Veszettül unják az amerikai nagymesterek a klasszikus gondolkodási idejű sakkot - le is "bundázták" gyorsan a második partit és a holnapi (04-04) "rövid" játszmákra hagyták a döntést - Akkor viszont kénytelenek lesznek kiásni a csatabárdot - Jó szórakozást!.
Amerikai házi döntő lesz a második berlini versenyen: Nakamura és So játszmáit láthatjuk április másodikán-harmadikán - döntetlen meccseredmény esetén negyedikén is.
Rapport Richárd bejutott a 8 fős világbajnok-jelölti döntőbe - Gratulálok és további sikeres szereplést kívánok a döntőben, melyre 2022 június 16 - július 07 között kerül sor Madridban! - Folytatódik a tétnélkülivé, pénzosztóvá vált FIDE Grand Prix III-ik versenye Berlinben -- A KO-s szakasz csupán a pénzdíjak elosztásáról szól - Azért az sem semmi!.
Akárhogy csűrjük-csavarjuk, nézegethetjük a táblázatokat és számolgathatunk: a mi fiúnk már tagja a világbajnok-jelölti mezőnynek - Akik szeretnek a számokkal játszadozni, azok akár hármas holtversenyt is kihozhatnak a végére - Vagy előrevetíthetik Nakamura első helyét és holtversenyes másodikként hozzák ki Girit és Rapportot - Van izgalomra oka a magyar a holland és az amerikai sakkdrukkereknek is – Éles párharcokban bővelkedő versenynek ígérkezik a Grand Prix versenysorozat harmadik, végső állomása is.
Group A
- GM Levon Aronian
- GM Hikaru Nakamura
- GM Dmitry Andreikin
- GM Grigory Oparin
Group B
- GM Shakhriyar Mamedyarov
- GM Leinier Dominguez
- GM Daniil Dubov
- GM Vincent Keymer
Group C
- GM Wesley So
- GM Maxime Vachier-Lagrave
- GM Sam Shankland
- GM Alexandr Predke
Group D
- GM Anish Giri
- GM Nikita Vitiugov
- GM Yu Yangyi
- GM Amin Tabataei
Players | From | Rating |
USA | 2785 | |
So, Wesley
GM
|
USA | 2778 |
AZE | 2776 | |
Anish Giri
GM
|
NED | 2771 |
FRA | 2761 | |
USA | 2756 | |
USA | 2750 | |
RUS | 2726 | |
RUS | 2724 | |
Yu, Yangyi
GM
|
CHN | 2713 |
DATE | TIME (UTC) | EVENT |
March 21 | Opening Ceremony | |
March 22 | 14:00 | Groups: Round 1 |
March 23 | 14:00 | Groups: Round 2 |
March 24 | 14:00 | Groups: Round 3 |
March 25 | 14:00 | Groups: Round 4 |
March 26 | — | Free day |
March 27 | 14:00 | Groups: Round 5 |
March 28 | 14:00 | Groups: Round 6 |
March 29 | 14:00 | Tie-breaks |
March 30 | 14:00 | Semifinals: Game 1 |
March 31 | 14:00 | Semifinals: Game 2 |
April 1 | 14:00 | Tie-breaks |
April 2 | 14:00 | Final: Game 1 |
April 3 | 14:00 | Final: Game 2 |
April 4 | 14:00 | Tie-breaks and closing ceremony |