A résztvevők listáját és a részletes eredményeket ITT találod

A győztesek a döntőben: Kína-Spanyolország, Üzbegisztán-India - a vesztesek a dobogó harmadik fokáért játszanak tovább - A világ két legnépesebb országa összekerül-e a döntőben? Képesek-e a kis népek ellenállni a milliárdos lélekszámnak? Ezekre a kérdésekre ma (11-24) délután választ kaunk - Jó szórakozást!.
A kieséses szakasz párosítása: Kína - Lengyelország, Spanyolország  - Azerbajdzsán, Ukrajna - Üzbegisztán, Franciaország -India - Itt a minta a 2024-es magyar rendezésű sakkolimpiára - 12 csapat személyesen vesz részt a küzdelmekben (amúgy is csak rájuk kíváncsi a sakk-világ), a többiek online, egérrel  tologatják a bábukat.

A jeruzsálemi sakkcsapat-világbajnokságon hétfőn újabb két fordulót játszottak a csoportmeccseken - Mára csak egy forduló maradt! - . Egy fordulóval a vége előtt már több csapat  bebiztosította helyét a negyeddöntőben - A B-csoportban nagy harc várható a továbbjutásért - .

A 12 csapatos FIDE csapatvilágbajnokságon a csapatokat két csoportra osztják, és a legjobb 4 csapat körmérkőzést követően jut a negyeddöntőbe - A mérkőzéseket négy táblán játsszák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 meccspont jár -  A rapid formátumban 45 perc áll rendelkezésre a teljes játszmára, plusz 10 másodperces lépésenként -  A kieséses szakaszban két rapid mérkőzést játszanak. Ha továbbra is döntetlenek állnak a csapatok, 3+2 villámpartikra váltanak, és addig folytatják a meccseket, amíg nincs győztes.

Megerősítették a jeruzsálemi FIDE csapat-világbajnokság (november 19-26) 12 csapatos lesz -

Az erre a versenyre kidolgozott izgalmas új formátum értelmében a résztvevő országokat két, hasonló erősségű csoportra osztják, referenciaként a november 1-jei FIDE listát vesszik alapul - Mindegyik csoportból a négy legjobb csapat jut a kieséses szakaszba, ahol negyeddöntőt, elődöntőt és döntőt játszanak, és minden párharc két-két mérkőzésből áll.

Az időellenőrzés 45 perc lesz a teljes játék során, lépésenként 10 másodperces lépésekkel az 1. lépéstől kezdve.