 Stremavicius Pijus 2194 LTU 5,0 w 1
5 10 Koziorowicz Michal 2000 POL 3,0 s 1
6 49 IM Horvath Dominik 2306 AUT 4,5 w ½
7 59 Darda Roman 1974 UKR 2,5 w 1

------------

Felnőtt Rapid EB

Final Ranking after 13 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Sargissian Gabriel ARM 2715 10,5 0,0 108,0 114,0
2 4 GM Mamedov Rauf AZE 2679 10,5 0,0 106,5 113,5
3 14 GM Riazantsev Alexander RUS 2594 10,5 0,0 106,5 112,0
4 2 GM Motylev Alexander RUS 2703 10,0 0,0 108,0 114,5
5 15 GM Esipenko Andrey RUS 2590 10,0 0,0 107,0 113,0
6 5 GM Turov Maxim RUS 2647 10,0 0,0 106,0 112,0
7 3 GM Guseinov Gadir AZE 2691 10,0 0,0 100,5 106,0
8 23 GM Kulaots Kaido EST 2544 9,5 0,0 109,0 116,0
9 30 GM Sebenik Matej SLO 2504 9,5 0,0 104,0 111,0
10 24 GM Saric Ante CRO 2538 9,5 0,0 104,0 110,0
11 11 GM Lysyj Igor RUS 2599 9,5 0,0 104,0 109,5
12 41 IM Usmanov Vasily RUS 2428 9,5 0,0 102,0 105,5
13 8 GM Andriasian Zaven ARM 2633 9,5 0,0 101,0 107,0
14 52 IM Sipila Vilka FIN 2380 9,5 0,0 99,5 105,0
15 79 WIM Dordzhieva Dinara RUS 2310 9,5 0,0 98,5 104,5
16 19 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2576 9,5 0,0 98,5 104,0
17 175 Sanz Wawer Daniel POL 2103 9,5 0,0 98,0 101,5
18 12 GM Postny Evgeny ISR 2598 9,5 0,0 95,5 101,0
19 89 Mickevicius Juras LTU 2288 9,5 0,0 90,5 95,5
20 58 GM Nguyen Thai Dai Van CZE 2364 9,0 0,0 105,5 111,5
21 28 GM Lintchevski Daniil RUS 2515 9,0 0,0 103,5 109,5
22 7 IM Demidov Mikhail RUS 2635 9,0 0,0 102,0 107,0
23 22 GM Ruck Robert HUN 2551 9,0 0,0 101,5 108,0
24 21 GM Stupak Kirill BLR 2552 9,0 0,0 101,5 107,5
25 107 IM Kozak Adam HUN 2240 9,0 0,0 100,0 105,0

 

Player info

Name Kozak Adam
Title IM
Starting rank 107
Rating 2240
Rating national 0
Rating international 2240
Performance rating 2537
FIDE rtg +/- 98,0
Points 9
Rank 25
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 753246
Year of birth 2002

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 107 333 Lehtinen Helja 1717 FIN 5,0 s 1
2 87 259 WFM Narva Regina 1942 EST 6,0 w 1
3 25 34 GM Kanep Meelis 2466 EST 8,5 s 0
4 73 222 Bergmans Dirk 2030 NED 5,5 w 1
5 21 6 GM Ziska Helgi Dam 2646 FAI 8,0 s 1
6 22 36 GM Thorfinnsson Bragi 2457 ISL 8,0 w 1
7 11 8 GM Andriasian Zaven 2633 ARM 9,5 s ½
8 10 12 GM Postny Evgeny 2598 ISR 9,5 w 1
9 8 24 GM Saric Ante 2538 CRO 9,5 s ½
10 5 2 GM Motylev Alexander 2703 RUS 10,0 w 0
11 23 56 IM Krutti Valer 2370 HUN 7,5 s 1
12 12 28 GM Lintchevski Daniil 2515 RUS 9,0 w ½
13 17 26 GM Stocek Jiri 2532 CZE 9,0 s ½

 

--------------------

Felnőtt Blitz EB

Player info

Name Kozak Adam
Title IM
Starting rank 50
Rating 2385
Rating national 0
Rating international 2385
Performance rating 2480
FIDE rtg +/- 56,0
Points 14,5
Rank 31
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 753246
Year of birth 2002

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 50 264 Kanak Filip 1923 CZE 8,5 - 1K
2 50 264 Kanak Filip 1923 CZE 8,5 s 1
3 41 167 Timoshin Andrei 2130 EST 13,5 w 1
4 41 167 Timoshin Andrei 2130 EST 13,5 s 1
5 1 1 GM Andriasian Zaven 2766 ARM 17,0 w 1
6 1 1 GM Andriasian Zaven 2766 ARM 17,0 s 0
7 26 153 Ladopoulos Dimitrios 2151 GRE 12,5 s 1
8 26 153 Ladopoulos Dimitrios 2151 GRE 12,5 w 1
9 5 11 GM Lysyj Igor 2600 RUS 17,0 s 0
10 5 11 GM Lysyj Igor 2600 RUS 17,0 w 0
11 29 146 Muter Donny 2169 ENG 12,5 w 1
12 29 146 Muter Donny 2169 ENG 12,5 s 0
13 31 133 FM Martynov Roman 2196 UKR 11,5 s ½
14 31 133 FM Martynov Roman 2196 UKR 11,5 w 1
15 27 123 Poznyak Nazar 2211 RUS 12,0 w 1
16 27 123 Poznyak Nazar 2211 RUS 12,0 s ½
17 15 14 GM Yuffa Daniil 2582 RUS 14,5 s 1
18 15 14 GM Yuffa Daniil 2582 RUS 14,5 w ½
19 13 21 GM Ruck Robert 2541 HUN 16,0 s ½
20 13 21 GM Ruck Robert 2541 HUN 16,0 w 0
21 19 5 GM Postny Evgeny 2661 ISR 13,5 w ½
22 19 5 GM Postny Evgeny 2661 ISR 13,5 s 1

 

 

Szerző: Sakk-mester  2019.12.09. 13:18

ding-liren-holds-up-trophy.jpggct-final-standings.jpglevon-green-shoes-magnus-ding-mvl.jpg| photo: Lennart Ootes, Grand Chess Tour 
14fpa_1.jpg2019_gct_standings_final.jpg

Jelenleg hárman vannak bolygónkon 2800 élőpont feletti sakkozók - Egyikőjük nyerte a Grand Chess Tour döntőjét Londonban - A pódium tetején a 2804,6 élőpontos, 27 éves kínai nagymester Ding Liren (Ting Li-zsen) emelhette  a magasba a győztesnek járó kristályüveg serleget - Vitathatatlan győzelmének jogossága - Sokan a jövő világbajnokát látják benne - Győzelméhez gratulálok! Érdeklődéssel várjuk a 2020-as évben a világbajnok-jelöltek tornáját.

 

Vachier-Lagrave, Ding Reach Grand Chess Tour Final

 

-------------

------------

 

 

 ---------------

---------------

 

A játszmákat nézheted még ITT 

 ---------------

 ---------------

  

Official site

A részletes eredményeket ITT találod

---------------

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name Typ sex Rtg Club/City Pts.
1 3
GM Praggnanandhaa R 14 éves U18 2586 2600 élő fölé lépett 7,5
4
GM Smirnov Anton U18 2573 None 7,5
3 1
GM Aravindh Chithambaram Vr 2605 Gurukul 7,0
2
GM Moussard Jules 2600 Asnières 7,0
5
GM Maze Sebastien 2541 None 7,0
24
IM Percivaldi Martin 2384 Koegeskakklub 7,0
7 7
GM Grover Sahaj 2508 Port Elizabeth 6,5
9
IM Petrov Martin 2497 Maritza-Iztok Radnevo 6,5
10
GM Gormally Daniel W 2491 4ncl Blackthorne Russia 6,5
 

 

Player info

HUN

Name Fodor Tamas Jr
Title GM
Starting rank 6
Rating 2533
Rating national 0
Rating international 2533
Performance rating 2358
FIDE rtg +/- -14,9
Points 6
Rank 14
Federation HUN
Club/City Cheddleton
Ident-Number 299463
Fide-ID 723762
Year of birth 1991

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 5 88 WFM Grigoryan Meri 2050 West London 4,5 w 1
2 5 57 Abrahams Daniel 2185 Hart House 5,0 s 1
3 5 34 FM Risting Eivind Olav 2298 Sk 1911 5,0 w ½
4 8 41 FM Berry Neil 2250 Edinburgh 5,5 s ½
5 9 40 FM Czerw Dawid 2255 Uks Pionier Jastrzebie-Zdroj 5,5 w 0
6 16 77 Seymour Timothy P 2107 Surbiton 4,5 s 1
7 11 36 FM Van Zyl-Rudd Jack 2290 Port Elizabeth 5,5 w ½
8 12 42 FM Blackburn Jonathan Lb 2240 Holmes Chapel 5,5 w 1
9 8 21 FM Gschnitzer Adrian 2422 Sv Walldorf 1947 6,0 s ½
Szerző: Sakk-mester  2019.12.09. 12:02

rab2.jpg
Rapport Richárd

 

A német sakk-bundeszliga elit alakulata letudta ez évi kötelmeit:  A 9 magyar résztvevőből nyolcat ültetett tábla mellé - összességében pozitív a magyar mérleg - A rajtot Rapport Richárd kapta el a legjobban 4/3! - A játékosonkénti eredményességi mutatót a bejegyzésben találod. 

--------------

A magyar sakkdrukkerek számára a német sakkbajnokság hoz izgalmat ma délután (11-23) és holnap (11-24) délelőtt: Nagymestereink közül Lékó Péter a Deizisau első, Rapport Richárd a szupercsapat: Baden-Baden, Papp Gábor a Augsburg második, Horváth Ádám a Speyer-Schwegenheim harmadik tábláján mutatkozik be a 2019-2020-as sakkszezonban - Játéklehetőséghez jutott még a nyitófordulóban két nemzetközi mesterünk: Németh Miklós és Kovács Gábor a  Speyer-Schwegenheim negyedik és hatodik tábláján - Nem látjuk ma: Almási Zoltánt, Bánusz Tamást és Ribli Zoltánt. Hajrá, magyarok!

------------ 

A német sakk Bundesliga elit csapataiban (16) több mint megduplázódott a magyar versenyzők száma: a tavalyi négyről kilencre növekedett - A kilenc versenyzőnket hét csapatban találjuk -

Rapport Richárd 4/3 - Baden-Baden, Lékó Péter 4/1,5 -  Deizisau, Almási Zoltán 2/1,5 -  Dresden, 

Bánusz Tamás 2/1 -  Hockenheim, Horváth Ádám 2/1,5, Németh Miklós 2/1,5, Kovács Gábor 2/1,5SG Speyer-Schwegenheim, Ribli Zoltán - Bayern MünchenPapp Gábor 4/1,5 - BCA Augsburg.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  -------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------

 

--------  

 

--------------

 

Vereine der Schachbundesliga Saison 2019/20

VEREIN SPIELORT IM WEB VORSITZENDER

OSG Baden-Baden

Amtierender Meister

Rapport Richárd

Kulturhaus LA8
Lichtentaler Allee 8
76530 Baden-Baden
    

Patrick Bittner
E-Mail

SV Werder Bremen

Vorsaison: 6. Platz
Weserstadion Platinlogen
Franz-Böhmert-Str. 1b
28205 Bremen
    

Dr. Oliver Höpfner
 E-Mail

SV 1930 Hockenheim

Vorsaison: 2. Platz

Bánusz Tamás

Baden-Württemberg Center
Im Motodrom
68766 Hockenheim
    

Dr. Bernd Straub
 E-Mail

SG Solingen

Vorsaison: 3. Platz
Cobra Kulturzentrum
Merscheider Straße 77-79
42699 Solingen
    

Oliver Kniest
 E-Mail

USV TU Dresden

Vorsaison: 7. Platz

Almási Zoltán

Runde 1 & 2
Bürogebäude der UKA Meißen
Dr. Eberle-Platz 1
01662 Meißen

Runde 5 & 6
Rathaus Dresden
Dr.-Külz-Ring 19
01067 Dresden
    

Tilman Barthel
 E-Mail

Hamburger SK

Vorsaison: 8. Platz
Aula Stadtteilschule Alter Teichweg
Alter Teichweg 200
22049 Hamburg
    

Thomas Woisin
 E-Mail

SV Mülheim Nord

Vorsaison: 11. Platz
Runde 14+15
Sparkasse Mülheim an der Ruhr
Berliner Platz 1
45468 Mülheim an der Ruhr

Runde 1+2
Haus des Sports
Südstr. 25
45470 Mülheim an der Ruhr
    
Michael Stadel
E-Mail

 

SF Berlin 1903

Vorsaison: 9. Platz
Berlin
Maritim Hotel Berlin
Stauffenbergstraße 26
10785 Berlin
    

Jörg Schulz
 E-Mail

FC Bayern München

Aufsteiger

Ribli Zoltán

BayernLB Sportarena
Osterwaldstraße 76
80805 München
    

Jörg Wengler
 E-Mail

SC Viernheim

Vorsaison: 5. Platz
Bürgerhaus Viernheim / Grosser Saal bzw. VHS
Kreuzstraße 2
68519 Viernheim
    

Stefan Schmidt

SG Speyer-Schwegenheim

Aufsteiger

Horváth Ádám

Németh Miklós

Kovács Gábor

--------------

Bürgerhaus Schwegenheim
Am Bahndamm 12
67365 Schwegenheim
    

Wilhelm Kannegießer
 E-Mail

 

SG Turm Kiel

Vorsaison: 12. Platz
Hans-Brüggemann-Schule
Langenheisch 27-29
24582 Bordesholm
    

Hartmut Winkelmann

BCA Augsburg

Vorsaison: 10. Platz

Papp Gábor

Kongress am Park
Gögginger Str. 10
86159 Augsburg
    

Johannes Pitl
 E-Mail

Schachfreunde Deizisau

Vorsaison: 4. Platz

Lékó Péter

Gemeindehalle Deizisau
Altbacher Str. 5
73779 Deizisau
    

Sven Noppes

Aachener SV 1856

Aufsteiger
Stadtverwaltung Fachbereich Umwelt
Reumontstr. 3
52064 Aachen
    

Norbert Coenen

SV Lingen

Aufsteiger

Haus der Vereine
Scharnhorststr. 101
49808 Lingen
    

Christian Möller

Liveübertragung:
Alle Partien der 1. und 2. Runde werden auf dieser Webseite live übertragen.

Weitere Infos:
- Bedenkzeit: 100 Minuten für 40 Züge + 50 Minuten für den Rest der Partie + 30 Sekunden Zeitgutschrift ab dem 1. Zug
- Karenzzeit: 30 Minuten
- Remisverbot vor dem 20. Zug
- Als Maßnahme gegen Betrugsversuche werden alle Partien mit 15 Minuten Verzögerung übertragen
- Die Aufstellungen werden zwei Stunden vor Partiebeginn veröffentlicht

Szerző: Sakk-mester  2019.12.09. 10:04

tallin_2.jpg

A résztvevők listáját ITT találod

 kozak_a_2.jpg

 

A 17 éves Kozák Ádám ás a 16 éves Leszkó Bencze remekelt a sakkozók felnőtt Rapid Európa-bajnokságán: Ádám a rajtlista százhetik helyéről startolva érte el a huszonötödik helyezést, szerezve 98 élőpontot -  Bencze a háromszázhetedik helyről elrugaszkodva  a százötvenhetedikre lépett előre, szerzett 86,6 élőpontot - Szép volt fiúk! Gratulálok!

------------

A  százhetedik helyről startoló: 9/7 pontos teljesítményt elérő Kozák Ádám a magyar delegáció legeredményesebb játékosa közvetlen közelről üldözi az élmezőnyt - A Rapid-sakk Európa-bajnokságon még további négy fordulót bonyolítanak le az eredményhirdetésig - Hajrá, magyarok! Hajrá, Ádám! 

-------------

Az idén nagymesteri címet szerző 17 éves Kozák Ádám kétszer verte el az észtországi Tallinban az Európa-bajnoki cím megszerzéséért  összegyűlt U18 éves korosztály mezőnyét: Először a Rapid EB-én, majd a Blitz EB-én is föléjük emelkedett, így kétszeres U18-as Európa-bajnokként várja a december ötödikén kezdődő felnőtt EB-ét a sakkjáték gyors műfajaiban.

Még nem érhet véget Ádám méltatása: aki a  Rapid Team U18-as versengésben nem csupán csapata és táblája (2) legeredményesebbje (7/6,5) volt, hanem a csapatokban résztvevők közül a második legeredményesebb, a 18 éves hibátlan teljesítményt produkáló Litván  nagymester Pultinevicius Paulius mögött. A csapatküzdelmekben nem találkozhattak egymással, ám a rapid és blitz egyéni versenyen kétszer is egymásra leltek: az eredmény 1,5:0,5 Ádám javára! Szép volt Ádám! Gratulálok!

 --------------

 

Player overview for HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Pts. Rk. Group
22 GM Ruck Robert Élő: -29 2551 HUN 1 1 ½ 1 0 1 ½ ½ 1 1 0 1 ½ 9,0 23 Rapid
56 IM Krutti Valer Élő: -40,6 2370 HUN 1 1 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 0 ½ 7,5 99 Rapid
107 IM Kozak Adam Élő: +98 2240 HUN 1 1 0 1 1 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ 9,0 25 Rapid
187 FM Bognar Csaba Dr. Élő: -23,4  2075 HUN 1 0 1 ½ 0 1 0 1 0 0 1 1 0 6,5 206 Rapid
296 Majoros Rozsa Evelin Élő: +1  1839 HUN 0 1 ½ 0 0 ½ 1 0 1 0 1 0 1 6,0 279 Rapid
307 Leszko Bence Élő: +96,6 1782 HUN 0 1 1 1 0 1 0 ½ 0 1 1 ½ 0 7,0 157 Rapid

Final Ranking after 13 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 GM Sargissian Gabriel ARM 2715 10,5 0,0 108,0 114,0
2 4 GM Mamedov Rauf AZE 2679 10,5 0,0 106,5 113,5
3 14 GM Riazantsev Alexander RUS 2594 10,5 0,0 106,5 112,0
4 2 GM Motylev Alexander RUS 2703 10,0 0,0 108,0 114,5
5 15 GM Esipenko Andrey RUS 2590 10,0 0,0 107,0 113,0
6 5 GM Turov Maxim RUS 2647 10,0 0,0 106,0 112,0
7 3 GM Guseinov Gadir AZE 2691 10,0 0,0 100,5 106,0
8 23 GM Kulaots Kaido EST 2544 9,5 0,0 109,0 116,0
9 30 GM Sebenik Matej SLO 2504 9,5 0,0 104,0 111,0
10 24 GM Saric Ante CRO 2538 9,5 0,0 104,0 110,0
11 11 GM Lysyj Igor RUS 2599 9,5 0,0 104,0 109,5
12 41 IM Usmanov Vasily RUS 2428 9,5 0,0 102,0 105,5
13 8 GM Andriasian Zaven ARM 2633 9,5 0,0 101,0 107,0
14 52 IM Sipila Vilka FIN 2380 9,5 0,0 99,5 105,0
15 79 WIM Dordzhieva Dinara RUS 2310 9,5 0,0 98,5 104,5
16 19 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2576 9,5 0,0 98,5 104,0
17 175 Sanz Wawer Daniel POL 2103 9,5 0,0 98,0 101,5
18 12 GM Postny Evgeny ISR 2598 9,5 0,0 95,5 101,0
19 89 Mickevicius Juras LTU 2288 9,5 0,0 90,5 95,5
20 58 GM Nguyen Thai Dai Van CZE 2364 9,0 0,0 105,5 111,5
21 28 GM Lintchevski Daniil RUS 2515 9,0 0,0 103,5 109,5
22 7 IM Demidov Mikhail RUS 2635 9,0 0,0 102,0 107,0
23 22 GM Ruck Robert HUN 2551 9,0 0,0 101,5 108,0
24 21 GM Stupak Kirill BLR 2552 9,0 0,0 101,5 107,5
25 107 IM Kozak Adam HUN 2240 9,0 0,0 100,0 105,0

---------------

Blitz EB végeredmény:

Player overview for HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Pts. Rk. Group
21 GM Ruck Robert 2541 HUN 1 1 1 1 1 1 ½ 0 0 1 ½ ½ 0 1 1 1 ½ ½ ½ 1 1 1 16,0 9 Blitz
50 IM Kozak Adam 2385 HUN 1 1 1 1 1 0 1 1 0 0 1 0 ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 1 14,5 31 Blitz
51 IM Krutti Valer 2379 HUN 0 1 1 ½ 1 1 ½ 0 0 1 1 1 0 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 0 ½ 12,5 108 Blitz
144 FM Bognar Csaba Dr. 2171 HUN 0 ½ 1 0 0 1 0 0 1 1 0 0 0 1 1 1 0 0 1 0 1 1 10,5 256 Blitz
221 Leszko Bence 2018 HUN 0 0 ½ 1 1 0 1 1 0 1 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 0 1 0 1 0 11,5 168 Blitz
293 Majoros Rozsa Evelin 1856 HUN 0 ½ 1 ½ 0 0 1 1 0 1 0 1 1 1 0 0 0 1 0 0 ½ 0 9,5 289 Blitz

 

------------

Player Overview of a federation: 34 nemzet, 474 fő

No. Name FideID FED Rtg Name
24 GM Ruck Robert 705713 HUN 2551 Rapid
57 IM Krutti Valer 706248 HUN 2370 Rapid
114 IM Kozak Adam 753246 HUN 2240 Rapid
191 FM Bognar Csaba Dr. 709760 HUN 2075 Rapid
300 Majoros Rozsa Evelin 767310 HUN 1813 Rapid
326 Leszko Bence 769070 HUN 1742 Rapid

 

Player Overview of a federation: 34 nemzet, 460 fő

No. Name FideID FED Rtg Name
21 GM Ruck Robert 705713 HUN 2537 Blitz
49 IM Krutti Valer 706248 HUN 2379 Blitz
55 IM Kozak Adam 753246 HUN 2365 Blitz
148 FM Bognar Csaba Dr. 709760 HUN 2171 Blitz
235 Leszko Bence 769070 HUN 1960 Blitz
291 Majoros Rozsa Evelin 767310 HUN 1851 Blitz

 

Az ifjúsági korosztályos Rapid és Blitz EB résztvevőinek listáját ITT találod

 

 

Rapid U12: 13 nemzet - 79 versenyző

9 Kolimar Kristof Pal 798410 HUN 1789
13 Palczert Matyas 784958 HUN 1761

 

Lány: 14 nemzet - 32 versenyző

14 Kiraly Lilla Virag 795224 HUN 1369

 

Rapid U14: 15 nemzet - 84 versenyző

49 Farkas Otto Jr. 790389 HUN 1588


Lány: 9 nemzet - 30 versenyző

20 Palczert Hajnalka 782297 HUN 1435

 

U14 blitz: 16 nemzet

36 Palczert Matyas 784958 HUN 1821
82 Kolimar Kristof Pal 798410 HUN 1552

Lány: 14 nemzet

27 Palczert Hajnalka 782297 HUN 1475

14 éves

47 Kiraly Lilla Virag 795224 HUN 1185

12 éves


Rapid U16: 9 nemzet - 37 versenyző

22 Palczert Botond 769908 HUN 1758
23 Leszko Bence 769070 HUN 1742

 

Lány: 9 nemzet - 21 versenyző

2 Juhasz Judit 768499 HUN 1961
5 Majoros Rozsa Evelin 767310 HUN 1813

 

 

Rapid U18: 9 nemzet - 31 versenyző -

Kozák Ádám korosztályos Rapid Európa-bajnok, Papp Levente ezüstérmes! Gratulálok!

5 FM Papp Levente 751243 HUN 2302
8 IM Kozak Adam 753246 HUN 2240

 

Lány: 9 nemzet - 14 versenyző

7 WFM Gaal Zsoka 777765 HUN 1870

12 éves 

Blitz:  10 nemzet - Kozák Ádám a Blitz EB-ét is megnyerte! Gratulálok!

2 IM Kozak Adam 753246 HUN 2365

17 éves

10 FM Papp Levente 751243 HUN 2277

18 éves

33 Leszko Bence 769070 HUN 1960

16 éves

45 Palczert Botond 769908 HUN 1824

16 éves

Lány: 10 nemzet

3 Juhasz Judit 768499 HUN 2066

15 éves

11 Majoros Rozsa Evelin 767310 HUN 1851

15 éves

20 WFM Gaal Zsoka 777765 HUN 1664

12 éves

Szerző: Sakk-mester  2019.12.07. 13:34

rari_2.jpgRicsi (8/6 - Élő: +5,2) a  Chengdu Beilei Youth Chess Club csapatát erősíti - a résztvevő játékosok körében  a negyedik legmagasabb élőpontszámmal rendelkezik. A kínai csapatbajnokságon nyújtott teljesítményével Rapport Richárd bekerült a 2750 élőpont-felettiek szűk csoportjába. A kínai CsB a magyar versenyző nélkül december 4-5-6-7-én folytatódik a 19.-20.-21. -22-ik fordulóval.

A részletes eredményeket ITT találod   

 

ank table

Rk. SNo Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3   TB4 
1 9 China Mobil Shanghai Chess Club 22 14 6 2 34 68,0 18,0 0
2 1 Chongqing Sports lottery chess team 22 15 3 4 33 68,0 22,5 0
3 3 Guangdong Shenzhen Longgang Chess team 22 11 5 6 27 60,0 13,0 0
4 12 Shandong Jingzhi team 22 7 9 6 23 55,5 13,5 0
5 11 Hangzhou Bank Team 22 9 4 9 22 56,0 12,5 0
6 7 Beijing team 22 7 7 8 21 54,5 11,5 0
7 5 Chengdu Beilei Youth Chess Club 22 8 4 10 20 56,5 13,5 0
8 4 Jiangsu team 22 7 6 9 20 53,5 10,0 0
9 6 Zhejiang team 22 7 6 9 20 51,5 11,0 0
10 2 Chongqing Jiulongpo Yucai Chess team 22 7 6 9 20 50,5 9,5 0
11 10 Zhihui Sports chess team of Tianjin 22 8 2 12 18 51,5 11,5 0
12 8 Hangzhou Hongda team 22 1 4 17 6 34,5 5,0 0

 

7. Chengdu Beilei Youth Chess Club (RtgAvg:2679, Captain: Zhao Lan / TB1: 20 / TB2: 56,5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Pts. Games RtgAvg
1 IM Liu Guanchu 2432 CHN 8603901 0 0 0 0 0,0 4 2661
2 GM Xu Xiangyu 2582 CHN 8608288 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 10,0 17 2569
3 GM Li Di 2543 CHN 8607508 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 8,0 17 2622
4 Zhao Yuanhe 2470 CHN 8609497 ½ ½ 1 ½ 0 0 1 0 0 3,5 9 2553
5 Ren Xiaoyi 2253 CHN 8608709 1 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 0 1 ½ 6,0 11 2377
7 WFM Li Yunshan 2287 CHN 8607664 0 ½ 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ 0 ½ 3,5 11 2440
8 GM Fedoseev Vladimir 2677 RUS 24130737 1 ½ 0 0 1 ½ ½ 3,5 7 2549
9 GM Koneru Humpy 2574 IND 5008123 1 1 1 ½ 1 ½ 1 + 1 1 ½ 9,5 11 2341
10 GM Rapport Richard 2758 HUN 738590 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 6,0 8 2599
11 GM Lagno Kateryna 2547 RUS 14109336 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 4,0 7 2386
13 GM Dubov Daniil 2690 RUS 24126055 0 ½ ½ ½ 1,5 4 2653
14 IM Atalik Ekaterina 2462 TUR 4130189 0 ½ 0 ½ 1,0 4 2378


 

 

Player info

Name Rapport Richard
Title GM
Starting rank 105
Rating 2747
Rating national 0
Rating international 2747
Performance rating 2791
FIDE rtg +/- 5,2
Points 8/6
Rank 35
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 738590

 

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
8 66 GM Wei Yi 2727 CHN 6,5 s 1
9 14 GM Wen Yang 2588 CHN 8,5 w ½
10 46 GM Lu Shanglei 2610 CHN 6,0 w ½
11 32 GM Li Chao B 2697 CHN 5,0 s ½
12 60 FM Zou Chen 2462 CHN 5,0 s 1
13 1 GM Ni Hua 2668 CHN 9,0 w ½
14 55 IM Chu Wei Chao 2406 CHN 1,0 s 1
15 20 GM Ma Qun 2629 CHN 8,5 w 1

 

# Name Classic +/−   Rapid   Blitz     Age  
1 Carlsen 2869.4 −2.6 2886.0 2865.0 29
2 Caruana 2822.0 0.0 2773.0 2711.0 27
3 Ding Liren 2800.2 −0.8 2803.0 2830.0 27
4 Vachier-Lagrave 2782.6 +2.6 2873.0 2768.0 29
5 Grischuk 2777.0 0.0 2808.0 2741.0 36
6 Aronian 2775.8 +0.8 2784.0 2698.0 37
7 Mamedyarov 2772.0 0.0 2752.0 2706.0 34
8 Giri 2769.0 0.0 2747.0 2769.0 25
9 Nepomniachtchi 2767.0 0.0 2745.0 2826.0 29
10 Radjabov 2765.0 0.0 2758.0 2757.0 32
11 So 2760.0 0.0 2751.0 2816.0 26
12 Duda 2758.0 0.0 2751.0 2796.0 21
13 Dominguez Perez 2758.0 0.0 2755.0 2715.0 36
14 Rapport 2758.0 0.0 2727.0 2759.0 23
15 Anand 2757.0 0.0 2751.0 2785.0 49
16 Wang Hao 2756.0 0.0 2748.0 2714.0 30
17 Karjakin 2754.0 0.0 2749.0 2836.0 29
18 Kramnik 2753.0 0.0 2756 i 2748 i 44
19 Vitiugov 2747.0 0.0 2631.0 2719.0 32
20 Yu Yangyi 2738.0 0.0 2747.0 2807.0 25

 


----------------- 

 --------------- 

 

 ---------------

Szerző: Sakk-mester  2019.12.04. 06:10