budapest2.jpgHungarian League 2018/19, Web  

A mai nappal kezdetét veszi a 2019-2020-as Magyar Sakkcsapat Bajnokság: A Sakk NB-I  - Ma (11-16) és holnap (11-17) két fordulót bonyolítanak le - A szombati játéknapon 13:00, vasárnap 10:00 a kezdés időpontja.

 

I. forduló: 11-16

Versenybíró
Tungsram Aquaprofit NSK I. - Aquaréna Kőbánya SC The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
15:00 Deli Kristóf
Maróczy SE I. - ASE Paks The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
15:00 Kapás Róbert
HVSE-Infraplan I. - DVTK The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
15:00 Gyömbér Tamás
MTK Budapest I. - Dunaharaszti MTK I. The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
15:00 Fazekas György
Morihana PSE I. - Duocor-Makói SVSE The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
15:00 Máthé Antal

------------------- 

II. forduló: 11-17

Versenybíró
Aquaréna Kőbánya SC - Duocor-Makói SVSE The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
10:00 Máthé Antal
Dunaharaszti MTK I. - Morihana PSE I. The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
10:00 Dr. Nagy Sándor
DVTK - MTK Budapest I. The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
10:00 dr. Varga Tamás
ASE Paks - HVSE-Infraplan I. The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
10:00 Deli Kristóf
Tungsram Aquaprofit NSK I. - Maróczy SE I. The Aquincum Hotel Budapest
1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.
10:00 Gyömbér Tamás

 

-------------

III. forduló: 12-01

Versenybíró
Maróczy SE I. - Aquaréna Kőbánya SC Szent-Györgyi Albert Agóra
6722 Szeged, Gogol u. 30-32.
11:00 Seres László
HVSE-Infraplan I. - Tungsram Aquaprofit NSK I. Tó Vendéglő
9700 Szombathely, Rumi Rajki sétány 1.
10:00 Szabó Zsolt
MTK Budapest I. - ASE Paks Magyar Sakkszövetség
1055 Budapest, Falk Miksa utca 10.
10:00 Deli Kristóf
Morihana PSE I. - DVTK NAV Dél-budapesti Igazgatóság
1096 Budapest, Haller utca 3-5.
11:00 Fazekas György
Duocor-Makói SVSE - Dunaharaszti MTK I. József Attila Városi Könyvtár
6900 Makó, Deák Ferenc u. 2.
10:00 Bartos Ferenc

 

----------------

IV. forduló: 12-15​

Versenybíró
Aquaréna Kőbánya SC - Dunaharaszti MTK I. József Attila Művelődési Ház
2330 Dunaharaszti, Táncsics Mihály utca 2.
10:00 -
DVTK - Duocor-Makói SVSE Hunguest Hotel Palota
3517 Lillafüred, Erzsébet sétány 1.
11:30 -
ASE Paks - Morihana PSE I. Csengey Dénes Kulturális Központ
7030 Paks, Gagarin u.2
10:30 -
Tungsram Aquaprofit NSK I. - MTK Budapest I. Halis István Városi Könyvtár
8800 Nagykanizsa, Kálvin tér 5.
11:00 -
Maróczy SE I. - HVSE-Infraplan I. Szent-Györgyi Albert Agóra
6722 Szeged, Gogol u. 30-32.
09:00

 

---------------

V. forduló: 2020-02-02

Versenybíró
HVSE-Infraplan I. - Aquaréna Kőbánya SC Tó Vendéglő
9700 Szombathely, Rumi Rajki sétány 1.
11:00 -
MTK Budapest I. - Maróczy SE I. Magyar Sakkszövetség
1055 Budapest, Falk Miksa utca 10.
10:00 -
Morihana PSE I. - Tungsram Aquaprofit NSK I. NAV Dél-budapesti Igazgatóság
1096 Budapest, Haller utca 3-5.
10:00 -
Duocor-Makói SVSE - ASE Paks József Attila Városi Könyvtár
6900 Makó, Deák Ferenc u. 2.
10:00 -
Dunaharaszti MTK I. - DVTK József Attila Művelődési Ház
2330 Dunaharaszti, Táncsics Mihály utca 2.
11:00 -

 

 

Szerző: Sakk-mester  2019.11.17. 09:20

lekoek2.jpgeuropai_klub-csapatok.jpgulcinj-final-6.jpgA résztvevők listáját ITT találod -

 

Hét fordulós csapatversenyt a 9 fős magyar delegációból öten zárták élőpont-szerzéssel: Rapport Richárd (5/3,5) az egész mezőny harmadik legmagasabb élőse: +5,3, Lékó Péter (6/4): +4,1  Bánusz Tamás (6/4,5): +5,8, Varga Zoltán (7/4): +1,9, Hoang Thanh Trang (7/5): +4,9

A versenyfutást 100%-os teljesítménnyel a rajtlista negyedik, Magyarország legkiválóbb sakkozóit Rapport Richárdot és Lékó Pétert a soraiban tudó olasz sztárcsapat a Padova nyerte - az olasz klubcsapat sikeréhez jelentős mértékben járultak hozzá nagymestereink. 

.........

A hétfordulós csapatversenynek túl vagyunk a kisebbik felén - A harmadik fordulóban győzelemmel mutatkozott be csapatában, a Padovában a magyar éljátékos: Rapport Richárd, aki a magyarokat foglalkoztató dán Koge SK éltáblását, a 2625 élőpontos Hammer Jon Ludvigot győzte le - Csapattársa Lékó Péter döntetlent játszott Bánusz Tamással  - A Padova 4:2 arányban hozta a mérkőzést és a magyar érintettségű csapatok között az egyedüli 6 pontos - Berkes Ferenc csapata a szintén olasz Club64 3:3-as döntetlent ért el a magasabban rangsorolt izraeli Beer Shevával szemben - Berkes a 2601 élőpontos Efimenko Zaharral remizett - Papp Gábor, Bagi Máté, Varga Zoltán, Csonka Attila vereséget szenvedett - A hölgyek versenyén Hoang Thanh Trang és csapata is döntetlenezett és a mai negyedik fordulóban az egyik sztárcsapat, a rajtlista második Monte Carloval mérkőznek meg - a férfiak mezőnyében a negyedik kiemelt Padova a kilencedik Beer Shevaval találkozik.

--------------

Ma Bánusz Tamás (2620) - Lékó Péter (2666) mérkőzésre kerül sor!

A harmadik fordulóban magyarok küzdenek magyarok ellen - A párosítás szeszélye folytán szembekerült egymással a 200 000 lélekszámú, Rapport Richárdot és Lékó Pétert foglalkoztató olasz Podova és az alig 40 000 lakosú, soraiban Bánusz Tamást és Papp Gábort tudó, dán Koge sakkcsapata - Hadd jegyezzem meg, csupán azért, hogy a "lózung király" és lelkes Magyar Sakkszövetség vezetőinek legyen min gondolkodni: Dánia lakossága nem éri el a 6 millió főt, az országot mégis négy csapat képviseli az európai klubcsapatok bajnokságán - Magyarországot egyetlen csapat sem - Dánia 30-40 ezer lakosú települései képesek csapatot küldeni a rendezvényre, a sakkolimpiai álmokat dédelgető világváros Budapest egyet sem, mint ahogy a megyeszékhelyek egyike sem. Hosszú évek óta tartó szegénységi bizonyítványa ez a magyar sakkozásnak - Két forduló után a legeredményesebb magyar játékosok: Berkes Ferenc 2/2, Bánusz Tamás 1/1 (2564 élőpontos versenyzőt győzött le), Hoang Thanh Trang 2/1,5 

---------------

Rapport Richárd még várat magára - A második fordulóban Rapport kivételével a magyar sakkdelegáció minden tagját tábla mellett találjuk - A Dunaszerdahelyiek (Bagi Máté, Varga Zoltán, Csonka Attila) a moszkvai sakkcsapat ellen 150-200 élőpont körüli hátrányban, a többiek előnyben vannak riválisaikkal szemben - Lékó Péter +251, Berkes Ferenc +255, Bánusz Tamás +56, Papp Gábor +349, Hoang Thanh Trang +225 pontnyi fórral bír.

Az első fordulóban mindegyik magyar-érintettségű csapat nyert, a második fordulóban a Dunaszerdahely részéről a csapat-döntetlen bravúr, a kismértékű vereség jó eredmény lenne - A többiektől győzelem várható. 

-----------

Ma Rapport, Lékó és Bánusz nem ül tábla mellé -  a többiek játszanak az első fordulóban -

Akik már rég vágytak arra, hogy Magyarország legjobb sakkozóit tábla mellett lássák, azoknak jelentem, hogy eljött a nap: mától tizenhatodikáig követhetik Rapport Richárd, Lékó Péter és Berkes Ferenc játékát - Jelzem, ha Almási Zoltán is "ringbe" száll! 

-------------

 A rajtlista harmadik olasz Padova Rapport Richárddal(1) és Lékó Péterrel (3), a startlista tizedik dán Koge SK Bánusz Tamással (2) és Papp Gáborral (3), a rajtlista tizenkettedik olasz WorldTradingLab Club64 Berkes Ferenccel (1), a rajtlista huszonnegyedik Dunajska Streda (Dunaszerdahely) Bagi Mátéval (2), Varga Zoltánnal (3), Csonka Attilával (4) -  A hölgyek mezőnyében Hoang Thanh Trang (3) a hetedik kiemelt  AVE Novy Bor csapatában.

A nevek mögött, a zárójelbe tett szám azt mutatja, hogy az alapcsapatban hányadik táblán szerepel a versenyző.

Bár kilenc versenyzőnk vesz részt a klubcsapatok Európa kupáján, a 2024-es sakkolimpia megrendezéséről álmodozó Magyarországnak, Magyar Sakkszövetségnek nincs képviselete ezen a rendezvényen, mintha nem is Európához tartoznánk - A tulipánosok hat, a kétmilliós Macedónokat az első kiemelt együttes, a 600 ezer fős Luxemburgot három csapat képviseli, csak magyar nincs már évek óta...   

-------------

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo FED   Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 4 ITA
Obiettivo Risarcimento Padova 7 7 0 0 14 237,0 30,5 174,5 174,5
2 3 CZE
AVE Novy Bor 7 6 0 1 12 214,5 28,5 176,0 149,0
3 2 RUS
Mednyi Vsadnik 7 5 1 1 11 225,5 27,0 182,5 140,3
4 1 MKD
Alkaloid 7 5 0 2 10 237,5 30,5 161,5 104,0
5 7 RUS
Moscow Chess Team 7 5 0 2 10 221,5 29,5 165,5 113,5
6 8 NOR
Valerenga 7 5 0 2 10 218,0 28,0 170,0 112,0
7 6 RUS
Molodezka 7 5 0 2 10 204,0 26,5 172,0 119,0
8 13 AZE
Vugar Gashimov 7 5 0 2 10 194,0 26,0 169,5 110,5
9 10 DEN
Koge SK 7 5 0 2 10 184,0 28,0 164,0 107,0
10 5 RUS
Primorsky District 7 5 0 2 10 182,5 27,0 161,5 108,5
11 9 ISR
Beer Sheva 7 4 2 1 10 173,5 25,5 161,0 107,8
12 11 CZE
SK Joly Lysa nad Labem 7 4 2 1 10 168,0 23,5 180,0 123,3
13 14 SRB
Sloven Ruma 7 5 0 2 10 144,0 23,0 159,5 105,0
14 12 ITA
WorldTradingLab Club64 7 4 1 2 9 147,5 22,0 167,5 99,8
15 30 FRA
Asnieres 7 4 1 2 9 141,5 25,5 147,0 86,3
16 24 LTU
MRU-ROSK Consulting 7 4 1 2 9 136,0 24,5 153,5 91,5
17 18 SUI
Zurich Schachgesellschaft 7 4 1 2 9 130,0 20,0 160,0 92,5
18 23 SVK
Dunajska Streda 7 4 1 2 9 124,5 24,5 151,5 89,8
19 15 SUI
Riehen Schachgesellschaft 7 4 0 3 8 153,5 25,0 153,0 82,0

 

Team-Composition with round-results

HUN

  1. Obiettivo Risarcimento Padova (RtgAvg:2686, TB1: 14 / TB2: 237)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 GM Rapport Richard 2752 738590 1 1 ½ ½ ½ 3,5 5 2682 2831 5 3,5 2,97 0,53 10 5,3
2 GM Adams Michael 2692 400041 ½ 1 1 ½ ½ ½ 4,0 6 2566 2691 6 4 3,92 0,08 10 0,8
3 GM Leko Peter 2666 703303 ½ ½ ½ 1 1 ½ 4,0 6 2589 2714 6 4 3,59 0,41 10 4,1
4 GM Vallejo Pons Francisco 2694 2205530 1 1 1 ½ ½ 4,0 5 2537 2777 5 4 3,48 0,52 10 5,2
5 GM Jones Gawain C B 2663 409561 1 ½ 1 1 1 ½ 5,0 6 2536 2809 6 5 3,94 1,06 10 10,6
6 GM Saric Ivan 2650 14508150 1 1 0 1 ½ ½ 4,0 6 2505 2630 6 4 4,05 -0,05 10 -0,5
7 GM Vocaturo Daniele 2615 813192 1 1 ½ 1 3,5 4 2447 2783 4 3,5 2,78 0,72 10 7,2
8 GM Brunello Sabino 2549 813613 ½ 1 1 0 2,5 4 2296 2398 4 2,5 3,12 -0,62 10 -6,2

 

------------

9. Koge SK (RtgAvg:2567, TB1: 10 / TB2: 184)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 GM Hammer Jon Ludvig 2625 1503707 1 ½ 0 1 ½ 1 ½ 4,5 7 2486 2588 7 4,5 4,72 -0,22 10 -2,2
2 GM Banusz Tamas 2620 722413 1 ½ 1 0 1 1 4,5 6 2496 2689 6 4,5 3,92 0,58 10 5,8
3 GM Papp Gabor 2589 718602 ½ ½ 0 1 ½ 1 1 4,5 7 2456 2558 7 4,5 4,64 -0,14 10 -1,4
4 GM Sengupta Deep 2557 5008352 1 1 ½ ½ 0 1 1 5,0 7 2432 2590 7 5 4,61 0,39 10 3,9
5 GM Rozentalis Eduardas 2547 12800023 1 1 ½ 0 ½ 0 3,0 6 2376 2376 6 3 4,17 -1,17 10 -11,7
6 GM Smith Axel 2465 1707930 ½ 0 1 1 1 3,5 5 2382 2531 5 3,5 3,00 0,50 10 5,0
7 IM Percivaldi Martin 2384 1508148 1 0 1,0 2 2291 0 2 1 1,25 -0,25 10 -2,5
8 IM Antonsen Mikkel 2390 1401378 1 1 2,0 2 2100 0 2 2 1,69 0,31 10 3,1

 

-----------------

14. WorldTradingLab Club64 (RtgAvg:2500, TB1: 9 / TB2: 147,5)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 GM Berkes Ferenc 2647 718572 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 4,0 7 2547 2597 7 4 4,40 -0,40 10 -4,0
2 GM Basso Pier Luigi 2563 866970 1 1 ½ 1 1 4,5 5 2496 2862 5 4,5 2,93 1,57 10 15,7
3 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2567 2212943 1 ½ ½ 0 1 ½ 0 3,5 7 2495 2495 7 3,5 4,11 -0,61 10 -6,1
4 GM Stella Andrea 2475 827061 ½ ½ ½ ½ 1 0 3,0 6 2464 2464 6 3 3,05 -0,05 10 -0,5
5 FM Barp Alberto 2382 872555 0 ½ ½ ½ 1 1 0 3,5 7 2418 2418 7 3,5 3,20 0,30 10 3,0
6 FM Seresin Francesco 2367 886335 1 ½ ½ 0 ½ 0 2,5 6 2380 2323 6 2,5 2,89 -0,39 20 -7,8
8 Bettalli Francesco 2164 2816453 ½ 0 ½ 0 1,0 4 2252 2059 4 1 1,55 -0,55 40 -22,0

 

-----------

8. Dunajska Streda (RtgAvg:2376, TB1: 9 / TB2: 124,5)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 IM Petenyi Tamas 2420 14909090 ½ 0 1 0 1 ½ 1 4,0 7 2459 2509 7 4 3,15 0,85 10 8,5
2 IM Bagi Mate 2470 742570 1 0 0 ½ 1 ½ ½ 3,5 7 2422 2422 7 3,5 3,92 -0,42 10 -4,2
3 GM Varga Zoltan 2424 700509 1 0 0 ½ 1 1 ½ 4,0 7 2389 2439 7 4 3,81 0,19 10 1,9
4 IM Csonka Attila Istvan 2348 716529 1 0 0 ½ ½ ½ 1 3,5 7 2240 2240 7 3,5 4,53 -1,03 10 -10,3
5 IM Meszaros Michal 2355 14905329 1 ½ 1 1 1 1 ½ 6,0 7 2215 2524 7 6 4,75 1,25 10 12,5
6 FM Takacs Laszlo 2239 14918854 1 0 1 0 1 ½ 0 3,5 7 2110 2110 7 3,5 4,63 -1,13 20 -22,6

 

 ---------------------

6.  AVE Novy Bor (RtgAvg:2370, TB1: 8 / TB2: 92)
Bo. Name Rtg FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp n w we w-we K rtg+/-
1 WIM Shuvalova Polina 2434 24171760 1 1 0 ½ 1 ½ 1 5,0 7 2389 2547 7 5 3,78 1,22 10 12,2
2 IM Bulmaga Irina 2435 13903063 1 1 1 0 0 ½ 1 4,5 7 2282 2408 7 4,5 4,46 0,04 10 0,4
3 GM Hoang Thanh Trang 2414 12400149 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 5,0 7 2221 2437 7 5 4,51 0,49 10 4,9
4 WGM Rodshtein Tereza 2195 325449 1 ½ ½ 0 0 0 1 3,0 7 2150 2113 7 3 3,63 -0,63 20 -12,6

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------

 ------------------

 

 -------------

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/11/10 15:00
2 2019/11/11 15:00
3 2019/11/12 15:00
4 2019/11/13 15:00
5 2019/11/14 15:00
6 2019/11/15 15:00
7 2019/11/16 15:00

 

The 35th European Club Cup is a 7-round Swiss tournament taking place from 10-16 November 2019 in Ulcinj, Montenegro. Players receive 90 minutes for 40 moves, followed by 30 minutes to the end of the game, plus a 30-second increment starting from move one. Official website: sahcg.me/euclubcup

Szerző: Sakk-mester  2019.11.17. 08:40

A 2586 élőpontos 14 éves indiai sakkzseni Praggnanandhaa csap össze a  2629 élőpontos, 20 éves norvég sakkreménységgel Tarival. - Jó szórakozást!

Szerző: Sakk-mester  2019.11.13. 02:53

budai_var_1.jpgA résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod

 

A GM verseny résztvevői:

Starting rank list of players

No. Name FideID FED Rtg
8 GM Aczel Gergely 727709 HUN 2515
6 GM Tran Tuan Minh 12401820 VIE 2509
3 IM Erenberg Ariel 2811634 ISR 2482
2 IM Nguyen Van Huy 12401064 VIE 2468
1 IM Akash G 5040299 IND 2456
10 GM Harutjunyan Gevorg 13300873 ARM 2423
5 IM Hujbert Florian 730165 HUN 2420
4 IM Kargin Arseny 4135997 RUS 2419
9 FM Karacsonyi Gellert 764620 HUN 2302
7 Shome Shiv 46608850 IND 2263

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/11/02 14.30
2 2019/11/03 14.00
3 2019/11/04 14.00
4 2019/11/05 14.00
5 2019/11/06 14.00
6 2019/11/08 14.00
7 2019/11/09 14.00
8 2019/11/11 14.00
9 2019/11/12 14.00
Szerző: Sakk-mester  2019.11.12. 06:11

aronyan.jpegkorobov.jpegbukarest_2.jpg

 

A rájátszást Karjakin ellen 1,5:0,5 arányban megnyerő Levon Aronyan a verseny abszolút győztese - A december 11-én ötvenedik születésnapját ünneplő, senior sakkozói korba lépő, indiai sakkguru Anand a harmadik -  a verseny legnagyobb meglepetését mégsem a dobogósok jelentették számomra, hisz az itt jelenlevő szupersztárok bármelyike felléphetett volna a pódiumra  - Az igazi meglepetés Caruana utolsó helye.

Az utolsó versenynapon az addig vezető Korobov visszacsúszott az ötödik helyre - Az első helyre Aronyan és Karjakin futott be a lehetséges 36 pontból húszat begyűjtve, a harmadik helyen Anand végzett 19,5 ponttal - A holtversenyes elsők tie-break-en döntenek a rangsorról. 

---------------

Az első blitz-napot követően is tartja vezető pozícióját az ukrán óriás: Korobov aki a megszerezhető 27 pontból 16,5 -et tudhat magáénak, a második helyről: Aronyan 15,5, a harmadikról: Le 15 ponttal várja a folytatást.  

 ---------------

Korobov nyerte a rapid derbit, a megszerezhető 18-ból, 12 pontot szerzett meg, a dobogó második fokára hárman - Giri, Aronyan és Mamegyarov -  léptek fel 10 pontos teljesítménnyel - kilencedikén és tizedikén a blitz versenyre kerül sor.

---------

A második játéknap után az ukrán Korobov állt az élre, a megszerezhető 12 pontból kilencet ért el, az első nap után vezető Giri nyolc ponttal a második, Caruana és Anand a holtversenyes harmadik hét ponttal.

----------

A Superbet Rapid & Blitz versengés első napját követően a rajtot jól elkapó holland Anish Giri vezet 3/5 ponttal - A győzelemért két pont jár, a döntetlenért egy ezen a versenyen -  Anand, Aronyan és Korobov követi 4-4 ponttal - A verseny 9 fordulós rapid és 18 fordulós blitz megmérettetésből áll - Érdekesség, hogy nincs hazai résztvevője a mezőnynek - mindegyik versenyző élőpontja meghaladja a 2700-at, az átlagélőpont: 2753

-----------

 

  --------------

Szerző: Sakk-mester  2019.11.11. 09:32

Joggal hihetnéd kedves olvasóm, hogy a szocialista sporterkölcs elleni fegyelmimhez hasonlóan ismét egy ősrégi történettel állok elő - Hihetnéd, de ne hidd - a címbeli vesztegzárat és kijárási tilalmat épp a mai napon élem meg. 

Szirénázó autók cirkálnak az úton, kihirdetik a kijárási tilalmat, portám kapuja előtt műanyag cső-szalag figyelmeztet a zárlatra, a településre bevezető utat is elzárták - csak 13:30 ás 14:00 közötti időszakra nyitják ki - Azután ismét életbe lép a kijárási tilalom, mely ma reggel 07:50-kor vette kezdetét ... Ugye milyen érdekes és izgalmas kaland napjainkban megélni azt, ami háborúk és járványok idején szinte mindennapos volt. Integet a múlt...

Szerző: Sakk-mester  2019.11.09. 12:52

lajosmizse_41795_2_0x0.jpgA résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod.

 

A verseny győztese: Balog Imre nagymester 9/7,5, a második és harmadik helyen nemzetközi-mesterek osztoznak: Krizsány László és To Nhat Minh 9/7, a dobogósokkal holtversenyben ért célba: Udvardi Zalán -

A fiatalok közül a 14 éves Demeter Dorina 9/6 eredményessége emelkedik ki: 21 helyet javított rajthelyén és szerzett 73,6 élőpontot.

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo   Name sex FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1
GM Balog Imre HUN 2602 e362/Békés/Budapest 7,5 0,0 50,0 39,75
2 4
IM Krizsany Laszlo HUN 2416 e362/Budapest 7,0 1,0 55,0 41,00
3 3
IM To Nhat Minh HUN 2434 e329/Szigetszentmiklós 7,0 1,0 53,5 39,50
4 13
Udvardi Zalan HUN 2018 e130Hmvh/Sn/Makó 7,0 1,0 50,0 36,50
5 2
GM Czebe Attila HUN 2531 e411/Budapest 6,5 0,0 53,5 37,25
6 39
Fule Simon HUN 1579 u18 e415/Cegléd/DVTK 6,0 0,0 49,5 31,75
7 28
WFM Demeter Dorina w HUN 1831 w u18 e382/Kisújszállás/Velence 6,0 0,0 46,0 24,50
8 21
Keresztes Zoltan HUN 1944 e098/Kecskeméti TÁKISZ 6,0 0,0 35,0 21,00
9 7
FM Keresztes Richard HUN 2169 e098/Kecskeméti TÁKISZ 5,5 0,0 51,5 26,75
10 11
FM Csala Imre HUN 2112 s65 e276/TLSE-Kecskemét 5,5 0,0 48,0 25,25
11 16
WFM Nikanova Ekaterina w BLR 1995 w f200111/Dunakeszi 5,5 0,0 46,0 23,50
12 15
FM Pasti Aron HUN 2008 u18 e393/Dunaújváros 5,5 0,0 45,5 24,75

 

Szerző: Sakk-mester  2019.11.09. 11:30

verseny_budapesten.jpg

- Nos, a videó azt mutatja be, hogy a magyar sakkozásért egyetemlegesen felelős Magyar  Sakkszövetség képtelen ellátni feladatát, képtelen felügyelni a magyar sakkozást, hagyja, hogy egy verseny megrendezésére alkalmatlan helyre tuszkolják be a jövő sakknemzedékét: Ami az Ifjúsági és gyermek sakk csapatbajnokság néven 2019-ben történt, az merénylet a magyar sakkozás ellen.

Elképzelhető, hogy "siket" versenybírókat alkalmaztak ezen a rendezvényen - mert ha nem siketek, akkor a termet versenyrendezésre alkalmatlannak kellett volna nyilvánítaniuk.

Felmerül a versenyzők felelőssége is: Miért nem tagadták meg egységesen a leülést ilyen körülmények között? 

- Lehetséges-e az, hogy 2019-ben az Európai-Unió egyik tagországában: Magyarországon korlátozni és szankcionálni akarja bárki - A Magyar Sakkszövetség nevében valaki(k) -  a gondolkodás, a véleményalkotás és a véleménynyilvánítás szabadságát? - mert a Magyar Sakkszövetség 2019-11-08-ai elnökségi ülésének második pontja:" Szövetségi állásfoglalás az éljátékosok nyilvánosság előtt történő megnyilvánulásairól" programpont - ezt sugallja.

Nem a kritikus hang elfojtására, a kritizáló személy megregulázására kellene a szövetségnek erőt fordítani, hanem az észrevételek sokaságán alapuló minőségi munkára. 

Talán a sakkszövetség elnöke, vagy elnöksége szeretné megmondani, hogy miről mit gondoljanak, mit mondjanak, mikor és hol szólaljanak meg legkiválóbb sakkozóink?

Felmerül a kérdés, hogy mi van akkor ha nem teszik, ha nem vetik alá magukat a központi akaratnak?

 

--------------

 

Magyar Sakk Szövetség

Elnökségi ülés

2019. november 8. 14h

Magyar Sakk Szövetség irodája, Bp. V. Falk Miksa u. 10.

NAPIREND

1. Beszámolók a Batumiban rendezett Sakkcsapat EB-ről – Márkus Róbert, Papp Gábor

2. Szövetségi állásfoglalás az éljátékosok nyilvánosság előtt történő megnyilvánulásairól

3. Tájékoztatás az Országos Ifjúsági Csapatbajnokság tapasztalatairól – Lovas Zsolt BSSZ elnök

 

 

Szerző: Sakk-mester  2019.11.09. 09:12

10f_2.jpganitta_h.jpgu16_cs_wyc.jpg

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod - 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tizennegyedik helyről startoló magyar U-16-os válogatott a tizenkilencedik helyen végzett: Csapatunkból Juhász Judit (40-es szorzó) 57,2 élőpontot szerzett, a fiúk (20-as szorzó)  99 élőpontot vesztettek.

Team-Composition with round-results

  19. HUNGARY (RtgAvg:2283, Captain: GM, FT Ruck, Robert / TB1: 10 / TB2: 151)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Krstulovic Alex 2324 HUN 760056 ½ 0 0 1 1 0 1 ½ 4,0 8 2244 2244 4 4,66 -0,66 20 -13,2
2 FM Borhy Marcell 2321 HUN 770787 0 0 0 ½ 1 1 1 ½ 4,0 8 2181 2189 4 5,23 -1,23 20 -24,6
3 FM Csiki Endre 2287 HUN 775126 1 0 ½ 0 0 1 ½ 3,0 7 2113 2078 3 4,72 -1,72 20 -34,4
4 FM Gombocz Ferenc Jr. 2200 HUN 775029 1 ½ 0 1 1 0 1 ½ 5,0 8 1925 2035 5 6,34 -1,34 20 -26,8
5 Juhasz Judit 2004 HUN 768499 1 1 1 1 1 5,0 5 1820 2623 5 3,57 1,43 40 57,2

-----------

A zárófordulóban igazi erőpróba vár fiainkra: a negyedik helyen kiemelt TURKEY - RED együttesével találkozik a magyar válogatott - a rivális játékosok minden táblán magasabb élővel rendelkeznek, amennyiben az alapcsapatukkal ülnek le. Az igen gyengén muzsikáló törökök - első táblásuk hat mérkőzésén két döntetlen mellett négyszer vesztett - meglepetésre pihentetik a nyolc fordulóból öt pontot szerző második táblásukat, a 15 éves 2401 élőpontos FM Tanriverdi Enest, így a negyedik táblán a WCM titulussal bíró, 16 éves, 1952 élőpontos Sade Defnét szerepeltetik. 

 

4
  TURKEY - RED
Rtg - 14
  HUNGARY
Rtg 0 : 0
8.1 IM
Nalbant, Tuna Onat
2401 - FM
Krstulovic, Alex
2324
8.2 FM
Kizilkus, Akin
2381 - FM
Borhy, Marcell
2321
8.3 IM
Can, Isik
2361 - FM
Csiki, Endre
2287
8.4 WCM
Sade, Defne
1952 - FM
Gombocz, Ferenc Jr.
2200

 

Nem is lehetett más az eredmény, mint a 4:0 ide(!), hozták a srácok a várt, nagyarányú győzelmet és már csak a holnapi versenynap áll a rendelkezésükre a további szépítésre.

Team pairings

Round 9 on 2019/11/05 at 10:00
No. SNo   Team Pts. MP Res. : Res. MP Pts. Team   SNo
1 16
CHINA 21½ 11 : 14 20½ AZERBAIJAN
1
2 3
UKRAINE 19½ 12 : 13 19 UZBEKISTAN
6
3 7
ARMENIA 20½ 11 : 12 21 BELARUS
15
4 2
RUSSIA 21½ 10 : 12 20 KAZAKHSTAN
9
5 11
ISRAEL 20 10 : 10 18 BULGARIA
17
6 18
COLOMBIA 19½ 10 : 10 17 MONGOLIA
25
7 19
INDIA 18½ 10 : 10 17 SERBIA
8
8 4
TURKEY - RED 16½ 9 : 9 19 HUNGARY
14
9 26
TURKMENISTAN 15½ 9 : 9 18½ LITHUANIA
23
10 5
GREECE 17½ 9 : 9 14½ MONTENEGRO
28

 

A nyolcadik fordulóban is várható a magyar ifjak nagyarányú győzelme a startlista harmincegyedik Malajzia ellen - Az első táblán 194, a másodikon 260, a harmadikon 337, a negyediken 368, összesen: 1159 élpontfórral ülnek tábla mellé a mieink.

A hetedik fordulóban is a mieink az esélyesebbek a rajtlista huszonhatodik Türkmenisztán ellen: 

Az összecsapás döntetlenül (2-2) végződött ám Juhász Judit szárnyalása tovább tart: 5/5!
------------ 

S lőn, ahogy megjövendöltem: 3:1-re nyertek ifjaink - még mindig Juhász Judit (4/4!) után lohol a fiúhad -  

-----------
A rajtlistán 36., rangban és tudásszintben jelentősen szerényebb török kislányokat sodort a sorsolás sakk-titánjaink útjába a hatodik fordulóban - A mieink az abszolút favoritok -  elképzelhetetlennek tartom még a döntetlen eredményt is.
 

A fiatalok igazolták, hogy nem csupán a kincstári optimizmus mondatta velem alábbi gondolatomat: 4:0 arányban abszolválták az ötödik fordulót: 

---------

Ahogy az várható volt, nagy arányban:4:0-ra győztek fiataljaink! Sokat változott a világ: nincs már nyeretlen a csapatban de még mindig Juditnál (3/3) az előny.

Egy lány: Juhász Judit (2/2) viseli a nadrágot a csapatban, ő két mérkőzéséből kettőt nyert, a fiúk 14-ből nyertek kettőt, négy döntetlen és nyolc vereség mellett - innentől meg kellene mutatni, hogy ki a legény a gáton - a sakktábla mellett - 
-----------

Az oroszok után a Litvánoknak is behódolt U-16-os válogatottunk - de most, az ötödik fordulóban véget ér a napfogyatkozás - erre a jól megválasztott (kisorsolt) ellenfél a garancia - A Dél-afrikai együttes (rajtlista 37.) nem okozhat csalódást - élő-forrunk 200-500 pontig terjed táblánként - A 14. helyre rangsorolt, a 39. helyig visszacsúszott válogatottunk számára nincs más alternatíva, mint az: Előre!

-------

A negyedik fordulóban Magyarország (14) válogatottját Litvánia (23) fogadja - Tudtuk, hogy jobbak az oroszok, akár ilyen 3,5:0,5 arányban is - de attól még fájhat ez az eredmény.

-----------

A mai (10-30) dupla-fordulós nap délelőttjén felállásunkat illetően komolyan vettük a Bolgárokat, de ez őket nem zavarta és 3:1 arányú diadalt értek el válogatottunkkal szemben - A délutáni harmadik fordulóban a Magyarország : Oroszország párharcra kerül sor.

 -------------

Az első fordulóban  3-1 arányú győzelemmel mutatkozott be az U-16 éves, korosztályos válogatottunk - Elnézést kérek azoktól, akik látták a 4:0-ás eredmény bejegyzést - A magyar csapat első tábláján játszó Borhy Marcellnek, nyert állását látva megelőlegeztem a győzelmet --- Másokat is ért meglepetés a nyitányon - Türkmenisztán alacsonyabban jegyzett együttese 3:1 arányban elpáholta az oroszokat - Örményországot - Malajzia  viccelte meg 2,5:1,5 az utóbbiak javára - Holnap a második fordulóban Magyarország - Bulgária mérkőzésre kerül sor.

 ------------- 

 

 

 

 

-------------

 

14
  HUNGARY
Rtg - 37
  SOUTH AFRICA - A
Rtg 4 : 0
21.1 FM
Krstulovic, Alex
2324 - CM
Mhango, Banele
2010 1 - 0
21.2 FM
Borhy, Marcell
2321 - FM
Modi, Yashil
2053 1 - 0
21.3 FM
Gombocz, Ferenc Jr.
2200 - CM
Schnabel, Johann Emil
1708 1 - 0
21.4
Juhasz, Judit
2004 -
Dinham, James
1589 1 - 0

-------------

Ezt mutatja az eredményjelentő: Jól néz ki, de nem igaz - Sajnos az oroszok vezetnek 1,5:0,5-re és nekik áll a mérkőzés is - de amíg egy játszmának nincs vége, ne beszéljünk eredményről. 

----------

teves.jpg

 

14
  HUNGARY
Rtg - 2
  RUSSIA
Rtg 1½: ½
15.1 FM
Krstulovic, Alex
2324 - IM
Murzin, Volodar
2433 1 - 0
15.2 FM
Borhy, Marcell
2321 - IM
Makarian, Rudik
2386
15.3 FM
Csiki, Endre
2287 - IM
Shubin, Kirill
2416 ½ - ½
15.4 FM
Gombocz, Ferenc Jr.
2200 - WCM
Garifullina, Leya
2330

 


További kérdések is foglalkoztatják a sakkszerető közösséget: 
 

Ma kezdetét veszi az U-16-os sakkcsapatok világvetélkedője: A ranglista tizennegyedik magyar fiatalok a harmincnyolcadik helyre rangsorolt sziámikkal találkoznak a nyitó fordulóban - A X Ráma király uralta - közel 70 milliós ország: mai nevén Thaiföld ifjú sakkozói ( csapatukat egy 16 éves kivételével 10-11-13 éves gyerekek alkotják, szemben a mi "tapasztalt" 16-15 és 14 éves versenyzőinkkel) nem képezhetnek legyőzhetetlen akadályt a mieink számára -  Hajrá, magyarok!

------------- 

Harmincnyolc nemzet  234 versenyzője - 48 csapat, köztük a rajtlista tizennegyedik magyar részvételével kerül sor a 16 éven aluli sakkozók csapatolimpiájára  - Négyfős alapcsapat mellett  egy tartalék nevezhető - egy hölgy versenyző jelölése kötelező a keretbe, akinek legalább három partit játszania kell - Így áll a FIDE a női sakkozás mellé - elhanyagolható szerepet szán a "gyengédebb" nemnek - Mit szól ehhez a legutóbbi FIDE elnökségi ülést finanszírozó Magyar Sakkszövetség elnöke és elnöksége, a magyar FIDE delegátus?

Ki, kik állították össze a csapatot?

Ki lesz a csapat vezetője?

Az utazó csapat a legjobb?

Ki felügyeli a magyar fiatalok viselkedését?

 

A  magyar csapat összeállítása:

 

Team-Composition without round-results

  14. HUNGARY (RtgAvg:2283 / TB1: 0 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED FideID Games Rp
1 FM Krstulovic Alex 2324 HUN 760056 0,0 0
2 FM Borhy Marcell 2321 HUN 770787 0,0 0
3 FM Csiki Endre 2287 HUN 775126 0,0 0
4 FM Gombocz Ferenc Jr. 2200 HUN 775029 0,0 0
5 Juhasz Judit 2004 HUN 768499 0,0 0

 

Hazai ranglista:

Number Id Name Title   Fed     Elo NElo Born flag Games Club/City #Trns
1 771279 Persanyi, Barnabas FM
2393 2004
58
2 770787 Borhy, Marcell FM
2352 2005
84
3 760056 Krstulovic, Alex FM
2338 2003
BG Buchen 131
4 775126 Csiki, Endre FM
2302 2005
SVG Eppstein 1932 58
5 764620 Karacsonyi, Gellert FM
2289 2004
131
6 785091 Geher, Koppany
2255 2003
47
7 770442 Losonczi, Marcell
2249 2004
44

 

Lányok ranglistája:

Number Id Name Title   Fed     Elo NElo Born flag Games Club/City #Trns
1 778079 Demeter, Dorina WFM
2096 2005 w
34
2 777765 Gaal, Zsoka WFM
2072 2007 w
42
3 767310 Majoros, Rozsa Evelin
2051 2004 w
88
4 768499 Juhasz, Judit
2005 2004 w
Tapolca 86
5 773670 Toth, Nikoletta WFM
1965 2005 w
84
6 769584 Karacsonyi, Kata
1928 2006 w
91

 

The preparations are going through with full speed as there left counted days to the World Youth Under-16 Chess Olympiad 2019. The opening move of the championship, which is organized by the Turkish Chess Federation with the sponsorship of Corum Municipality between 28th October to 06th November in Anitta Hotel – Corum, will be made on the 29th of October at 15.00 pm. To this enthusiastic championship will be participating 51 teams from 40 countries and 2 GM’s, 9 IM’s, 64 FM’s, 9 CM’s and 9 WCM’s where you will witness unique challenges.

 --------------- GO ---------------

izmir.jpg

 

 

WORLD CHAMPIONSHIP YOUTH – 2019

Rules and Regulations

Szerző: Sakk-mester  2019.11.05. 07:46

kn.jpgkarpov-sarin.jpgUn demi-siècle et plus sépare Anatoly Karpov, 68 ans, de Nihal Sarin, 15 ans.

 

Szerző: Sakk-mester  2019.11.03. 11:03