aeroflot_2020.jpeg

Még mielőtt valaki vérmes reményeket fűzne Rapport Richárd részvételéhez a versenyen, le kell hűtenem a kedélyeket - Felesége Jovana is a "mi" lányunk Ricsi révén - Ő indul a Aeroflotton, a "B" csoport rajtlistáján a 55. helyről - Gibraltárról a "napokban" hazatért 17 éves Kozák Ádám "átszárnyal" az orosz zimankóba - Kész ismét megméretni tudását az "európai" sakkozók által rendre messziről szemlélt versenyen - ahol az orosz medvék (22) mellett az indiai tigrisek is várnak rá: 23-an.

Hajrá Ádám! Hajrá Jovana!

----------------

 


-----------

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod

 

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED Pts. Rk. Group
59 IM Kozak Adam 2523 HUN 0,0 59 Open A

Pairings of the next round for HUN

Rd. Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 11 11 GM Mamedov Rauf AZE 2643 0 0 IM Kozak Adam HUN 2523 59

 

Pairings/Results

Round 1 on 2020/02/19 at 15:00

Bo. No. Name FED Rtg Pts. Result Pts. Name FED Rtg No.
1 1 GM Artemiev Vladislav RUS 2728 0 0 IM Ivic Velimir SRB 2558 49
2 50 GM Sivuk Vitaly UKR 2557 0 0 GM Sargissian Gabriel ARM 2689 2
3 3 GM Maghsoodloo Parham IRI 2674 0 0 GM Frolyanov Dmitry RUS 2556 51
4 52 GM Chanda Sandipan IND 2552 0 0 GM Sjugirov Sanan RUS 2674 4
5 5 GM Sarana Alexey RUS 2656 0 0 GM Kunin Vitaly GER 2550 53
6 54 GM Grigoriants Sergey RUS 2539 0 0 GM Adhiban B. IND 2654 6
7 7 GM Kovalev Vladislav BLR 2650 0 0 GM Asadli Vugar AZE 2538 55
8 56 GM Sindarov Javokhir UZB 2537 0 0 GM Jumabayev Rinat KAZ 2646 8
9 9 GM Rakhmanov Aleksandr RUS 2645 0 0 GM Moroni Luca Jr ITA 2536 57
10 58 GM Sengupta Deep IND 2534 0 0 GM Abdusattorov Nodirbek UZB 2644 10
11 11 GM Mamedov Rauf AZE 2643 0 0 IM Kozak Adam HUN 2523 59
12 60 IM Sadhwani Raunak IND 2522 0 0 GM Sethuraman S.P. IND 2641 12
13 13 GM Riazantsev Alexander RUS 2639 0 0 GM Iljiushenok Ilia RUS 2519 61
14 62 GM Stupak Kirill BLR 2518 0 0 GM Narayanan.S.L IND 2637 14
15 15 GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2630 0 0 GM Visakh N R IND 2518 63

 

 

No. FED Federation Count
1 ARM Armenia 3
2 AZE Azerbaijan 2
3 BLR Belarus 5
4 CHN China 5
5 ESP Spain 1
6 EST Estonia 1
7 GEO Georgia 1
8 GER Germany 4
9 HUN Hungary 1
10 IND India 17
11 ISR Israel 2
12 ITA Italy 2
13 KAZ Kazakhstan 2
14 PER Peru 1
15 ROU Romania 1
16 RUS Russia 17
17 SRB Serbia 3
18 TUR Turkey 3
19 UKR Ukraine 2
20 UZB Uzbekistan 1
Total 74

Playing schedule

Round Date Time
1 2020/02/19 15:00
2 2020/02/20 15:00
3 2020/02/21 15:00
4 2020/02/22 15:00
5 2020/02/23 15:00
6 2020/02/24 15:00
7 2020/02/25 15:00
8 2020/02/26 15:00
9 2020/02/27 15:00

 

Federation statistics

Title statistics

Title Count
GM 51
WGM 1
IM 20
WIM 1
Total 73
Szerző: Sakk-mester  2020.02.18. 22:06

praga_8.jpg

 

Az ötödik forduló tartotta magát a trendhez, még ha nem is három, hanem csupán két parti dőlt el az újabb páratlan fordulóban - A verseny első és utolsó helyezettje gyűjtötte be a teljes pontot - Az eddig várakozás alatt szereplő hazai nagyágyú Navara egyből a holtversenyes hatodik helyre lépett elő - ám ez az ötös leér a mezőny végéig. Ma pihennek a versenyzők, hogy holnaptól (02-18) pihenten húzzák le a hátralévő négy fordulót.

-----------

Remélem feltűnt kedves bloglátogatóimnak, hogy a páros fordulókban minden játszma döntetlennel végződött, a páratlanokban pedig páratlan számú 3-3 dőlt el - Az előbbiekből következik, hogy ma az ötödik fordulóban ismét fellibben a remifüggöny - 

Négy fordulót követően a versenyben vezet az indiai: Vidit Santosh Gujrathi 4/3 - A hazaiak legjobbja: Navara a mezőny végén várja a folytatást 4/1.

-------------- 

A prágai mesterverseny résztvevőit, mintha megszállta volna a béke angyala a verseny második fordulójában - minden játszma döntetlennel ért véget - így vezetnek a versenyben az első forduló győztesei: Duda, Vityugov és Vidit 2/1,5.

------------

Prágában ugyan nincs Maróczy évforduló, de azért létrehoztak egy rangos versenyt magyar résztvevő nélkül - Úgy látszik Prágában van tavasza a sakknak, itthon csak sáros-lucskos ősze volt tavaly... 

--------

-
---------------

 

 

 ------------------

---------------

------------
MASTERS
1 JAN-KRZYSZTOF DUDA 2755
2 NIKITA VITIUGOV 2731
3 ALIREZA FIROUZJA 2726
4 VIDIT SANTOSH GUJARATHI 2721
5 DAVID NAVARA 2717
6 HARIKRISHNA PENTALA 2713
7 DAVID ANTÓN GUIJARRO 2697
8 SAMUEL SHANKLAND 2683
9 MARKUS RAGGER 2670
10 NILS GRANDELIUS 2659
Ø 2708 (XIX CAT.)
CHALLENGERS
1 NIJAT ABASOV 2670
2 JORDEN VAN FOREEST 2667
3 ANDREY ESIPENKO 2654
4 MATEUSZ BARTEL 2639
5 KACPER PIORUN 2611
6 VAN NGUYEN 2560
7 JAN KREJČÍ 2559
8 HANNES STEFANSSON 2529
9 TADEÁŠ KRIEBEL 2524
10 LUKÁŠ ČERNOUŠEK 2442
Ø 2586 (XIV CAT.)
FUTURES
1 JAN KLIMKOWSKI 2229
2 VÁCLAV FINĚK 2219
3 ROY VAGMAN 2141
4 NIKOLA KANOV 2129
5 EDIZ GUREL 2125
6 JÁCHYM NĚMEC 2069
7 BAYARAA CHINGUUN 2049
8 KAREL BROŽKA 2045
9 AYDIN GULENAY 1964
10 VIKTÓRIA NADZAMOVÁ 1960
Ø 2093

 

  14:00 15:00 18:00 20:00
11 Feb
2020
    Opening Ceremony  
12 Feb
2020
  1st Round    
13 Feb
2020
  2nd Round    
14 Feb
2020
  3rd Round    
15 Feb
2020
  4th Round    
16 Feb
2020
  5th Round    
17 Feb
2020
Rest Day
18 Feb
2020
  6th Round    
19 Feb
2020
  7th Round    
20 Feb
2020
  8th Round    
21 Feb
2020
9th Round     Closing Ceremony
Szerző: Sakk-mester  2020.02.18. 15:10

 cann.jpg

 -------------------- 

 

 

-------------

 

----------------

Tournoi A 
1er prix : 1800 € trophée "Pierre & Vacances"
2e prix : 1200 € + Coupe
3e prix : 700 € + Coupe.
4e prix : 550 €
5e prix : 400 € 
6e prix : 300 € 
7e prix : 250 €
8e prix : 150 €
Prix féminin : 100 €
Prix par catégorie + performance + cannois = 350 € au total

Tournoi B
1er prix : 600 € + Trophée "Pierre & Vacances"
2e prix : 500 € + Coupe
3e prix : 400 € + Coupe
4e prix : 300€ 
5e prix : 200 €
6e prix : 100 €
Prix féminin 80 €
Prix par catégorie + performance + cannois = 300 € au total

Tournoi C
1er prix : 300 € + Trophée "Pierre & Vacances"
2e prix : 200 € + Coupe
3e prix : 100 € + Coupe
4e prix : 80 € 
5e prix : 60 €
6e prix: 50 €
Prix féminin : 50 € 
Prix par catégorie + performance + cannois = 280 € au total 

 

Schedule in UTC:

Round 1    Feb 17, 2020    15:30    
Round 2    Feb 18, 2020    08:00    
Round 3    Feb 18, 2020    14:00    
Round 4    Feb 19, 2020    14:00    
Round 5    Feb 20, 2020    08:00    
Round 6    Feb 20, 2020    14:00    
Round 7    Feb 21, 2020    14:00    
Round 8    Feb 22, 2020    14:00    
Round 9    Feb 23, 2020    08:00 

 

Szerző: Sakk-mester  2020.02.18. 15:00

Szerző: Sakk-mester  2020.02.17. 15:39

graz-2020.jpegA résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod

 

 ----------------

 

 

----------------

 

Player overview for HUN

HUN

SNo Name RtgI FED 1 2 3 Pts. Rk. Rp K rtg+/- Group
66 IM Molnar Bela 2312 HUN 1 ½ 0 1,5 76 2313 10 0,40 Grp A
68 FM Ongut Tamas Gunes 2302 HUN 1 0 1 2,0 60 2306 20 1,40 Grp A
91 FM Pasti Aron 2247 HUN 1 ½ 0 1,5 106 0 40 13,20 Grp A
114 Dudas Eszter 2164 HUN 0 0 1 1,0 145 2050 20 -10,20 Grp A
123 Dobo Gyula 2145 HUN 0 0 0 0,0 182 1353 20 -30,20 Grp A
135 Palczert Matyas 2094 HUN 1 0 0 1,0 109 2241 40 19,60 Grp A
159 Bodrogi Bendeguz 2032 HUN 0 ½ ½ 1,0 138 2096 40 8,80 Grp A
160 Konyves Almos 2031 HUN 0 1 0 1,0 130 2125 40 12,80 Grp A
162 Metaxasz Vaszilisz 2027 HUN 0 ½ 1 1,5 94 2200 20 13,40 Grp A
176 Farkas Otto Jr. 1980 HUN 1 0 0 1,0 111 2180 40 24,00 Grp A

Pairings of the next round for HUN

Rd. Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg   No.
4 24 68
FM Ongut Tamas Gunes 2302 2 2 GM Socko Monika 2419
33
4 47 60
FM Zadruzny Nicolaj 2334 Metaxasz Vaszilisz 2027
162
4 49 66
IM Molnar Bela 2312 Pacher Simon 2051
152
4 53 139
Praczukowski Stanislaw 2088 FM Pasti Aron 2247
91
4 56 135
Palczert Matyas 2094 1 1 Schernthaner David 2262
87
4 58 95
Modler Andreas Dr. 2225 1 1 Konyves Almos 2031
160
4 67 145
Derylo Kamil 2073 1 1 Dudas Eszter 2164
114
4 68 159
Bodrogi Bendeguz 2032 1 1 Giacomini Hector 2161
116
4 75 176
Farkas Otto Jr. 1980 1 1 Wallner Dieter 2116
128
4 90 123
Dobo Gyula 2145 0 0 Balint Peter 1994
174

Results of the last round for HUN

Rd. Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg   No.
3 21 20
IM Gavrilescu David 2455 1 - 0 IM Molnar Bela 2312
66
3 48 65
FM Rieger Robert 2320 1 1 - 0 1 Palczert Matyas 2094
135
3 50 144
Mujacic Haris 2077 1 0 - 1 1 FM Ongut Tamas Gunes 2302
68
3 53 160
Konyves Almos 2031 1 0 - 1 1 IM Welling Gerard 2286
74
3 60 85
FM Giannoulakis Lampros 2266 1 1 - 0 1 Farkas Otto Jr. 1980
176
3 67 106
Trippold Denise 2187 ½ ½ - ½ ½ Bodrogi Bendeguz 2032
159
3 73 162
Metaxasz Vaszilisz 2027 ½ 1 - 0 ½ FM Buonanno Raffaele 2151
121
3 84 114
Dudas Eszter 2164 0 1 - 0 0 Charaus Florian 2049
153
3 86 167
Nisavic Uros 2020 0 1 - 0 0 Dobo Gyula 2145
123
3 92 91
FM Pasti Aron 2247 0 not paired  

 

Pairings/Results

Round 4 on 2020/02/17 at 15:00

Bo. No.   Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg   No.
1 19
IM Froewis Georg 2461 3 3 GM Shevchenko Kirill 2580
3
2 4
GM Meshkovs Nikita 2566 3 3 IM Livaic Leon 2492
13
3 23
IM Kilgus Georg 2450 3 3 GM Vorobiov Evgeny 2520
11
4 12
GM Burmakin Vladimir 2514 3 3 IM Tomazini Zan 2386
44
5 25
IM Gajek Radoslaw 2438 3 GM Shengelia David 2557
5
6 2
GM Martinez Alcantara Jose Eduardo 2617 IM Schwabeneder Florian 2412
36
7 6
GM Istratescu Andrei 2552 IM Poetz Florian 2425
31
8 39
Menezes Christoph 2394 GM Dragnev Valentin 2549
7
9 8
GM Palac Mladen 2536 IM Megalios Konstantinos 2390
41
10 50
IM Nitin Senthilvel 2353 GM Novikov Stanislav 2531
9
11 15
IM Schoppen Casper 2489 FM Godzwon Iwo 2321
64
12 72
FM Stukan Martin 2292 GM Santiago Yago De Moura 2488
16
13 80
CM Brinovec David 2279 IM Gavrilescu David 2455
20
14 21
Janzelj Tim 2451 FM Lim Zhuo Ren 2296
69
15 93
FM Tisaj Domen 2245 IM David Alexandru-Vasile 2436
26

------------

Playing schedule

Round Date Time
1 2020/02/14 17:00
2 2020/02/15 15:00
3 2020/02/16 15:00
4 2020/02/17 15:00
5 2020/02/18 10:00
6 2020/02/18 17:00
7 2020/02/19 15:00
8 2020/02/20 15:00
9 2020/02/21 10:00
Szerző: Sakk-mester  2020.02.17. 06:17

st_louis_night_expblend_5.jpgst_louisi2020w.jpg

 

 

A lényeget, a verseny győztesét és dobogósait a bejegyzés címében találja az olvasó - Akiről szólni kívánok, ő 16 éves Carissa Shiwen Yip: akire a verseny első, rövidebb szakaszán nyújtott teljesítményét látva legyintett a sakkszerető publikum, okkal hihették a sakkrajongók, hogy egy túlsztárolt fruska - Ám ez a lány, aki az első négy partiban csetlett-botlott, a verseny második, 5 fordulós felében magára talált 5/4 pontos teljesítménye rangját emeli, hogy legyőzte a világbajnoknőt. Gratulálok a verseny győztesének, az érmeseknek és mindazoknak, akik felülmúlták önmagukat, gyarapították élőpontjaikat! Külön gratulálok Yip kisasszonynak!

---------------

A nyolcadik forduló után egyedül vezet Koneru - óriási meglepetésre a 16 éves Carissa Shiwen Yip legyőzte a világbajnok Ju-t!.

--------------

A hetedik forduló nem hozott változást az élen állók sorában, ám a forduló egyetlen eldőlt partija a mélybe, az utolsó helyre taszította a korábbi győztes Guninát -  Ma a nyolcadik fordulót bonyolítják le.

-----------

Társat váltott a kínai világbajnoknő: Ju Venjun az élen - párja a páratlanul népes országból: Indiából érkezett mellé:  Koneru Humpy (6/4) személyében - Mintha megunta volna a dob szerepét az amerikai ifjú hölgy - Yip két győzelmet szerzett gyors egymásutánban és már hármas társbérletben birtokolja az utolsó helyet - Úgy összesűrűsödött a mezőny, mint a rántás - csak két pont a különbség az első és az utolsó között.

-------------

Minden játszma eldőlt az ötödik fordulóban - letaszították az élről az addig vezető Dzagnidzét - ketten álltak a helyére: Ju Venjun világbajnoknő és  az exvilágbajnok Kosteniuk Alexandra 5/3,5 - Az amerikai házi rangadóból győztesen kikerült Yip kisasszony négy nullát követően tett szert első pontjára - ma (02-12) szusszannak egyet a hölgyek, hogy holnaptól újult erővel vívják meg, a még hátralévő csatáikat a magas pénzdíjakért és a presztízsért.

-------------

A magas (az élőpont mutató alapján messze túldíjazott - a 2019 évi magyar sakkbajnok Almási Zoltán - Élő:  2687 bajnoki javadalmazása alatta maradt e verseny utolsó helyezettjének díjazásától!) díjazású verseny túllépet a kisebbik felén - Vezet: a 33 éves grúz Dzagnidze, Nana 4/2,5 - változatlanul keresi régi formáját a korábbi győztes: Gunina - továbbra sem szerzett pontot az amerikai üdvöske: Yip Carissa 4/0. 

 ----------

Túl a verseny egyharmadán vezet Nana Dzagnidze 3/2,5 - A  legalacsonyabb élős ifjú amerikai eddig nem váltotta be a hozzáfűzött vérmes reményeket: Yip Carissa 3/0.


A nyitányon Dzagnidze legyőzte a tavalyi versenygyőztes Guninát, Koneru a legfiatalabb és legalacsonyabban jegyzett amerikai üdvöskét Yipet - A többi parti döntetlennel ért véget.

-----------

A sakktörténelem egyik legerősebb, hanem a legerősebb női sakkversenyét bonyolítják le a ma kezdődő, Saint Louisi második Cairns Cup 2020 viadalon - Résztvevők között találunk három aktuális sakk-világbajnokot: A kínai Ju Venjunt (klasszikus sakk), az indiai Humpy Konerut (rapid sakk), az orosz Kateryna Lagnot (blitz sakk) - A résztvevők között van két korábbi sakk-világbajnoknő: az orosz Alexandra Kosteniuk, és az ukrán Mariya Muzychuk - az első Cairns Cup verseny győztese: az orosz Valentina Gunina, a hétszeres amerikai bajnok: Irina Krush   - A 10 résztvevő közül kilencen rendelkeznek GM címmel, az egyedüli kivétel az amerikai női sakkozás nagy reménysége, a kínai szülőktől származó WGM, a 16 éves Carissa Shiwen Yip. 

----------- 

--------------- 

-----------

 

-----------

 

--------- 

---------

 

 

------------

------------------

 

----------------

 

 

 --------------

 

 dijazas.jpg

2nd Cairns Cup | Participants

# Fed Title Name Rating Rank B-Year
1 GM Ju Wenjun 2583 2 1991
2 GM Koneru, Humpy 2580 3 1987
3 GM Lagno, Kateryna 2552 5 1989
4 GM Muzychuk, Mariya 2552 6 1992
5 GM Harika, Dronavalli 2518 9 1991
6 GM Dzagnidze, Nana 2515 10 1987
7 GM Kosteniuk, Alexandra 2504 11 1984
8 GM Gunina, Valentina 2461 25 1989
9 GM Krush, Irina 2422 42 1983
10 WGM Yip, Carissa 2412 51 2003

 

Schedule in UTC:

Round 1    Feb 7, 2020    19:00    
Round 2    Feb 8, 2020    19:00    
Round 3    Feb 9, 2020    19:00    
Round 4    Feb 10, 2020    19:00    
Round 5    Feb 11, 2020    19:00    
Round 6    Feb 13, 2020    19:00    
Round 7    Feb 14, 2020    19:00    
Round 8    Feb 15, 2020    19:00    
Round 9    Feb 16, 2020    19:00

Az első verseny végeredménye:

az_elsovv.jpeg

Szerző: Sakk-mester  2020.02.17. 06:05

 

Letzte Aktualisierung: 22.04.2019, 22:26:37
Rang Titel Teilnehmer TWZ Attr. Verein/Ort Land S R V Punkte Buchh
1. GM Fridman, Daniel 2629 M SV Mülheim-Nord GER 6 3 0 7.5 56.5
2. GM Korobov, Anton 2675 M SC Viernheim UKR 6 3 0 7.5 55.5
3. GM Heimann, Andreas 2616 M SF Deizisau GER 6 3 0 7.5 55.0
4. GM Ter-Sahakyan, Samvel 2601 M ARM 6 3 0 7.5 54.5
4. GM Gukesh D 2536 M IND 6 3 0 7.5 54.5
6. GM Bluebaum, Matthias 2610 M SF Deizisau GER 6 3 0 7.5 53.5
7. GM Donchenko, Alexander 2584 M SF Deizisau GER 6 3 0 7.5 53.0
8. GM Banusz, Tamas 2614 M SV Hockenheim HUN 6 3 0 7.5 50.0
9. GM Sarana, Alexey 2630 M RUS 5 4 0 7.0 54.5
10. GM Gareyev, Timur 2560 M USA 5 4 0 7.0 54.0
11. GM Chigaev, Maksim 2634 M RUS 5 4 0 7.0 53.0
11. GM Sethuraman, S.P. 2624 M SC Emmendingen IND 5 4 0 7.0 53.0
13. GM Papp, Gabor 2598 M ESV Nickelhütte Aue HUN 5 4 0 7.0 52.5
14. GM Tabatabaei, M.amin 2612 M Münchener SC IRI 6 2 1 7.0 52.0
14. GM Basso, Pier Luigi 2516 M Club 64 Modena ITA 6 2 1 7.0 52.0
16. GM Van Foreest, Jorden 2598 M DJK Aufwärts Aachen NED 6 2 1 7.0 51.5
17. GM Kuzubov, Yuriy 2653 M Sfr. Bad Emstal/Wolfhagen UKR 6 2 1 7.0 51.0
17. GM Svane, Rasmus 2605 M Hamburger SK GER 6 2 1 7.0 51.0
17. GM Bernadskiy, Vitaliy 2587 M UKR 5 4 0 7.0 51.0
20. GM Esipenko, Andrey 2616 M RUS 5 4 0 7.0 50.0
Szerző: Sakk-mester  2020.02.15. 02:15

maroczy-geza_1.jpgMéltó vagy méltatlan ez a megemlékezés Maróczy Géza születésének 150. évfordulóján - Méltó-e a nagy elődhöz az, amit képes 150 év múltán összehozni az utókor? Töprengjenek el ezen kedves bloglátogatóim - Engem megdöbbent a közöny, az elfordulás, a véleménynélküliség - nem szólal meg a ma élő legnagyobb sakkikon: Portisch Lajos sem, hallgat Csom István sakkszövetségi elnökségi tag, hallgatnak olimpiai aranyérmeseink: Ribli és Adorján is - Polgár Juditnak a FIDE tiszteletbeli alelnökének is jó így, ahogy van - dehogy szól ő be Szabónak, hisz az mást sem csinál, mint az ő nótáját fújja - jelen nagyjaink is csöndben várják, hogy a tavaszi szél pénzt is árasszon a Magyar Sakkszövetségnek - akkor kifizetődhet jófiúnak lenni, semmit sem kritizálni - A Magyar Sakkszövetség fészkében helyet kapó Magyar Sakkvilág sem merészel elégedetlenséget mutatni a Maróczy évforduló kapcsán, mint ahogy Verőci Zsuzsanna sem emel szót egy rangosabb versennyel történő megemlékezésért - persze az is lehet, hogy ők azonosulnak a sakkszövetséggel, szerintük ez a verseny méltó megemlékezés Maróczy Gézáról - ha így van, akkor nincs miről beszélnünk, akkor én túlzom el Maróczy Géza jelentőségét és a méltónál is méltóbb megemlékezést - világszínvonalú verseny rendezését várnám el...  

 

Kállai Gábor kuratóriumi tag kérte, hogy közöljem: a versenyt nem a Magyar Sakkszövetség rendezi, hanem a "A Magyar Sakkozásért Alapítvány" - a két önálló jogi személy között nincs semmilyen kapcsolat.  Amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy versenyüket a Magyar Sakkszövetség egy fillérrel sem támogatta. Nehogy már egy önálló civil kezdeményezést elhavazzak amiatt, mert a Magyar Sakkszövetség még semmit sem tett a Maróczy Géza emlékév kapcsán.

Mint a médiából tudják: Kállai Gábor a Magyar Sakkszövetség elnökének tanácsadója - a két névsort (a sakkszövetség elnökségének és az alapítvány kuratóriumi tagjainak) az alábbiakban  tekinthetik meg. Természetesen képben vagyok annyira, hogy tudjam: ugyanazok a magánszemélyek több jogi személyt (vállalkozást, szervezetet, alapítványt) hozhatnak létre és a magánszemélyi azonosság ellenére a jogi személyek egymástól függetlenek.

Magyar Sakkszövetség Elnöksége

Szabó László

elnök

Nádasi Tamás

alelnök

Elnökségi tagok

Ács Péter
Csom István
Fogarasi Norbert
Dr.Font Gusztáv
Gyimesi Zoltán
Korpics Zsolt
Lakos Nikoletta
Dr. Pap Géza
Dr.Sterbenz Tamás
Dr. Flumbort András

--------------

Az alapítvány kuratóriuma

Elnök, titkár

 

Töröcskei István
elnök
Önéletrajz (letölthető PDF dokumentum)

 

Dr. Flumbort András
titkár

Önéletrajz (letölthető PDF dokumentum)

A kuratórium tagjai

 

Csom István

Önéletrajz (letölthető PDF dokumentum)

 

Kállai Gábor

Önéletrajz (letölthető PDF dokumentum)

 

Nádasi Tamás

Önéletrajz (letölthető PDF dokumentum)

 

Dr. Oszkó Péter

Önéletrajz (letölthető PDF dokumentum)

 

Szabó László

Önéletrajz (letölthető PDF dokumentum)

 

 

 ---------------

IV. MAGYAR SAKKHAGYOMÁNYOKÉRT FESZTIVÁL – NEMZETKÖZI MARÓCZY-EMLÉKVERSENY
Budapest, 2020. február 29.- március 2.

A rendezvény célja Maróczy Gézáról való méltó megemlékezés, egyúttal a magyar ifjúsági sakkozás fejlődéséhez való hozzájárulás
Szervező: a Magyar Sakkozásért Alapítvány és a TFSE

A rendezvény fővédnöke: Karácsony Gergely, Budapest Főváros Főpolgármestere

A verseny helyszíne: 1123 Budapest, Alkotás utca 48-50. Testnevelési Egyetem

Megnyitó: 2020. február 29. 14:00
Alexei Shirov (világbajnokjelölt, Mr. Fire on board) – Kozák Ádám (legfiatalabb nagymesterünk, U-18 Rapid és Villám Európa Bajnok) 4 játszmás rapid párosmeccs 40-40 perc, valamint 10 másodperc időhozzáadás lépésenként
Négy meghívott ifjúsági játékos 4 játszmás rapid partiból álló bemutatómeccse

1. forduló: 2020. február 29. 14:30
2. forduló: 2020. február 29. 17:00
3. forduló: 2020. március 1. 14:30
4. forduló: 2020. március 1. 17:00

Ifjúsági verseny:

A versenyen 2004 és utána született játékosok vehetnek részt.
10-10 perces játszmák 3 másodperc időhozzáadással lépésenként, lebonyolítás a résztvevők számának függvényében, maximum 100 fő.
2020. február 29.

9.00-9.30 – Regisztráció

9.45 – Megnyitó

10.00 – 1. forduló

10.40 – 2. Forduló

11.20 – 3. Forduló

12.00 – 4. Forduló

12.40 – 5. Forduló

Ebédszünet

14.30 – 6. Forduló

15.30 – 7. Forduló

2020. március 1.

14.30 – 8. Forduló

15.10 – 9. Forduló

16.00 – 10. Forduló

17.00 – 11. Forduló

17.30 – Díjkiosztó

Szerző: Sakk-mester  2020.02.14. 10:22

JvO Kampioen Schoolschaak Amersfoort

peti7.jpgJátszik a bajnokcsapat - Peti az első táblán 5/4 - a fal mellett peti_8.jpg

A győztes jutalma
peti11_1.jpgA bajnokcsapat - középen Petivelpeti12.jpg

peti9.jpgFotók: Niitrauw Ben

 

Eindstand Voortgezet Onderwijs

Nr. Teamnaam Punten Bordpunten
1 JvO 1 8 13
2 Corderius 1 8 12
3 Guido 3 8 8
4 Guido 1 6 8,5
5 Guido 2 6 8
6 Corderius 2 6 7
7 Corderius 3 6 5,5
8 JvO 2 5 4,5
9 JvO 3 4 6
10 Vathorst 1 4 5
11 Element 1 4 4
12 Vathorst 2 3 4
13 Guido 4 2 4,5
Szerző: Sakk-mester  2020.02.13. 08:55

budapest2.jpgHungarian League 2018/19, Web  

A mai nappal kezdetét veszi a 2019-2020-as Magyar Sakkcsapat Bajnokság: A Sakk NB-I  - Ma (11-16) és holnap (11-17) két fordulót bonyolítanak le - A szombati játéknapon 13:00, vasárnap 10:00 a kezdés időpontja.

 

Versenybíró
HVSE-Infraplan I. 7.5 - 4.5 Aquaréna Kőbánya SC Tó Vendéglő
9700 Szombathely, Rumi Rajki sétány 1.
11:00 Szabó Zsolt
MTK Budapest I. 7.5 - 4.5 Maróczy SE I. Magyar Sakkszövetség
1055 Budapest, Falk Miksa utca 10.
10:00 Gyömbér Tamás
Morihana PSE I. 2.5 - 9.5 Tungsram Aquaprofit NSK I. NAV Dél-budapesti Igazgatóság
1096 Budapest, Haller utca 3-5.
10:00 Fazekas György
Duocor-Makói SVSE 3.5 - 7.5 ASE Paks József Attila Városi Könyvtár
6900 Makó, Deák Ferenc u. 2.
10:00 Bartos Ferenc
Dunaharaszti MTK I. 6 - 6 DVTK József Attila Művelődési Ház
2330 Dunaharaszti, Táncsics Mihály utca 2.
11:00 dr. Varga Tamás

HVSE-Infraplan I. 7.5 - 4.5 Aquaréna Kőbánya SC

Cím
Élő
Eredmény
Élő
Cím
1 GM 2752 Rapport Richárd
½½
Erdős Viktor 2613 GM
2 GM 2636 Bartel Mateusz
10
Balog Imre 2550 GM
3 GM 2559 Hracek Zbynek
½½
Roganovic Milos 2498 GM
4 GM 2614 Jr. Héra Imre
½½
Nagy Gábor 2489 IM
5 GM 2572 Babula Vlastimil
10
Nestorovic Nikola 2458 GM
6 IM 2487 Németh Miklós
01
Vetoshko Volodymyr 2497 GM
7 GM 2526 Ruck Róbert
½½
Izsák Gyula 2424 IM
8 IM 2457 Dr. Kovács Gábor
10
Szabó Bence 2353 IM
9 IM 2335 Kiss Attila
½½
Tóth Ervin 2439 IM
10 FM 2228 Borhy Marcell
½½
Krizsány László 2414 IM
11 WGM 2218 Némethné Lakos Nikoletta
½½
Havanecz Bianka 2251 WIM
12 IM 2348 Csonka Attila István
10
Diller Denis 2136

 

 

---------------

V. forduló: 2020-02-02

Versenybíró
HVSE-Infraplan I. - Aquaréna Kőbánya SC Tó Vendéglő
9700 Szombathely, Rumi Rajki sétány 1.
11:00 -
MTK Budapest I. - Maróczy SE I. Magyar Sakkszövetség
1055 Budapest, Falk Miksa utca 10.
10:00 -
Morihana PSE I. - Tungsram Aquaprofit NSK I. NAV Dél-budapesti Igazgatóság
1096 Budapest, Haller utca 3-5.
10:00 -
Duocor-Makói SVSE - ASE Paks József Attila Városi Könyvtár
6900 Makó, Deák Ferenc u. 2.
10:00 -
Dunaharaszti MTK I. - DVTK József Attila Művelődési Ház
2330 Dunaharaszti, Táncsics Mihály utca 2.
11:00 -

 

 

Szerző: Sakk-mester  2020.02.11. 03:20