u12.JPGpardubiceper_t_nske_nam_sti-1024x662.jpg

A kicsiknél -12 éves fiúk-lányok -  taroltak a lengyelek, mindkét csapatuk kupával és aranyéremmel tér haza - A nagyoknál -18-éves fiúk-lányok - örvendenek a németek, egy arany és egy ezüst trófeára tettek szert - A mieinket - csak a 12 évesek openjén volt képviseletünk, pedig minden korosztályban ütőképes, aranyesélyes csapatot állíthatott volna ki a Magyar Sakkszövetség - rajthelyes pozíciójukból is visszavetette az utolsó forduló kudarca, a több mint 800 élőpont hátrányban játszó törököktől elszenvedett vereség - igaz csak egyet kellett hátralépni, így maradtak a dobogó harmadik fokán - Öt versenyzőnk közül négyen tudásszintjük környékén teljesítettek - egy-egy félponttal többet, kevesebbet érve el az elvárttal szemben - egy játékosunk sajnos eléggé elmaradt a várakozástól, több mint két ponttal alul teljesített. A magyar játékosok eredményességével kapcsolatban még többet megtudhatsz az alábbi táblázatokból. 

------

Könnyű álmot ígér a tudat, hogy a zárófordulóban 881 élőpont forral, egyértelmű győzelmi eséllyel játszanak fiaink egykori megszállónk mai leszármazottjaival a török gyerekekkel - 

Tovább tart a versenyfutás a lengyel és a magyar csapat között - az utolsó forduló dönt az arany és az ezüstérem sorsáról - A hatodik fordulóban mindkét négyes 2,5:1,5 arányban nyert - lesben állnak a franciák is, kacsingatnak felfelé, de inkább üldözőik felé fókuszálnak - A búcsú napján korán kezdődik a forduló, a drukkerek már délelőtt figyelhetik a partikat - Hajrá Magyarok! 

---------------

Az arany ugyan még nincs a zsebben -  az ötödik fordulóban kis juniorjaink döntetleneztek (2:2) az első kiemelt franciákkal, ami igen jó eredmény - de nyitva van az aranykapu, ugyanis a lengyelekkel holtversenyes első helyről kezdik el 12-éveseink a mai hatodik fordulót - a rajtlista ötödik izraeli riválisukkal szemben ülnek tábla mellé, melyen minden párban erőfölénnyel bír alakulatunk - A verseny leglényegesebb adatait az alábbi táblázatokban találod:

 

Team-Starting rank

No.   Team RtgAvg Captain
1
FRANCE 2152 Delorme Axel
2
HUNGARY 2097 Ruck Robert
3
POLAND 2067 Krzyzanowski Marcin
4
GERMANY 1959 George Tom
5
ISRAEL 1944 Klenburg Michael
6
BELARUS 1918 Meribanov Semen
7
SLOVENIA 1900 Grosar Aljosa
8
CZECH REPUBLIC 1 1880 Novotny Michal
9
TURKEY 1848 Serkan Yeke
10
ENGLAND 1833 Wells K. Peter
11
CZECH REPUBLIC 3 1694 Kanovsky David
12
CZECH REPUBLIC 2 1619 Starek Stanislav

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo   Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 3
POLAND 7 6 0 1 12 134,0 18,5 106,5 90,5
2 1
FRANCE 7 5 1 1 11 85,0 17,5 95,0 68,5
3 2
HUNGARY 7 4 2 1 10 110,0 16,0 104,0 73,0
4 9
TURKEY 7 3 2 2 8 103,5 15,0 96,5 50,5
5 8
CZECH REPUBLIC 1 7 3 2 2 8 88,5 14,5 101,5 54,0
6 6
BELARUS 7 3 1 3 7 88,5 17,0 92,0 38,3
7 4
GERMANY 7 3 1 3 7 71,5 14,5 93,0 39,5
8 10
ENGLAND 7 3 0 4 6 76,0 15,5 93,0 32,0
9 5
ISRAEL 7 1 3 3 5 85,0 12,0 106,5 35,0
10 12
CZECH REPUBLIC 2 7 1 2 4 4 55,0 10,0 96,0 20,8
11 11
CZECH REPUBLIC 3 7 1 2 4 4 43,0 9,5 93,0 22,5
12 7
SLOVENIA 7 0 2 5 2 41,0 8,0 99,0 12,5

Board Pairings

Round 7 on 2019/07/17 at 9:00
Bo. 2
  HUNGARY
Rtg - 9
  TURKEY
Rtg 1½:2½
1.1
TANCSA, Tamas
2126 -
TARHAN, Adar
1972 ½ - ½
1.2
TRAN, David
2112 -
CELIK, Hasan Huseyin
1903 0 - 1
1.3
KONYVES, Almos
2104 -
PORTAKALCI, Yusuf
1764 1 - 0
1.4 CM
GIANG, Tran Nam
1931 -
DURAK, Can
1753 0 - 1

Team-Composition with round-results

  3. HUNGARY (RtgAvg:2097, Captain: Ruck Robert / TB1: 10 / TB2: 110)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg n w we w-we K rtg+/-
1 TANCSA Tamas 2126 HUN 783749 1 1 ½ ½ 0 ½ 3,5 6 2095 6 3,5 3,24 0,26 40 10,4
2 TRAN David 2112 HUN 790630 0 0 1 ½ ½ 0 2,0 6 1940 6 2 4,27 -2,27 40 -90,8
3 KONYVES Almos 2104 HUN 785911 0 0 1 1 1 3,0 5 1951 5 3 3,40 -0,40 40 -16,0
4 WFM GAAL Zsoka 2047 HUN 777765 1 1 1 ½ 0 3,5 5 1939 5 3,5 3,06 0,44 40 17,6
5 CM GIANG Tran Nam 1931 HUN 791903 1 1 1 0 1 0 4,0 6 1725 6 4 4,40 -0,40 40 -16,0

Player info

HUN

Name TANCSA Tamas
Starting rank 34
Rating 2126
Rating national 0
Rating international 2126
Performance rating 2152
FIDE rtg +/- 10,4
Points 3,5
Rank 20
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 783749
Year of birth 2007

 

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-
1 6 CM FINEK Vaclav 2043 CZE 3,0 w 1 0,61 0,39 40 15,60
2 16 DAY Tobias 1826 CZE 1,0 s 1 0,85 0,15 40 6,00
3 1 FM STRYBUK Artsiom I 2193 BLR 5,5 w ½ 0,41 0,09 40 3,60
4 40 CM FISZER Bartosz 2124 POL 4,5 w ½ 0,50 0,00 40 0,00
5 24 FM MAURIZZI Marc Andria 2412 FRA 6,0 s 0 0,16 -0,16 40 -6,40
7 48 TARHAN Adar 1972 TUR 2,5 w ½ 0,71 -0,21 40 -8,40

 

 

Player info

HUN

Name TRAN David
Starting rank 35
Rating 2112
Rating national 0
Rating international 2112
Performance rating 1815
FIDE rtg +/- -90,8
Points 2
Rank 41
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 790630
Year of birth 2007

 

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-
1 8 NEMEC Jachym 1927 CZE 5,5 s 0 0,74 -0,74 40 -29,60
2 15 WINTER Ondrej 1725 CZE 3,5 w 0 0,91 -0,91 40 -36,40
4 41 SEEMANN Jakub 2017 POL 4,0 s 1 0,63 0,37 40 14,80
5 27 CM MAKKAR Rajat 2064 FRA 2,5 w ½ 0,57 -0,07 40 -2,80
6 36 COHEN Elad 2002 ISR 3,5 s ½ 0,65 -0,15 40 -6,00
7 49 CELIK Hasan Huseyin 1903 TUR 4,5 s 0 0,77 -0,77 40 -30,80

Player info

HUN

Name KONYVES Almos
Starting rank 33
Rating 2104
Rating national 0
Rating international 2104
Performance rating 2023
FIDE rtg +/- -16,0
Points 3
Rank 26
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 785911
Year of birth 2007

 

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-
1 5 BROZKA Karel 1816 CZE 5,0 w 0 0,84 -0,84 40 -33,60
3 2 CM NAVUMENKA Mikhei 2196 BLR 4,5 s 0 0,37 -0,37 40 -14,80
5 25 MEKHANE Adam 2040 FRA 3,5 s 1 0,59 0,41 40 16,40
6 37 VAGMAN Roy 1941 ISR 2,5 w 1 0,72 0,28 40 11,20
7 50 PORTAKALCI Yusuf 1764 TUR 4,5 w 1 0,88 0,12 40 4,80

Player info

HUN

Name GAAL Zsoka
Title WFM
Starting rank 31
Rating 2047
Rating national 0
Rating international 2047
Performance rating 2090
FIDE rtg +/- 17,6
Points 3,5
Rank 16
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 777765
Year of birth 2007

 

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-
2 17 HLADKY Tadeas 1638 CZE 3,0 s 1 0,92 0,08 40 3,20
3 3 BIALIAUSKI Artsiom 1784 BLR 4,5 w 1 0,82 0,18 40 7,20
4 43 MEERS Hubert 2141 POL 3,0 w 1 0,37 0,63 40 25,20
5 26 BAT Bilguun 2093 FRA 5,5 w ½ 0,44 0,06 40 2,40
6 38 URITSKY Yonathan 2040 ISR 3,0 s 0 0,51 -0,51 40 -20,40

Player info

HUN

Name GIANG Tran Nam
Title CM
Starting rank 32
Rating 1931
Rating national 0
Rating international 1931
Performance rating 1855
FIDE rtg +/- -16,0
Points 4
Rank 15
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 791903
Year of birth 2009

 

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-
1 9 WERNER Hong Quan Dan 1734 CZE 0,5 s 1 0,75 0,25 40 10,00
2 18 MOHAPL Tomas 1585 CZE 2,0 w 1 0,89 0,11 40 4,40
3 4 PIATRENKA Ivan 1498 BLR 2,5 s 1 0,92 0,08 40 3,20
4 42 KLIMKOWSKI Jan 1985 POL 7,0 s 0 0,42 -0,42 40 -16,80
6 39 TSIRILMAN Guy 1792 ISR 3,0 w 1 0,69 0,31 40 12,40
7 51 DURAK Can 1753 TUR 3,5 s 0 0,73 -0,73 40 -29,20

--------------

Ötödik fordulóbeli ellenfelünk az első kiemelt francia csapat - ha ezt az ellenfelet is ki-illetve lepipáljuk, akkor a magyar csapat két fordulóval a vége előtt már a zsebében érezheti az aranyérmet, kezében a kupát - 

--------------
A negyedik fordulóban újabb 2,5:1,5 arányú győzelmet elérő magyar csapat az élre állt.

--------------

A negyedik fordulóban a második kiemelt 12 évesek magyar alakulata a rajtlistán mögöttük álló, a versenyben vezető lengyel gyerekekkel méri össze tudását - 30 élőponttal és plusz egy fővel vagyunk gazdagabbak, mint északi barátaink - ha belegondolunk és nem viszünk tartalékot erre a "herélt" versenyre, akkor még egy +fő és van egy újabb (lány)csapatunk, aminek jó esélye lett volna szintén egy éremszerzésre - ha már a verseny minősége nem számít, csak az éremszerzés...

----------------

Érthetetlen, hogy miért beszélünk Európa-bajnokságról amikor Európa nemzeteinek (45) az egyes korosztályos csoportokban alig harmada, a 12 éves lányok mezőnyében még ötöde sem képviseli magát. A 12 évesek openjén - ez a magyar érintettségű csoport - a résztvevők száma az európai nemzetek számának egynegyedét sem éri el. Miért kell, kinek jó ez a bohózat? Miért tehetetlen az ECU? Miért nincs a FIDE-nek véleménye erről a lesújtó érdektelenségről? Mit tesz a Magyar Sakkszövetség, annak FIDE-delegátusa? Miként fogják jutalmazni a csapatot? Hogyan ismerik el a szövetségi edző teljesítményét?

Visszatérve a versenyre: a második fordulóban nyertek a mieink - a több mint 1200 élőpontfölény 3:1 arányú győzelmet eredményezett.

A harmadik fordulóbeli ellenfelünk; a fehéroroszok  az első két táblán kissé - 67-92 ponttal -  "combosabbak" mint a mieink, a hátsó kettőn viszont a mieink a terminátorok a 263-433 élőpont fórjukkal.

-----------------

Kit győznek le a mieink, ha nem a mai riválist az ifjúsági sakk-csapat Európa-bajnokságnak nevezett csapatversenyen, ahol csupán 10 nemzet 12 csapata indult a 12 évesek korosztályában - A mai ellenfél a rajtlista tizenegyedik, a harmadik cseh alakulat, a mieink minden táblán 300-400 pont körüli fölénnyel bírnak - Nem kell tövig rágni a körmüket a mégoly elszánt drukkereknek sem - Nyugi meglesz a győzelem, s az arány is megfelel majd az elvárásnak.
----------------

A 12 éves leányok 10 csapatos mezőnyét nyolc nemzet alkotja. A nagylányoknál jól mutat a 18-as szám, lévén ennyi év a korhatár és ennyi a csapatszám, ám a nemzetek száma (13) itt is csorbát szenved, mert a csehek, a szlovénok és a lengyelek 2-2 csapattal indultak és az ECU is beszállt két csapattal. A nagyfiúknál 15 csapatot sikerült összeszedni, hogy miért nem tudtak párosra kerekíteni, azt nem tudni - de azt igen, hogy a nemzetek száma itt is kevesebb a csapatszámnál, lévén az izraeliek és a szlovákok 2-2 csapattal vannak jelen a versenyen.

Amúgy megérteném, ha a magyar sakksport nem adná a nevét a csak nevében Junior Európai sakk-csapat bajnoksághoz, ám ha a 12 évesek mezőnyébe csapatot nevez, akkor adódik a kérdés: A többibe miért nem? - 

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod. 

 

EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2019- Regulations

AVE-KONTAKT Pardubice agency (the organizer of Czech Open Chess Festival and Czech Tour Chess Festivals Series, the organizer from now), the Czech Chess Federation and the European Chess Union have the honour to invite all European Chess Federations and the European Chess Union (ECU) to participate in the European Youth Team Chess Championship 2019 organised in Pardubice, Czech Republic from 10th July to 18th July 2018.

A 2. kiemelt  U12-es magyar csapat:

 

Team-Composition without round-results

  2. HUNGARY (RtgAvg:2097 / TB1: 1 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED FideID Pts. Games
1 TANCSA Tamas 2126 HUN 783749 0,0 1,0
2 TRAN David 2112 HUN 790630 0,0 1,0
3 KONYVES Almos 2104 HUN 785911 0,0 1,0
4 WFM GAAL Zsoka 2047 HUN 777765 0,0 0,0
5 CM GIANG Tran Nam 1931 HUN 791903 1,0 1,0

 

​  

 

 

 

 

-------------

Playing schedule

Round Date Time
1 2019/07/11 15:00
2 2019/07/12 15:00
3 2019/07/13 15:00
4 2019/07/14 15:00
5 2019/07/15 15:00
6 2019/07/16 15:00
7 2019/07/17 9:00
Szerző: Sakk-mester  2019.07.17. 09:22

 esp.jpgidilli.jpeg

A verseny honlapját ITT találod

 

 

 

Tuesday

September 10th 2019

 

Arrival Day & Registration

Wednesday

September 11th 2019

11:00

Technical Meeting

Wednesday

September 11th 2019

15:00

Opening Ceremony

Wednesday

September 11th 2019

15:30

Rounds 1-5 Rapid Championship

Thursday

September 12th 2019

15:00

Rounds 6-11 Rapid Championship

Friday

September 13th 2019

10:00

Rounds 1-6 Blitz Championship

Friday

September 13th 2019

16:00

Rounds 7-11 Blitz Championship

Friday

September 13th 2019

20:00

Closing Ceremony

Saturday

September 14th 2019

 

Departure Day


 RAPID CHAMPIONSHIPS

Wednesday

September 11th 2019

15:30

Round 1 

Wednesday

September 11th 2019

16:30

Round 2

Wednesday

September 11th 2019

17:30

Round 3

Wednesday

September 11th 2019

18:30

Round 4 

Wednesday

September 11th 2019

19:30

Round 5

Thursday

September 12th 2019

15:00

Round 6

Thursday

September 12th 2019

16:00

Round 7

Thursday

September 12th 2019

17:00

Round 8

Thursday

September 12th 2019

18:00

Round 9

Thursday

September 12th 2019

19:00

Round 10

Thursday

September 12th 2019

20:00

Round 11

 BLITZ CHAMPIONSHIPS

Friday

September 13th 2019

10:00

Round 1 

Friday

September 13th 2019

10:30

Round 2

Friday

September 13th 2019

11:00

Round 3

Friday

September 13th 2019

11:30

Round 4 

Friday

September 13th 2019

12:00

Round 5

Friday

September 13th 2019

12:30

Round 6

Friday

September 13th 2019

16:00

Round 7

Friday

September 13th 2019

16:30

Round 8

Friday

September 13th 2019

17:00

Round 9

Friday

September 13th 2019

17:30

Round 10

Friday

September 13th 2019

18:00

Round 11

Szerző: Sakk-mester  2019.07.17. 04:54

puspokladany.jpg

A verseny honlapját ITT találod

X I I . PÜSPÖKLADÁNY OPEN


Arnóth Sándor Emlékverseny
Püspökladány, 2019. július 24-28.


Verseny célja: A sakkozás népszerűsítése, versenylehetőség biztosítása a kevés szabadsággal rendelkező sakkozók részére. FIDE-értékszám szerzésére, változtatására lehetőséget biztosítani az alacsonyabb minősítésű versenyzőknek is.

Rendező: Püspökladány Város Önkormányzata, Püspökladányi MÁV Sakk Klub

Védnökök: Arnóth Sándorné, Kiss Zsigmond Püspökladány város alpolgármestere

Résztvevők: 2200 FIDE értékszám alatti, érvényes versenyengedéllyel, FIDE-azonosítóval, befizetett FRD-vel rendelkező külföldi sakkozók.

Ideje és helye: 2019. július 24-28-ig
Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Karacs Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, 4150 Püspökladány, Gagarin u. 2.

Lebonyolítás: 9 forduló, svájci rendszerben, 2 csoportban, FIDE szabályok szerint.

Csoportok: A-csoport: 1600-2199 értékszámos játékosok,

B-csoport: 0-1799 értékszámos játékosok,

Játékidő: A-csoport: 60 perc + 30 másodperc lépésenként,
B-csoport: 60 perc + 30 másodperc lépésenként,

Helyezések eldöntése: A szerzett pontok alapján, pontegyenlőség esetén, finomított
Buchholz, teljesítmény, ellenfelek értékszám átlaga dönt.

Díjazás:
A-csoport: I-VI. helyezett: 50000-30000-20000-10000-5000-5000 Ft pénzdíj, serleg, érem, oklevél díjazás.
B-csoport: 10000-7000-3000 Ft pénzdíjazás és serleg, érem oklevél díjazás,
Különdíjak: (TPR alapján!!, serleg, érem, oklevél díjazás): legjobb püspökladányi, 2000 értékszám alatti, senior (60 év feletti), női játékos, 8-10-12-15-20 év alatti játékos, és a legjobb értékszám nélküli játékos.

Versenybíró: Szabó Zsolt, FIDE-versenybíró

Nevezési díjak: egységesen 5000 Ft/fő. Felversenyzés +2500 Ft!

Nevezés: 2019. július 22-ig,
Egri László, tel: (+36) 30/925 9807, email: laszlo.egri@t-online.hu

Szálláslehetőség: 1500 Ft/fő/éjszaka + IFA 300 Ft/fő/éjszaka (18-70 év között) a Karacs Ferenc Kollégiumban (4150 Püspökladány, Hősök tere 2.) tudunk biztosítani.

Étkezési lehetőség: egyénileg megoldva.

Fordulók kezdési időpontjai:
szerda 16:00, csütörtök 8:30, 13:00, péntek 8:30, 13:00, szombat 8:30, 14:00,
vasárnap 8:30, 13:00.

Szerző: Sakk-mester  2019.07.17. 02:58

abu-dzabi-latkep_1.jpgA résztvevők listáját ITT találod -

 

Nem a sárga, hanem az indiai veszedelemtől kell igazán tartani a jelen és a jövendő magyar sakkozóinak, azoknak az ifjaknak akik a sakk felé, mint megélhetési lehetőség felé kacsintgatnak -

Álljon itt néhány megdöbbentő szám, ami a fentiekben leírtakat támasztják alá:

A verseny főcsoportjában 29 nemzet, 152 versenyző közül 73 indiai, a nyílt versenyen a 163 főből 59-en, az ifjúságin a 84 főből 43-an képviselik Indiát; összességében a 399 résztvevőből 175-en indiaik(!) -  Erre a versenyre Indiából nem a dubajozni vágyó, szexuális hevülettől túlfűtött, mágnásmiskák ifjú csődörei gyűltek össze, hanem a jelen és a jövő megélhetési sakkozói - nagy tülekedés várható világszinten a sakk-kondér körül, veszélyeztetve jónéhány elkényelmesedett európai és magyar nagymester nívósnak mondható megélhetését.

Szerző: Sakk-mester  2019.07.17. 01:09

bg1.jpgshaoxing_cityscape.jpg

A résztvevők listáját ITT találod

http://zhibo_gx.imsa.cn/ 

 

 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Name sex FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 7 GM Stefanova Antoaneta w BUL 2474 7,0 2428 37,5 46,5 5
2 17 IM Guo Qi w CHN 2375 6,0 2479 38,0 47,0 3
3 5 GM Harika Dronavalli w IND 2492 6,0 2409 34,5 46,0 3
4 13 IM Munguntuul Batkhuyag w MGL 2412 6,0 2391 35,5 46,0 4
5 10 GM Ushenina Anna w UKR 2448 5,5 2461 36,0 45,0 2
6 9 WIM Zhu Jiner w CHN 2454 5,5 2438 36,5 48,0 3
7 1 GM Kosteniuk Alexandra w RUS 2517 5,5 2431 37,5 47,0 3
8 8 WGM Girya Olga w RUS 2457 5,5 2401 36,0 47,5 3
9 2 GM Dzagnidze Nana w GEO 2511 5,5 2361 35,5 45,5 3
10 14 WGM Ni Shiqun w CHN 2407 5,0 2421 35,5 46,0 2
11 15 WGM Soumya Swaminathan w IND 2402 5,0 2407 36,0 46,0 3
12 3 GM Tan Zhongyi w CHN 2511 5,0 2391 35,0 44,5 3

Women's Open in China

Schedule in UTC:

Round 1    Jul 8, 2019    06:30    
Round 2    Jul 9, 2019    06:00    
Round 3    Jul 10, 2019    06:00    
Round 4    Jul 11, 2019    06:00    
Round 5    Jul 12, 2019    06:00    
Round 6    Jul 13, 2019    06:00    
Round 7    Jul 15, 2019    06:00    
Round 8    Jul 16, 2019    06:00    
Round 9    Jul 17, 2019    01:00    

 

Federation statistics

No.   FED Federation Count
1
BUL Bulgaria 1
2
CHN China 19
3
GEO Georgia 2
4
IND India 4
5
IRI Iran 1
6
MGL Mongolia 2
7
RUS Russia 3
8
UKR Ukraine 1
9
UZB Uzbekistan 1
Total   34
Szerző: Sakk-mester  2019.07.16. 12:55

szabo_laszlo3.jpgAz elnökválasztás környéki hangzatos lózungokat követően, mintha beszippantotta volna a csend az új sakkszövetségi elnököt: Szabó Lászlót. A kezdeteknél még röpködött örömében - Rómába Polgár Judit kísérőjeként, a MITROPA kupára buzdítóként, majd a korosztályos magyar sakkbajnokságra díjkiosztóként jutott el. Fészbuk-oldalát böngészve feltűnik, hogy a kommunikáció nagymestere szeret arcoskodni, itt-ott-amott megjelenni - Nem is lenne ezzel semmi gond, ha megnyitotta volna a pénzcsapot és intenzíven dolgoznának a választást nyerő - egyedüli jelöltként ilyesmiről nem beszélhetünk - 64 pontjának megvalósításán, mely lecsapolná a magyar sakkéletet jellemző mocsárvilágot. Ám még arról sem tudatja a sakk iránt érdeklődőket, hogy a megválasztása napján összeült elnökségi ülést követően mit mazsoláztak ki az elnökségi tagok maguknak feladatként. 

László arról is beszélt, hogy az ő egyik erőssége a feszültségek elsimítása - ennek az erényének még nem adta tanújelét vezető nagymestereink körében. Lásd; Almási Zoltán nagymester bejegyzéseit.

molnarbela.jpgEgyelőre annyit látni, hogy Molnár Béla, az IB elnöke a nyilvánosságot felvállalva (ezért minden elismerést megérdemel!) igyekszik ellátni feladatát.

Nem lehet könnyű dolga az IB-elnöknek, a pénzből soha nincs elég - az elosztással kapcsolatban mindig lesz elégedetlenség.

Valami oknál fogva, mintha Bélánál is beállt volna a csönd: "Ezért tisztelettel kérem a verseny győztes bajnokainkat, hogy legkésőbb július 4-ig nyilatkozzanak döntésükről (VB vagy EB részvétel), amelyet július 5-én itt a szövetség honlapján közzé teszünk!"

Ezt a közzétételt hiányolom. 

Szerző: Sakk-mester  2019.07.15. 12:24

benasque-2019.jpg

A verseny győztese a rajtlista második, örmény Hovhannisyan Robert 9/8,5 pontos teljesítménnyel,  második a vele azonos pontszámot elérő lengyel  Bartel Mateusz, harmadik;  a szerb Indjic Aleksandar  - Bánusz Tamás (9/7,5) a tizenharmadik helyen végzett, elhullajtott 7 élőpontot.

A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod. 

 

 

Final Ranking after 10 Rounds

Rk. SNo   Name Typ sex Gr FED RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3  n w we w-we K rtg+/-
1 2
GM HOVHANNISYAN Robert ARM 2640 0 8,5 2449 54,75 2401 10 8,5 7,46 1,04 10 10,4
2 8
GM BARTEL Mateusz POL 2600 0 8,5 2431 56,25 2384 10 8,5 7,28 1,22 10 12,2
3 6
GM INDJIC Aleksandar SRB 2604 0 8,0 2484 53,50 2432 10 8 6,69 1,31 10 13,1
4 4
GM TER-SAHAKYAN Samvel ARM 2625 0 8,0 2447 51,50 2400 10 8 7,31 0,69 10 6,9
5 13
GM VÁZQUEZ IGARZA Renier ESP 2558 2555 Mad 8,0 2429 51,75 2381 10 8 6,85 1,15 10 11,5
6 9
GM MARKUS Robert SRB 2595 0 8,0 2401 51,00 2357 10 8 7,57 0,43 10 4,3
7 15
GM RYCHAGOV Andrey RUS 2537 0 8,0 2378 48,50 2335 10 8 7,15 0,85 10 8,5
8 11
GM FORCEN ESTEBAN Daniel ESP 2566 2568 Ara 8,0 2363 51,25 2322 10 8 7,54 0,46 10 4,6
9 14
GM KHARITONOV Alexandr RUS 2540 0 7,5 2437 47,25 2388 10 7,5 6,52 0,98 10 9,8
10 1
GM PIORUN Kacper POL 2656 0 7,5 2436 48,00 2390 10 7,5 7,80 -0,30 10 -3,0
11 5
GM DEAC Bogdan-Daniel U18 ROU 2621 0 7,5 2401 49,75 2358 10 7,5 7,78 -0,28 10 -2,8
12 20
GM GORDON Stephen J ENG 2516 0 7,5 2390 43,50 2364 9 6,5 6,15 0,35 10 3,5
13 3
GM BANUSZ Tamas HUN 2626 0 7,5 2385 47,00 2341 9 6,5 7,20 -0,70 10 -7,0

 

Player info

HUN

Name BANUSZ Tamas
Title GM
Starting rank 3
Rating national 0
Rating international 2626
Performance rating 2507
FIDE rtg +/- -7,0
Points 7,5
Rank 13
Federation HUN
Ident-Number 0
Fide-ID 722413
Year of birth 1989

 

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res. we w-we K rtg+/-
1 3 213 WFM SAVITHA Shri B 1975 0 IND 0,0 - 1K
2 3 113 CORTES LIZANO Jesus 2202 2244 ESP Ara 4,5 w ½ 0,92 -0,42 10 -4,20
3 43 206 GONZáLEZ FERNÁNDEZ Pedro 1986 1971 ESP Ast 5,5 s 1 0,92 0,08 10 0,80
4 15 72 FM BLOM Vincent 2306 0 NED 6,5 w 1 0,87 0,13 10 1,30
5 5 32 IM RAJA Harshit 2434 0 IND 7,0 s ½ 0,75 -0,25 10 -2,50
6 9 39 IM VALMAÑA CANTO Jaime 2401 2394 ESP Val 7,5 w 1 0,78 0,22 10 2,20
7 4 27 IM PULVETT MARIN Daniel Eduardo 2474 2482 ESP Mad 6,5 s 0 0,70 -0,70 10 -7,00
8 13 58 FM MARTIN DUQUE Jesus 2331 2378 ESP Mad 6,5 w 1 0,85 0,15 10 1,50
9 7 37 FM GINES ESTEO Pedro Antonio 2404 2365 ESP Ara 6,0 s 1 0,78 0,22 10 2,20
10 6 17 GM DIMITROV Radoslav 2530 0 BUL 7,5 w ½ 0,63 -0,13 10 -1,30

 

 

 

 

 

 

-------------------- 

 

Szerző: Sakk-mester  2019.07.13. 10:06

vertesz.jpgA Hajdú-Bihari csapat nyerte a versenyt: csapattagok táblasorrend szerint; Balogh Sándor, Bartha László, Dedinszky Ferenc, Kovács József - a csapatvezető Bimbi Zoltán volt. 

Melyik újságban jelent  meg a cikk?

Szerző: Sakk-mester  2019.07.12. 15:10

 paracin_orig.jpgpasti.jpg

Bence veresége ellenére dobogó-közelben maradt, utolsó fordulóbeli győzelme esetén fel is léphet oda.

---------------

Korpa Bencze (7/6) holtversenyes elsőként, a nyolcadik fordulóban sötét színnel játszva  méri össze tudását a verseny első kiemeltjével, a szerb Ivanisevic Ivánnal (2612) - Hajrá Bence!

 A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod.

 

 

-------------

--------------

 

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
4 GM Korpa Bence 2523 HUN ½ 1 1 1 ½ 1 1 0 ½ 6,5 7 10 7,10 OPEN A
90 FM Pasti Aron 2209 HUN 0 1 ½ 1 0 0 1 0 ½ 4,0 99 40 -33,20 OPEN A

Player overview for HUN

HUN

SNo Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
45 MK Pasti Anna 1865 HUN 1 1 1 ½ 0 0 1 1 ½ 6,0 28 40 31,20 OPEN B
137 II Pasti Zsombor 1597 HUN 0 0 1 0 1 1 ½ ½ 1 5,0 76 40 63,60 OPEN B

 

Date
Round
Results
pgn
Video
Photo
05.07.2019 Opening Ceremony   Video oc Photo oc
05.07.2019 Round 1 Results 1 pgn 1 Video 1 Photo 1
06.07.2019 Round 2 Results 2 pgn 2 Video 2 Photo 2
06.07.2019 Round 3 Results 3 pgn 3 Video 3 Photo 3
07.07.2019 rest day   rest day   rest day
08.07.2019 Round 4 Pairings 4 pgn 4 Video 4 Photo 4
09.07.2019 Round 5 Results 5 pgn 5 Video 5 Photo 5
09.07.2019 Round 6 Results 6 pgn 6 Video 6 Photo 6
10.07.2019 Round 7 Results 7 pgn 7 Video 7 Photo 7
11.07.2019 Round 8 Results 8 pgn 8 Video 8 Photo 8
12.07.2019 Round 9 Results 9 pgn 9 Video 9 Photo 9
12.07.2019 Closing Ceremony   Video cc Photo cc
Szerző: Sakk-mester  2019.07.12. 07:16

carlsen5.jpgCarlsent lehet szeretni , vagy nem szeretni, egy dolgot nem lehet; elvitatni tőle évek óta tartó világelsőségét  - Nézzük, miként látja őt egyik nagy vetélytársa, az amerikai Wesly So: Olyan mint Bobby Fischer az 1960-as, 70-es években amikor az Egyesült Államok bajnokságán játszott - a többiek célja a második hely elérése volt -

A világbajnoki kihívó, a szintén amerikai(olasz) Caruana a könnyedségét csodálja - a Holland Giri szerint meg kell várni, míg megöregszik és elfárad - 

Maga Carlsen nagyon elégedett a zágrábi eredményével, különösen a verseny második felében nyújtott teljesítményével, amiről úgy beszél, hogy az egy álom volt...

 

zagrabvege.jpg

 

gctho.jpg

 

Szerző: Sakk-mester  2019.07.09. 11:46