Attól tartok, hogy a sakk bevezetése az iskolákba kötelező tantárgyként egyrészt a sakk vámszedőinek bukszáját duzzasztaná, a szülőkét apasztaná, másrészt az amúgy is túlterhelt nebulók még hosszabban tartó bezártságát növelné, mozgáslehetőségét csökkentené. A kötelező irtózatot vált ki az emberből, míg a szabadon választott időtöltés a frusztrációját oldja és felszabadítja nyomorgatott egóját. Az ember a szabad döntése alapján tartja magát valakinek, amúgy egy senki.
Ezért is kellene soron kívül megalakítani a Magyar Sakkakadémiát Lékó Péter vezetésével, hogy ezek az oktató videók elérhetőek legyen a sakkot kedvelő gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt, anyagi helyzetüktől függetlenül. Meríthessenek annyit a tudás kútjából amennyit tehetségük, akaratuk, elszántságuk, szorgalmuk lehetővé tesz.
Természetesen komoly harc várható a sakkból profitálók, a két lábon járó pénznyelők, és a sakk anyagi érdek nélkül terjesztői között.
Azt is látni kell, hogy Lékó Péter tervezett sakkoktató videói sok sakk-haszonleső érdekét sérti, cserébe viszont a szerényebb körülmények között élők tehetséges gyerekei is a legminőségibb oktatásban részesülnek az esélyegyenlőség jegyében.
Még az anyagilag jól eleresztettek pénztárcáját is megterheli egy egyhetes napi 5-8 órás tréning. A módosak között akadhatnak olyanok, akik inkább fizetnek, de a szerényebb körülmények között élők gyerekei ne veszélyeztessék akár kevésbé tehetséges és szorgalmas gyerekük sikerét.
Ezt viszont - a tehetségek sárba tiprását - egy magára valamit is adó társadalom nem engedheti meg magának. Éppen ezért kell támogatnia és megvalósítania az egyenlő esélyt teremtő Magyar Sakkakadémiát.