A főversenyt a rajtlista második, 21 éves Kaczúr Flórián (7/6! - Élő: +12,3, Pr.: 2629!) nyerte. A kis-tinédzserek közül Füle Simon (7/5, Élő: +110,4!, Pr.: 2452!) teljesítménye emelkedik ki, aki a huszonharmadik helyről startolva érkezett be a negyedik helyre.

A 28-éves To Nhat Minh közel egy ponttal teljesítette túl az elvárást és három helyet előrelépve szerezte meg az ezüstérmet. A verseny egyetlen nagymestere és első kiemeltje: Tran Tuan Minh küzdelmes partik során igazolta tudását és szerezte meg a dobogón a harmadik helyet. Remekelt és ezzel a tizedik helyről az ötödikre lépett elő a 61 éves debreceni sakkozó: FM Deák Sándor. A hatodik helyet egy ukrán kis-tinédzser: a 15 éves Bilych Olexiy szerezte meg. Helytálltak, tudásszintjük környékén teljesítettek a verseny hölgy résztvevői.

A 2000 élőpont-határos "B" csoport győztese a rajtlista hatodik, 55-éves ukrán Guivan Vasily. A 30 éves Domonkos Daniel startlista hetedikként ezüst, a 15 éves, huszonhatodik kiemelt Bakó Martin, 95,6 élpontot begyűjtve bronzérmet szerzett. A Tiszaújvárosi Open legtöbb élőpontot (142,4!) szerző versenyzője ebből a csoportból kerül ki a 10 éves Mátyássy Lázár személyében.

Az 1700 élőpont-határos "C" csoportban szívet melengető eredmény született: A holtversenyes első helyen két  magyar gyerek végzett: A 11 éves Lazsádi Kerka Lilla rajtlista tizenkettedikként, és a 9 éves, 11. kiemelt Ónodi Miklós. Lilláé lett az arany, Miklósé az ezüst és a 34 éves ukrán Votko Vadimé a bronzérem.

Gratulálok a verseny és a csoportok győzteseinek, érmeseinek és mindazoknak, akik felülmúlták önmagukat, gyarapították élőpontjaikat!

------------

A negyedik forduló kérdése az volt, hogy a Magyarországon született, vietnami származású, kilenc éve nemzetközi mester To Nhat Minh, a nagymesterverő folytatja-e tovább menetelését. A kérdésre  a választ a bámulatos formát felmutató rajtlista második, 21 éves Kaczúr Flórián adta meg, aki legyőzte őt és 100%-os teljesítménnyel vezeti a mezőnyt - A rajtlista harmadik, a sakkban már szenior korú, az utóbbi időben másodvirágzását élő Vidéki Sándor is begyűjtötte a teljes pontot Papp Tamás ellen, így az élen állótól egy félponttal elmaradva, a második helyről várja a folytatást.  A vietnami nagymester: Tran Tuan Minh is javított pozícióján. Joggal örvendtek a magyar sakkdrukkerek a 13 éves Füle Simon és a 15 éves Szilágyi Norbert meglepetés győzelmeinek, akik ukrán sakkozókkal szemben mutatták meg a magyar élőpontok erejét.  A "B" és "C" csoportban nem volt szerencséjük az élen lévőknek. Az 5 fordulóban a B és C csoportban folytatódott a küzdelem a jobb helyezésekért. Az "A" csoportban az éltáblán az idei magyar K.O. sakkbajnokság résztvevői  - Kaczúr Flórián (4/4) és Vidéki Sándor (4/3,5) csapott össze, nagy harc után, utolsóként fejezték be a játszmát, a küzdelem Kaczúr győzelmével ért véget, tartva hibátlan teljesítményét. A nagymester To Nhat Minh is abszolválta a teljes pontot Szilágyi Norberttel szemben. A ma délelőtti hatodik fordulóban találkozik egymással a rajtlista első, és a versenyben élen álló második : Tran Tuan Minh - Kaczúr Flórián. Hajrá, Flórián!

Helyszíni tudósító: Szabó László

"A 2 fordulóban mindhárom csoportban az élboly kemény, harcos küzdelmet folytatott. A vietnami Tran Tuan Minh nagymester a 2. fordulóban is megizzadt, de végül behúzta a pontot. A 3 fordulóban meglepetés született "A" csoportban: GM Tran Tuan Minht  legyőzte a rajtlista ötödik IM To Nhat Minh, Kaczúr Flórián ebben a fordulóban begyűjtötte a pontot. A fordulók után 41 fővel gyorsverseny volt 7 fordulóban. A győztes Ianov Viktor lett. Ma (11-23) a 4-5. fordulóra kerül sor."

Helyszíni tudósító: Szabó László versenyíró

---------------

"Elstartolt a 2019.-évi ; V. Tiszaújváros kupa sakkverseny - A résztvevők 7 fordulóban, 3 csoportban mérik össze tudásukat - A 162 indulóból, 125 fő a magyar versenyző, 37-en érkeztek külföldről; Ukrajna 20, Románia 14, Moldávia 2, Vietnám 1 fő versenyzővel színesíti a mezőnyt. Az ifjúsági játékosok száma (18 év alatti) 67 fő, A legfiatalabb versenyző mindösszesen 6 éves, a legidősebb versenyző pedig 88. évében jár. A címviselők száma 19 fő: Női FIDE mester 3, Fide mester 9, Nemzetközi mester 6, Nagymester 1 fő."

Helyszíni tudósító: Szabó László versenybíró

-----------------

Elrajtolt - főcsoportban egyetlen nagymesterrel;  a  22 éves, 2509 élpontos vietnami Tran Tuan Minhhel - a tiszaújvárosi sakkverseny -

A december negyedikén kezdődő KO Magyar Sakkbajnokság résztvevői közül megtisztelte a versenyt részvételével az Open második és harmadik kiemeltje: IM Kaczúr Flórián (2464) és IM Vidéki Sándor (2408), a hölgyek mezőnyéből Demeter Dorina, Gál Hanna (érdekesség, hogy a bajnokság selejtezőjében épp egymással mérkőznek meg) valamint Gaál Zsóka -

A három csoportban feltűnnek magyar és ukrán sakktehetségek: Bilych Olexiy, Demeter Dorina, Farkas Ottó, Földes Márton Gábor, Füle Simon, Gaál Zsóka, Tran Dávid...  és még hosszan sorolhatnám azok nevét akik a különféle korosztályos Európa és világversenyeken képviselték a magyar színeket.

Hajrá, magyarok! Hajrá, magyar fiatalok!