malmo_2.jpg 

 Tudj meg többet a versenyről - kövesd élőben a játszmákat.

 

----

--

Szerző: Sakk-mester  2021.09.25. 08:25

Lehet, hogy egy kép erről: egy vagy több ember, vízfelület és , szöveg, amely így szól: „PECU European Chess Union Simee 1se5 Start (arrival): 17 September 2021 European Chess Club Cup Open & Women Prize Fund: End (departure): 44 000 Euro 25 September 2021 Place: Ohrid, North Macedonia”01-1olddob_3.jpg Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy, álló, sakk és belső tér

 

 

 

 

 

-------

A résztvevők listáját ITT találod

 

 

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo FED   Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3   TB4 
1 2 RUS
Mednyi Vsadnik 7 6 1 0 13 236,5 29,5 174,0
2 3 CZE
AVE Novy Bor 7 5 2 0 12 201,5 27,5 172,5
3 9 AZE
Vugar Gashimov 7 5 1 1 11 191,0 28,5 164,0
4 4 RUS
KPRF 7 5 0 2 10 201,5 27,5 171,5
5 11 ISL
Skakfelag Selfoss 7 5 0 2 10 188,5 28,0 157,0
6 6 DEN
Team XtraCon 7 5 0 2 10 175,5 26,5 166,5
7 10 SRB
Sloven Ruma 7 5 0 2 10 150,5 24,0 162,5
8 1 MKD
Alkaloid 7 4 1 2 9 229,0 29,5 174,0
9 5 ESP
Silla-Valencia Origin of Chess 7 4 1 2 9 201,0 26,5 180,0
10 12 SUI
Schachgesellschaft Riehen 7 4 1 2 9 142,0 24,5 143,0

 

Team-Composition with round-results

  6. Team XtraCon (RtgAvg:2592, Captain: Molvig Henric / TB1: 10 / TB2: 175,5)
Bo. Name RtgI FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg n w we w-we K rtg+/-
1 GM Berkes Ferenc 2671 HUN 718572 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ 4,5 7 2558 7 4,5 4,48 0,02 10 0,2
2 GM Banusz Tamas 2641 HUN 722413 ½ 0 0 ½ 1 ½ ½ 3,0 7 2498 7 3 4,69 -1,69 10 -16,9
3 GM Papp Gabor 2599 HUN 718602 1 ½ ½ 1 ½ 0 ½ 4,0 7 2480 7 4 4,49 -0,49 10 -4,9
4 GM Thybo Jesper Sondergaard 2587 DEN 1438832 1 ½ 1 1 1 ½ 5,0 6 2432 6 5 3,96 1,04 10 10,4
5 GM Rozentalis Eduardas 2509 LTU 12800023 1 1 ½ 1 ½ 1 0 5,0 7 2370 7 5 4,63 0,37 10 3,7
6 GM Chatalbashev Boris 2530 DEN 2900440 1 0 1 1 ½ ½ 4,0 6 2249 6 4 4,66 -0,66 10 -6,6
7 GM Danielsen Henrik 2521 ISL 1400185 1 0 1,0 2 2274 2 1 1,37 -0,37 10 -3,7

Team-Composition with round-results

  22. Schachfreunde Wirtzfeld (RtgAvg:2396, Captain: Roeder Matthias / TB1: 6 / TB2: 108)
Bo. Name RtgI FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg n w we w-we K rtg+/-
1 IM Dardha Daniel 2521 BEL 240990 1 ½ 0 1 ½ 1 1 5,0 7 2463 7 5 4,03 0,97 10 9,7
2 GM Hera Imre Jr. 2582 HUN 716855 1 0 ½ 1 2,5 4 2446 4 2,5 2,69 -0,19 10 -1,9
3 IM Roeder Matthias 2372 GER 4600223 ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 4,5 7 2379 7 4,5 3,46 1,04 10 10,4
4 IM Boidman Yuri 2318 GER 4643992 0 ½ 1 0 1 0 2,5 6 2242 6 2,5 3,48 -0,98 10 -9,8
5 IM Hautot Stephane 2329 BEL 202282 1 0 ½ 0 1 0 2,5 6 2253 6 2,5 3,42 -0,92 10 -9,2
6 FM Dardha Arben 2253 BEL 4700481 1 0 ½ 1 ½ 1 0 4,0 7 2021 6 3 3,31 -0,31 20 -6,2
7 Jeitz Christian 2231 LUX 4000803 0 ½ 0 ½ 0 1,0 5 2262 5 1 2,34 -1,34 20 -26,8

 

Így szerepeltek a magyar nagymestere:

VII. forduló

Round 7 on 2021/09/24 at 15:00
Bo. 2
  Mednyi Vsadnik
Rtg FED - 6
  Team XtraCon
Rtg FED 3½:2½
1.1 GM
Svidler, Peter
2701 RUS - GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN ½ - ½
1.2 GM
Esipenko, Andrey
2720 RUS - GM
Banusz, Tamas
2641 HUN ½ - ½
1.3 GM
Fedoseev, Vladimir
2708 RUS - GM
Papp, Gabor
2599 HUN ½ - ½
1.4 GM
Alekseenko, Kirill
2693 RUS - GM
Thybo, Jesper Sondergaard
2587 DEN ½ - ½
1.5 GM
Matlakov, Maxim
2683 RUS - GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU 1 - 0
1.6 GM
Ponkratov, Pavel
2657 RUS - GM
Chatalbashev, Boris
2530 DEN ½ - ½

 

VI. forduló

Bo. 11
  Skakfelag Selfoss
Rtg FED - 6
  Team XtraCon
Rtg FED 2½:3½
3.1 GM
Donchenko, Alexander
2641 GER - GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN ½ - ½
3.2 GM
Demchenko, Anton
2610 RUS - GM
Banusz, Tamas
2641 HUN ½ - ½
3.3 GM
Antipov, Mikhail Al.
2607 RUS - GM
Papp, Gabor
2599 HUN 1 - 0
3.4 IM
Lomasov, Semyon
2526 RUS - GM
Thybo, Jesper Sondergaard
2587 DEN 0 - 1
3.5 IM
Arngrimsson, Dagur
2383 ISL - GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU 0 - 1
3.6 FM
Lagerman, Robert
2300 ISL - GM
Chatalbashev, Boris
2530 DEN ½ - ½

 

------------

V. forduló

Bo. 6
  Team XtraCon
Rtg FED - 16
  Gambit Asseko SEE
Rtg FED 5 : 1
5.1 GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN - GM
Nevednichy, Vladislav
2498 ROU 1 - 0
5.2 GM
Banusz, Tamas
2641 HUN - IM
Nikolovski, Nikola
2409 MKD 1 - 0
5.3 GM
Papp, Gabor
2599 HUN - FM
Risteski, Emil
2320 MKD ½ - ½
5.4 GM
Thybo, Jesper Sondergaard
2587 DEN - IM
Podlesnik, Bogdan
2327 MNE 1 - 0
5.5 GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU - AFM
Zlatkov, Anton
2132 MKD ½ - ½
5.6 GM
Chatalbashev, Boris
2530 DEN - FM
Andonovski, Ljubisa
2252 MKD 1 - 0

 

-----

IV. forduló

Bo. 28
  Gonzaga
Rtg FED - 6
  Team XtraCon
Rtg FED 1 : 5
5.1 IM
Haria, Ravi
2465 ENG - GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN ½ - ½
5.2 FM
O`donnell, Conor
2303 IRL - GM
Banusz, Tamas
2641 HUN ½ - ½
5.3 FM
Kanyamarala, Tarun
2275 IRL - GM
Papp, Gabor
2599 HUN 0 - 1
5.4 WIM
Kanyamarala, Trisha
2093 IRL - GM
Thybo, Jesper Sondergaard
2587 DEN 0 - 1
5.5 CM
Pein, Jonathan
2254 ENG - GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU 0 - 1
5.6 CM
Carroll, Peter
2059 IRL - GM
Chatalbashev, Boris
2530 DEN 0 - 1

 

Bo. 29
  Nordkalotten
Rtg FED - 14
  Schachfreunde Wirtzfeld
Rtg FED 1 : 5
12.1 IM
Jepson, Christian
2407 SWE - IM
Dardha, Daniel
2521 BEL 0 - 1
12.2 IM
Kristensen, Kaare Hove
2336 DEN - GM
Hera, Imre Jr.
2582 HUN 0 - 1
12.3 IM
Sylvan, Jacob
2307 DEN - IM
Roeder, Matthias
2372 GER ½ - ½
12.4 FM
Hove, Esben Kjems
2315 DEN - IM
Boidman, Yuri
2318 GER 0 - 1
12.5 FM
Jakobsen, Peter
2202 DEN - IM
Hautot, Stephane
2329 BEL ½ - ½
12.6
Noer, Martin Stampe
1835 DEN - FM
Dardha, Arben
2253 BEL 0 - 1

---------

III. forduló

Bo. 6
  Team XtraCon
Rtg FED - 4
  KPRF
Rtg FED 2 : 4
4.1 GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN - GM
Grischuk, Alexander
2775 RUS ½ - ½
4.2 GM
Banusz, Tamas
2641 HUN - GM
Malakhov, Vladimir
2666 RUS 0 - 1
4.3 GM
Papp, Gabor
2599 HUN - GM
Dreev, Aleksey
2637 RUS ½ - ½
4.4 GM
Thybo, Jesper Sondergaard
2587 DEN - GM
Zvjaginsev, Vadim
2603 RUS ½ - ½
4.5 GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU - GM
Alekseev, Evgeny
2610 RUS ½ - ½
4.6 GM
Danielsen, Henrik
2521 ISL - GM
Sychev, Klementy
2556 RUS 0 - 1

 

Bo. 15
  Maribor Poligram
Rtg FED - 14
  Schachfreunde Wirtzfeld
Rtg FED 3½:2½
10.1 IM
Markoja, Boris
2453 SLO - IM
Dardha, Daniel
2521 BEL 1 - 0
10.2 IM
Subelj, Jan
2415 SLO - GM
Hera, Imre Jr.
2582 HUN ½ - ½
10.3 GM
Mikhalchishin, Adrian
2455 SLO - IM
Roeder, Matthias
2372 GER ½ - ½
10.4 FM
Skuhala, Jernej
2351 SLO - IM
Boidman, Yuri
2318 GER ½ - ½
10.5 FM
Buzeti, Jernej
2236 SLO - FM
Dardha, Arben
2253 BEL ½ - ½
10.6
Bratkovic, Sham
2213 SLO -
Jeitz, Christian
2231 LUX ½ - ½

----------

II. forduló

Bo. 6
  Team XtraCon
Rtg FED - 15
  Maribor Poligram
Rtg FED 3½:2½
6.1 GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN - IM
Markoja, Boris
2453 SLO 1 - 0
6.2 GM
Banusz, Tamas
2641 HUN - IM
Subelj, Jan
2415 SLO 0 - 1
6.3 GM
Papp, Gabor
2599 HUN - GM
Mikhalchishin, Adrian
2455 SLO ½ - ½
6.4 GM
Thybo, Jesper Sondergaard
2587 DEN - FM
Skuhala, Jernej
2351 SLO 1 - 0
6.5 GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU - FM
Buzeti, Jernej
2236 SLO 1 - 0
6.6 GM
Chatalbashev, Boris
2530 DEN -
Bratkovic, Sham
2213 SLO 0 - 1

 

Bo. 14
  Schachfreunde Wirtzfeld
Rtg FED - 5
  Silla-Valencia Origin of Chess
Rtg FED 1 : 5
5.1 IM
Dardha, Daniel
2521 BEL - GM
Korobov, Anton
2685 UKR ½ - ½
5.2 GM
Hera, Imre Jr.
2582 HUN - GM
Shirov, Alexei
2652 ESP 0 - 1
5.3 IM
Roeder, Matthias
2372 GER - GM
Abasov, Nijat
2652 AZE ½ - ½
5.4 IM
Hautot, Stephane
2329 BEL - GM
Santos Latasa, Jaime
2627 ESP 0 - 1
5.5 FM
Dardha, Arben
2253 BEL - GM
Alonso Rosell, Alvar
2566 ESP 0 - 1

-----------

I. forduló

Bo. 25
  Zuid-Limburg
Rtg FED - 6
  Team XtraCon
Rtg FED 1 : 5
6.1 FM
Sarrau, Jelle
2374 BEL - GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN ½ - ½
6.2 FM
Suvorov, Alexander
2363 GER - GM
Banusz, Tamas
2641 HUN ½ - ½
6.3 FM
Lenaerts, Lennert
2358 BEL - GM
Papp, Gabor
2599 HUN 0 - 1
6.4 FM
Van Meegen, Ruud
2291 NED - GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU 0 - 1
6.5
Perkampus, Laurin
2010 GER - GM
Chatalbashev, Boris
2530 DEN 0 - 1
6.6 CM
Winkels, Marcel
1992 NED - GM
Danielsen, Henrik
2521 ISL 0 - 1

 

Bo. 33
  Bærum Schakselskap
Rtg FED - 14
  Schachfreunde Wirtzfeld
Rtg FED 1½:4½
14.1 IM
Elsness, Frode
2467 NOR - IM
Dardha, Daniel
2521 BEL 0 - 1
14.2 IM
Mihajlov, Sebastian
2381 NOR - GM
Hera, Imre Jr.
2582 HUN 0 - 1
14.3 CM
Mihajlov, Svetoslav
2167 NOR - IM
Roeder, Matthias
2372 GER ½ - ½
14.4
Lobersli, Henrik Oie
1987 NOR - IM
Boidman, Yuri
2318 GER 1 - 0
14.5
Hestvik, Elias
1860 NOR - IM
Hautot, Stephane
2329 BEL 0 - 1
14.6
Bjugn, Gisle
1867 NOR - FM
Dardha, Arben
2253 BEL 0 - 1

 

----------

A harmadik forduló párosítása:

Bo. 6
  Team XtraCon
Rtg FED - 4
  KPRF
Rtg FED 0 : 0
4.1 GM
Berkes, Ferenc
2671 HUN - GM
Grischuk, Alexander
2775 RUS
4.2 GM
Banusz, Tamas
2641 HUN - GM
Malakhov, Vladimir
2666 RUS
4.3 GM
Papp, Gabor
2599 HUN - GM
Dreev, Aleksey
2637 RUS
4.4 GM
Thybo, Jesper Sondergaard
2587 DEN - GM
Zvjaginsev, Vadim
2603 RUS
4.5 GM
Rozentalis, Eduardas
2509 LTU - GM
Alekseev, Evgeny
2610 RUS
4.6 GM
Danielsen, Henrik
2521 ISL - GM
Sychev, Klementy
2556 RUS

 

Bo. 15
  Maribor Poligram
Rtg FED - 14
  Schachfreunde Wirtzfeld
Rtg FED 0 : 0
10.1 IM
Markoja, Boris
2453 SLO - IM
Dardha, Daniel
2521 BEL
10.2 IM
Subelj, Jan
2415 SLO - GM
Hera, Imre Jr.
2582 HUN
10.3 GM
Mikhalchishin, Adrian
2455 SLO - IM
Roeder, Matthias
2372 GER
10.4 FM
Skuhala, Jernej
2351 SLO - IM
Boidman, Yuri
2318 GER
10.5 FM
Buzeti, Jernej
2236 SLO - FM
Dardha, Arben
2253 BEL
10.6
Bratkovic, Sham
2213 SLO -
Jeitz, Christian
2231 LUX

  

Playing schedule

Round Date Time
1 2021/09/18 15:00
2 2021/09/19 15:00
3 2021/09/20 15:00
4 2021/09/21 15:00
5 2021/09/22 15:00
6 2021/09/23 15:00
7 2021/09/24 15:00

 

 

Szerző: Sakk-mester  2021.09.24. 21:59

pos111_1.jpgEbben az állásban számtalan jó lépése van világosnak - de mi a legjobbra vagyunk kíváncsiak - természetesen igazoló változat megadása mellett.

Szerző: Sakk-mester  2021.09.24. 15:12

pos110_1.jpgSötét jelzett lépésére keresd meg világos legjobb válaszlépését.

Szerző: Sakk-mester  2021.09.24. 15:11

pos109_3.jpgLenne e kedved megfizetni a munkámat - vagy ingyen szeretnéd ha dolgoznék neked?

Sokan szeretik az ingyen munkát és kelleően hálátlanok érte!

Mire jutsz világossal? pos109_2.jpg

Szerző: Sakk-mester  2021.09.24. 15:07

1kumbodi_8.jpgvbdonto2021.jpg1kumbodi_7.jpgmagnus-and-uae-pavilion.jpg

 Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „FIDE WORLD CHAMPIONSHIP MATCH FIDE 24 NOVEMBER OPENING CEREMONY 25 NOVEMBER Dubai 2021 29 NOVEMBER FREE DAY 26 NOVEMBER GAME 30 NOVEMBER GAME 4 27 NOVEMBER GAME 2 1DECEMBER GAME 5 28 NOVEMBER GAME 3 DECEMBER 6 DECEMBER FREE DAY 3 DECEMBER GAME 6 FREE DAY DECEMBER 8 DECEMBER GAME 9 DECEMBER GAME 7 DECEMBER GAME 10 DECEMBER GAME 8 10 DECEMBER 13 DECEMBER FREE DAY FREE DAY 14 DECEMBER GAME 11 15 DECEMBER GAME 14 DECEMBER GAME 12 DECEMBER 16 DECEMBER TIE BREAK OR CLOSING CEREMONY GAME 13 CLOSING CEREMONY GAMES START AT 16:30GST 12:30UTC”

 

 

Nemcsak a kihívó nevét ismerjük már, de azt is tudjuk, hogy 2 millió eurón osztozkodnak a VB döntő résztvevői - Carlsen negyedjére védheti meg címét, amit Anandtól hódított el 2013-ban - A most 30 éves világbajnok 19 éves kora óta vezeti a világranglistát, 8 éve világbajnok - Jelenleg a rapid és a blitz sakk világbajnoka is! - Úgy véli, hogy Caruana vagy Giri kellemetlenebb ellenfele lett volna, mint kihívója: Nepomniachtchi Ian. 

Magnus Carlsen sakk-világbajnoki címvédő mérkőzését a dubai kiállítási központban játsszák idén november 24 és december 16 között - A 14 játszmás mérkőzést az Expo 2020 Dubai  - ami a koronavírusjárvány miatt átcsúszott 2021-re - részeként rendezik meg.

A FIDE ma megerősítette azokat a korábbi jelentéseket, amelyek szerint a 2021-es sakkvilágbajnokságot az Egyesült Arab Emírségekben, Dubajban, az Expo 2020 Dubai keretében rendezik - Újdonság a pontos dátum, november 24 - december 16, valamint a helyszín, a dubai kiállítási központ, az Expo helyszínének szívében található hely.

Magnus Carlsen, aki az 5-ik világbajnoki mérkőzését játssza eddig mind a négyet megnyerte, bár az utóbbi kettő a klasszikus játszmák döntetlenjeit követően rövidített gondolkodási idejű rájátszásban dőlt el.

 

  1. Magnus Carlsen 6.5:3.5 Vishy Anand | 2013 | Chennai, India | Final report
  2. Magnus Carlsen 6.5:4.5 Vishy Anand | 2014 | Sochi, Russia | Final report
  3. Magnus Carlsen 6:6 Sergey Karjakin (3:1 in Rapid) | 2016 | New York, USA | Final report
  4. Magnus Carlsen 6:6 Fabiano Caruana (3:0 in Rapid) | 2018 | London, UK | Final report
  5. Carlsen Magnus vs. Nepomniachtchi Ian | 2021 | Dubai, UAE
Szerző: Sakk-mester  2021.09.24. 07:22

Szerző: Sakk-mester  2021.09.22. 23:46

pos107a.jpgMire jutsz világossal?

Szerző: Sakk-mester  2021.09.22. 14:25

pos106a.jpgVilágos lép - mi lesz az eredmény? A válasz csak változatmegadással ér!

Szerző: Sakk-mester  2021.09.22. 14:10

pos104ab.jpgAz ábrán világos jelzett lépésére sötét válaszát látod - hogyan tovább ezután?

Szerző: Sakk-mester  2021.09.22. 13:25

süti beállítások módosítása