rari_3.jpglive_4.png

Ma (12-05) három fordulón lesznek túl a verseny résztvevői: Rapport Richárd kétszer a sötét (Topalov és Wang Hao) egyszer a világos (Wei Yi) oldalon ülve csatázik riválisaival - holnap (12-6) szünnap, majd (12-07) újabb három forduló - végül (12-8 és 9-én) további 2-2 fordulót követőn ér véget a verseny - Hajrá, Ricsi!

-----------

A versenyt online rendezik, így Ricsi csak "képzeletben" van jelen - Az első fordulóban legyőzte Ding Lirent a 15 perc + lépésenként 10 másodperc hozzáadású, gondolkodási idejű megmérettetés első fordulójában, ahol 8 fő oda-visszavágós lebonyolításban méri össze tudását.

 

Round 1 Dec 3, 2020 09:30
Round 2 Dec 3, 2020 10:30
Round 3 Dec 4, 2020 09:30
Round 4 Dec 4, 2020 10:30
Round 5 Dec 5, 2020 09:30
Round 6 Dec 5, 2020 10:30
Round 7 Dec 5, 2020 11:30
Round 8 Dec 7, 2020 09:30
Round 9 Dec 7, 2020 10:30
Round 10 Dec 7, 2020 11:30
Round 11 Dec 8, 2020 09:30
Round 12 Dec 8, 2020 10:30
Round 13 Dec 9, 2020 09:30
Round 14 Dec 9, 2020 10:30

 

Szerző: Sakk-mester  2020.12.05. 17:40

rus.jpgmoszkva_4.jpg

Kedves Sakkbarátom! Ha szeretnél látni "élőben" játszó szuper-nagymestereket (2700 feletti élőpontos) akkor látogass el a Moszkvában zajló: Oroszország egyéni szuper-sakkbajnokságára - A mezőnyben hatan szuperek, további öten 2600 élpont fölöttiek és csak egy legény marad el hat ponttal a második lépcsőtől - Mind a férfi, mind a női bajnokságot 12-12 fővel, körmérkőzéses formában rendezik meg.

Round 1 pairings:

Antipov – Karjakin, Vitiugov – Artemiev, Goganov – Svidler, Nepomniachtchi – Matlakov, Fedoseev – Chigaev, Dubov - Esipenko

Round 1 pairings:

Kashlinskaya – Kosteniuk, Shuvalova – Guseva, Getman – Girya, Gunina – Goryachkina, Pogonina – Grigorieva, Garifullina – Galliamova. 

Férfiak: Ian Nepomniachtchi (2784), Sergey Karjakin (2752), Peter Svidler (2723), Nikita Vitiugov (2720), Vladislav Artemiev (2711), Daniil Dubov (2702), Maxim Matlakov (2698), Andrey Esipenko (2686), Vladimir Fedoseev (2674), Maksim Chigaev (2619), Mikhail Antipov (2611), and Aleksey Goganov (2594).

------------

Hölgyek: Aleksandra Goryachkina (2593), Alina Kashlinskaya (2494), Natalija Pogonina (2474), Alexandra Kosteniuk (2471), Olga Girya (2464), Polina Shuvalova (2456), Valentina Gunina (2451), Alisa Galliamova (2438), Marina Guseva (2359), Leya Garifullina (2348), Tatyna Getman (2302), and Yulia Grigorieva (2290).  

 

A részletes eredményeket ITT találod.

Szerző: Sakk-mester  2020.12.05. 08:42

gt_1.jpg1kumbodi_2.jpg

A versenyben a mieinket is verő román Bulmaga Irina vezet 5/5 (!) - Gara Tícia negyedik 3/5 - Terbe Julianna 5-7 2/5 ponttal.

A verseny második fordulójában a mieink egymással mérkőznek : Gara T 10- Terbe J színelosztásban - A rajtlista második és harmadik helyét foglalják el sakkozóink -

1, Bulmaga Irina, Románia, Élő: 2424, 2, Gara Tícia: 2383, 3, Terbe Julianna: 2269. 

 

live_4.png

-------------

 

---------

 

 

Round 1 Nov 30, 2020 five pm
Round 2 Dec 1, 2020 five pm
Round 3 Dec 2, 2020 five pm
Round 4 Dec 3, 2020 five pm
Round 5 Dec 4, 2020 five pm
Round 6 Dec 5, 2020 five pm
Round 7 Dec 6, 2020 five pm
Round 8 Dec 7, 2020 five pm
Round 9 Dec 8, 2020 five pm

 

 

Szerző: Sakk-mester  2020.12.05. 07:26

pos645.jpg

A sakkot kedvelő amatőrök általában mély áhítattal figyelik amikor egy mester beszél nekik a sakkjáték rejtelmeiről - Ez esetben a túlterhelt figuráról mondottakra koncentrálnak - Mit nevezünk túlterhelt figurának? - Azt, amelyik több feladatot lát el - több pontot ellenőriz, több figurát véd meg egyidejűleg - Van-e ebben az állásban ilyen tiszt? Nevezd meg és keresd a lehetőséget arra, hogy zavarba hozd - Nézd csak, amint leveszed az egyik védett tisztet és ő annak védelmére kel - leüti a támadót - akkor a másik, korábban védett, ott marad védelem nélkül - E rövid bevezető után meséld el, mire jutottál!

Szerző: Sakk-mester  2020.12.05. 07:09

pos646.jpgA sakkjáték megtanít dönteni - ez esetben döntened kell arról, hogy hova lépj a világos huszárral - és elviselni döntésed következményét - A jelzett lépések egyike sem teszi rózsásabbá világos állását - mégis az egyik azonnali katasztrófát vonhat maga után. Melyik a katasztrofális lépés és hogyan folytatódna a parti arra?

Szerző: Sakk-mester  2020.12.05. 05:10

dubaj.jpg world.pngworld2.pngworld3.jpg

"Elmék összekapcsolása, a jövő megteremtése"

Egy csapat 9 játékosból 7+2 fő tartalék és egy felnőtt csapatvezetőből áll - Játékosokkal szembeni követelmény egyedül a születési dátum - Kizárólag a  2003 december 31-e után születettek vehetnek részt a versenyen - egy országból maximum tíz oktatási intézmény regisztrálhat a hivatalos Tournament portálon.

A játékidő: 20 perc + lépésenként 10 másodperc - A szervezők egy játszmára cc 60 perccel számolnak.

A dubaji döntőbe a kiesési szakaszból továbbjutó legjobb 10-12 csapat jut be.

A helyszíni utolsó szakaszra Dubajban kerül sor 2021. március 29-én, 30-án és 31-én.

A további tudnivalókat ITT találod.

 

 

 

Szerző: Sakk-mester  2020.12.04. 16:29

1_81.jpg1d_44.jpg1_78_4.jpg2ab.png2_25.jpegspeed_1.jpeg1_67.jpgspeed2_1.jpg

3_36.jpg

 

Következik a Nakamura - So és a Carlsen  - MVL összecsapás december 11-12-én, majd a döntő: december 13-án.

Nem marad elit-sakk nélkül a sakkszerelmesek tábora - Folytatódik a Skilling Open miatt félbemaradt Elite Speed Chess Championship, méghozzá nem is akármilyen párharcokkal: December 2-án MVL 14,5-12,5 Aronyannal, 3-án Carlsen - Artemievvel, Nakamura - Fodoseevvel ül táblamellé.

Semifinals

  • December 11, 2020: Semifinal 1
  • December 12, 2020: Semifinal 2

Final

  • December 13, 2020: Final

Az ifjú lengyel nagymester Duda, magabiztos 17:9 arányú győzelmet aratott a világbajnoki kihívó Caruanával szemben -  Duda elsősorban az 1perc+1 másodperces partikban dominált 8-1 - A Giri (11,5-15,5) Artemiev párharccal véget értek az első kör küzdelmei - kialakult a második kör párosítása ahol: Nakamura - Fedoseevvel, So 16-10 Dudával, MVL - Aronyannal, Carlsen - Artemievvel kerül szembe - Jó szórakozást!.

Kijött a tudásbeli különbség - Nakamura 21-5 arányban verte Martirosyant - ezzel mindegyik 2000-ben, vagy azután született sakkozó búcsút mondott a versenynek - Legközelebb tizenötödikén a Duda - Caruana összecsapáson találkozunk.

Tegnap Aronyan 14-11-re hozta a meccset Nepomniachtchi-val szemben - Ma (11-12) a mezőny "fekete lova", a sakkdrukkerek számára kevésbé ismert 20 éves Örmény nagymester Martyrosyan Haik "lép pályára" és küzd meg az amerikai sakkfenoménnal, a japánból kétévesen amerikába költözött, apai ágon japán  Nakamurával, aki kivételes sakk-képességeit rapid és blitz fronton csillogtatja igazán, de a klasszikus sakkban is a "szellemi kivételezettek" csoportjába tartozik - Az örmény srác 17 évesen lett nagymester, megnyerte a 16 év alattiak világbajnokságát, 2018-ban megnyeri az örmény bajnokságot - szerepel a batumi sakkolimpián- ahol  2708-as performance teljesítményt ér el - A párharcok sorában ez a derbi tűnik a legsimábbnak - itt a legnagyobb az élőpont-különbség a felek között, s vélhetőleg ez teret ad Hikarunak a csillogásra-villogásra. 

------------

Nem akárkik szórakoztatják ma sem a sakkjáték rajongóit - Érdekesség, hogy az orosz és az örmény sakk-gladiátorok egyaránt a 12 év alattiak világbajnokságának megnyerésével hívták fel magukra a figyelmet - A 30 éves Nepomniachtchi rapid és villám világbajnoki ezüstérmes, 2016-ban egyike azon keveseknek, akik pozitív mérleget mutatnak fel a világbajnok Carlsennel szemben - míg a 38 éves Aronian junior világbajnoki címe mellett,  kétszeres világkupa győztes és tagja a 2800 élőpontot meghaladó "szellemi kivételezettek" csoportjának - Jó szórakozást!.

-------

Nem okozott csalódást a mezőny legfiatalabbja - de a tinédzserek lendülete sorra megtört a nagyobb tudás hullámgátján - Magabiztosan nyert 18-10-re az amerikai sakkfenomén Wesley So a jövő egyik szupernagymestere: a 16 éves üzbég ifjú: Nodirbek Abdusattorov ellen - Legközelebb november 11-én találkozunk a Speed Chess döntőjében a Nepomniachtchi-Aronian meccsen.

A mai derbi résztvevői közül az amerikai sakkfenomént Wesley So-t nem kell bemutatnom - Nincs olyan sakkdrukker, aki őt ne ismerné, aki ne hallott volna felőle Azért annyit jegyezzünk meg róla, csupán zárójelben; 

(So Fülöp-szigeteki születésű, 14 év, egy hónap és 28 napos korában szerezte meg a GM címet - körülbelül egy évvel később, mint Abdusattorov - Gyorsan fejlődött: 15 évesen ő lett a legfiatalabb játékos, aki túllépte a 2600-as minősítési küszöböt, ezzel megdöntötte Magnus Carlsen rekordját - 2017 márciusi 2822-es élőpontcsúcsa akkor a világ második - a sakk-történelem ötödik legmagasabb értéke - Háromszoros fülöp-szigeteki bajnok, kétszeres amerikai sakkbajnok (2017 és 2020), valamint a Fischer-sakk világbajnoka)

- Ellenfele ismertsége már nem ennyire nyilvánvaló -

Nodirbek Abdusattorov a Speed Chess döntő legfiatalabbja 2004 szeptember 18-án született Üzbegisztán fővárosában, Taskentben - Nagymester lett 13 éves, egy hónapos és 11 napos korában - A sakktörténelemben csak négy játékos szerezte meg e címet fiatalabban - 2012-ben Abdusattorov megnyerte az U8-as világbajnokságot a szlovéniai Mariborban - 2014-ben, kilenc éves korában, két GM-t vert egy tornán szülővárosában, Taskentben - 2015 áprilisában Abdusattorov új rekordot állított fel a legfiatalabb játékosok számára: 11 évesen bejutott a legjobb 100 junior közé - Jelenleg az üzbég ranglista második helyén áll a klasszikus besorolási listán - Élőpont hátránya csak 35 pontos Kasimdzhanovval szemben -

So és Abdusattorov még soha nem játszott egymással - A tinédzser üzbég kedvence a 3+1-es blitz - vajon az amerikai elnökválasztás eredménye előrevetíti-e párbajuk végkifejletét - Mint ismert: ott a korosabb nyert. 

A jövőbenézők nem foglalkoznak a múlttal, mit érdekli őket mi történt a Firouzja - Fedoseev párharc során, pedig ahhoz hasonló, kiélezett küzdelem "megtekintése" a vágyuk - November nyolcadikán So az "utolsó" tinédzserrel néz szembe: a 16 éves üzbég Abdusattarovval - ekkor kapunk végleges választ a kérdésre: Ki menti meg a tizenévesek becsületét?  - Vagy mindannyian búcsút vesznek a versenytől már az első körben?.

A végletekig kiélezett küzdelmet követően a 25 éves orosz nagymester: Vladimir Fedoseev jutott a második körbe  a jövő világbajnokának "kikiáltott" 17 éves Alireza Firouzjával szemben - A párosmérkőzésen az orosz nagymester dominált - az iráni srác egálig tudott feljönni ahonnan riválisa rendre visszavette a vezetést - az utolsó, a meccset eldöntő rájátszás partit ( a negyediket) 14:14-es állásnál kezdték, ahol a későbbi győztes a sötét tábort dirigálva nyert.

Ma (11-04) a 2003-ban született Firouzja - Fedoseev (25 éves) párharc szórakoztatja a sakk-kedvelőket - azután három napra bezár a bazár és a negyediken (11-08) nyílik meg újra a So (27 éves) - és a 2004-es születésű Abdusattorov összecsapásssal.

Carlsen kegyetlenül elpáholta fiatal iráni ellenfelét (24:5): Maghsoodloot, magabiztos győzelemmel jutott a második körbe.

 

A VLM - Sarin meccs azt hozta amit vártunk - A verseny legfiatalabbja megmutatta oroszlánkörmeit, ám magabiztosan nyert a nagyobb tudású, tapasztaltabb versenyző.

 A mai napon Vachier-Lagrave 16,5-11,5 Sarin párharccal kezdetét veszi a 2020-as KO Speed Chess  Championship döntője - A bejegyzésben "megismerkedhetsz" a versenyzőkkel:- Fényképhez párosított név, születési év, élőpontszám - Láthatod a "párosító" fát és a világ legkiválóbb sakkozóinak mérkőzéseit - sajnos magyar résztvevő nélkül - Az idei gyors-sakk bajnokság nyereményalapja 100 000 dollár, ami duplája a tavalyi összegnek - nyeremények fordulónként: Az első körben: 32 000 USD, meccsenként 4 000 USD.
Negyeddöntők: 24 000 dollár, meccsenként 6000 dollár - Elődöntők: 24 000 dollár meccsenként 12 000 dollárral,
Döntő: 20 000 USD - Minden meccsen az adott meccs nyereményalapjának fele a győztesé lesz, a másik fele pedig nyerési százalékban kerül kiosztásra. Ez azt jelenti, hogy a döntőben a győztes 10 000 dollárt keres, + a nyerési arány részt. Az a játékos, aki mind a négy mérkőzését 100 százalékos pontszámmal nyerte meg: 42 000 dollárt keres - A küzdelem menete: Minden egyes mérkőzésen 5 perc+1 másodperces időbeosztású blitz partit játszanak 90 percig, 60 percen át 3 + 1, - és 30 percig 1 + 1  időbeosztású bullettet. Jó szórakozást.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Az első forduló párosítása: Nakamura-Martirosyan, Carlsen-Maghsoodloo, MVL-Sarin, Wesley So-Abdussatorov, Nepomniachtchi-Aronian, Artemiev-Giri, Firouzja-Fedoseev és Caruana-Duda

 

 

Az Élő videó-közvetítést ITT éred el:live_3.png

live_3.png

 

  

 

# Fed Name Username FIDE Blitz
1 Jan-Krzystof Duda @Polish_fighter3000 2799
2 Dmitry Andreikin @fairchess_on_youtube 2782
3 Sergey Karjakin @SergeyKarjakin 2765
4 Alexander Grischuk @Grischuk 2765
5 Peter Svidler @PSvidler 2754
6 Baadur Jobava @exoticprincess 2748
7 Vidit Gujrathi @vidityt 2735
8 Jeffery Xiong @jefferyx 2724
9 Oleksandr Bortnyk @Oleksandr_Bortnyk 2723
10 Daniil Dubov @Duhless 2722
11 Maxim Chigaev @Fandorine 2646
12 Grigoriy Oparin @OparinGrigoriy 2628
13 David Anton @tptagain 2622
14 Daniel Naroditksy @DanielNaroditsky 2608
15 Eric Hansen @erichansen 2568
16 Le Tuan Minh @wonderfultime 2408

 

 A klasszikus sakk világbajnoka, GM Magnus Carlsen is játszani fog a 2020-as Speed Chess Championship fő versenyén, ami a világ legnagyobb presztízzsel rendelkező schnellversenye, ráadásul az összdíjazás eléri a 100,000 dollárt. Carlsen legnagyobb riválisa ezen az eseményen a kategória bajnoka, és a FIDE blitzranglistájának világelsője, GM Hikaru Nakamura lesz.

Carlsen és Nakamura mellé a 14 legmagasabbra értékelt vetélytársuk is csatlakozik, ideértve a blitz világranglista harmadik és negyedik helyezettjét GM Maxime Vachier-Lagrave-ot és GM Wesley Sot, valamint az előző világbajnoki döntő kihívóját, GM Fabiano Caruanát. A gyors formátum rajongói számára csemege lehet a 17 éves iráni GM Alireza Firouzja szereplése, hisz ő az idei évben már legyőzte Carlsent a Banter Blitz Cup döntőjében, és néhány napja második helyen végzett mögötte a Norway Chess versenyen.

A Speed Chess Championship fő eseménye 2020 november elsején kezdődik, a tetőpontra pedig december 11-e és 13-a között ér, amikor is a Champions Weekend (Bajnokok Hétvégéje) során a legjobbak mérkőznek meg az elődöntőben és a döntőben. Amint a részletek biztossá válnak, a speedchesschampionship.com linken megtalálhatod a teljes programot a partik dátumaival és az eredményekkel együtt. A rajongók élőben nézhetik az akciódús partikat a Chess.com/tv linken, amelyen szakértői kommentárt is találnak.

Carlsen korábban már megnyerte a Speed Chess Championshipet mégpedig a 2017-es kiírást, amelynek döntőjében Nakamurát győzte le. 2016-ban Carlsen szintén győzni tudott az amerikai ellen a Grandmaster Blitz Battle döntőjében. Nakamura nagyon meggyőzően nyerte a 2018-ban és 2019-ben rendezett Speed Chess Championship versenyeket, de Carlsen azokban az években nem vett részt a megmérettetéseken.

2020-ban a Carlsen és Nakamura közti rivalizálás tovább erősödött, köszönhetően annak, hogy mindketten nyertek drámai meccseket egymás ellen a Magnus Carlsen Tour során. A végső győztes Carlsen lett, aki egy olyan döntőn tudott Nakamura fölé kerekedni, amelyet az utolsó armageddon parti döntött el. 

Természetesen egy újabb Carlsen-Nakamura döntő is lehetséges, mivel favoritként az ágrajz ellentétes oldalán szerepelnek. A FIDE 2020 októberi blitzratingjei alapján Nakamura a világranglista első helyezettje, miközben Magnus Carlsen a második. 

A 2020-as Speed Chess Championship a Chess.com klasszikus formátumát követi: háromórás meccseket játszanak a felek, melyekben 90 perc jut 5+1-es blitzpartikra, 60 perc jut 3+1-es játszmákra, míg 30 percig 1+1-es bulletet játszanak. 

Az előbb említett Carlsen, Nakamura, Vachier-Lagrave, So, Caruana és Firouzja mellett, a mezőnyben olyan neveket találunk, mint GM Jan Nyepomnyascsij, Anish Giri és Levon Aronian.

A 16 éves indiai szupertehetség GM Nihal Sarin a Junior Speed Chess Championship győzteseként kvalifikált, rajta kívül még a nyáron 20 héten keresztül zajló Speed Chess Grand Prix kvalifikációs sorozatból is jönnek négyen: GM Vlagyiszlav Artemjev, GM Nodirbek Abdusattorov, GM Parham Maghsoodloo és GM Haik Martirosyan.

GM Vlagyimir Fedoszejev a Super Swiss döntőseként jutott be, a verseny egyenes kieséses rendszerben zajlott 2020 október 3-án és 4-én. Az orosz nagymester másodikként végzett Nakamura mögött, aki címvédőként már kvalifikált volt a főversenyre.

A torna 16. résztvevője a Speed Chess Championship Invitational győztese lesz. Ezen a tornán 16 játékos méri össze tudását kieséses rendszerben, győztese pedig a bejut a főversenyre. A tornára 2020 október 25-én kerül sor, és 8000 dollár összdíjazása lesz. 

Szerző: Sakk-mester  2020.12.04. 13:09

hou_y_2_1.jpgA részletes eredményeket ITT találod

Online verseny 10 fő résztvevővel körmérkőzéses formában, játszmánként 15 perc + lépésenként 5 másodperc hozzáadású gondolkodási idővel.

Round 1 Dec 4, 2020 07:00
Round 2 Dec 4, 2020 08:00
Round 3 Dec 4, 2020 09:00
Round 4 Dec 4, 2020 10:00
Round 5 Dec 4, 2020 11:00
Round 6 Dec 5, 2020 07:00
Round 7 Dec 5, 2020 08:00
Round 8 Dec 5, 2020 09:00
Round 9 Dec 5, 2020 10:00
Szerző: Sakk-mester  2020.12.04. 09:30

rigo_j2_1.jpgRigó Jánosrigo_j3_1.jpgRigó Jánosrigo_j.jpgVersenyszervezők egymás között: Balról Rigó János - Jobbról Nagy László

 

Hadd álljon itt búcsúzásként egykori csapattársának, barátjának, Magyarország egyik legkiválóbb sakkozójának: Almási Zoltánnak megindító gondolata:

"Nehéz szavakat találni, pláne hogy 2 napja még beszéltem vele.. és most már nincs köztünk
nekem is, mint megannyi sakkozónak rengeteget segített karrierje folyamán, önzetlenül, fuvarozott, fizette az ebédünket, vacsorákat, rengeteg összejövetelt, bulit tartott, ahol mindenki jól érezte magát és imádtuk a főztjét. Ennél jobban talán csak a sakkot szerette és rengeteg versenyt szervezett, sokszoros bajnok csapatvezető volt és én magam vagy 30 éve ismertem őt…de ezeket a dolgokat már nem fogjuk tudni neki meghálálni a magyar sakkozás most egy olyan alakját veszítette el, akinek örökké hálás lehet.."
Szerző: Sakk-mester  2020.12.03. 10:22

2_49_3.jpg

sakkozo_merlegen.png
A sakkozók havonta egyszer, a hónap első napján mérlegre állnak, hogy lemérjék tudásuk súlyát - A hazai ranglistát  a világranglistán tizenharmadik, 2700 élőpont-fölötti Rapport Richárd vezeti (Élő: 2759) - Utánanéztem fiataljaink világranglista helyezésének: Karácsonyi Kata változatlanul világranglista vezető a 2006-ban született lányok mezőnyében -  Gaál Zsóka negyedik a 2007-ben születettek között - Marjanovics Annamári ötödik a 2001-ben születettek világ-ranglistáján - Srácaink közül Kozák Ádám a tizedik a 2002-ben, Mátyássy Lázár a kilencedik, Giang Tran Nam a tizedik a 2009-ben született világ-ranglistáján - Gratulálok világranglista első tízbe került sakk-versenyzőinknek.


TOP 100 PLAYERS DECEMBER 2020

# Name Fed Rating +- B-Year Avg12M
1 Carlsen, Magnus NOR 2862   1990 2864 (1)
2 Caruana, Fabiano USA 2823   1992 2832 (2)
3 Ding, Liren CHN 2791   1992 2795 (3)
4 Nepomniachtchi, Ian RUS 2784   1990 2780 (4)
5 Vachier-Lagrave, Maxime FRA 2784   1990 2777 (6)
6 Aronian, Levon ARM 2781   1982 2773 (7)
7 Grischuk, Alexander RUS 2777   1983 2777 (5)
8 Mamedyarov, Shakhriyar AZE 2770   1985 2767 (9)
9 So, Wesley USA 2770   1993 2769 (8)
10 Radjabov, Teimour AZE 2765   1987 2765 (11)
11 Giri, Anish NED 2764   1994 2765 (10)
12 Wang, Hao CHN 2763   1989 2762 (12)
13 Rapport, Richard HUN 2759   1996 2759 (13)
14 Dominguez Perez, Leinier USA 2758   1983 2758 (14)
15 Anand, Viswanathan IND 2753   1969 2754 (15)

 

Hölgyek:

# Name Title Fed Rating G B-Year
 1  Hoang, Thanh Trang  g  HUN  2404  0  1980
 2  Gara, Ticia  wg  HUN  2383  0  1984
 3  Gara, Anita  m  HUN  2350  0  1983
 4  Lazarne Vajda, Szidonia  m  HUN  2345  0  1979
 5  Marjanovic, Annamaria  wg  HUN  2338  0  2001
 6  Papp, Petra  wg  HUN  2336  0  1993
 7  Madl, Ildiko  m  HUN  2321  0  1969
 8  Terbe, Julianna  wm  HUN  2265  9  1997
 9  Havanecz, Bianka  wm  HUN  2257  0  1994
 10  Veroci, Zsuzsa  wg  HUN  2246  0  1949
 11  Lakos, Nikoletta  wg  HUN  2215  0  1978
 12  Juhasz, Barbara  wm  HUN  2211  0  1995
 13  Goczo, Melinda  wm  HUN  2197  0  1983
 14  Terbe, Zsuzsanna  wf  HUN  2186  0  1997
 15  Kovacs, Klara  wm  HUN  2177  0  1994
 16  Dolnik-Domany, Zsofia  wm  HUN  2175  0  1988
 17  Gal, Hanna Krisztina  wf  HUN  2158  0  1998
 18  Erdos, Boglarka  HUN  2157  0  1992
 19  Horvath, Julia  wm  HUN  2155  0  1960
 20  Dudas, Eszter  wm  HUN  2152  0  1991
 21  Karacsonyi, Kata  wf  HUN  2138  0  2006
 22  Hitter, Gabriella  HUN  2102  0  1992
 23  Pinterne, Kovacs Marta  wm  HUN  2100  0  1962
 23  Szente Varga, Fruzsina  wf  HUN  2100  0  1996
 25  Forgo, Eva  wm  HUN  2091  0  1966
 26  Gombocz, Zsofia  HUN  2087  0  2003
 27  Medvegyne Balogh, Emese  wf  HUN  2080  0  1983
 28  Gaal, Zsoka  wf  HUN  2077  9  2007
 29  Egyed, Judit  wf  HUN  2073  0  2000
 30  Kassay, Lilla  wf  HUN  2069  0  1999
 31  Kovacs, Judit  HUN  2064  0  2002
 32  Haszon, Kamilla Sara  HUN  2052  0  1997
 33  Kabai, Zsuzsanna  wf  HUN  2050  0  1995
 34  Balsai, Nikolett  HUN  2043  0  1991
 35  Juhasz, Judit  HUN  2037  0  2004
 35  Simon, Lili  HUN  2037  0  2000
 37  Csonkics, Tunde  wg  HUN  2036  0  1958
 38  Kadar, Judit Dr.  HUN  2031  0  1984
 39  Nagy, Helga  HUN  2028  0  1955
 40  Hidegh, Eszter  HUN  2027  0  1985
 41  Albert, Kornelia  wf  HUN  2024  0  1977
 42  Demeter, Dorina  wf  HUN  2022  0  2005
 42  Reskone dr., Timko Melinda  HUN  2022  0  1982
 44  Csatari, Mariann  wm  HUN  2012  0  1965
 45  Medvegy, Judit  HUN  2002  0  1984
 46  Kurcsics, Erika  HUN  1999  0  2000
 47  Solyomvari, Roxanne  HUN  1995  0  1988
 48  Tanacs, Anna  wf  HUN  1987  0  1992
 49  Antal, Agnes  wf  HUN  1984  0  1983
 50  Misetane Dr.Burjan, Anita  HUN  1981  0  1970
 51  Kiss, Judit  HUN  1968  0  1981
 52  Majoros, Rozsa Evelin  HUN  1965  0  2004
 53  Sulyok, Eszter  HUN  1964  8  2005
 54  Lendvai, Edit  HUN  1961  0  1978
 55  Manyoki, Anna  HUN  1950  0  1991
 56  Egyed, Viktoria  HUN  1945  0  1998
 57  Fur, Katinka  HUN  1940  0  1993
 58  Toth, Nikoletta  wf  HUN  1937  8  2005
 58  Csiszar, Viktoria  HUN  1937  0  1982
 60  Erseki, Tamara  wf  HUN  1926  0  2001
 60  Werner, Anna  HUN  1926  0  1998
 62  Koltai, Dora  HUN  1924  8  2004
 63  Pasti, Anna  HUN  1911  0  2003
 64  Szucs, Edina  wc  HUN  1896  0  2000
 65  Lengyel, Andrea  HUN  1895  0  2002
 66  Dudas, Szilvia  HUN  1894  0  1994
 67  Arvai, Eszter  HUN  1891  0  1998
 68  Tako, Helga  HUN  1888  0  1986
 69  Valyi, Adel  HUN  1886  0  1997
 70  Pasztor, Flora Katinka  HUN  1882  0  1998
 71  Bagdi, Timea  wc  HUN  1881  0  1981
 71  Fekete, Agnes  HUN  1881  0  1998
 73  Hegedus, Luca  HUN  1862  0  2005
 74  Szuhai, Beata Barbara  HUN  1859  0  1999
 75  Szalai, Renata  HUN  1856  0  1996
 76  Valyi, Blanka Borbala  HUN  1855  0  1999
 77  Pinter-Bartha, Agnes  HUN  1854  0  1984
 78  Szoukup, Helga  HUN  1850  0  1978
 79  Horvath, Ilona Klara  HUN  1835  0  1996
 80  Buri, Petra Zsuzsanna  HUN  1833  7  2006
 81  Hegyvari, Brigitta  HUN  1831  0  1983
 82  Kozma, Edit  wf  HUN  1827  0  1961
 83  Simo, Judit  wc  HUN  1819  0  1970
 84  Markus, Molli Amina  wc  HUN  1816  0  2007
 85  Alexandrova, Angelina  HUN  1812  7  2006
 85  Somogyi, Barbara  HUN  1812  0  2004
 87  Terenyi, Melinda Dr.  HUN  1809  0  1968
 88  Kacsandi, Lili Fruzsina  HUN  1807  0  2003
 88  Lochte, Szilvia  HUN  1807  0  1974
 90  Adam, Olga  HUN  1795  0  1980
 91  Bankos, Henrietta  HUN  1790  0  1987
 92  Laszlo, Laura  HUN  1779  2  1990
 92  Kiss, Rebeka  HUN  1779  0  2001
 94  Miseta, Nora  HUN  1778  0  1998
 95  Vanczak, Virag  HUN  1764  0  1999
 96  Cseh, Annamaria  HUN  1763  0  1987
 97  Vass, Boglarka  HUN  1757  0  2004
 98  Honsch, Kamilla  HUN  1756  0  1993
 99  Dvornitzky, Beatrix  HUN  1753  0  1989
 100  Bodo, Boglarka  HUN  1750  0  2006

 

 

Urak

 

# Name Title Fed Rating G B-Year
 1  Rapport, Richard  g  HUN  2759  0  1996
 2  Almasi, Zoltan  g  HUN  2687  0  1976
 3  Berkes, Ferenc  g  HUN  2673  0  1985
 4  Leko, Peter  g  HUN  2663  0  1979
 5  Gledura, Benjamin  g  HUN  2633  0  1999
 6  Banusz, Tamas  g  HUN  2631  0  1989
 7  Erdos, Viktor  g  HUN  2614  0  1987
 8  Hera, Imre Jr.  g  HUN  2610  0  1986
 9  Papp, Gabor  g  HUN  2601  0  1987
 10  Prohaszka, Peter  g  HUN  2581  0  1992
 11  Balog, Imre  g  HUN  2578  0  1991
 12  Antal, Gergely  g  HUN  2572  0  1985
 12  Balogh, Csaba  g  HUN  2572  0  1987
 14  Acs, Peter  g  HUN  2565  0  1981
 15  Ruck, Robert  g  HUN  2546  0  1977
 16  Aczel, Gergely  g  HUN  2543  0  1991
 17  Korpa, Bence  g  HUN  2542  0  1998
 18  Mihok, Oliver  g  HUN  2540  0  1993
 19  Pinter, Jozsef  g  HUN  2528  0  1953
 20  Medvegy, Zoltan  g  HUN  2527  0  1979
 21  Kantor, Gergely  g  HUN  2526  0  1999
 22  Horvath, Csaba  g  HUN  2522  0  1968
 23  Fodor, Tamas Jr.  g  HUN  2520  0  1991
 23  Ribli, Zoltan  g  HUN  2520  0  1951
 25  Kozak, Adam  g  HUN  2518  0  2002
 26  Csonka, Balazs  m  HUN  2498  0  1997
 27  Gonda, Laszlo  g  HUN  2496  0  1988
 28  Kaczur, Florian  m  HUN  2495  0  1998
 28  Nagy, Gabor  g  HUN  2495  0  1994
 30  Horvath, Adam  g  HUN  2494  0  1981
 31  Nemeth, Miklos  m  HUN  2488  0  1986
 32  Bagi, Mate  m  HUN  2481  0  1995
 33  Szabo, Krisztian  g  HUN  2480  0  1989
 34  Juhasz, Kristof  m  HUN  2474  0  1994
 35  Sipos, Istvan  m  HUN  2472  0  1987
 36  Berczes, David  g  HUN  2461  0  1990
 37  Bokros, Albert  m  HUN  2458  0  1982
 38  Kallai, Gabor  g  HUN  2456  0  1959
 39  Kovacs, Gabor  m  HUN  2455  0  1977
 40  Vertetics, Attila  m  HUN  2449  0  1985
 41  Galyas, Miklos  m  HUN  2448  0  1978
 42  Toth, Ervin  m  HUN  2447  0  1990
 43  Flumbort, Andras Dr.  g  HUN  2442  0  1984
 43  Groszpeter, Attila  g  HUN  2442  0  1960
 45  Tolnai, Tibor  g  HUN  2440  0  1964
 46  Lizak, Peter  m  HUN  2433  0  1991
 47  Varga, Zoltan  g  HUN  2432  0  1970
 48  Boros, Denes  g  HUN  2429  0  1988
 49  Torma, Robert  m  HUN  2424  0  1986
 50  Almasi, Istvan  m  HUN  2420  0  1973
 50  Horvath, Jozsef  g  HUN  2420  0  1964
 52  Seres, Lajos  g  HUN  2417  0  1973
 53  Berebora, Ferenc  m  HUN  2415  0  1966
 54  Antal, Tibor Kende  f  HUN  2414  0  1998
 55  Izsak, Gyula  m  HUN  2412  0  1973
 56  Horvath, Peter  g  HUN  2408  0  1972
 57  Csiszar, Csaba  m  HUN  2407  0  1972
 58  Hoang, Thanh Trang  g  HUN  2404  0  1980
 59  Bodo, Norbert  f  HUN  2400  0  1975
 60  Hujbert, Florian  m  HUN  2399  0  1990
 61  Krizsany, Laszlo  m  HUN  2397  0  1971
 62  Papp, Levente  f  HUN  2394  9  2001
 63  Borhy, Marcell  f  HUN  2392  9  2005
 63  Feher, Adam  HUN  2392  0  1994
 65  Egresi, Mate  f  HUN  2391  0  1999
 66  Balazs, Gabor  f  HUN  2390  0  1991
 67  Hajnal, Zoltan  m  HUN  2388  0  1980
 67  Videki, Sandor  m  HUN  2388  0  1966
 69  Bakos, Balazs  f  HUN  2387  0  1990
 69  Krstulovic, Alex  m  HUN  2387  0  2003
 71  Havasi, Gergo  m  HUN  2384  0  2001
 72  Gara, Ticia  wg  HUN  2383  0  1984
 72  Horvath, Zsolt  f  HUN  2383  0  1986
 72  Palkovi, Jozsef  m  HUN  2383  0  1967
 72  Szalai, Kornel  m  HUN  2383  0  1986
 76  Juhasz, Armin  m  HUN  2380  0  1998
 77  Meszaros, Tamas  m  HUN  2377  0  1985
 78  Popovics, Adam  m  HUN  2375  0  1986
 78  Sardy, Peter  HUN  2375  0  1978
 80  Tatar Kis, Szabolcs  m  HUN  2374  0  1973
 81  Czebe, Attila  g  HUN  2372  0  1975
 82  Hando, Vilmos  f  HUN  2371  0  1991
 82  Jakab, Attila  m  HUN  2371  0  1984
 84  Szeberenyi, Adam  m  HUN  2370  9  1983
 84  Gergacz, Attila  m  HUN  2370  0  1990
 84  Horvath, David  m  HUN  2370  0  1995
 87  Nagy, Bence  f  HUN  2369  0  1983
 87  Varadi, Viktor  m  HUN  2369  0  1983
 89  Zambo, Zoltan Istvan  f  HUN  2368  0  1983
 90  Barva, Attila  f  HUN  2367  0  1976
 91  Vanczak, Tamas  f  HUN  2365  9  2002
 91  Varga, Peter  m  HUN  2365  0  1974
 93  Persanyi, Barnabas  f  HUN  2364  9  2004
 94  Csonka, Attila Istvan  m  HUN  2362  0  1979
 95  Szuk, Balazs  m  HUN  2360  0  1977
 96  Szabo, Bence  m  HUN  2359  0  1994
 97  Ezsol, Miklos  f  HUN  2356  0  1974
 98  Halasz, Tamas  m  HUN  2354  0  1957
 99  To, Nhat Minh  m  HUN  2353  0  1991
 100  Gara, Anita  m  HUN  2350  0  1983

 

PERIOD: DECEMBER 2020
RANK STANDARD RATING HUNGARY WOMEN AGES FROM: 10 TO: 18
# Name Title Fed Rating B-Year
1 Karacsonyi, Kata WFM HUN 2138 2006
2 Gombocz, Zsofia HUN 2087 2003
3 Gaal, Zsoka WFM HUN 2077 2007
4 Kovacs, Judit HUN 2064 2002
5 Juhasz, Judit HUN 2037 2004
6 Demeter, Dorina WFM HUN 2022 2005
7 Majoros, Rozsa Evelin HUN 1965 2004
8 Sulyok, Eszter HUN 1964 2005
9 Toth, Nikoletta WFM HUN 1937 2005
10 Koltai, Dora HUN 1924 2004

 

PERIOD: DECEMBER 2020
RANK STANDARD RATING HUNGARY MALE AGES FROM: 10 TO: 18
# Name Title Fed Rating B-Year
1 Kozak, Adam GM HUN 2518 2002
2 Borhy, Marcell FM HUN 2392 2005
3 Krstulovic, Alex IM HUN 2387 2003
4 Vanczak, Tamas FM HUN 2365 2002
5 Persanyi, Barnabas FM HUN 2364 2004
6 Juhasz, Agoston FM HUN 2341 2005
7 Kokeny, Norbert Adrian FM HUN 2336 2002
8 Leszko, Bence FM HUN 2321 2003
9 Ongut, Tamas Gunes FM HUN 2315 2003
10 Kovacsy, Barnabas FM HUN 2306 2003

 

PERIOD: DECEMBER 2020
RANK STANDARD RATING WORLD MALE AGE 18
# Name Title Fed Rating B-Year
1 Esipenko, Andrey GM RUS 2686 2002
2 Yakubboev, Nodirbek GM UZB 2605 2002
3 Shevchenko, Kirill GM UKR 2599 2002
4 Sargsyan, Shant GM ARM 2596 2002
5 Ivic, Velimir GM SRB 2581 2002
6 Engel, Luis GM GER 2553 2002
7 Vokhidov, Shamsiddin GM UZB 2529 2002
8 Lomasov, Semyon IM RUS 2525 2002
9 Nguyen, Anh Khoi GM VIE 2520 2002
10 Kozak, Adam GM HUN 2518 2002

 

PERIOD: DECEMBER 2020
RANK STANDARD RATING WORLD MALE AGE 11
# Name Title Fed Rating B-Year
1 Mishra, Abhimanyu IM USA 2338 2009
2 Vetokhin, Savva FM RUS 2317 2009
3 Materia, Marco FM FRA 2281 2009
4 Samunenkov, Ihor CM UKR 2142 2009
5 Royal, Shreyas CM ENG 2121 2009
6 Pothuri, Abhiram USA 2109 2009
7 Goh, Zi Han CM SGP 2087 2009
8 Xie, Bryan CM USA 2050 2009
9 Matyassy, Lazar HUN 2042 2009
10 Giang, Tran Nam CM HUN 2022 2009

 

 

PERIOD: DECEMBER 2020
RANK STANDARD RATING WORLD WOMEN AGE 13
# Name Title Fed Rating B-Year
1 Savitha Shri B WFM IND 2261 2007
2 Van Foreest, Machteld NED 2161 2007
3 Yan, Ruiyang WCM USA 2093 2007
4 Gaal, Zsoka WFM HUN 2077 2007
5 Sahithi Varshini M WFM IND 2070 2007
6 Nurmanova, Alua WFM KAZ 2026 2007
7 Karmanova, Olga Dm. WFM RUS 2007 2007
8 Zelbova, Lada CZE 1939 2007
9 Contreras Huaman, Fiorella WFM PER 1937 2007
10 Putar, Lara IRL 1930 2007

 

PERIOD: DECEMBER 2020
RANK STANDARD RATING WORLD WOMEN AGE 14
# Name Title Fed Rating B-Year
1 Karacsonyi, Kata WFM HUN 2138 2006
2 Starosta, Martyna WCM POL 2094 2006
3 Roebers, Eline NED 2066 2006
4 Kairbekova, Amina WFM KAZ 2065 2006
5 Vishwa Vasnawala WFM IND 2034 2006
6 Francisco Guecamburu, Candela Be WFM ARG 2034 2006
7 Wu, Rochelle WIM USA 2029 2006
8 Nadzamova, Viktoria WFM SVK 2014 2006
9 Butenandt, Svenja GER 2014 2006
10 Omonova, Umida WFM UZB 2008 2006

 

PERIOD: DECEMBER 2020
RANK STANDARD RATING WORLD WOMEN AGE 19
# Name Title Fed Rating B-Year
1 Shuvalova, Polina IM RUS 2456 2001
2 Sargsyan, Anna M. WGM ARM 2402 2001
3 Vaishali R WGM IND 2393 2001
4 Balajayeva, Khanim WGM AZE 2376 2001
5 Marjanovic, Annamaria WGM HUN 2338 2001
6 Sliwicka, Alicja WIM POL 2333 2001
7 Radeva, Viktoria WIM BUL 2308 2001
8 Obolentseva, Alexandra WGM RUS 2305 2001
9 Afonasieva, Anna WIM RUS 2299 2001
10 Shafigullina, Zarina WFM RUS 2296 2001
Szerző: Sakk-mester  2020.12.02. 11:39

süti beállítások módosítása