8 28 97 Smith Mininke 0 RSA 5.5 w 1
9 20 63 Kulagina Karina 0 RUS 4.5 s 1
10 13 42 Ezizova Bagul 0 TKM 6.5 s 0
11 19 116 Zeliantsova Kseniya 0 BLR 6.0 w 1

A lányok közül egyedül Juhász Barbara teljesítményét emelném ki. Ő hozta egyedül az élőpontszáma alapján elvárható szintet. Szerzett 9 élőpontot, közel végzett rajtrácsos pozíciójához, kiremizett egy női nagymestert.

Annál inkább kiemelném e teljesítményét, mert a 14-fős magyar delegációból csupán az Ő számára van + élőpont hozadéka a versenynek!

A 10-12 éves korosztályunk képviselői - 3 fő - vesztettek 60 élőt.

Sulyok Eszter nem játszott élősökkel, így nála élőpontszám-változás nem regisztrálható.

"Hihetetlenül megerősödött a mezőny játékereje" írja az IB elnök.

El kell ezt hinni végre és ki kell kidolgozni a cselekvési programot, hogy azt tudják mondani mások;

hihetetlenül megerősödtek a magyarok!

-----------------------------------------------------------------------

Varga Péter értékelése:

A 11. utolsó forduló a lányok teljes sikerét hozta a világbajnokságon Al-ainban, ugyanis mindannyian megnyerték utolsó játszmájukat. A fiúknál Gledura Benjámin harcolt a hatba kerülésért, de egy ki-ki partiban sajnos alulmaradt sötéttel a szerb Zajic ellen, így visszacsúszott a 17. pozícióba, míg Kozák Ádám hatalmasat küzdött az ukrán Shevchenkoval, mivel hamar gyaloghátrányba került, de innen kiharcolva a döntetlent, a 18. helyet sikerült megkaparintania. Marjanovics Annamária végzett a legjobb helyen a magyarok közül, a megszerzett 7,5 pontja a 14. helyet jelentette számára. Juhász Barbara is sokat köszönhetett az utolsó két fordulóban aratott győzelmének, így 7 egységgel a 16 helyre futott be. Négyen szereztek 6,5 pontot, Sulyok Eszter, Kovács Judit, Csíki Endre és Krstulovic Alex. Eszter végzett közülük a legjobb helyen, 32. lett, míg Judit hármas nyerősorozattal a 35. helyen zárt. Alex az utolsó partiját megnyerve a 49. lett, míg Endre éppen befért az első 50 helyezett közé a 8 évesek korcsoportjában. Lauber Kolos és Horváth Dávid szereztek 6 pontot. Kolos is sokat köszönhetett jó hajrájának, mesterhármasával felkapaszkodott az 57. pozícióba, míg Dávid már a megnyitásban jelezte ellenfelének, hogy a mai napon csak ő lehet a nyertes, így ő is felzárkózott a 41. helyre. Juhász Judit, Juhász Ármin és Kelemen Dávid ötven százalékos eredménnyel zártak a versenyen, így Judit 73., Ármin 92., Dávid pedig a 107. helyen végeztek. Czina Péter nem bírta megnyerni utolsó játszmáját, döntetlennel 5 pontot szerezve a 141. helyen végzett.

Nem sikerült egyik játékosunknak sem bekerülni az első tíz közé, ami nem mutat fényes teljesítményt, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy erre csak öt sakkozónknak volt komoly esélye. Játékosaink nem tudták kihasználni azokat a lehetőségeiket, amellyel előrébb tudtak volna végezni, ez most a vetélytársaknak sikerült. Azért meg kell említeni azt a tényt, hogy hihetetlenül megerősödött a mezőny játékereje, és minden korcsoportban egyre több orosz, kínai, indiai és amerikai indul, ami a mezőny erejét mutatja. A versenyen 110 orosz, 94 amerikai, 84 indiai, 60 azeri(!), 53 kínai és 41 kazah indult, a 14 fős magyar játékosokból álló delegációhoz képest. Ahhoz, hogy valaki érmes helyen tudjon végezni, nem elég jól játszania, de jó adag szerencse is kell a kiemelkedő eredményhez. Az éremtáblázaton a legeredményesebb nemzet India lett, összesen 8 érmet szereztek (3-2-3), az oroszok 5-öt (1-1-3), a kínaiak 3 aranyéremmel térhettek haza.

Szerző: Sakk-mester  2013.12.29. 10:21 Szólj hozzá!