grischuk.jpg mvl.jpgEgy európai, aki rapid-sakkban, hazájukban, leiskolázta az indiai csodagyerekeket!

Gratulálok a francia: Vachier-Lagrave Maxime-nek!

A Blitz-verseny győztese a 40-ik évében járó orosz óriás, a 2800 fölötti magaslatot is megjárt: Alexander Griscsuk - 2-3-ik Abdusattorov és Praggnanandhaa akik egypontos hátránnyal (11/18) állhattak fel a dobogó második fokára - Gratulálok a győztesnek és az érmeseknek!.

Az első blitz-versenynap (9 forduló) után Praggn vezet - fél ponttal lemaradva Griscsuk és Vidit a nyomában - Ma eldől, hogy ki lesz a blitz-bajnok - Jó, szórakozást!.

A francia GM Maxime Vachier Lagrave uralta a Tata Steel Chess India Rapid 2023-as sakkversenyt - 7,0/9-es teljesítményével, 1,5 ponttal előzte meg a mezőnyt -  A második helyezett Teimour Radjabov 5,5/9, Praggnanandhaa pedig 3-ik lett 5,0/9-el.
Ami nagyon érdekessé tette ezt az eseményt, az az volt, hogy az MVL-en kívül egyetlen játékos sem volt legyőzhetetlen. Gukesh legyőzte Pragget, de kikapott Vidit ellen, Vidit kikapott Pragg ellen, de legyőzte Nodirbeket, Arjun megverte Viditet, de kikapott Pr Gukesh megverte Harit, de Hari megverte Pragget!.
Szeptember 8-án és 9-én lesz a Tata Steel Chess India Blitz verseny -  Szerintetek ki kerül ki győztesen a 18 körös eseményről  -  gondolkodási idő: 3perc+2másodperc.

A Tata Steel Chess India egy 10 fős körmérkőzés rapid verseny, amelyet 2023 szeptember 5 és 7 között rendeznek az Indiai Nemzeti Könyvtárban Kolkatában - A játékosok 25 percet kapnak a teljes játékra, plusz 10 másodpercet lépésenként